Knihy

Česká démonologie – Tucet příšerných strašidel Čech, Moravy a Slezka

Nakladatelský dům GRADA přichází s novinkou Česká démonologie: Tucet příšerných strašidel Čech, Moravy a Slezka. Strašidla v českých zemích sídlí, co naši předci pamatují. Za jejich časů to byla mnohdy nelítostná a mstivá stvoření. Seznamte se s tuctem nejzajímavějších strašidel, o kterých vyprávěly české pověsti.

Read More

Vystupte z davu a začněte bavit!

Myslíte si, že jste vtipní? A myslí si to i vaše okolí? Máme pro vás dobrou zprávu: vtipný může být každý, i vy!

Read More

Dopisy, které byly inspirací pro stavbu vily Tugendhat, vychází po téměř sto letech česky

„Dopisy od jezera Como“, neobyčejný soubor devíti dopisů o přírodě, umění a vztahu člověka a techniky, společně vydávají Nakladatelství Munipress Masarykovy univerzity a Muzeum města Brna. Českým čtenářům se tak poprvé po téměř sto letech otevírá možnost začíst se do textů významného německého teologa a filozofa Romana Guardiniho, které hluboce ovlivnily Ludwiga Miese van der […]

Read More

Svět knihy Praha 2024 přivítá hosty ze 40 zemí a regionů.

Za českými čtenáři míří irský romanopisec John Boyne, ruská exilová autorka Ljudmila Ulická, francouzský komiksový pojem Alexis Nolent a hvězda severské krimi Alex Ahndoril, čestným hostem je Das Buch – německojazyčná literatura

Read More

Květnové knižní novinky Grada a Bambook

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, si pro vás v měsíci květnu přichystalo spoustu knižních novinek pro děti.

Read More

Nina Špitálníková: SEVERKA

Vyrůstala v přesvědčení, že za hranicemi její vlasti číhá jen nebezpečí. Přesto se tam musela vydat.Románová prvotina koreanistky Niny Špitálníkové, autorky Svědectví o životě v KLDR a Mezi dvěma Kimy.

Read More

Ali a dívka ze studny

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s novinkou zavedeného českého spisovatele a hudebníka Bohumila Krejzy. Svižně napsané fantasy dobrodružství pro školáky, ve kterém mluví černý kocour, objevují se záhadné želédveře a hrdinka musí přelstít démony času. Objevte svět, kde se realita mísí s fantazií, a nebojte se bát. Příběh doprovodila krásnými ilustracemi Lenka Šimůnková. K dispozici také jako e-kniha.

Read More

Jarka Rozsypalová-Vykoupilová: BABSKÉ RADY ZE ŽIVOTA

Proč je nejlepší uskladnit cibuli v silonkách? Jak pomůže pračka s výrobou domácího másla? S jakou bylinkou je dobré grilovat grep? Jaký sušený květ pomůže přivábit lásku? A je možné, aby počínající nachlazení vyléčil zpěv?

Read More