Knihy

Šestý ročník literární soutěže Cena Ivony Březinové

Knihovna. Stará knihovna. Pro někoho oblíbená skříň u dědy a babičky plná knih s kouzelnou starou patinou. Pro jiného nenápadná budova, do které s chutí každý týden dochází brouzdat mezi nekonečnými regály a vyhledávat zapadlé literární skvosty…

Read More

KLUK V KOPAČKÁCH – Fotbalový kemp

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s pokračováním úspěšného fotbalového příběhu. V novém díle s názvem Kluk v kopačkách – Fotbalový kemp se znovu ponoříme do světa malých fotbalových talentů, v jejichž čele stojí odhodlaný Tomáš a jeho oddaná parta. Autorský tandem, tvořený talentovanou Markétou Bolfovou a kreativním ilustrátorem Lukášem Fibrichem, nám opět přináší nejen poutavý příběh, ale i vizuální poezii prostřednictvím nápaditých ilustrací. Zážitky z fotbalového kempu nabídnou čtenářům emocionální rollercoaster plný dobrodružství, přátelství a fotbalové vášně.  

Read More

Recenze knihy „Děti jsou taky lidi“ od Zdeňky Šíp Staňkové

Kniha „Děti jsou taky lidi“ od Zdeňky Šíp Staňkové je soubor autentických příběhů, které poukazují na důležitost respektování a vnímání dětí jako plnohodnotných lidských bytostí. Autorka se zaměřuje na různé aspekty dětství, od vlivu výchovy a raných zkušeností na formování dospělé osobnosti, až po specifické problémy, s nimiž se děti potýkají. Kniha se dotýká témat jako jsou emoce, traumata, výchova a vliv dětství na dospělost.

Read More

Vlastimil Hort: KRÁL V NESNÁZÍCH

Šachový turnaj v hotelovém letovisku na Slunečném pobřeží je poznamenán vraždou českého hráče. Při krátkém přerušení partie je velmistr Michal Talián nalezen na hotelové chodbě s rozdrcenou lebkou. Bulharská policie přizve ke spolupráci pražského detektiva Bodláka. Pět podezřelých má zjevně neprůstřelné alibi. Vraždilo se kvůli vítězství na turnaji? Nebo jde o soukromé vyřizování účtů?

Read More

Call for papers – „Comenius: education, anthropology & cosmology“

Ve dnech 14.–16. listopadu 2024 se v naardenském Muzeu Komenského uskuteční mezinárodní konference „Komenský: vzdělání, antropologie a kosmologie“, která je zároveň XXXIV. Mezinárodním komeniologickým kolokviem. Zájemci se mohou přihlásit do 29. února.

Read More

Známé osobnosti pokřtily silný příběh ze zákulisí afrických adopcí

Spisovatelka Hana Hindráková přináší nový silný příběh, tentokrát ze zákulisí afrických adopcí. Křest její nové knihy Obchodníci s dětmi proběhl v úterý 12. prosince od 16:15 v Prague Dance Center a podvečerem provedla moderátorka Daniela Brzobohatá.

Read More

Romantický příběh ze světa puberťáků vás přenese zpět do vlastního období dospívání

Nakladatelství COSMOPOLIS, součást Nakladatelského domu GRADA, přináší pro všechny fanoušky knižního a netflixového hitu Všem klukům, které jsem milovala tento dokonale trefný a naprosto okouzlující příběh ze světa puberťáků.

Read More

Michaela Maurerová v adventním čase vypráví osobní příběhy vážně nemocných

Audioverze několika příběhů z knihy “Ve stínu Duchenna” v adventním čase načetla herečka Michaela Maurerová. Vypráví v nich příběhy chlapců a mladých mužů nemocných Duchennovou svalovou dystrofií (DMD) a jejich rodin. Maurerová se již v září stala kmotrou knihy a je také patronkou organizace Parent Project, kterou založili rodiče dětí s tímto vzácným, genetickým neurosvalovým onemocněním. […]

Read More

Modrý drak

Když děti objeví velmi starou a poničenou knihu, ve které narazí na dračí formuli, ještě netuší, že je čeká to největší a nejbláznivější dobrodružství. Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přináší čtenářům novinku z pera Sandry Dražilové Zlámalové a jejího syna Vojtěcha Dražila, jemuž při práci na knize bylo pouhých osm let. Příběh ilustracemi doprovodila Bibi Hykl.

Read More