Hudba

Open House Praha a EuroArt Praha zvou na koncert k poctě architekta Pavla Janáka

Organizace Open House Praha pořádá ve spolupráci s mezinárodním festivalem komorní hudby EuroArt Praha a za laskavé spoluúčasti Autoklubu České republiky koncert k oslavě 140. výročí narození architekta Pavla Janáka a současně i Bohuslava Martinů, od jehož narození uplyne 8. prosince 132 let. V podání Stamicova kvarteta zazní skladby Janákových současníků – Bohuslava Martinů, Vítězslava […]

Read More

Adam Plachetka vydal nové album MOLIERI s operami Mozarta a Salieriho.

Operní pěvec, basbarytonista Adam Plachetka vydal po dvou letech nové album. Po poslední muzikálové desce se vrátil k žánru, který je mu nejblíž – Mozartovým operám. Album MOLIERI je unikátní kompilací operních árií W. A. Mozarta a A. Salieriho, spolupracoval na něm s Czech Ensemble Baroque pod taktovkou dirigenta Romana Válka. Slavnostní křest alba se konal v Mozartově salonku Stavovského divadla. Jedním z kmotrů byl herec Ondřej Vetchý, který propůjčil svůj hlas Mozartovi ve slavném oscarovém velkofilmu Amadeus.

Read More

Na muzikál Producenti musíte do Ostravy! Nebudete litovat!

Dvacáteho sedmého října měl v ostravském Národním divadle moravskoslezském slavnostní premiéru muzikál Producenti. Jde o slavný broadwayský titul, který se rovněž na Broadwayi odehrává. V Ostravě je uváděn uveden s podtitulem „Návod, jak zničit broadwayskou show“. Jeho hlavními hrdiny jsou dva vykutálení producenti, kteří chtějí zpronevěřit peníze starých dobrosrdečných investorek. Jejich plán spočívá v tom, že chystají titul, který by propadl u diváků. Tedy, premiéra by byla zároveň derniéra a tím by jejich účetnictví uniklo pozornosti finančních úřadů. Nechtěně a přes veškeré jejich úsilí se však muzikál divákům líbí.

Read More

Zorka Hejdová je zpět na Evropě 2! Tomáš Zástěra jí vzkazuje, že nikam už nejede

Po více než dvouměsíční pauze se moderátorka Zorka Hejdová vrací na Evropu 2. Podle slov jejího parťáka z rádia Tomáše Zástěry vysílat bez ní bylo hodně divné, proto ji rozhodně už nikam nepustí. Odpolední show Evropy 2 vysílá opět v plné sestavě každý všední den od 15 do 18 hodin.

Read More

Houslista Miroslav Ambroš vystoupí v Rakouském kulturním fóru v New Yorku. 

Po úspěšných koncertech na západním pobřeží USA ve městech Los Angeles, San Diego a San Francisco, vystoupí přední český houslista Miroslav Ambroš společně s klavíristkou Zuzanou Ambrošovou také v New Yorku. Na toto turné dostali oba umělci pozvání již popáté.

Read More

Klarinetistka Anna Paulová vystoupí v Bohemian National Hall v New Yorku

Vynikající česká klarinetistka Anna Paulová vystoupí spolu s oceňovaným českým klavíristou Davidem Kalhousem a smyčcovým Triem Merz z Bostonu, USA v rámci projektu Czech Serenade v Bohemian National Hall v New Yorku.

Read More

Zemlinského kvarteto zahraje se švédskou klarinetistkou Karin Dornbusch

Na čtvrtém koncertě série 4plus, kterou pořádá Zemlinského kvarteto v Městské knihovně, vystoupí ve středu 2. listopadu v 19:30 hodin Karin Dornbusch, vynikající švédská klarinetistka žijící ve Švýcarsku. Se Zemlinskými přednese ve druhé půli koncertu jednu z nejznámějších komorních skladeb Johannesa Brahmse – jeho kvintet pro klarinet a smyčcové kvarteto.

Read More

Petra Janů: HITY A RARITY 1975-2022

Petra Janů začala zpívat před neuvěřitelnými padesáti lety, během nichž si s úspěchem vyzkoušela téměř všechny styly a žánry, které v populární hudbě existují. Vedle písní zahraničního a tuzemského středního proudu nazpívala filmové a muzikálové melodie, šansony, kompozice ve stylu disco, soulu a rocku. Vždycky se prezentovala jako energická, moderní žena, která se nebojí svého věku a důstojně stárne se svým publikem. Vytvořila si svůj vlastní, nenapodobitelný styl a zůstala sama sebou. Vyplatilo se.

Read More

Jakou hudbu umí vytvořit algoritmy umělé inteligence? To ukázali na FIT ČVUT

Možnosti generování jazzové hudby pomocí algoritmů umělé inteligence otestovali na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT). Skladbu vygenerovanou s pomocí algoritmů umělé inteligence následně odborníci přepsali do not, aby byla přístupná profesionálním hudebníkům, kteří ji díky tomu mohli nazkoušet. Nabídli tak srovnání živé interpretace s čistě elektronickým přehráním. Celá akce proběhla na Koncertě AI jazz dne 6. 10. 2022 na FIT ČVUT.

Read More

Evropa 2 vydává originální song složený na míru všem moderátorům

Hudební rádio Evropa 2 vydává vlastní originální song Evropa 2 All Stars Team 2022 – Držíme Ti flek. V nočních hodinách se na pumpě potkávají všichni moderátoři Evropy 2, aby společně jako jedna velká rodina rozjeli pořádnou party. Samozřejmě i zde drží flek posluchačům. V klipu si zahráli Leoš Mareš, Patrik Hezucký, Jakub Kohák, Tomáš Zástěra, Zorka Hejdová, Pavel Cejnar, Ondra Urban, Petr Říbal, 3v1 a mnoho dalších známých tváří Evropy 2. Vedle nich se v klipu objeví také rapper Rytmus.

Read More