Vlaky

Nehoda na přejezdu P5281 ve Ždírci nad Doubravou

Čtyři zranění včetně řidiče nákladního auta jsou podle prvních informací po nehodě na přejezdu P5281 ve Ždírci nad Doubravou. Nákladní auto vjelo do cesty Reginově. Stalo se v 7:13. Přejezd je vybaven světly, která fungovala.

Read More

Správa železnic vypsala tendr na rekonstrukci výpravní budovy v Berouně

Správa železnic vypsala zakázku na zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy v Berouně. Předpokládaná hodnota zakázky na modernizaci komplexu tří vzájemně propojených objektů, který tvoří odjezdová hala, administrativní budova a provozní prostory, je 244,6 milionu korun. Jde o druhé výběrové řízení, které Správa železnic v rámci tohoto projektu vypisuje.

Read More

Souhrnný přehled omezení v dálkové dopravě – 24.3.2020

Vzhledem k výrazně nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem v České republice dochází k postupnému dočasnému omezení dálkové osobní dopravy. Zcela přerušena je mezistátní doprava a v současné době dochází také k utlumení vnitrostátní dopravy.

Read More

Zahájení elektrizace trati z Brna do Střelic se blíží

Už během několika týdnů by mohla začít první etapa dlouho očekávané elektrizace trati z Brna do Zastávky u Brna. Správa železnic již získala stavební povolení pro první úsek z Brna do Střelic a vybírá zhotovitele stavebních prací.

Read More

Správa železnic připravuje rekonstrukci nádražní budovy v Pardubicích

Správa železnic úspěšně projednala v Centrální komisi Ministerstva dopravy zatím svůj investičně nejnáročnější záměr na obnovu nádražní budovy, a to rekonstrukci památkově chráněné výpravní budovy v Pardubicích.

Read More

Souhrnný přehled omezení v regionální dopravě u ČESKÝCH DRAH

Vzhledem k výrazně nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem v České republice dochází v koordinaci s krajskými úřady k dočasnému omezení regionální vlakové dopravy.

Read More

Omezení provozu mezinárodních spojů RegioJet

Vlakový a autobusový dopravce RegioJet na základě nařízení vlády ČR a také opatřeních vlády Slovenské republiky přerušuje prodej a provoz svých mezinárodních vlakových a autobusových spojů – a to zatím do 5. 4. 2020.

Read More

Dočasně se zastaví mezistátní osobní železniční doprava

Vláda České republiky přijala v souvislosti s šířením nemoci COVID-19 zásadní preventivní bezpečností opatření. Na základě těchto opatření bude zastavena veškerá mezistátní osobní železniční doprava mezi Českou republikou a  Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem. Vlaky na území České republiky pojedou obvykle do pohraniční přechodové stanice, resp. do poslední určené stanice na území České republiky. České dráhy umožní cestujícím návratky […]

Read More

Myčka vlakových souprav v Bohumíně dostala novou špičkovou technologii

Myčka bohumínského střediska údržby Českých drah prošla kompletní rekonstrukcí. Nahradila tak původní, již 16 let starou technologii. Nová mycí linka zlepší kvalitu čištění vlakových skříní různých typů souprav od motorových vozů, přes jedno- a dvoupodlažní elektrické jednotky až po klasické vozové soupravy nebo rychlovlaky Pendolino. Nové zařízení v Oblastním centru údržby Východ je ekologicky šetrné […]

Read More

České dráhy provádějí preventivní opatření proti šíření koronaviru

České dráhy v posledních týdnech přijaly řadu preventivních opatření proti šíření koronaviru a tato opatření průběžně doplňují. Ve všech krocích postupují podle pokynů a doporučení státních orgánů, především Bezpečnostní rady státu, Ministerstva zdravotnictví ČR a hygieniků. Probíhá intenzivnější úklid vlaků, byla zahájena preventivní ionizace interiéru souprav, které brání šíření virů, probíhá osvěta ve vlacích především v případě osob […]

Read More