Letadla

STUDENT AGENCY a AIR FRANCE KLM spouštějí prodej cenově nejvýhodnějších letenek přes nový distribuční kanál NDC

STUDENT AGENCY TRAVEL, vedoucí prodejce letenek v České republice a globální letecká společnost AIR FRANCE KLM přinášejí pro zákazníky novinku – prodej kompletního portfolia cenově nejvýhodnějších letenek prostřednictvím nového distribučního kanálu NDC (New Distribution Capability). Díky této spolupráci dosáhnou zákazníci STUDENT AGENCY TRAVEL vždy na kompletní portfolio cenově nejvýhodnějších letenek a doplňkových služeb, které letecká společnost nabízí. Nestane se, že by některá cenová nabídka byla k dispozici pouze ve vnitřních distribučních systémech letecké společnosti a nepropsala se do prodejních nástrojů STUDENT AGENCY TRAVEL

Read More

Prodeje letenek rostou. Letuška.cz zaznamenává nové trendy

Letecké společnosti se vracejí na česká letiště a prodejci letenek ohlašují oživení prodeje i nové trendy.

Read More

Letiště Brno může znovu odbavovat mezinárodní lety

Rozhodnutí Vlády ČR ze dne 25. 5. 2020 umožňuje znovu odbavovat jakékoli mezinárodní lety. Předpokládáme, že se to okamžitě projeví především v oblasti všeobecného a byznys letectví.

Read More

Smartwings Group obnovují další letecká spojení nejen do Středomoří

Úplnou novinkou je pravidelná linka ČSA na největší londýnské letiště Heathrow

Read More

České aerolinie po více než 1,5 měsíci obnovují provoz z/do Prahy

V pondělí 18. května 2020 plánují České aerolinie, člen skupiny Smartwings Group, po více než jednom a půl měsíci od dočasného pozastavení provozu obnovit lety mezi Prahou a vybranými městy. Mezi první destinace, kam budou letadla směrovat z/do Prahy v tomto měsíci, patří Amsterdam, Frankfurt, Paříž a Stockholm. Od 24. května je plánováno obnovení letů do Kyjeva […]

Read More

Od pondělí 11.5.bude povolena mezinárodní autobusová a železniční doprava

Vláda schválila obnovení mezinárodní dopravy, která byla zastavena od půlky března. Přes hranice tak od pondělí mohou opět jezdit vlaky a autobusy, pokud se pro to dopravci rozhodnou a bude zájem cestujících. Na hranicích s Rakouskem a Německem se otevírají další přechody.

Read More

Na Letišti Václava Havla Praha se dočasně změní proces odbavení cestujících

Letiště Praha pokračuje s projekty modernizace a navyšování provozních kapacit. Součástí těchto projektů je také rekonstrukce třídírny zavazadel na Terminálu 1. Rekonstrukce letos částečně ovlivní proces odbavení cestujících. Od 1. března do konce srpna 2020 se tak přesune odbavení vybraných 22 dopravců z Terminálu 1 na Terminál 2.

Read More

Letiště Praha: Interiérová mapa přináší snadnější orientaci po terminálech

Letiště Praha spustilo ve spolupráci s americkou společností Apple digitální mapu, která detailně zobrazuje interiér letištních terminálů.

Read More

Při nouzovém přistání letadla kvůli technické závadě mohou mít cestující nárok na odškodnění až 600 €

Cestující mohou mít nárok na odškodnění i při nouzovém přistání letadla, které bylo kvůli technické závadě. Stanovuje to nařízení Evropského parlamentu a Rady. Podmínkou je zpoždění letu o minimálně 3 hodiny a let operovaný evropským dopravcem nebo s letištěm startu v EU. Cestující mohou získat 250 – 600 €.

Read More