Královéhradecký kraj

Czech Hobitton – svět hobitů pod Orlickými horami

Při naší  cestě po Královéhradeckém kraji jsme si nemohli nechat ujít návštěvu Českého Hobitína (Czech Hobitton). Nachází se v obci Šediviny nedaleko Deštného v Orlických Horách.  Nejedná se ale o turistickou atrakci. Unikátní hobití vesničku postavil pan Svatoslav Hofman na svém pozemku.

Read More

Úklid Krkonoš přinesl překvapení

Na tři stovky pracovníků Správy KRNAP, polského KPN a desítky dobrovolníků v pátek a sobotu vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Všechny skupiny sběračů se shodují na tom, že při letošním podzimním úklidu se sesbíralo rekordně nejméně odpadků. Celkový odhad je 2,5 tuny.

Read More

Návštěva Podorlického skanzenu v Krňovicích přinesla zajímavé překvapení.

Třebechovice pod Orebem jsou známé muzeem Betlémů. Určitě se ale vyplatí odtud dojet do nedalekých Krňovic, kde  můžete vidět technické památky a stavby lidové architektury Královéhradeckého kraje, Orlických hor a jejich podhůří v Podorlickém skanzenu.

Read More

Retail Park Hradec Králové nově nabízí hned 12 dobíjecích stojanů pro elektromobily.

Největší dobíjecí hub ve východních Čechách do budoucna počítá i s ultrarychlými stojany. ČEZ aktuálně na východě Čech nabízí řidičům služby 67 dobíjecích stanic. Po celé republice ČEZ provozuje už 14 míst, kde může dobíjet více než 6 e-aut najednou.

Read More

V Náchodě to opět jiskřilo. Volil se Muž roku 2022

Dvanáctka finalistů soutěže Muž roku nenechala nikoho na pochybách, že jsou to právě oni, kdo se mohou ucházet o titul Muž roku 2022. Mladí muži předvedli nejen vypracovaná těla, ale také um a vědomosti. Rozhovory se známými osobnostmi nepostrádaly humor a na volných disciplínách si mladí muži nechali záležet.

Read More

Požár v Novém Městě nad Metují omezí dopravu

Hasiči aktuálně zasahují v Novém Městě nad Metují. Požár v průmyslovém areálu v ulici Náchodská.

Read More

Na trať mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se vrátily elektrické vlaky

V rámci pokračování modernizačních prací mezi stanicemi Pardubice-Rosice nad Labem a Stéblová končí v tomto úseku téměř čtyřměsíční výluka, na celou trať se tak v jednokolejném provozu vracejí elektrické vlaky. Od 15. července se otevírá i nové nástupiště v Rosicích a kompletně modernizovaná kolej do Stéblové. Dvoukolejně se v celém úseku začne jezdit v polovině listopadu.

Read More

Další strom usmrtil osobu ve vozidlu v Krkonoších

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly dnes u pádu stromu na osobní auto na silnici mezi Svobodou n. Úpou a Janskými Lázněmi v Krkonoších.

Read More

Narozeninová oslava Stezky Krkonoše 2022

Stezka korunami stromů Krkonoše zve své návštěvníky na 5. narozeniny od jejího slavnostního otevření v roce 2017. Velkolepá událost s bohatým programem oslaví příchod léta a zahájí tak hlavní sezónu Stezky v Janských lázních. Zapište si do svých kalendářů datum 2. července a vyrazte s dětmi za zábavou.

Read More