Knihy

Knižní novinka Nezmrzačte naší historii pokřtěna!

 Knihu vydal spolek Veteráni ozbrojených sil a bezpečnostních sborů, z. s. v reakci na pokusy falšování našich dějin v případě dvou novodobých historických událostí spojených s přímým osvobozováním Československa na podzim roku 1944 a na jaře roku 1945. Role kmotry se zhostila profesorka MUDr. Věra Adámková, CSc., což navrhli armádní veteráni, příslušníci československého protichemického praporu, přímí účastníci války v Perském zálivu (2. srpna 1990- 28. února 1991), o jejichž zdraví se paní profesorka stará v pražském IKEMu.

Read More

Kinue Hitomi – žena, která předběhla dobu: Od Hitomi k Tokiu 2020

V přednáškovém sálu Národního muzea v Praze byla v úterý 7. září pokřtěna kniha Olgy Struskové Kinue Hitomi – žena, která předběhla dobu.

Read More

Prvňáčci na Pětce dostanou první den ve škole pohádkovou knihu s ilustracemi spolužáků

Pohádkové příběhy zasazené do jednotlivých lokalit Prahy 5 dostanou všichni prvňáčci na pětce a ve Slivenci. Unikátní je kniha i tím, že ilustrace k pohádkám namalovali sami žáci základních škol.

Read More

ZÁTOPEK už běhá i v knize, připravuje se také audio

Zpracovanou knihu dle filmového scénáře včera kolem 16 hodiny v Luxoru pokřtili autor Jiří Walker Procházka, režisér David Ondříček a herec hlavní postavy filmu Václav Neužil.

Read More

Příběh slavného běžce inspirovaný filmovým scénářem Jiří W. Procházka: ZÁTOPEK

Fenomenální běžec Emil Zátopek posunul hranice lidských možností, stal se čtyřnásobným olympijským vítězem a držitelem mnoha světových rekordů. Jeho výkon z olympiády v Helsinkách, kdy vyhrál závody na 5 km, 10 km i maraton, asi už nikdo nikdy nepřekoná. Ale znáte i jeho osobní příběh…?

Read More

Kniha Lidová architektura v jižních Čechách přináší komplexní pohled na venkovskou architekturu a krajinu

Jihočeská lidová architektura je pojem, který láká do jižních Čech návštěvníky z domova i ze zahraničí. Komplexní soudobý odborný pohled na tuto problematiku však dosud chyběl. Kniha Lidová architektura v jižních Čechách, kterou vydala společnost SOVAMM jako odbornou publikaci pro Jihočeský kraj, přináší shrnutí dosavadních poznatků o tomto jihočeském fenoménu v době, kdy masově stoupá zájem o stálé či rekreační bydlení v idylickém prostředí jihočeského venkova. Informoval o tom náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch.

Read More

V pondělí 12. dubna se mohou otevřít knihovny

Po skončení nouzového stavu se v pondělí 12. dubna v České republice otevřou knihovny, a to za přísných hygienických opatření.

Read More

Kniha mapuje první setkání dalajlamy s Václavem Havlem v Československu

Ucelený obrázek o historicky první návštěvě dalajlamy v Československu, kam jej v roce 1990 pozval tehdejší prezident Václav Havel, nabídne kniha chystaná spolkem Češi Tibet podporují. Toto setkání, které bylo startem silného přátelství obou mužů, výrazně ovlivnilo povědomí a nazírání Čechů na Tibet, tibetský exil i buddhismus. Zároveň sehrálo důležitý mezník v mezinárodní diplomacii.

Read More

Představena nominace 20. ročníku knižních cen Magnesia Litera, vítězové budou vyhlášeni 8. června

Celkem 463 titulů se letos přihlásilo do jubilejního dvacátého ročníku knižních cen Magnesia Litera. Tři desítky knižních titulů včetně tří blogů mají nominace na ocenění ve 20. ročníku výročních knižních cen Magnesia Litera. V osmi kategoriích je po třech nominacích, Litera za prózu má nominací šest. Šanci na cenu v ní má třeba Popelnicový román Vladimíra Merty nebo novela Ondřeje Štindla Až se ti zatočí hlava. Nominace představili pořadatelé, vyhlášení vítězů by se mělo konat 8. června.

Read More

Radioservis představuje virtuální album Martin Řezníček: ROZPOJENÉ STÁTY

Autorská četba z knihy moderátora Událostí České televize Martina Řezníčka o pěti letech, které strávil v USA jako zahraniční zpravodaj.  

Read More
YouTube
Share