Top news

Evropské cestování

10 důvodů proč navštívit Švýcarsko – Důvod 2: Veřejná doprava

Švýcarský styl cestování. Vlaky jsou kdekoliv, kde je právě potřebujete – od chvíle, kdy přiletíte na letiště.

Read More

Kodaň na jeden den

Hlavní město Dánska, Kodaň, na jeden den . Odlet z Prahy v 7:05 s ČSA přístání v 8:30 v Kodani a odlet v 20:05 a v Praze 21:25

Read More

10 důvodů proč navštívit Švýcarsko – Důvod 1: Příroda

Nedotčený přírodní ráj. Hory a údolí, ledovce a lesy, jezera a řeky – je úžasné, jaká rozmanitost a krása je vtěsnána na tak malém prostoru.

Read More

Entlebuch – první švýcarská biosférická rezervace

Přes rašeliniště, horskými bažinami i květnatými slatinami můžete objevovat Švýcarsko v celé jeho kráse. Biosférické rezervace Entlebuch je zapsána na seznamu památek UNESCO a to rozhodně oprávněně.

Read More

Gastronomie z údolí řeky Mosely

 Hornímu toku řeky Mosely na francouzském území  se přezdívá La Route du Vin et de la Mirabelle. Nachází se zde vinařská oblast Côte de Toul, která se vyznačuje produkcí bleděrůžových vín, tzv Vin Gris de Toul z odrůd Gamay a Pinotů. V této oblasti však nelze přehlédnout četné ovocné sady.

Read More

Valencie , Španělsko

Město s atmosférou,ulice plné lidí různého věku a původu,pečlivě  udržované v čistotě. Budovy staré několik desítek let jsou opravené a s moderní zástavbou dokonale sladěné – Valencie , Španělsko

Read More

Údolí řeky Mosely

Quis color ille vadis, seras cum propulit umbras Hesperus et viridi perfundit monte Mosellam! Tota natant crispis juga motibus et tremis absens Pampinus et vitreis vindemia turget in undis.

Read More

Miláno na jeden den

Je brzo ráno a my nasedáme na letadlo v Praze a vznášíme se do oblak směrem italské město Milano. Naším cílem bylo zažít vánoční atmosféru ještě dříve, než davy turistů pohltí toto krásné centrum mody v severní Itálii.

Read More

Putování Toskánskem s rodinou Antinori

Malebné Toskánsko tvoří kulturní srdce Itálie. Návštěvníky láká na nespočet historických míst, lokální gastronomii a delikátní víno. Nádherná přírodní scenérie s upravenými vinicemi a olivovými háji vás bude provázet krajem. Zpestřete si cestu zastávkou u proslulé vinařské rodiny Antinori a užijte si svou sklenku vína za doprovodu lahodných chutí místní kuchyně.

Read More

Na sněžnicích po Tyrolsku

Při procházce na sněžnicích objevíte v Tyrolsku neporušenou zimní přírodu. Nádherně zasněžená krajina mimo lyžařské areály láka k túře na sněžnicích.

Read More