Královéhradecký kraj

Začínáme vyřezávat dřeviny na krkonošských loukách

„V březnu sedlák stromy osekává, ale kabát ještě nesundává,“ to říká jedna z jarních pranostik, kterými se můžeme inspirovat i letos, kdy se zimní mrazivé dny střídají s těmi jarně hřejivými či deštivými i několikrát do týdne. S jistotou už ale můžeme vidět i cítit, že se naše podhůří začíná zelenat a kvést, kdežto v horách se louky nezbaví sněhové pokrývky ještě třeba několik týdnů. Proto se už v příštích dnech začne o vybrané lokality starat i naše čtyřčlenná pracovní skupina.

Read More

U Semínovy Lhoty na Jičínsku se srazilo auto s osobním vlakem.

Na železničním přejezdu u Semínovy Lhoty na Jičínsku se srazilo auto s osobním vlakem. Dva lidé z auta byli vážně zraněni. Provoz na trati byl přerušen.

Read More

Řidič kamionu zemřel na místě havárie

Ráno zasahovali u dopravní nehody nákladního vozidla hasiči. Kamion havaroval na silnici č. 35 u Stračova.

Read More

Správa KRNAP dočasně uzavírá některé cesty v horách

Správa Krkonošského národního parku již třetím rokem v návaznosti na vyhlášení osmi klidových území a s tím souvisejícím vyhrazením cest a tras v těchto územích dočasně uzavírá v termínu od 15. března do 31. května některé cesty nebo jejich úseky z důvodu ochrany proti rušení citlivých druhů živočichů. V terénu budou uvedené úseky zřetelně označeny cedulí s doprovodným textem „Zákaz vstupu z důvodu ochrany přírody od 15. 3. do 31. 5.“

Read More

Nová městská vlaková linka uleví silniční dopravě v Trutnově

Obyvatelé a návštěvníci východočeského Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.

Read More

Vlk je v Krkonoších už zase doma

Krkonoše už jsou opět domovem i pro vlka obecného. Ve své době byl po medvědovi druhou největší šelmou, která zde žila. Byl vyhuben v první polovině 19. století, ale od roku 2018 se sem opět  2018 začal vracet. Nejprve se jednalo o výjimečná pozorování. Jejich počet ale poslední dobou stoupá a dnes již můžeme s jistotou říci, že vlk se v Krkonoších opět usadil. V polské části Krkonošského národního parku polští zoologové sledují dlouhodobě se vyskytující smečku. Na české straně hor jsou v poslední době pozorování častá a to prakticky od Harrachova až po Žacléř.

Read More

Cena vstupného do polského Krkonošského národního parku se zvyšuje

Ředitelství polského Karkonoského Parku Narodowého (KPN) informovalo, že s platností od 1. března zvyšuje cenu vstupného do národního parku. Dosud jednodenní vstupné stálo 8 Zł, třídenní pak 20 Zł. Nově bude vstupné stát 9 Zł, resp. 24 Zł.

Read More

Hradecké městské lázně chystají na své výročí akce i slevy

V letošním roce oslaví královéhradecké městské lázně na Eliščině nábřeží 90 let své existence. U příležitosti tohoto výročí chystá Správa nemovitostí Hradec Králové, která je provozovatelem areálu, slevu 90 % ze vstupného pro všechny návštěvníky v den výročí otevření lázní 9. dubna. V tento den bude pro návštěvníky také připraveno několik dalších akcí. Záměr  podpořili […]

Read More

Červený most v Babiččině údolí letos Lesy ČR rozeberou a zase postaví

Konstrukci Červeného mostu v Žernově u České Skalice na Náchodsku v Královéhradeckém kraji kompletně vymění Lesy České republiky. S těžbou modřínů použitých s několika duby na stavbu za 11 milionů korun se právě začalo v tamějších lesích. Přes Úpu se lidé v tomto místě znovu dostanou koncem roku. 

Read More

Autobus naboural do kostela !

Tři jednotky hasičů zasahovaly ráno u nehody autobusu, který naboural v obci Studnice na Náchodsku do budovy kostela.

Read More