Vlaky

Systém jednotných jízdenek na železnici dostal zelenou, poslanci schválili zákon o dráhách

Sněmovna schválila novelu zákona o dráhách. Její součástí je také zavedení systému jednotného tarifu jízdenek na železnici. Systém je založen na tom, že kdokoli z dopravců bude schopen prodat jednu jízdenku „OneTicket“ a na základě skutečně použitého spoje se spravedlivě rozúčtují podíly na přepravách jednotlivým dopravcům. Se spuštěním systému se počítá v prosinci příštího roku. […]

Read More

Střetnutí na přejezdu u Sovětic na Královehradecku

Dne 12. 9. 2019 v 9.32 hodin se u Sovětic na Královehradecku střetl osobní vlak Os 5391 (Turnov – Hradec Králové hl.n.) s osobním automobilem.

Read More

Oslavy svátku železnice v Příbrami

 14. 9. 2019 se v Příbrami koná regionální železniční den s pestrým programem pro celou rodinu. Jeho součástí budou jízdy zvláštních vlaků, vyhlídkové jízdy na kolejové drezíně nebo třeba jízdy na historické železniční vlečce do Kovohutí. Těšit se můžete i na komentované prohlídky pracoviště řízení železničního provozu.

Read More

Praha 14 za podpory pražského magistrátu vyprojektuje tři nové železniční zastávky

Pražští radní dnes schválili poskytnutí 12,5 milionu korun na zpracování projektové dokumentace tří nových železničních zastávek plánované linky S61 ze Smíchova přes Vršovice do Běchovic. Součástí nové linky bude i přestup na zastávku metra Depo Hostivař, a tak se cestujícím výrazně zkrátí jízda MHD z okraje Prahy a Středočeského kraje do centra.

Read More

Zastaven provoz vlakových linek R17, R49 a S9 – střet vlaku s kamionem

Dnes v 9.32 hodin se na železničním přejezdu se světly a závorami v Praze-Uhříněvsi střetl osobní vlak Benešov u Prahy-Praha s nákladním automobilem. Při nehodě bylo zraněno 6 cestujících ve vlaku a řidič nákladního automobilu. Ve vlaku cestovalo přibližně 220 cestujících. Vlak po střetnutí vykolejil.

Read More

SŽDC pokračuje ve vysokém tempu rekonstrukcí tratí

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) letos vynaloží na modernizaci a zajištění provozuschopnosti železniční infrastruktury 43,7 miliardy korun. Půjde jak o investiční akce, tak o obnovu železničních tratí. SŽDC se stejně jako v loňském roce daří čerpat alokované finanční prostředky, a to evropské (OPD, CEF) i národní (SFDI). Aktuálně je vyčerpáno 47 procent.

Read More

Nehoda na přejezdu v Ústí nad Orlicí-Černovír

Dne  21.8 2019 v čase 18:30hod.vyjížděli  hasiči ze HZS SŽDC, JPO Česká Třebová s technikou CAS 20 SCANIA  železniční nehodě na přejezd v Ústí nad Orlicí-Černovír.

Read More

Dětský výletní vlak Cyklohráček má nový vůz plný her

Výletní vlak Cyklohráček, který je velkou dětskou hernou na kolejích, jezdí letos již 6. sezónu. Mimo jiné je zaměřený i na malé cestovatele, kteří mohou cestou na výlet zažít spoustu dobrodružství. Speciální vlaková souprava si pro své cestující připravila několik novinek, které však zabaví i velké výletníky. Hlavním tahákem je zcela nově upravený vůz, který […]

Read More

Startuje Optimalizace trati Praha Smíchov (mimo) – Černošice (mimo)

V těchto dnech byla podepsána smlouva. Úsek Praha-Smíchov – Praha-Radotín je položen na železniční trati Praha-Smíchov – Řevnice – Beroun, která je součástí III. tranzitního železničního koridoru Praha – Plzeň – Cheb – státní hranice SRN. Začátek stavby je v km 1,805 a konec stavby v km 10,561.

Read More

Rekonstrukce trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Bílinou zkrátí jízdní doby

Stavební činnost Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) v Podkrušnohoří nabírá na obrátkách. Nově se začalo 1. srpna pracovat na trati mezi Oldřichovem u Duchcova a Bílinou. Celkové investiční náklady dosáhnou 1,9 miliardy korun. V realizaci už jsou přitom stavby Kadaň-Prunéřov – Kadaň, modernizace stanice Řetenice a trati Oldřichov u Duchcova – Litvínov.

Read More