Technika

Výzkum společnosti Epson

Výzkum společnosti Epson ukázal, že více lidí uvádí změnu klimatu jako nejzásadnější globální problém a technologie jsou považovány za faktor umožňující řešení této krizeVýzkum ukázal, že pro více lidí je změna klimatu největší globální problém a že technologie jsou považovány za možné řešení. Lidé narození po první konferenci COP – generace COP – jsou optimističtí ohledně řešení, ale citliví na náklady.

Read More

Nový Wi-Fi LTE router Mercusys MB110-4G umožňuje přístup k internetu pro více zařízení prakticky kdekoliv

Společnost Mercusys uvádí na trh zcela nový 4G LTE bezdrátový router MB110-4G, který dokáže sdílet přístup k internetu až 32 zařízením současně. K jeho provozu stačí vhodná datová nano SIM karta a přístup k elektrické energii.

Read More

Epson uvádí na trh nové kompaktní černobílé tiskárny pro pracovní skupiny

Epson uvádí na trh nové kompaktní černobílé tiskárny pro pracovní skupiny – ideální pro firmy, které chtějí zvýšit efektivitu a snížit uhlíkovou stopu Společnost Epson uvedla na trh dvě nové vysokorychlostní černobílé firemní tiskárny WorkForce Pro WF-M5399DW a WF-M5899DWF. Jejich malé rozměry a vysokokapacitní inkousty je předurčují pro firmy, které hledají efektivní řešení pro malé […]

Read More

Pohádková elektrárna Les Království slaví 100 let, stejně dlouho spolehlivě funguje brněnský Komín

Pohádková elektrárna Les Království vyrábí na Labi bezemisní elektřinu od r. 1923 Ve stejném roce zahájila provoz na Svratce v Brně elektrárna Komín ČEZ elektrárny modernizoval pro potřeby moderní energetiky 21. století Jubileum slaví také další východočeská elektrárna Pastviny, je jí 85 let Přes 100 let mají elektrárny Čeňkova Pila, Hučák a Želina

Read More

Stavbaři Metrostavu provedli nejrychlejší výsuv mostu v německé Pirně  

Stavba mostu Gottleubatalbrücke v německé Pirně má za sebou šestý výsuv. Stavbařům Metrostavu a sesterské firmě Bemo Tunnelling se podařil pozoruhodný počin, když 657 m dlouhou a 5500 t těžkou ocelovou konstrukci vysunuli o 120 m za pouhých 9 hodin hrubého času. Jedná se tak o nejrychlejší výsuv v historii celé stavby.

Read More

Co je to IoT: Jak funguje internet věcí a jak ho využijete

Jestli jste si někdy jakýkoli domácí spotřebič propojili se svým mobilem, pak jste se zapojili do něčeho, čemu se říká IoT neboli internet věcí. Navzájem propojená zařízení, která spolu dokážou komunikovat nám usnadňují každodenní život, a přitom si to často ani neuvědomujeme. Přečtěte si, co je to IoT, jak internet věcí funguje a kde se s ním nejčastěji setkáváte.

Read More

TP-Link Tapo P110M: Zásuvka podporující standard Matter chytře měří spotřebu energie  

Nová chytrá zásuvka Tapo P110M od společnosti TP-Link, předního dodavatele síťových řešení a produktů pro chytrou domácnost, podporuje standard Matter a zároveň umí sledovat spotřebu energie. Uživatelé tak získají produkt kompatibilní s různými platformami, který je jednoduchý, užitečný a hlavně dokáže šetřit energii.

Read More

TP-Link EX141: Moderní a rychlý dvoupásmový ISP router s podporou Wi-Fi 6

Zcela nový dvoupásmový ISP router EX141 od společnosti TP-Link, předního dodavatele síťových produktů, je vybaven bezdrátovou technologií Wi-Fi 6 v 5GHz pásmu a dalšími prvky, které uživatelům poskytnou rychlé, stabilní a bezpečné připojení, široké pokrytí i plynulé streamování. Perfektně se tak hodí do domácností s větším počtem zařízení připojujících se do sítě.

Read More

Podle nové studie společnosti Epson se děti učí lépe z tištěných materiálů než z obrazovek

Nový výzkum společnosti Epson ukazuje, že 51 % rodičů si myslí, že jejich děti se učí lépe interakcí s fyzickými předměty než z informací na digitálních obrazovkách.

Read More