Královéhradecký kraj

Regionální den železnice v Trutnově 2023

Pojeďte 17. září 2023  do Trutnova, kde se koná Regionální den železnice s pestrým programem. Z Hradce Králové bude na oslavy do Trutnova vypraven parní vlak s lokomotivou Velký bejček. Během dne se s ním můžete svézt také z Trutnova do Vrchlabí nebo Červeného Kostelce a v Trutnově je pro vás připraven bohatý doprovodný program. 

Read More

Prodloužený víkend v Náchodě nabízí kulturu, prohlídku japonské zahrady i wellness

Vydali jsme se do východočeského města Náchod. Využili jsme čas k návštěvě zámku, prohlídce města a lázní Běloves. Zavítali jsme také přes hranice do lázní Kudowa Zdrój. Po odpočinku a relaxaci v akvaparku v blízkosti lázeňského parku jsme si dopřáli odpočinek v japonské zahradě v obci Jarków. 

Read More

Druhý  Krkonošský parní víkend s jízdou parního vlaku

Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších pořádá  13. ročník jízd nostalgických parních vlaků po okolních tratích.

Read More

OC FUTURUM Hradec Králové nově nabízí 4 dobíjecí stojany pro elektromobily

V OC FUTURUM může v jednu chvíli doplňovat energie až 8 elektromobilů. ČEZ aktuálně na východě Čech nabízí řidičům služby více než 70 dobíjecích stanic. Po celé republice ČEZ provozuje téměř 20 míst, kde může dobíjet více než 6 e-aut najednou.

Read More

Dopravní nehoda uzavřela D11

Na 78km D11 směr z Prahy do HK zasahujeme u dopravní nehody dvou vozidel. Dálnice je v tomto směru zcela uzavřena. Na místě jsou všechny složky IZS. Došlo ke zranění dvou osob.

Read More

Hrozí požáry. Platí zákaz rozdělávání ohňů.

Vysoké teploty a extrémní sucho, tak lze charakterizovat poslední dny. Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek. Pro celé území Královéhradeckého kraje platí zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě i například pálení klestí na zahradách. Zákaz platí od 10. 7. 2023 do odvolání. To se přirozeně týká i území Krkonošského národního parku.

Read More

Zažijte cestu časem po Hradci Králové díky virtuální realitě z FIT ČVUT

Zaniklé historické objekty a krajina královského města Hradce Králové ožívají díky jedinečnému projektu Věnná města českých královen. Historikům a IT specialistům se podařilo virtuálně zrekonstruovat historii města věnovaného českým královnám, vytvořit 3D modely historických budov a objektů a pomocí rozšířené virtuální reality a mobilní aplikace zpřístupnit české veřejnosti. Na projektu se podílí Fakulta informačních technologií […]

Read More

Po nehodě osobního vozidla s linkovým autobusem hasiči vyprošťovali

Krátce po půl osmé hodině ráno byla na tísňovou linku oznámena dopravní nehoda na silnici I/14 mezi Podbřezím a Bílým Újezdem na Rychnovsku. Střetl se zde osobní vůz s protijedoucím linkovým autobusem. Nehoda byla na první pohled vážná, osobní vozidlo skončilo po nárazu mimo komunikaci a autobus byl vyvrácený v příkopu mezi silnicí a cyklostezkou. Ze zdemolovaného osobního vozu vyprostili hasiči pomocí hydraulického zařízení dvoučlennou posádku, dál byla v péči zdravotnických záchranářů ZZS KHK. V autobuse cestovalo asi 20 lidí, jeden z nich byl zraněný a také byl v péči ZZS.

Read More

Nekrmte krkavce!

 V posledních dnech je často pozorován v oblasti Bílé louky (okolí Luční boudy) krkavec, který vyhledává blízkost lidí. Toto chování je nezvyklé a mohl by být pro něho nebezpečné, pokud přijme lidmi nabízenou potravu. Nabádáme veřejnost, aby při setkání s ním udržovali bezpečnou vzdálenost a nekrmili jej.

Read More

Tragická nehoda mezi obcemi Konecchlumí a Úlibice si vyžádala lidské životy

Odpoledne byli profesionální a dobrovolní hasiči z Jičína přivoláni k nehodě os. auta, které havarovalo na sil. č. 35 mezi obcemi Konecchlumí a Úlibice. Auto vyjelo mimo silnici a narazilo do stromu.

Read More