Královéhradecký kraj

Jednání o nádražní budově v Převýšově spějí do finále

Zástupci Správy železnic, obce Převýšov a veřejnosti pokročili v rámci jednání pracovní skupiny o nádražní budově v Převýšově do závěrečné fáze. Správa železnic prověřila různé možnosti jejího zachování a další alternativní vedení modernizované trati v okolí objektu. V současnosti tak existují tři varianty možného řešení, z nichž dvě počítají se zachováním budovy.

Read More

Svezte se v Dobrušce parním motorovým vozem M 124.001 „Komarek“ ze sbírky NTM

Společnost pro revitalizaci místních drah a Národní technické muzeum vás zvou na státní svátek 28.9. 2021 na jízdy parního vozu M 124.001 „Komarek“ ze sbírky NTM a motorového vozu M 131.1228 „Hurvínek“. Více informací v aktualitě. 

Read More

Probuďte své smysly!

Správa Krkonošského národního parku připravila v klášterní zahradě ve Vrchlabí v termínu od 13. do 17. září neobvyklý zážitkový program, který lze „zhlédnout“ pouze pomocí hmatu, sluchu a čichu. Každým rokem se akce Tma přede mnou aneb dotkněme se Krkonoš těší velkému zájmu návštěvníků a není tomu jinak ani letos.

Read More

Bájný duch hor Krakonoš na Stezce korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů Krkonoše si již tradičně na konci září pro své návštěvníky přichystala den s Krakonošem, bájným duchem a vládcem hor. Vydejte se od kořenů až ke korunám stromů pod dohledem Krakonoše, který po několik století chrání lesy Krkonoš. Na každém kroku tak budete moci zavzpomínat na klasické pohádky a vyprávěnky, díky kterým se přenesete zpátky do dětských let. Mimo Krakonoše se na děti těší maskoti Stezky Emil a Emilka, kteří jim zpříjemní procházku lesem a rádi se s dětmi i dospělými vyfotí.

Read More

Požár v ulici Zelená v Hradci Králové

Několik jednotek hasičů vyslalo operační středisko k ohlášenému požáru statku s obytnou částí v ulici Zelená v Hradci Králové. Hasiči jsou na místě, probíhá hasební zásah.

Read More

Požár skládky pneumatik a dřeva u Dolního Lánova

Celkem šest jednotek hasičů bylo vysláno ve středu ve večerních hodinách k požáru v prostoru skládky pneumatik u Dolního Lánova. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů, hasilo se také pomocí pěny. Aby měli hasiči na místě dostatek vody, zřídili jedno čerpací stanoviště a vodu dovážely cisterny kyvadlově. 

Read More

Na silnici 33 u obce Holohlavy nehoda nákladního vozidla narazilo do svodidel

Provoz na sil. č. 33 mezi Holohlavy a Černožicemi omezuje nehoda nákl. auta, které narazilo do svodidel.

Read More

HEJKAL MOBILIZUJE: HROZÍ ZAMOŘENÍ ODPADKOUŠI!

Odpadkouši se divoce rozmnožují. Opakuje se situace z roku 2019, kdy bylo na spadnutí zavalení Krkonošského národního parku odpadky, respektive odpadkouši. Krakonoš hrozil úplným uzavřením hor a neváhal v této věci naléhat na ministra životního prostředí. Nyní jsou však v ohrožení VŠECHNY NÁRODNÍ PARKY! A ve větším! Krakonošovy síly už nestačí…

Read More

Vrchlabí – brána do Krkonoš a cíl nostalgických jízd parního vlaku

Vrchlabí bývá nazýváno Vstupní brána Krkonoš. Bylo jedním z nejvýznamnějších center varhanářství Nad městem se vypíná hora Žalý. Český název města lze vysvětlit jako Vrchní či Horní Labe. Tento název odpovídá doslovnému překladu německého pojmenování tohoto města, Hohenelbe. Latinsky se město nazývalo Albipolis, což česky znamená Labské místo

Read More
YouTube
Share