Letadla

České nebe vyhlíží rok 2021 s nadějí

 Společnost ASIANA/Letuška.cz by loňský rok z mnohaleté firemní historie nejraději vymazala. Stejně tak by to s chutí udělaly všechny subjekty, které spadají do oblasti cestovního ruchu. V polovině února uzavřela letecké spojení se světem Čína. Uzavírka celosvětového leteckého provozu vyvrcholila v polovině března. Od té doby se pracovníci společnosti ASIANA přeškolili na záchranáře a nyní převážnou část jejich práce zabírají refundace zrušených letů a komunikace se zklamanými klienty. Frekvence leteckých spojů se stále nachází na úrovni 10–15 % minulých let.

Read More

Boeing reaguje na souhlas FAA s obnovením provozu 737 MAX

Americký Federální úřad pro letectví (FAA)  zrušil objednávku, která zastavila komerční provoz Boeingu (NYSE: BA) 737-8s a 737-9s. Tento krok umožní leteckým společnostem, které spadají pod jurisdikci FAA, včetně těch v USA, podniknout kroky nezbytné k obnovení provozu a Boeingu 737 Max zahájit dodávky.

Read More

Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř byl zvolen do vedení největšího evropského sdružení letišť

Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř byl zvolen členem evropské Rady ředitelů mezinárodního sdružení letišť Airport Council International (ACI Europe). V rámci svého tříletého funkčního období bude zastupovat region východní Evropy a získá tak možnost pozitivně ovlivňovat podobu letecké dopravy v Evropě.

Read More

STUDENT AGENCY a AIR FRANCE KLM spouštějí prodej cenově nejvýhodnějších letenek přes nový distribuční kanál NDC

STUDENT AGENCY TRAVEL, vedoucí prodejce letenek v České republice a globální letecká společnost AIR FRANCE KLM přinášejí pro zákazníky novinku – prodej kompletního portfolia cenově nejvýhodnějších letenek prostřednictvím nového distribučního kanálu NDC (New Distribution Capability). Díky této spolupráci dosáhnou zákazníci STUDENT AGENCY TRAVEL vždy na kompletní portfolio cenově nejvýhodnějších letenek a doplňkových služeb, které letecká společnost nabízí. Nestane se, že by některá cenová nabídka byla k dispozici pouze ve vnitřních distribučních systémech letecké společnosti a nepropsala se do prodejních nástrojů STUDENT AGENCY TRAVEL

Read More

Prodeje letenek rostou. Letuška.cz zaznamenává nové trendy

Letecké společnosti se vracejí na česká letiště a prodejci letenek ohlašují oživení prodeje i nové trendy.

Read More

Letiště Brno může znovu odbavovat mezinárodní lety

Rozhodnutí Vlády ČR ze dne 25. 5. 2020 umožňuje znovu odbavovat jakékoli mezinárodní lety. Předpokládáme, že se to okamžitě projeví především v oblasti všeobecného a byznys letectví.

Read More

Smartwings Group obnovují další letecká spojení nejen do Středomoří

Úplnou novinkou je pravidelná linka ČSA na největší londýnské letiště Heathrow

Read More

České aerolinie po více než 1,5 měsíci obnovují provoz z/do Prahy

V pondělí 18. května 2020 plánují České aerolinie, člen skupiny Smartwings Group, po více než jednom a půl měsíci od dočasného pozastavení provozu obnovit lety mezi Prahou a vybranými městy. Mezi první destinace, kam budou letadla směrovat z/do Prahy v tomto měsíci, patří Amsterdam, Frankfurt, Paříž a Stockholm. Od 24. května je plánováno obnovení letů do Kyjeva […]

Read More

Od pondělí 11.5.bude povolena mezinárodní autobusová a železniční doprava

Vláda schválila obnovení mezinárodní dopravy, která byla zastavena od půlky března. Přes hranice tak od pondělí mohou opět jezdit vlaky a autobusy, pokud se pro to dopravci rozhodnou a bude zájem cestujících. Na hranicích s Rakouskem a Německem se otevírají další přechody.

Read More

Na Letišti Václava Havla Praha se dočasně změní proces odbavení cestujících

Letiště Praha pokračuje s projekty modernizace a navyšování provozních kapacit. Součástí těchto projektů je také rekonstrukce třídírny zavazadel na Terminálu 1. Rekonstrukce letos částečně ovlivní proces odbavení cestujících. Od 1. března do konce srpna 2020 se tak přesune odbavení vybraných 22 dopravců z Terminálu 1 na Terminál 2.

Read More