Atletika 2022

Kvalifikační období končí pro mistrovství světa v atletice v Oregonu 2022

Asi 1900 sportovců se kvalifikovalo k účasti na mistrovství světa v atletice v Oregonu22 od 15. do 24. července. Kvalifikační období pro jednotlivé atletické disciplíny skončilo 26. června po nabitém víkendu mistrovství republik, zatímco štafety skončily 28. června.

Read More

Vyprodaný závod a úžasná atmosféra. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech pompézně vrátila do české metropole

Unikátní týmový závod se po tříleté pauze vynucené pandemií koronaviru ve čtvrtek 23. června do pražského parku Stromovka vrátil ve velkém stylu. Do oblíbeného běhu, v němž si kolegové či přátelé mohli na čtyřech pětikilometrových úsecích vzájemně změřit síly, se v devíti stovkách týmů přihlásilo 3600 běžců, čímž do posledního místa naplnili maximální kapacitu závodu. „Jsme ohromeni obrovským zájmem, který UniCredit Pražská štafeta vyvolala. Atmosféra na trati i kolem ní byla fascinující, bylo vidět, že lidé si závod opravdu užívají,“ neskrýval radost Carlo Capalbo, prezident organizačního týmu RunCzech. První závodníci se na trať vydali úderem 18. hodiny, plni nadšení a energie, a to navzdory horkému počasí, které na pražském Výstavišti panovalo.

Read More

Stadion v Hodoníně slavnostně otevřen

Při slavnostním otevření stadionu hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich uvedl: „Velký respekt všem, kteří se na tom všem podíleli. Před rokem by mě vůbec nenapadlo, že se zde může takováto akce uskutečnit. Ale díky spoustě úsilí, peněz se to podařilo. A myslím, že lepší oslava, než že se mistrovství koná, nemůže být.“

Read More

Souboje firem, záchranářů či bankéřů. UniCredit Pražská štafeta se po třech letech vrací

Unikátní týmový závod UniCredit Pražská štafeta je po třech letech zpět. Oblíbený běh, v němž si přátelé či kolegové mohou na čtyřech pětikilometrových úsecích v parku Stromovka změřit síly s ostatními, odstartuje ve čtvrtek 23. června od 18:00 na Výstavišti Praha.

Read More

Byla schválena nominace 3. mistrovství Evropy do 18 let v Jeruzalémě

Vedení ČAS schválilo nominaci českého týmu pro 3. mistrovství Evropy do 18 let v Jeruzalémě. Do Izraele odcestuje 23 českých atletů a atletek.

Read More