Hudba

Mladí violoncellisté a kontrabasisté předvedou svůj talent v mezinárodní soutěži

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění (HF JAMU) každoročně pořádá prestižní Mezinárodní soutěž Leoše Janáčka v Brně. Letošní 29. ročník této interpretační soutěže v oborech kontrabas a violoncello se koná ve dnech 8.–17. září. Finálová kola soutěže se konají v pátek 15. září v oboru violoncello a v neděli 17. září v oboru kontrabas v […]

Read More

Evropské dědictví v Olomouci: památky, koncerty, kultura i knihy

Dny evropského dědictví nabídnou v Olomouci program s desítkami položek. Začínají 4. září, ale vrchol programu přijde v pátek a v sobotu.

Read More

Opera v Šárce v neděli 3. září 2023

Městská část Praha 6 zve v neděli 3. září od 14 hodin na představení opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta pořádané u příležitosti oslav Dne Prahy 6 a 110. výročí založení divadla.

Read More

Liberecká Thálie byla slavnostně udělena

Večer, v neděli 27. srpna se na náměstí před libereckou radnicí konalo slavnostní zahájení nové divadelní sezony ZROZENÍ. Ani deštivé počasí neodradilo věrné diváky, kteří v pláštěnkách či s deštníky v ruce sledovali celý hudební program. 

Read More

Exploze chutí a šansonu

 Významná česká šansoniérka Renata Drössler oslaví své životní jubileum nezapomenutelným způsobem – exkluzivním večerem plným chutí a hudby. Toto jedinečné setkání, které se bude konat 13. září v Restauraci Obecní dům, spojuje prvotřídní degustační menu s uměleckými vystoupeními paní Drössler.

Read More

Sopranistka Zuzana Marková teprve nyní se představí na operním jevišti v rodné Praze v La traviatě a Donu Giovannim

Světově uznávaná sopranistka vystoupí exkluzivně během podzimu v sérii představení La traviaty ve Státní opeře jako Violetta Valéry a jako Donna Anna v Mozartově opeře Don Giovanni ve Stavovském divadle.

Read More

Ostrava se stane od zítřka epicentrem soudobé hudby

Česká premiéra opery Bernharda Langa Hrátky s Trumpem, flash-mob pera v rytmu techno-optimismu pro 2 e-koloběžky a 4 hoverboardy, Minimaraton elektronické hudby,  prostorové kompozice v katedrále, připomenutí avantgardních i experimentálních děl minulého století i světové premiéry současných autorů – to vše a mnohem více nabídne letošní ročník festivalu  ostravské dny. Ostrava se tak po dobu […]

Read More

Kačina nespí nabídne bohatý noční program pro děti i dospělé

Noční stezka plná strašidelných pohádkových bytostí, koncerty, divadla, program v zámecké kuchyni, prohlídky zámeckých interiérů za svitu baterek i občerstvení na nádvoří. To vše čeká návštěvníky zámku Kačina v sobotu 19. srpna. Program letošní noční akce Kačina nespí začíná v 18 hodin.

Read More

Vojenské orchestry rozezní na konci srpna Olomouc

V Olomouci bude od 25. do 26. srpna znít hudba vojenských souborů. Vrcholí přípravy XXVII. ročníku mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Návštěvníci se mohou těšit na vojenské hudby hned ze čtyř evropských zemí, vystoupení tuzemských souborů i jedinečné exhibice.

Read More

Festival hudby Zámek Dobříš 2023

Zámek Dobříš rozezní třetí ročník open air hudebního festivalu pod taktovkou Jaroslava Svěceného a Zdeňky Žádníkové Volencové

Read More