Knihy

David Púchovský: Katastrofa letu 001. Skutečný příběh letadla IL-18 OK-NAB na lince z Prahy do Bratislavy

To letní odpoledne 28. července 1976 nikdo z rekreantů, kteří odpočívali u jezera Zlaté písky u Bratislavy, netušil, že se brzy stane svědkem náhlého pádu letadla ČSA a následné zoufalé snahy záchranářů. Nejznámější letecká tragédie v Československu si vyžádala 76 lidských životů. Komunistický režim nikdy nezveřejnil závěry vyšetřovací zprávy a pozůstalí dodnes netuší, co se v kokpitu letadla […]

Read More

KNIŽNÍ TIP: Nová knížka Lukáše Pavláska přináší Neuvěřitelně šílené příběhy. Vychází i v audioverzi

Oblíbený komik Lukáš Pavlásek vydává v nakladatelství Pikola novou knížku pro děti s titulem Neuvěřitelně šílené příběhy. Je určena pro čtenáře od 7 let a můžete si ji pořídit i v audioverzi, kterou vydává Témbr a kterou namluvil přímo autor knihy. Příběhy doprovázejí bláznivé obrázky Lukáše Fibricha.

Read More

Heidi se proměnila v kočičku

Zpěvačka a moderátorka Heidi Janků (58) se vrátila do dětství. Namluvila postavu kočičky pro audioknihu Nové příběhy pejska a kočičky. „Pejsek a kočička jsou moje dětství. Byla to má nejoblíbenější dětská knížka, což asi pro celou mou generaci. Hrozně ráda jsem si v ní listovala a četla. Moc se mi líbil sloh, jakým je napsaná […]

Read More

Radioservis představuje audioknihu Elena Ferrante: PROLHANÝ ŽIVOT DOSPĚLÝCH.

Příběh o dospívání a prvních milostných zkušenostech, složitých rodinných vztazích a ztrátě iluzí.

Read More

Smrtící pilulka

Ležím na lůžku ve státní nemocnici v Homa Bay. V západní Keni. Umřu. Já určitě umřu, běží mi hlavou. Pomalu se loučím se životem. Mám horečku. Po čele mi stéká ledový pot. Tělo se mi třese. Neovládám ho. Nedokážu přimět břicho, aby se přestalo samo zvedat. Necítím ruce. Ani rty. Zkouším něco říct. Jenomže místo pečlivě připravené […]

Read More

Kateřina Čupová: R.U.R. Autorský komiks na motivy slavné divadelní hry Karla Čapka

Oslavou stého výročí slavné divadelní hry Karla Čapka R.U.R. je nový autorský komiks Kateřiny Čupové, která představuje Čapkův text ve svěžím pojetí určeném o sto let mladšímu publiku. R.U.R. je zpět v jasných barvách a podání, kterým může opět dobýt svět.

Read More

Radioservis představuje knihu Františka Novotného JAK SE HLADÍ DUŠE.

Nová sbírka Jak se hladí duše soustřeďuje výběr básní a drobných esejistických textů, které je možno charakterizovat jako lyrické miniatury, tematicky vycházející z těch nejběžnějších situací a zážitků. Mnohé z nich nesou ve svém názvu slovo „chvála“: Chvála srpnových snů, Chvála otázek, Chvála trampot, Chvála venkovských hospůdek, Chvála letních mostů, Chvála štrůdlu, Chvála jesliček… A k tomu lze […]

Read More

Herečka Alena Doláková napsala knihu Anna z Hollywoodu. „Je o skrytých ženských tématech, o kterých se nám nechce moc mluvit,“ říká.

Mladou herečku Alenu Dolákovou znají diváci třeba z pohádky Tři bratři, televizní minisérie Vodník nebo komedie Pepa. Nyní vydává svou knižní prvotinu s názvem Anna z Hollywoodu, jenž je velmi otevřeným a částečně také autobiografickým vyprávěním o cestě holky z vesnice, která se vydá dělat hereckou kariéru do Los Angeles.

Read More

ONLINE beseda Kontrasty Keni

Spisovatelka Hana Hindráková, autorka čtivých románů z afrického prostředí, zve na další online besedu z cyklu Večery pod banánovníkem. Tentokrát na téma Kontrasty Keni.

Read More

Jan Novák, Jaromír 99: Čáslavská Život Věry Čáslavské v brutálně otevřeném komiksu

První komiksové zpracování příběhu gymnastky Věry Čáslavské je v libretu Jana Nováka brutálně otevřené, v obrázcích Jaromíra 99 plakátově přímé. Čtenáře zavede do hlavního města Mexika i do léčebny v Bohnicích, na mistrovství světa i do vyšetřoven Státní bezpečnosti.

Read More