Praha 3

Praha 3 nainstalovala originální popelníky na cigaretové nedopalky

Radnice řeší odhozené cigaretové nedopalky na území své městské části. Pilotně rozmístila 10 unikátních nových popelníků.

Read More

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu městských částí

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve čtvrtek 22. dubna projednávat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Read More

Praha 3 podala odvolání proti rozhodnutí o umístění stavby Domov pro seniory Parukářka

Soukromý projekt Domov pro seniory Parukářka získal na začátku roku 2021 kladné územní rozhodnutí. Městská část Praha 3 se proti rozhodnutí stavebního úřadu odvolala. Jako problematickou považuje neadekvátní výšku nejsevernější budovy společně s jejím minimálním odstupem od okolní zástavby.

Read More

Žáci základní školy napekli moučníky zdravotníkům nemocnice na Homolce. Dojali je tím až k slzám

Pedagogický sbor základní školy Tyršova v Jinonicích připravil akci „Tyršovka peče zdravotníkům“. Žáci školy za pomoci rodičů napekli desítky moučníků a dortů.

Read More

Kontakt s Peru úspěšně navázán

Proběhla první společná online schůzka k navázání partnerství mezi Prahou 3 a Miraflores, centrální čtvrtí hlavního města Limy. Obě strany mají zájem především o spolupráci v oblasti kultury, online školství a památkové péče. Společně s Velvyslanectvím ČR v Limě se nyní připravuje text memoranda o vzájemné spolupráci.

Read More

Praha 3 upozorňuje již 26 let na výročí tibetského povstání

Praha 3 připomíná 62. výročí tibetského povstání vyvěšením tibetské vlajky na budově radnice a nově i umístěním před KC Vozovna. Tímto symbolickým aktem vyjadřuje již po 26. svou solidaritu s Tibeťany. Radnice Prahy 3 byla v roce 1996 jedním ze čtyř úřadů, které jako první v České republice oficiálně podpořily mezinárodní kampaň “Vlajka pro Tibet”.   Dnes dopoledne byla poprvé […]

Read More

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

Od úterý 9. 3. 2021 vydává MČ Praha 3 zdarma respirátory lidem v nouzi. Jsou přichystány v  Infocentru Prahy 3.

Read More

Praha 3 a Nemocnice sv. Kříže Žižkov vyzývá zájemce o očkování k registraci

Očkovací místo Prahy 3 je připraveno pro očkování proti COVID-19. První vakcíny Moderna mají dorazit 22. února 2021 do Nemocnice sv. Kříže Žižkov. Aby očkování v Praze 3 mohlo začít, zájemci o očkování se musí registrovat v rezervačním systému Ministerstva zdravotnictví: https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/. S registrací mohou pomoci jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221. 

Read More

1. března začíná další fáze rekonstrukce Koněvovy ulice na Praze 3

V pondělí 1. března 2021 bude v ulici Koněvova zahájeno pokračování 1. etapy kompletní rekonstrukce, která bude z důvodu zachování maximální možné obslužnosti území rozdělena na dvě části, a to na úsek Rokycanova – Ostromečská (1. 3. – 29. 8. 2021) a úsek Ostromečská –Černínova (30. 8. –30 . 11. 2021).

Read More

Praha 3 může okamžitě očkovat v Nemocnici Sv. Kříže. Žádá o vakcíny.

MČ Prahy 3 zajistila ve spolupráci Nemocnicí Sv. Kříže očkovací místo, kde lze naočkovat až 100 až 400 osob denně. Nemocnice se oficiálně přihlásila do registru očkovacích míst a zažádala o vakcíny.

Read More
YouTube
Share