Technika

Od pazourku po japonskou ocel: Holení v proměnách času

Jen ztěžka vás napadne pouze a výhradně mužská činnost jako je holení vousů! Pánové se svými vousy bojují po tisíce let, a tak není divu, že se techniky a nástroje holení výrazně proměnily. Podle jeskynních maleb z doby kamenné si muži upravovali plnovous pomocí lastur. První holicí nástroj se pak objevil přibližně před třiceti tisíci lety. Tušíte, o který se jednalo?

Read More

Epson představuje nejnovější evoluci tiskové technologie Heat-Free Line Inkjet, která na trh s tiskárnami ve formátu A4 přináší výhody vyššího výkonu a udržitelnosti

Epson pokračuje ve snaze zavádět inkoustovou technologii Heat-Free Line Inkjet do své řady kancelářských tiskáren a na trh s tiskárnami ve formátu A4 uvádí multifunkční tiskárny AM-C400 a AM-C550, které přináší několik vylepšení. Tyto nové produkty nabízejí úsporu energie a produktivitu stávajících tiskáren Epson Line Inkjet, ale v menším formátu A4. Tím rozšiřují řadu inkoustových tiskáren Epson ve formátu A4 a představují ideální řešení pro uživatele vyžadující vyšší objem tisku. Pro tento kanál představují snadno udržitelné, ziskové řešení, které naplňuje agendy udržitelnosti.

Read More

Mohutné basy, dokonalá atmosféra – společnost Sony představuje novou řadu reproduktorů a sluchátek ULT POWER SOUND

Společnost Sony dnes představila řadu ULT POWER SOUND®[1] – novou řadu bezdrátových reproduktorů a sluchátek, které jsou navrženy tak, abyste se cítili jako v první řadě koncertní haly. Je stvořena pro milovníky hudby a vytváří silný hluboký zvuk navržený tak, aby se vám zachvělo srdce.

Read More

TP-Link Archer TXE72E: Adaptér pro upgrade počítače na Wi-Fi 6E otevírá bránu rozšířené i virtuální realitě

Nový Wi-Fi adaptér Archer TXE72E od celosvětové známé společnosti TP-Link otevírá dveře domácím počítačům k plnému využití třípásmové Wi-Fi 6E. Tento vylepšený standard poskytuje svižnější přenosové rychlosti i nižší latenci v celé domácí síti. Hodí se tak pro AR/VR aplikace, streamování ve 4K rozlišení a další datově náročné služby.

Read More

Studium vesmíru Plinko: Objevování nezkoumaných horizontů výher a strategií

Cesta do světa Plinko není jen hra, ale vzrušující dobrodružství, kde každý může být objevitelem vlastního štěstí. Původně se Plinko proslavilo jako jedna z nejpopulárnějších her v televizní show „Cena je správná“ v roce 1983. Nicméně, překročivši hranice televizních obrazovek, získalo nový život ve světě online zábavy, stávajíc se pravou perlou internetových kasin. Současné interpretace této klasické hry, které nabízejí giganti průmyslu jako Spribe, BGaming, Betsolutions a Turbo Games na stránce Plinko CZ, do ní vnášejí čerstvé nápady designu a rozhraní, zároveň zachovávají její nezměněnou podstatu.

Read More

V pilotním provozu bude možné už od poloviny dubna prokazovat totožnost v rámci aplikace eDoklady na vybraných místech po Praze

Hlavní město umožní veřejnosti prokazovat svoji totožnost v rámci aplikace eDoklady na různých místech v metropoli už od 15. dubna 2024. V pilotním provozu bude tato možnost dostupná na všech pracovištích registru řidičů, registru vozidel a na pracovištích vyřizujících dopravní přestupky nebo na dvou místech oddělení služeb veřejnosti na Nové radnici a ve Škodově paláci.

Read More

Připojte vaše TP-Link zařízení k datům na celý rok – Buďte online kdekoli a navíc výhodně

Dnešní doba vyžaduje nepřetržité připojení k internetu, a to i na místech mimo dosah běžných sítí. Ať už jste na chalupě, v kempu nebo na výletě v odlehlé přírodě, pořád potřebujete vysokorychlostní konektivitu pro všechna svá zařízení. Jenže běžné sítě svým pokrytím často nestačí.

Read More

Hejtman Martin Kuba a ředitel krajského úřadu Lukáš Glaser zahájili konferenci, která hledá cesty k účelnému využití umělé inteligence ve veřejné správě

Konference Jihočeského kraje „AI ve veřejné správě“, odstartovala ve čtvrtek 4. dubna 2024 v prostorách Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou. Do posledního místa zaplněný sál složený z řad předních odborníků na umělou inteligenci, zástupců samospráv a vedoucích zaměstnanců krajských úřadů či ministerstev přivítal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba spolu s ředitelem krajského úřadu […]

Read More

OMEN HP Gaming Laptop – Ultimátní herní společník: Přednosti a slabiny

V neustále se vyvíjejícím světě herní technologie je hledání laptopu, který dokonale vyvažuje výkon a praktičnost podobné hledání vzácného drahokamu. Dnes si pod lupu vezmeme herní laptop, který vzbuzuje pozornost svými impozantními vlastnostmi a několika drobnými nedostatky, o kterých by potenciální kupci měli vědět. Je to laptop zaměřený na hráče a technologické nadšence, kteří hledají silný nástroj jak na gaming, tak na běžnou práci. Tato recenze prozkoumá silné a slabé stránky této mašiny, abyste se mohli rozhodnout, jestli je to ten pravý společník pro vaše digitální dobrodružství.

Read More

Společnost Sony přináší velmi očekávané aktualizace firmwaru včetně kompatibility s C2PA a zabezpečení autenticity snímků

Sony přináší aktualizace firmwaru pro modely Alpha 1 (verze 2.00), Alpha 7S III (verze 3.00), Alpha 7 IV (verze 3.00), které jsou všechny dostupné od dnešního dne. Aktualizace pro model Alpha 9 III (verze 2.00) bude k dispozici od konce dubna 2024. Nová aktualizace přináší řadu působivých technologií společnosti Sony, včetně řešení Camera Authenticity Solution, vlastního digitálního podpisu ve fotoaparátu a podpory formátu C2PA (Coalition for Content Provenance and Authenticity)i. Tyto nástroje společně umožní zpravodajským agenturám zajistit autenticitu snímků a přispějí tak ke snahám celého odvětví chránit tvůrce i společnost před falešnými snímky.

Read More