Plzeň

Kombinují sport a vysokoškolské studium. ZČU letos podpoří 17 špičkových sportovkyň a sportovců

Stipendijní program UNIS Ministerstva školství ČR a resortního sportovního centra VICTORIA VSC pomáhá studujícím už od roku 2020. 

Read More

Prazdroj chce spolu s vědci zachránit nejdůležitější surovinu pro české pivo

Plzeňský Prazdroj přichází se zcela novou inciativou na podporu českého sladovnického ječmene. Ten je zásadní surovinou pro výrobu piva a jeho kvalitu v posledních letech negativně ovlivňují klimatická změna a výkyvy počasí. Vědecko-výzkumný projekt Pro ječmen, na kterém se podílí také Česká zemědělská univerzita, Mendelova univerzita, JTZE a další partneři, je založen na kombinaci postupů […]

Read More

Požár autobusu v Plzni

V půl šesté vyjely čtyři jednotky hasičů do Líní, kde na Plzeňské ulici hořel autobus. Všem cestujícím se podařilo vystoupit před naším příjezdem.

Read More

Budova plzeňského hlavního nádraží se zítra otevře pro cestující

Památkově chráněná budova plzeňského hlavního nádraží se po náročné rekonstrukci otevře zítra pro veřejnost. Stavba zahrnovala celkovou obnovu střechy, fasády a interiérů. Současně došlo ke zkvalitnění služeb pro cestující a zvýšení jejich komfortu, a to i díky vybudování bezbariérového přístupu. Aktuální celkové náklady dosahují miliardy korun. Do konce ledna budou probíhat dokončovací práce ve veřejných prostorách, celá stavba pak skončí v závěru března.

Read More

Ohňostroje v Plzni budou tiché. Primátor se na tom dohodl se starosty i provozovateli trhů

Ohňostroje na akcích, které pořádá město Plzeň nebo městské obvody, budou nově tiché, tedy bez výbuchů. Týká se to i novoročního ohňostroje, který pořádá centrální plzeňský obvod a také ohňostroje v rámci zahájení adventních trhů. Primátor města Plzně Roman Zarzycký se na tom v uplynulých dnech dohodl s jednotlivými starosty a dohoda byla uzavřena i […]

Read More

Zájem turistů o plzeňský pivovar letos vzrostl. Vrátili se i zahraniční návštěvníci

Návštěvnost prohlídkových tras Plzeňského Prazdroje vzrostla za první tři čtvrtletí letošního roku bezmála o 30 procent. Zvýšený příliv turistů registrují prohlídkové trasy Pilsner Urquell a Gambrinus, Pivovarské muzeum i Plzeňské historické podzemí. Přibyli jak návštěvníci z Česka, tak organizované turistické skupiny ze zahraničí. 

Read More

Bednáři z Prazdroje smolili velké ležácké sudy vážící až 800 kilogramů

 Bednářská parta z Plzeňského Prazdroje dnes přímo v areálu pivovaru dokončila podzimní smolení dubových ležáckých sudů. Touto tradiční „revizí“ prošlo patnáct z celkem stovky velkých sudů, v nichž v historických pivovarských sklepích zraje Pilsner Urquell tak, jako před 181 lety. Plzeňský ležák kvasící a zrající v původních podmínkách slouží plzeňským sládkům k pravidelnému porovnávání s pivem vyrobeným v moderním zařízení, aby dokázali zachovat výjimečnou chuť plzeňského piva.

Read More

V Plzni se po poledni srazily dvě tramvaje

V Plzni se po poledni srazily dvě tramvaje . Podle prvních informací je na místě nejméně 35 zraněných.

Read More

Stavbaři na Slovanech hlásí hotovo, nová zastávka už slouží cestujícím

Skončila další etapa modernizace plzeňského železničního uzlu. Hotový je téměř čtyřkilometrový dvoukolejný úsek, který protíná městskou část Slovany. Jeho obnovu zahájila Správa železnic v závěru roku 2020. Největším přínosem pro cestující je vybudování nové zastávky Plzeň-Slovany, kterou obsluhují osobní vlaky namísto hůře dostupné stanice v Koterově.

Read More

Plzeň se zapojí do Evropského týdne mobility, 22. září bude MHD pro řidiče zdarma

Plzeň se ve spolupráci se svými Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) zapojí do Evropského týdne mobility. Jde o iniciativu Evropské komise na podporu udržitelné mobility, jež se pravidelně koná třetí týden v září. Vyvrcholením je pak mezinárodní Den bez aut, který vždy připadá na 22. září. V tento den bude na všech linkách plzeňské městské […]

Read More