Evropské cestování

Projížďka za svitu měsíce na železnici Trossinger Eisenbahn

Železnici Trossinger Eisenbahn naleznete v jižní části  Německa. Vede z centra Trossingen (městské nádraží Trossingen) do další stanice na trase Deutsche Bahn mezi Villingen a Rottweil (zvané Trossingen Staatsbahnhof).

Read More

LICHFIELD stojí za návštěvu

V rámci našich toulek po centrální Anglii se tentokrát vydáváme 25 km na sever od Birminghamu, do malebného a starobylého městečka Lichfield. Využíváme pravidelného vlakového spojení a během několika málo minut překračujeme hranice hrabství Staffordshire, projíždíme několika menšími obcemi a po pár kilometrech již vystupujeme na nádraží v Lichfieldu.

Read More

Tři rušné dny v Lucernu – Lucernský Karneval

Karneval začíná 20. února a trvá do 25. února 2020. Staré město Lucern se během karnevalu proměnilo v oblast festivalu. Jsou zde oslavy, hudba a tanec. Velký třesk „Škaredý čtvrtek“ začíná v 5:00.

Read More

Festival orchideí Kew Orchid Festival 2020 v Královské botanické zahradě Kew Gardens v Londýně

V únoru 2020 přinese 25. ročník Kew Orchid Festival 2020  pestrou,nespoutanou a živou kulturu Indonésie – souostroví s více než 17 504 ostrovy, včetně Javy, Bornea, Sulawesi, Papua a Bali. Indonéská krajina je stejně rozmanitá jako její flóra a fauna,  od tropických deštných pralesů po velkolepé sopky.

Read More

Vídeň odmění úsporu CO2 vstupenkami na kulturní akce

Kultura za ochranu klimatu. Tak Vídeň popisuje novou zkušební aplikaci, jejímž prostřednictvím chce přihlášené obyvatele motivovat k redukci emisí oxidu uhličitého. Kdo bude chodit pěšky, jezdit na kole nebo MHD, získá v aplikaci body „Wien Token“, které v reálném světě může směnit za vstupy do kulturních institucí nebo na akce.

Read More

Vienna Coffee Festival 2020

Od 10. do 12. ledna 2020 se setká evropská kávová komunita na jedné z nejuznávanějších akcí v oblasti kávy s ochutnávkami, masterclass, živou hudbou, mistrovstvím a dalšími lákadly. Vienna Coffee Festival 2020 přinese do Vídně i tento rok mezinárodní hvězdy a trendy z oblasti kávy. Na návštěvníky čeká v hlavním městě kávy fascinující cesta do kávového světa.

Read More

Posezení u svařeného vína a možnost zimních radovánek nabízí Winterzauber v Drážďanech

Winterzauber – Ani ne měsíc po skončení vánočního trhu Štrýclmarkt, se na drážďanském náměstí Altmarkt objeví další příležitost k posezení u svařeného vína i jiným zimním radovánkám.

Read More

Silvestr a Nový rok ve Vídni

Na Silvestra nabízí Vídeň velkolepou směsici zážitků. Celé město se těší na večerní párty na silvestrovské stezce nebo na dominantě města obřím ruském kole, na noblesních plesech a slavnostních večeřích, v koncertních sálech a klubech po celém hlavním městě.

Read More

Poznávejte krásy Švýcarska z vlaku Rhétské dráhy

Po cestách v kantonu Graubünden nás provází železnice – jedna z neznámějších ve Švýcarsku, jedinečná Rhétská dráha, jejíž první úsek Landquart–Klosters vybudovali Švýcaři pro dopravu pacientů do sanatorií v Davosu již v roce 1889. Dnes jsou úseky Albula a Bernina Rhétských drah dokonce zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. ​

Read More

Zažijte Mistrovství světa v hokeji v roce 2020 ve Švýcarsku

V roce 2020 se Mistrovství světa v hokeji po 11 letech vrací do Švýcarska. V roce 2009 se všechna utkání odehrála v Bernu a Klotenu. Kongres Mezinárodní hokejové federace na svém zasedání v Praze v roce 2015 schválil, že šampionát proběhne v Lausanne a Curychu.​

Read More