Plzeň

Bydlení především neboli Housing First je princip, k němuž se hlásí i Plzeň

„Každý člověk je schopen žít nezávisle, pokud je mu poskytnuta dostatečné podpora.“ To je motto, jímž se už čtyři roky řídí město Plzeň. Nejprve realizovalo projekt s názvem Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Plzni a v nastoleném směru pokračuje a rozšiřuje svou nabídku v oblasti bydlení s podporou sociálního pracovníka. Zároveň spolupracuje s různými […]

Read More

Plzeň vyzývá cyklisty: Nahlaste problémová místa ze svých cest po městě

Doba pandemie koronaviru přinesla nárůst cyklistické dopravy. I ve městech a obcích, které nelze pokládat historicky za cyklistické, počet cyklistů i uživatelů koloběžek a segwayů stále vzrůstá, a prověřuje tak nedostatky místní cyklistické infrastruktury. Plzeň chce na tento nárůst reagovat zlepšením podmínek pro kolaře. Někdy i malá změna zpříjemní cestu na kole po městě ať […]

Read More

Výstava Trojí život středověké keramiky nabízí reálný dotyk se středověkou hmotnou kulturou

Příští rok zavítá do Plzně výstava, na jejíž přípravě se podílela katedra archeologie Fakulty filozofické. V současné době je k vidění v Moravském zemském muzeu v Brně. Výstava vznikla v rámci meziinstitucionálního grantového projektu Ministerstva kultury ČR  NAKI II „Vrcholně středověká keramika jako součást movitého kulturního dědictví“.

Read More

Západočeská univerzita podpoří péči o duševní zdraví dětí a dospívajících

Informační a poradenské centrum ZČU zahájilo v květnu projekt Systematická podpora duševního zdraví v adolescenci. Cílem je vytvořit funkční systém preventivní podpory psychického zdraví dětí a mladistvých v plzeňském regionu. Univerzita na projekt získala grant z takzvaných Norských fondů.

Read More

Plzeňský pivovar se opět otevírá veřejnosti

Plzeňský Prazdroj se po sedmi měsících opět otevírá pro veřejnost. Už tento pátek 4. 6. 2021  uvítají průvodci první turisty na nejoblíbenější prohlídkové trase Pilsner Urquell, otevírá se také Plzeňské historické podzemí a Pivovarské muzeum.

Read More

Držitelem stipendia generála Pattona je Simona Schmiedhuberová

Devatenáctiletá Simona Schmiedhuberová si v pondělí 24. května na plzeňské radnici převzala Čestné stipendium generála George S. Pattona. Stipendium založené 6. května 2010 během oslav 65. výročí osvobození města Plzně 3. armádou generála Pattona uděluje americká Nadace Briana LaVioletta. Držitelka stipendia je dlouhodobě aktivně činná jako dobrovolnice v plzeňském Mezigeneračním a dobrovolnickém centru TOTEM.

Read More

V Plzni bude jezdit první chytrá tramvaj. Díky připojení k 5G síti bude doprava ve městě plynulejší a bezpečnější  

 Dopravní mobilita budoucnosti – to nejsou jen samořiditelná auta, ale celý ekosystém navzájem propojených řešení, která vedou k bezpečnější a plynulejší dopravě ve městech. Právě ten plánují Magistrát města Plzně, Plzeňské městské dopravní podniky a Správa informačních technologií města Plzně společně se svými partnery – společnostmi O2 Czech Republic, INTENS Corporation, Škoda Transportation, Škoda Digital a Západočeskou univerzitou. Jejich zástupci dnes podepsali memorandum o vzájemné spolupráci s cílem vytvořit z Plzně do roku 2027 centrum pro chytrou mobilitu a živou laboratoř pro testování autonomního řízení na území města. Vznikne tak první chytré město tohoto druhu v Česku.

Read More

Tulipány kralovaly jarní Plzni, vystřídají je letničky

Loni na podzim bylo v sadovém okruhu vysazeno 19 tisíc jarních cibulovin, které letos v květnu vykvetly. V červnu je vystřídá 6,5 tisíce letniček. Budou mezi nimi šalvěje, ostálky, lobelky, ale i okrasné kopřivy nebo divoký kmín. Záhony v centru Plzně se letos v létě zahalí do fialových a pastelových odstínů.

Read More

Hlavní plán TechToweru v Plzni je udržet chytré hlavy v regionu

Věž vysoká 32 metrů dala jméno ambicióznímu projektu města Plzně. Výstavba areálu TechToweru (tower = anglicky věž) na Světovaru je zhruba ve své polovině. Až se v poslední čtvrtině příštího roku otevře, najdou v ní místo především zajímavé a inovativní technické, technologické a byznysové projekty i startupy a také veřejnost, která do TechToweru bude moci […]

Read More

V kampusu ZČU se testuje vysokorychlostní 5G síť

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) se stala testovacím místem vysokorychlostních přenosů dat prostřednictvím 5G sítě. V rámci projektu Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva průmyslu a obchodu 5G pro 5 měst nainstalovala společnost O2 vysílač 5G sítě přímo do kampusu ZČU na Borských polích. Testování sítě je na ZČU součástí celouniverzitního projektu SmartCAMPUS, který se […]

Read More
YouTube
Share