Technika

Kam na výlet o víkendu? Pivovar Radegast opět otevírá brány svého pivovaru

Pivovar Radegast opět otevřel brány svého pivovaru veřejnosti. Zájemci o prohlídku tak mohou znovu nahlédnout do jeho zákulisí a podívat se na to, jak probíhá výroba správně hořkého piva Radegast v Nošovicích.

Read More

Moderní technologie Siemens chrání české kulturní památky

Národní muzeum v Praze, hrad a zámek v Českém Krumlově, Zlatá bula sicilská v Národním archivu či obnovená chata Libušín na Pustevnách – to jsou příklady památek, které chrání moderní technologie Siemens. Dokážou se postarat nejen o požární bezpečnost, ale i o ideální teplotu a klima v interiérech a zajištění proti nezvaným návštěvám.

Read More

Rozšiřte své fotografické dovednosti díky smartphonu Sony Xperia 1 III 5G, na který se právě spouští předobjednávky.

Nový multimediální telefon Sony Xperia 1 III 5G, na který se právě spouští předobjednávky, byl navržen tak, aby dokonale využil ultrarychlé 5G připojení. Díky prvnímu variabilnímu teleobjektivu pro smartphony na světě v kombinaci s fotosnímačem Dual-PD[i] a s 4K HDR 21:9 OLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz přináší nadstandartní fotografické možnosti.

Read More

Letošní program Noci vědců se zaměřením na téma ČAS a i tentokrát bude v evropském měřítku

Česká Noc vědců, která se uskuteční 24. září 2021 , se i letos objeví v prestižní mapě pořadatelů European Researches‘ Night. Zařadí se tak po bok zemí jako je Francie, Portugalsko, Anglie nebo Izrael. Pořadatelé kromě jiného odhalují téma tohoto roku, kterým bude ČAS.

Read More

Robotické drony z Fakulty elektrotechnické ČVUT pomáhají mapovat historické objekty

Korunovační sál zámku v Kroměříži, kostely sv. Mořice v Olomouci, sv. Mikuláše v Praze či grotta v polském Gorzanowě, to jsou jen některé z památek, jejichž interiéry v uplynulých čtyřech letech prozkoumaly bezpilotní helikoptéry s palubní inteligencí neboli robotické drony. Skupina Multirobotických systémů z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL) vedená doc. Martinem Saskou během […]

Read More

Společnost Epson představuje řadu nových skenerů, které zlepšují zabezpečení dokumentů a snižují náklady – ideální pro oblast zdravotnictví 

Modely WorkForce DS-770II, WorkForce DS-530II a WorkForce DS-730N byly vytvořeny tak, aby spolehlivě chránily údaje zpracovávané během pracovních procesů v nemocnicích

Read More

I letité televize získají chytré funkce a streamovací služby-Googlem certifikovaný Android TV zajistí plynulý chod aplikací

I z deset let staré televize si zájemci vytvoří Smart TV s přístupem do všech streamovacích služeb na Google Play. Snadno si také v televizi bezdrátově promítnou fotky a videa z telefonu, navíc ji mohou ovládat hlasem. Tesla MediaBox XA400 Android TV získala i oficiální certifikát od Googlu, což majitelům zaručuje automatickou aktualizaci systému Android TV a bezproblémový chod aplikací.

Read More

Národní technické muzeum našlo zhotovitele na opravu Letenského kolotoče

Národnímu technickému muzeu se po delším úsilí podařilo vybrat zhotovitele k dokončení oprav Letenského kolotoče. Kolotoč je nejstarším dochovaným podlahovým kolotočem v Evropě a Národní technické muzeum se snaží o jeho opravu ve spolupráci s Městskou částí Praha 7.

Read More

 Odstartovala výstavba výrobně administrativního centra pro Výzkumný a zkušební letecký ústav

Výstavba budovy C3T (Czech Centre for Competitive Technologies) pro VZLÚ v pražských Letňanech byla zahájena. Ta bude sloužit pro kosmické technologie a pokročilé technologie v letectví.

Read More

Zahrada sdíleného vědomí od studentů Fakulty architektury ČVUT získala cenu na Mezinárodním festivalu zahrad

Za návrhem a realizací zahrady sdíleného vědomí stojí studenti programu Krajinářská architektura Fakulty architektury ČVUT v Praze Háta Enochová, Petr Stojaník, Marek Kratochvíl a Jan Trpkoš pod vedením pedagoga a zkušeného krajinářského architekta Vladimíra Sitty.

Read More
YouTube
Share