Hudba

Nostalgická vzpomínka na Karla Gotta a Ivetu Bartošovou Josef & Lucie – Jsme tu s vámi stále

Revivalových kapel a interpretů jsou u nás desítky. Josef Bouda vystupuje již šestnáct let jako Karel Gott revival Morava a fandil mu i samotný Mistr. Křehká Lucie Třešňáková zase zpívá k nerozeznání od Ivety Bartošové. Oba doposud především revivaloví zpěváci se nyní dali dohromady a jako Josef & Lucie zpívají místo největších hitů zlatých slavíků nové duety, které tak trochu vytváří dojem, že Karel Gott a Iveta Bartošová jsou tu s námi dál. A jejich první vzpomínkový singl se právě tak i jmenuje – Jsme tu s vámi stále.

Read More

Pravá brazilská atmosféra opět pohltí ulice Brna, tentokrát s tematikou „200 Anos“

5. – 7. 8. 2022 proběhne již třetí ročník největší latino události v České republice. Exotický festival znovu otevře příležitost návštěvníkům zažít pravou atmosféru brazilské kultury přímo v Brně. Festival bude letos tentokrát navíc okořeněn speciální tematikou “200 Anos”.

Read More

Metronome Prague vrací po tříleté pauze Prahu na festivalovou mapu světa! 

50 umělců, 8 scén, 3 filmové projekce, umělecké instalace, festivalová street food zóna a hlavně pestrý nehudební program od odpoledne přes koncerty zahraničních i tuzemských hudebních hvězd až do afterparty, která skončí v časných ranních hodinách! To vše slibuje pátý ročník Metronome Prague. Ve dnech 22. – 25. června zažijí hosté na Výstavišti skutečně špičkovou kulturní událost. Akce nabízí prvotřídní program se světovými jmény Nickem Cavem and The Bad Seeds, Beckem a Underworld. Vedle samotného programu Metronome Prague láká i na komfortní podmínky pro každého návštěvníka. Na nich si ostatně pořadatelé zakládají od samých začátků existence a rok od roku je stále zdokonalují. Propracovali jej nyní do pozice prvotřídního festivalu evropského střihu, kde kromě kvalitní hudby návštěvníci dostanou špičkový zvuk, amfiteátr s atmosférou, zastřešené i open air scény, kvalitní jídlo a pití bez front, fungující velkokapacitní wi-fi či dostatek míst k sezení. Poslední vstupenky jsou v prodeji na www.metronome.cz. Pořadatelé nově také prozradili, že jedna ze scén, pojmenovaná Tree stage, bude přístupná veřejnosti zdarma.  

Read More

Letní hudební festivaly ve středních Čechách

V letošním roce na mnoha místech ve středních Čechách opět proběhnou oblíbené letní hudební festivaly, ať už jednodenní anebo vícedenní. Nabídnou pestrý program pro milovníky různých hudebních žánrů i věkových kategorií. Většina z nich se letos koná po nucené kovidové pauze, zároveň však navazují na mnohaletou tradici. Ty vícedenní nabízejí možnost přenocování, na všech panuje příjemná atmosféra a jejich lokace vybízejí k objevování okolních krás středních Čech.

Read More

Hudební festival Znojmo 2022

Hudební festival Znojmo, který má v termínu 8. až 24. července 2022 na programu více než třicet koncertů a doprovodných akcí, se letos koná už po osmnácté. Ročník s podtitulem Andělé strážní a návraty domů se uskuteční na různých místech města Znojma a také v jeho okolí – v přírodě i v krásných prostorách zámků […]

Read More

Doležalovo kvarteto zahajuje 2. ročník festivalu Qu@artet + s japonským flétnistou Naoki Sato

V Gröbeho vile zahájí 31.května 2022 v 19:30 Doležalovo kvarteto již 2. ročník festivalu Qu@rtet +, který si soubor nadělil k letošnímu padesátému výročí od založení souboru.

Read More

Kateřina Kněžíková a Robert Jindra získali prestižní cenu BBC Music Magazine award

Sólistka Národního divadla Kateřina Kněžíková a nový hudební ředitel opery Národního divadla Robert Jindra získali prestižní cenu BBC Music Magazine award za nejlepší nahrávku na světě v kategorii vokální umění.

Read More

Na zámku v Litni se odehraje koncert na podporu ukrajinských umělců. Zazpívá i Adam Plachetka

DĚKUJEME HUDBOU. Tak zní název benefičního koncertu klasické hudby v podání ukrajinských umělců, kteří k nám uprchli před válkou. Osm mladých hudebníků rozezvučí své nástroje či rozvibrují své hlasivky v pátek 20. května 2022 v sále historické Čechovny v areálu zámku Liteň. Na programu bude rozmanitý repertoár Mozarta, Chopina, Beethovena, Piazzoly, Faurého a dalších světových, […]

Read More

Koncert Xindla X 5. 5. 2022 v Praze v O2 universum

Zveme na koncert Xindla X 5. 5. 2022 v Praze v O2 universum a informací na www.xindlx.cz

Read More

V Betlémské kapli se bude vzpomínat na Radima Hladíka

V areálu nově vzniklého multikulturního centra Betlémská beseda v centru Prahy se 26. dubna uskuteční vzpomínkový koncert na Radima Hladíka. Hrát se bude přímo v Betlémské kapli.

Read More