Top news

Knihy

Vychází audiokniha Za sny, kterou načetl Richard Krajčo

Richard Krajčo se po letech vrátil do role interpreta audioknihy, autorkou knižní předlohy je Karin Krajčo Babinská.

Read More

3000 hesel a 4 století. Je tu unikátní internetová Encyklopedie knihy

Malé i velké tiskárny, známé i pozapomenuté pražské i regionální knihaře, kreslíře, mědirytce a jednotlivé typy knižních vazeb představuje unikátní internetová Encyklopedie knihy v českém středověku a raném novověku. Vznikla ve spolupráci Knihovny Akademie věd a Národní knihovny.

Read More

Čech porazil mrtvici vlastními buňkami a napsal knihu

Zázrak nebo úspěch moderní regenerativní medicíny? První Čech, kterého postihla mozková mrtvice, se uzdravil svými vlastními kmenovými buňkami. O svém příběhu napsal knihu, kterou na Valentýna pokřtí Michal Viewegh.

Read More

Extravagatní život Caresse Crosbyové, vynálezkyně podprsenky

Osvobodila miliony žen z nepohodlných korzetů: vynalezla podprsenku a odmítala jakékoli předsudky. Nastartovala literární dráhu mnoha umělců a na mezinárodní uměleckou scénu uvedla i Salvadora Dalího. Neobyčejný život Caresse Crosbyové zachycuje knižní novinka nazvaná Srdce je pohřebiště lásky. Napsala ji její pravnučka Tamara Colchesterová. Čtivý příběh zachycuje pestrý život ženy, která pohrdala společenskými konvencemi, nesnášela omezení […]

Read More

KRÁSNĚ ZDRAVÁ – Kompletní příručka pro vyrovnaný život každé ženy

Zdraví, krása, mladistvý vzhled a vnitřní štěstí jsou asi přáním každé z nás. Tato čtivě napsaná kniha s předmluvou lékařky přináší ženám a dívkám nenásilné a osvědčené postupy, které autorce, zpěvačce Janě Fabiánové, přes deset let pomáhají udržovat si vyrovnanou náladu, pevné zdraví i štíhlou postavu. Kniha obsahuje detailní návody pro zlepšení zdravotního stavu žen, […]

Read More

O nebi a zemi, aneb meteorologické pohádky

Jak vlastně vzniká duha? Proč zapadá slunce? Jak drží mraky na obloze?… Také máte doma malého zvědavce, který rád zkoumá vše, co nás obklopuje?

Read More

Podivuhodná knížka o Jablonci přichází na předvánoční trh

Nová kniha publicisty a novináře Marka Řeháčka právě přichází na knižní trh. Pod názvem Jablonecké maličkosti čtenáři najdou sbírku zajímavých příběhů, často doplněných o nové poznatky, objevy či vzpomínky pamětníků. Slavnostní křest knížky za přítomnosti autora proběhne 12. prosince od 18 hodin v sále jablonecké ZUŠ.

Read More

Autor bestsellerů Urban vydává novou knihu Zloděj psů

Za zlepšení životních podmínek zvířat se rozhodl bojovat známý český spisovatel Josef Urban, který vydáním své knihy Zloděj psů mj. reaguje na neustálé oddalování legislativních změn, týkajících se zpřísnění podmínek chovu zvířat a postihu pachatelů, jež se týrání zvířat dopustili.

Read More

Češi v práci poslouchají audioknihy

Výsledky Velkého audioknižního průzkumu 2018 jsou na světě a poukazují na zajímavé trendy nejen v oblasti audioknih. Zúčastnilo se ho téměř 2400 respondentů a jde tak o největší audioknižní průzkum nejen u nás ale i v celé Evropě.

Read More

Autentický příběh rodiny, která se rozhodla opustit civilizaci a rok žila v hlubokých lesích

Andrea Hejlskov je dánská psycholožka, vyučovala psychologii na univerzitě, pracovala jako dětská psycholožka, ale pak se s manželem rozhodli k radikálnímu kroku popsanému v knize. Své zkušenosti vylíčila v blogu, který později vyšel knižně.

Read More