Knihy

Nové vydání světoznámé knihy Volání divočiny

Péčí obklopený pes Buck, žijící v rodině kalifornského soudce, je unesen a dostává se do psího otroctví u krutého a bezohledného majitele jako tažný pes na Aljašce.

Read More

23. ročník veletrhu cestovního ruchu Dovolená vás bude inspirovat, pohladí vaše chuťové pohárky a přinese spoustu zábavy!

Jak se cestuje hotelbusem Afrikou nebo Jižní Amerikou? Kam vyrazit s dětmi? Hledáte dobrodružství a adrenalin? Toužíte po dovolené u moře? Nebo jen nevíte, kam se letos vyrazit? Veletrh Dovolená na Černé louce v Ostravě je tím pravým místem kam vyrazit. Kdy? 28.–29. února 2020.

Read More

Hvězda Stardance v traileru nové knihy z tanečního prostředí

Spisovatelce Haně Hindrákové v těchto dnech vychází osmý román Svítání nad savanou s podtitulem Než se rozední, zbývá jim poslední tanec. Knihu podpořily známé osobnosti jako Tereza Kostková, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Dalibor Janda a hvězda Stardance a šestinásobný vice-mistr světa tanečník Michal Mládek.

Read More

Nová kniha od Hany Hindrákové s titulem Svítání nad savanou se objeví na pultech již 17. února

Na pultech knihkupectví se již za pár dnů objeví kniha cestovatelky a spisovatelky Hany Hindrákové Svítání nad savanou s podtitulem Než se rozední, zbývá jim poslední tanec.

Read More

Mamma HELP vydává knížku O mamince, která si ostříhala vlásky

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy, vychází knižní novinka s názvem O mamince, která si ostříhala vlásky. Autorkou příběhu je Lenka Pelánková, ilustrátorkou Lenka Kurovská. Kniha vznikla v rámci našeho víceletého projektu Říct to dětem a odpovídá na otázky, jak mluvit s dětmi o maminčině onkologickém onemocnění.

Read More

Knižní festival Ostrava

Druhý ročník Knižního festivalu Ostrava bude opět nabitý. Na jednom místě se sejdou knižní nakladatelé z různých koutů ČR s pestrou nabídkou knižních titulů, samotní autoři budou prezentovat svá nová díla, pokřtí své nové knihy, proběhnou autogramiády, besedy, debaty a přednášky. Tváří letošního ročníku je oblíbená herečka Iva Janžurová, která také na festival přijede a […]

Read More

Ve Francii našli ztracený román Françoise Saganové, česky ho v letošním roce vydá nakladatelství LEDA

Francouzské nakladatelství PLON vydalo koncem září dvousetstránkový románový příběh Les Quatre Coins du coeur (Čtyři údery srdce), který v pozůstalosti Françoise Saganové objevil její syn, známý fotograf Denis Westhoff.

Read More

Historie a současnost městské části Plzeň – Nová Hospoda

Nová reprezentativní populárně naučná kniha Historie a současnost městské části Plzeň – Nová Hospoda uceleně mapuje minulost obce založené u významné Řezenské cesty, písemně zmiňované v roce 1713, rozkládající se na místě obývaném již ve střední době bronzové. Je dílem předních plzeňských odborníků a novohospodských starousedlíků, jejichž cenné příspěvky doplňuje množství dobových i současných fotografií, […]

Read More

Černý kůň českých knižních pultů: Kniha osobitých cestopisů Jiřího Peňáse je vyprodaná, dotisk vyjde koncem ledna

Černý kůň českých knižních pultů: Kniha osobitých cestopisů Jiřího Peňáse je vyprodaná, dotisk vyjde koncem ledna

Read More