Válka na Ukrajině

MPSV ve spolupráci s UNICEF vyhlásilo novou dotační výzvu na podporu a začleňování rodin z Ukrajiny

Již od počátku války na Ukrajině MPSV monitoruje situaci dětí přicházejících z Ukrajiny, a snaží se o zajištění jejich potřeb i úspěšnou adaptaci v novém prostředí. V rámci mimořádného dotačního titulu připraveného ve spolupráci MPSV a UNICEF, byla vyhlášena nová výzva pro rok 2023. Cílem je podpora služeb pro rodiny s dětmi, které přicházejí z Ukrajiny, a jejich začlenění.

Read More

Vánoční provoz Krajského asistenčního centra a Centra následné podpory ukrajinským uprchlíkům

V rámci vánočního provozu bude Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajincům (KACPU) a Centrum následné podpory uprchlíkům z Ukrajiny (CNPUU) v týdnu od 26. prosince do 30. prosince 2022 otevřeno pouze ve středu 28. prosince. V ostatních dnech budou centra uzavřena. Od Nového roku budou v provozu v obvyklé časy.

Read More

Asociace poskytovatelů personálních služeb se důrazně distancuje od praktik zneužívání ukrajinských uprchlíků na trhu práce v ČR

Zpravodajství iDnes.cz informovalo o nekalých praktikách nelegálních zprostředkovatelů práce při zaměstnávání uprchlíků z Ukrajiny. Za Asociaci poskytovatelů personálních služeb (APPS) se chceme od tohoto jednání distancovat. Členové APPS dodržují legislativní předpisy ČR i etický kodex APPS a podobné postupy nejsou u členů APPS možné.

Read More

Oficiální vyjádření Budějovického Budvaru k otázce ruského trhu

Tímto vyjádřením Budějovický Budvar reaguje na zprávu vydanou ČTK dne 9. října a následné články publikované v médiích. Mrzí nás, že touto zprávou došlo k mylné interpretaci, že Budějovický Budvar mění svůj postoj k ruskému trhu. Tímto bychom chtěli oficiálně potvrdit a zdůraznit, že obchodní vztahy mezi Budějovickým Budvarem a ruským trhem zůstávají pozastaveny a není v plánu je obnovovat do ukončení ruské agrese. Budvar obchodní vztahy s Ruskem ukončil mezi prvními dodavateli a v tomto ohledu svůj postoj nemíní měnit.

Read More

DPP ve spolupráci s hl. m. Prahou a Člověkem v tísni věnuje na Ukrajinu 20 tramvají a 2 autobusy

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s hl. m. Prahou a prostřednictvím neziskové organizace Člověk v tísni daruje na Ukrajinu celkem 20 tramvají a 2 autobusy. Příjemcem pomoci je charkovský městský dopravní podnik. Všechna darovaná vozidla jsou provozuschopná, tramvaje budou sloužit ve veřejné dopravě v Charkově, autobusy v západoukrajinském městě Chmelnický. První tramvaje by na Ukrajinu měly zamířit v nejbližších dnech či týdnech.

Read More

Ministerstvo kultury ČR a Národní muzeum pomáhají zachraňovat památky na Ukrajině

Národní muzeum z pověření Ministerstva kultury ČR vyslalo v úterý 10. května 2022 na Ukrajinu zásilku materiálu, která pomůže při záchraně tamních kulturních památek ohrožených válkou. Stalo se tak na základě Usnesení vlády České republiky ze dne 6. dubna 2022 č. 287 k poskytnutí bezprostřední pomoci při ochraně ohroženého ukrajinského kulturního dědictví.

Read More

Výtěžek varhanního koncertu bude věnován na podporu Ukrajiny

Varhanní koncert nazvaný Společným hlasem pořádá v neděli 8. května od 19:00 akademické trio Ozembóch společně se studentem Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci (UP) Filipem Žurkem v kostele Církve československé husitské v Olomouci (Husův sbor). Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na konto organizace Člověk v tísni – SOS Ukrajina.

Read More

Dvě tramvaje a šest trolejbusů zamíří jako dar z Brna do partnerského Charkova

Město Brno spolu s dopravním podnikem dodá na Ukrajinu dvě tramvaje a šest trolejbusů. Část z nich dnes symbolicky na Komenského náměstí převzal zástupce charkovské samosprávy Alexey Yurievich Palant. Příprava na transport do Charkova zabere jen několik dní.

Read More

1.máj v Zoo Ostrava: Den pro ukrajinské zoologické zahrady

První květnový den je bezesporu spojen s tradicí políbení pod rozkvetlým stromem. Kdo se chystá v neděli do ostravské zoologické zahrady, může tuto tradici dodržet na řadě míst v areálu. V zoo se tento den tradičně koná i akce spojená s ochranou ohrožených druhů a fungováním moderních zoologických zahrad, a to ve spolupráci se školami a školkami z Moravskoslezského kraje. Letos budou aktivity zaměřené na pomoc ohroženým ukrajinským zoologickým zahradám…

Read More

Společně se zaměstnanci poskytne Skupina KB 20 milionů korun na pomoc Ukrajině

Celková suma směřující z KB na pomoc Ukrajině dosáhla 20 milionů korun! Vedle Skupiny Komerční banky, která poskytla 10 milionů, se prostřednictvím Nadace KB Jistota zapojili i sami zaměstnanci. Jejich sbírku, která přinesla 5 milionů korun pak Nadace zdvojnásobila.

Read More