Technika

Internetová televize, co k ní potřebujete?

V souvislosti s přechodem na nový standard DVB-T2 končí životnost některých televizí, tedy pokud si k nim nedokoupíte vhodný set-top box. V opačném případě musíte zainvestovat do celého úplně nového televizoru, což nebývá úplně levná záležitost.

Read More

Pračky Miele pomáhají v boji proti choroboplodným zárodkům

Současná situace přisoudila hygienickým aspektům, včetně těch v oblasti péče o prádlo, ještě důležitější roli než dosud, a to nejen v rodinách s dětmi či se staršími lidmi. Vysoké nároky v této oblasti splňují také pračky Miele s programem „Bavlna hygiena“ a přídavnou funkcí AllergoWash, poskytující vysokou úroveň bezpečnosti. Úroveň hygieny lze navíc ještě zvýšit […]

Read More

Vědci FEL ČVUT vyvíjí aplikaci na boj proti koronaviru

Vědci Fakulty elektrotechnické ČVUT vyvíjí aplikaci na boj proti koronaviru, která využívá umělou inteligenci a anonymní sběr dat.

Read More

T-MOBILE SPOUŠTÍ SPECIÁLNÍ BENEFIT

 T-Mobile si je vědom závažnosti stávající situace, a proto přistupuje k mimořádnému kroku. S ohledem na vyhlášený nouzový stav T-Mobile nabídne svým zákazníkům, jak koncovým, tak firemním, neomezená data zdarma.

Read More

Matematika učí správně uvažovat, připomíná poprvé vyhlášený Mezinárodní den matematiky

Čtrnáctý březen prohlásila Generální konference UNESCO Mezinárodním dnem matematiky. Den, dosud neoficiálně slavený jako Den pí – s odkazem na první tři číslice 3, 1, 4, –, má připomenout důležitost a potřebnost matematiky v každodenním životě.

Read More

Projížďka za svitu měsíce na železnici Trossinger Eisenbahn

Železnici Trossinger Eisenbahn naleznete v jižní části  Německa. Vede z centra Trossingen (městské nádraží Trossingen) do další stanice na trase Deutsche Bahn mezi Villingen a Rottweil (zvané Trossingen Staatsbahnhof).

Read More

Nordic Telecom slaví třetí narozeniny. Svůj Nordic 5G internet nabízí již v 800 lokalitách

Společnost Nordic Telecom slaví v těchto dnech třetí výročí od svého vstupu na český telekomunikační trh. Za tuto poměrně krátkou dobu již stačila získat více než 100 tisíc zákazníků. Do dalších let vyráží s ambicí stát se třetím největším poskytovatelem pevného připojení k internetu v Česku.

Read More

Přípravy dronů na soutěž Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge vrcholí

Od 23. do 25. února 2020 pořádá v Abú Dhabí Univerzita Khalifa mezinárodní robotickou soutěž Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC). Tým vedený vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL) spolupracujícími s výzkumníky z univerzit v Pensylvánii a v New Yorku se probojoval do jejího finále a aby mohl obhájit vítězství z roku […]

Read More

Formule studentů ČVUT se předvedly na okruhu F1 v Abu Dhabi

Studenti týmu CTU CarTech z Fakulty strojní ČVUT a studenti týmu eForce FEE Prague Formula z Fakulty elektrotechnické ČVUT otestovali své monoposty na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi, kde se každoročně pořádá Velká cena Formule 1. „Nultý“ ročník projektu Formula Student je součástí příprav účasti České republiky na Všeobecnou světovou výstavu EXPO 2020 v […]

Read More

ColorEdge CS2731: přesný 27palcový grafický monitor pro všechny tvůrce

Přesnost, barevná věrnost a nejmodernější rozhraní – to jsou přednosti monitoru ColorEdge CS2731. Přenos obrazového signálu, rychlé datové přenosy a napájení připojeného notebooku či tabletu – to vše zvládá jediný kabel USB C. Tím se z nové 27palcové obrazovky stane ústřední uzel grafického pracoviště.

Read More