Knihy

Nový seriál Tomáše Magnuska ČECHOVI bude mít i vlastní a velmi ´pikantní´ knihu!

Už na podzim vstoupí na obrazovky nový seriál Tomáše Magnuska Čechovi. Rodinná sága o čtyřgenerační podnikatelské rodině, ala „Český Dallas”, bude mít i svou knihu. Ta však nebude přepisem děje, či příběhem, ale půjde o velmi zajímavé a pikantní záležitosti ze zákulisí natáčení i nápadu, díky kterým seriál vznikal.

Read More

Nejvýznamnější psychologické experimenty 20. století

Narušily Deboru Skinnerovou experimenty jejího slavného otce? Jak se dále vedlo účastníkům Milgramových pokusů – těm, kdo by na výzvu experimentátora udělili dokonce smrtící šok, i těm, kteří uposlechnout odmítli? Co se stane, když si autorka podobně jako účastníci Rosenhamova výzkumu vymyslí psychiatrický symptom a navštíví s ním psychiatrickou pohotovost?

Read More

Příběh Keňana, který dojal Evropu

Česká republika, Slovensko, Německo, Švédsko i Dánsko. To všechno jsou země, které už znají životní příběh Keňana Josepha Njorogeho, přezdívaného Njoro.

Read More

O nebi a zemi – Meteorologické pohádky Jak vlastně vzniká duha?

Nová kniha Ludmily Bakonyi Selingerové vyjde na začátku června a křest proběhne 16.6. Od 14:30 ve Štefánikově hvězdárně na Petříně. Na programu bude křest knihy, autogramiáda, divadlo pro děti na náměty z knihy a prohlídka hvězdárny.

Read More

Jan Přeučil a Eva Hrušková se seznámili s Njorem

Hlavní hrdina knihy Nezlomný Joseph „Njoro“ Njoroge přiletěl na skok do České republiky a v pátek 10. května 2019 od 17:00 byl hlavním hostem besedy na pražském knižním veletrhu Svět knihy.

Read More

Sledujte Njorův pobyt v Česku online

Od čtvrtka 9. května 2019 můžete prostřednictvím nového instagramového profilu spisovatelky Hany Hindrákové (https://www.instagram.com/hana_hindrakova/) sledovat online Njorův první pobyt v Česku.

Read More

Cristiano Ronaldo 4. května v rámci “Dne komiksu zdarma” představil komiksovou knihu “Striker Force 7”

Jedna z největších světových hvězd se nyní stává dalším velkým světovým superhrdinou! Cristiano Ronaldo, ikonická sportovní superstar, o tomto víkendu v rámci “Dne komiksu zdarma” představil prostřednictvím prodejců komiksů v celé zemi svůj první komiks “Striker Force 7”.

Read More

Multipotenciálové, buďte vším, čím chcete!

Otázka “Čím chceš být, až vyrosteš?” vyvolává dojem, jako by si každý z nás musel vybrat jeden druh zaměstnání a jednu vášeň, jíž se v životě bude věnovat. Jenže jsou i lidé, kteří prostě mají řadu zájmů a věnují se řadě různých projektů. Pro tenhle typ lidí už vzniklo mnoho názvů: třeba renesanční lidé, všeumělové, […]

Read More

U stolu s papežem Františkem, jeho recepty na jídlo i na život

Co má rád papež František? Myslíte, že se umí otáčet v kuchyni? A chtěli byste si uvařit jeho oblíbená jídla?

Read More

Beseda s hlavním hrdinou knihy Nezlomný – Josephem

V Literárním sále se 10.5.2019 uskuteční beseda s hlavním hrdinou knihy Nezlomný – Josephem, který přiletí z Keni. Joseph bude poprvé v ČR a rád osobně odpoví na dotazy týkající se jeho života v keňském dětském gangu.

Read More