Evropské cestování

Vienna Coffee Festival 2020

Od 10. do 12. ledna 2020 se setká evropská kávová komunita na jedné z nejuznávanějších akcí v oblasti kávy s ochutnávkami, masterclass, živou hudbou, mistrovstvím a dalšími lákadly. Vienna Coffee Festival 2020 přinese do Vídně i tento rok mezinárodní hvězdy a trendy z oblasti kávy. Na návštěvníky čeká v hlavním městě kávy fascinující cesta do kávového světa.

Read More

Posezení u svařeného vína a možnost zimních radovánek nabízí Winterzauber v Drážďanech

Winterzauber – Ani ne měsíc po skončení vánočního trhu Štrýclmarkt, se na drážďanském náměstí Altmarkt objeví další příležitost k posezení u svařeného vína i jiným zimním radovánkám.

Read More

Silvestr a Nový rok ve Vídni

Na Silvestra nabízí Vídeň velkolepou směsici zážitků. Celé město se těší na večerní párty na silvestrovské stezce nebo na dominantě města obřím ruském kole, na noblesních plesech a slavnostních večeřích, v koncertních sálech a klubech po celém hlavním městě.

Read More

Poznávejte krásy Švýcarska z vlaku Rhétské dráhy

Po cestách v kantonu Graubünden nás provází železnice – jedna z neznámějších ve Švýcarsku, jedinečná Rhétská dráha, jejíž první úsek Landquart–Klosters vybudovali Švýcaři pro dopravu pacientů do sanatorií v Davosu již v roce 1889. Dnes jsou úseky Albula a Bernina Rhétských drah dokonce zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. ​

Read More

Zažijte Mistrovství světa v hokeji v roce 2020 ve Švýcarsku

V roce 2020 se Mistrovství světa v hokeji po 11 letech vrací do Švýcarska. V roce 2009 se všechna utkání odehrála v Bernu a Klotenu. Kongres Mezinárodní hokejové federace na svém zasedání v Praze v roce 2015 schválil, že šampionát proběhne v Lausanne a Curychu.​

Read More

Advent na soutoku tří řek – Pasov

Na soutoku tří řek Dunaj, Inn a Ilz je krásné historické město Pasov. Toto starobylé město se pyšní velkým počtem památek.  Najdete tu pěkné úzké uličky, romantické nábřeží, na levém břehu Dunaje je hrad Veste Oberhaus.

Read More

Vánoční trhy v Horním Rakousku – Linc

Za poznáním rakouských vánočních trhů se můžete vydat kousek za hranice. Město Linc je známé nejen svým lineckým koláčem, ale i vánočními trhy.

Read More

Vídeň přestaví zámek s nejlepší vyhlídkou na město

Vídeňský zámek Cobenzl, ležící na stejnojmenné vinici s nejlepším výhledem na celé město, projde do roku 2021 přestavbou. Na oblíbeném výletním místě na kraji Vídně vzniknou nová pohostinství, slavnostní sály i veřejná vyhlídka.

Read More

Vánoční atmosféra před vídeňskou radnicí

Nejstarší a nejslavnější vídeňské vánoční trhy s tradicí trvající 600 let plní krásné vánoční sny dětem i dospělým.

Read More