Technika

Jaro a jezírkový vysavač

Jak připravit jezírko na letní sezónu? Jezírko je samozřejmě nutné vyčistit a opět mu dodat život a vzhled. V článku vám prozradíme, jak pracovat s jezírkovým vysavače, abyste byli s výsledkem spokojeni.

Read More

TP-Link PG1200 KIT: Spolehlivé powerline řešení nové generace vhodné i pro streamování v 8K a hraní her

Nový powerline systém PG1200 KIT od známé společnosti TP-Link zajišťuje s pomocí technologie G.hn* vysokorychlostní a stabilní kabelové připojení prostřednictvím elektrického vedení v dosahu až 300 metrů. Adaptéry jsou tak vhodným řešením pro streamování v rozlišení 8K a hraní online her bez zpoždění.

Read More

České vypínače a zásuvky Levit slaví prodejní úspěch

Od uvedení na trh v roce 2014 prodala společnost ABB více než 10 milionů kusů produktů z designové řady vypínačů a zásuvek Levit® Ryze české vypínače a zásuvky pocházejí z výrobního závodu v Jablonci nad Nisou Autorem designové řady Levit® je český designér Jan Čapek a tým jabloneckých konstruktérů.

Read More

Vodní elektrárnu Střekov si prohlédlo 865 lidí !

Na prohlídku vodní elektrárny Střekov, která je sedmým v řadě a zároveň na české straně i posledním vodním dílem provozovaným na řece Labi Skupinou ČEZ, zavítalo úctyhodných 865 osob. Stalo se tak v sobotu 25. března, na kterou energetici připravili den otevřených dveří u příležitosti Světového dne vody (22.3.). Ve spolupráci s Povodím Labe byl […]

Read More

První televizory Sony modelového roku 2023 jsou již v prodeji

Společnost Sony Europe B.V. oznámila zahájení prodeje televizoru BRAVIA X80L – prvního z nových televizorů, které se v obchodech objeví v roce 2023. Tyto 4K HDR televizory se dodávají v šesti různých velikostech, které se hodí do různých interiérů, a představují vstupenku do vzrušujícího světa filmových trháků a napínavých her.

Read More

Test: Kamera Lamax X9.2

Do naší redakce jsme dostali k otestování Kameru Lamax X9.2. Kamera je primárně určena k outdoorovému využití, při sportu a dalších aktivitách a například i k natáčení pod vodou.

Read More

Připravujeme zahradu na jaro

Říká se „Březen, za kamna vlezem“, jenže pokud máte vlastní zahrádku, možná bude lepší trávit čas na čerstvém vzduchu než někde u krbu. Příroda se totiž začíná probouzet k životu a již v březnu je potřeba se vrhnout na první práce. Na škodu nebude ani revize zahradního náčiní.

Read More

Lemování komínu vlastními silami: Těsnicí pás stačí správně nalepit

Česko dlouhodobě trápí nedostatek klempířů, na dobrého si musíte někdy počkat. Ale co když střecha nepočká? Lemování komínu, vikýře, stěny se dá realizovat i vlastními silami pomocí těsnicích samolepicích pásů. Pás je potřeba jen správně nařezat a nalepit. Těsnicí pásy nabízí například dodavatelé stavebního příslušenství, jedním z nejvýznamnějších u nás je společnost HPI-CZ.

Read More

Nové modely benzinových sekaček Fieldmann

Na rozlehlý trávník, situovaný třeba i ve svahu, nebo tam, kde je komplikovanější terén, vyšší a hustší travní porost, je optimální vyrazit s benzínovou sekačkou. Díky vyššímu výkonu a standardně i záběru s nimi komfortně obhospodaříte i větší plochy. Především jsou ale nezávislé na zdroji energie – pokud budete mít dostatek paliva, můžete s nimi pracovat i daleko od civilizace.

Read More

TP-Link představuje Smart monitor pro měření teploty Tapo T315

 S chytrým senzorem Tapo T315 od společnosti TP-Link pro měření teploty a vlhkosti se monitorování těchto hodnot v domácnosti stane hračkou. Přístroj, který výrobce právě uvedl na trh, skvěle zapadá do ekosystému chytrých zařízení Tapo. Pro jeho fungování je nutné propojení s chytrým hubem Tapo H100, který zároveň plní funkci alarmu.

Read More