Plzeň

Velikonoční várka Pilsner Urquell míří do Vatikánu k papeži Františkovi

Velikonoční várka s celkem 2023 lahvemi ležáku Pilsner Urquell dnes odjela z plzeňského pivovaru do Vatikánu. Pivu tradičně požehnal plzeňský biskup Tomáš Holub a unikátní náklad vyprovodili spolu s ním i zástupci Prazdroje. Pivo při generální audienci převezme osobně papež František.

Read More

Mistrovství světa v para lukostřelbě 2023 se chystá v Plzni

Ve dnech 17. – 23. července 2023 bude město Plzeň hostit jednu z nejvýznamnějších sportovních akcí roku, Mistrovství světa v para lukostřelbě 2023. Šampionát bude zároveň nominačním závodem na Letní paralympijské hry v Paříži 2024. Organizátoři již odhalili podobu střelnice, chystají také bohatý doprovodný program pro veřejnost.

Read More

Město Plzeň představí projekt elektrifikace MHD na Severním Předměstí

Páteřní autobusová linka číslo 33, která vede z centra města přes náměstí Republiky, kolem Roudné a fakultní nemocnice na Lochotíně na Košutku, se patrně v nejbližších letech dočká elektrifikace. Naftové autobusy nahradí trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem. V dalších etapách rozvoje se trolejbusy rozjedou i na sídliště Vinice a do ulice Na Roudné, v závislosti na dokončení […]

Read More

Od 3. března si mohou Plzeňané na Košináři sami ulovit rybu

Se zajímavým tipem nejen pro rybáře profesionály přichází Správa veřejného statku města Plzně. Na městských sádkách u rybníku Košinář si lze nově koupit pověření k rybolovu. Košinář se tak stává jediným z rybníků plzeňské Bolevecké soustavy, kde je možné si legálně zarybařit.

Read More

Den pro veřejnost v Centru robotiky láká na přírodní vědy

Matematika s robotem, fotografování přírodnin, interaktivní workshop o životě včel nebo pokusy s hydrogelem. To a další zajímavý program v celkem jedenácti workshopech nabídne Správa informačních technologií města Plzně prostřednictvím svého Centra robotiky v rámci dne pro veřejnost s názvem 𝝅 [pí] day. Ten se uskuteční v sobotu 11. března 2023 v Cukrovarské 23C v […]

Read More

Památku Miroslava Horníčka připomíná pamětní deska na jeho rodném domě

Pamětní desku věnovanou významnému českému herci, dramatikovi, plzeňskému rodákovi Miroslavu Horníčkovi ve středu 15. února 2023 slavnostně odhalilo vedení města Plzně. Událost se uskutečnila u příležitosti 105. výročí narození a symbolicky v den, kdy uplynulo 20 let od jeho smrti. Mramorová deska vytvořená k poctě hercovy památky se nachází na jeho rodném domě v Plzni, […]

Read More

Badmintonisté si v plzeňské Sportovní hale zřídili národní centrum pro přípravu reprezentantů všech kategorií

Čeští badmintonisté se budou připravovat pro reprezentaci v Národním centru badmintonu v prostorách víceúčelové sportovní haly v Krašovské ulici v Plzni, která byla otevřena začátkem února. Badmintonisté už v hale trénují a budou zde konané i kempy pro všechny kategorie hráčů.

Read More

Sportmanie 2023 se vrátí do OC Plzeň Plaza. Letos bude o týden dříve

Populární plzeňský festival sportu Sportmanie se letos vrátí do prostoru za OC Plzeň Plaza a do tamního nově zrevitalizovaného parku u řeky Mže. Akce odstartuje v sobotu 12. srpna 2023, a po třech letech se tak přesune na původní termín. Milovníci pohybu se mohou těšit na desítky sportovních stanovišť a na bohatý doprovodný program.

Read More

TechTower v Plzni je jeden z nejmodernějších technologických parků v České republice

Město Plzeň představilo TechTower, jeden z nejmodernějších technologických parků v České republice. Prostory o celkové ploše deset tisíc metrů čtverečních poskytují unikátní zázemí a kanceláře pro inovativní firmy, technologické nadšence, programátory a začínající podnikatele. Studenti mohou své nápady realizovat v coworkingu a sdílených dílnách, v areálu funguje velký multifunkční sál, laboratoř virtuální reality nebo restaurace […]

Read More

Prazdroj otevřel nový, plně automatizovaný sklad. Zrychlí dodávky piva v lahvích a plechovkách a sníží emise CO2

Více skladovacího prostoru a rychlejší odbavování lahvového a plechovkového piva. To zajistí Plzeňskému Prazdroji nový, plně automatizovaný sklad, který v těchto dnech zahájil provoz. Největší investice v plzeňském pivovaru od roku 2006 ve výši 780 milionů korun umožní Prazdroji rychleji zásobovat své zákazníky.

Read More