Letadla

QATAR AIRWAYS oznámeny jako oficiální partner týmu BWT ALPINE F1.

Qatar Airways, 7násobná nejlepší letecká společnost na světě, je nyní oficiálním leteckým partnerem týmu BWT Alpine F1 v rámci víceleté dohody a bude společně propagovat  Velkou cenu Kataru 2023 společnosti Qatar Airways. Partnerství přichází po oznámení oficiální letecké společnosti Qatar Airways a globálního partnera Formule 1 na začátku tohoto roku.

Read More

Hejtman Martin Kuba: Letiště konečně žije!

Odletová hala v Českých Budějovicích se konečně zaplnila cestujícími. Shuttle busy pendlují mezi novým parkovištěm, které je pro klienty letiště zdarma, a terminálem. Na odbavovacích pásech se konečně vezou první kufry, bezpečnostní kontrolou procházejí první turisté. Středa 2. srpna je pro českobudějovické letiště památné datum. Dnešním dnem se zařazuje po bok plnohodnotných mezinárodních letišť a začíná poskytovat své služby všem, kteří se chtějí pohodlně a bezpečně dopravit do vzdálených destinací. Cestovní kancelář Čedok zahajuje první charterové lety do turecké Antalye s leteckou společností Smartwings. Od příštího týdne přibude i Řecko, konkrétně Rhodos a Kréta. Těšit se však zájemci o služby jihočeského letiště mohou i na nové turistické destinace. Od příštího léta na tuniskou Enfidhu a bulharský Burgas. Letošní nabídka samozřejmě zůstává.

Read More

Do země zeleného čaje přímo z Prahy. Linka na Tchaj-wan bude v provozu dvakrát týdně

Nádherná přírodní scenerie, tropický deštný prales, vůně zeleného čaje. Praha je ode dneška šestým evropským městem, kam dopravce China Airlines provozuje přímé lety z Tchaj-peje. Přímým spojením s tchajwanským hlavním městem Tchaj-pej se tak řadí po bok Frankfurtu, Amsterodamu, Londýna, Říma a Vídně. Spojení je možné dvakrát týdně a společnost na trať z Tchaj-peje do […]

Read More

POP Airport nově nabízí službu krátkodobého bezplatného parkování pro návštěvníky Letiště Václava Havla Praha

Dodatečné parkovací kapacity pro návštěvníky Letiště Václava Havla Praha nově nabízí outletové a zábavní centrum POP Airport. Projekt PICK UP PARKING, který vznikl ve spolupráci s Letištěm Praha v rámci Prague Airport City, se primárně zaměřuje na službu krátkodobého stání pro návštěvníky čekající na přílety letadel.

Read More

Siemens nabízí řešení pro udržitelnou leteckou dopravu

Pro nižší emise z letecké dopravy jsou zapotřebí lehčí, rychlejší a účinnější letadla Naše otevřená digitální obchodní platforma Siemens Xcelerator pomáhá společnostem s digitální transformací snadno, rychle a ve velkém měřítku S digitálním nativním CNC systémem SINUMERIK ONE mohou výrobci letadel posunout výrobu špičkových dílů na novou úroveň

Read More

Dobří sousedé. Memorandum Letiště Praha a Městské části Praha 6 potvrdí vzájemný respekt k dalšímu rozvoji

Vzájemný respekt, otevřenost a vstřícnost za budoucí rozvoj obou stran dnes podpisem memoranda o spolupráci uzavřeli zástupci Letiště Praha a Městské části Praha 6. Společně chtějí řešit a optimalizovat zejména vlivy, které jsou způsobené provozem letiště a zlepšovat životní podmínky a prostředí, na něž má provoz na letišti vliv.

Read More

Za polární září z Prahy. Dopravce Icelandair zahájil přímé lety do Keflavíku

Země ohně i ledu. Takový je Island s nejseverněji položenou metropolí na světě, městem památek a tajemných koutů. Z Prahy se do Reykjavíku mohou od 1. června cestující vydat díky novému dopravci Icelandair čtyřikrát týdně a využít tak také pohodlný přestup na cesty do Severní Ameriky.

Read More

Perla Jadranu na dosah ruky. Dopravce Croatia Airlines spustil lety do Dubrovníku

Úchvatné historické město, nádherné pláže a významný přístav. To vše nabízí Dubrovník, který je často považován za nejkrásnější město v Chorvatsku. Cesta na jih Dalmácie se letos zjednoduší díky nové lince společnosti Croatia Airlines, která bude létat z Prahy do Dubrovníku každý čtvrtek až do poloviny října. Kromě toho každý týden nabídne také dva lety […]

Read More

Vojta Kotek v životní roli „náborce“. Na letišti si vyzkoušel odbavit letadlo, směnu měl i u ostrahy letiště

Letiště Praha ve spolupráci s hercem a režisérem Vojtou Kotkem připravilo projekt na podporu letištních profesí. Seriál s názvem „Náborec“ tak podporuje značku zaměstnavatele a představuje celou škálu profesí, které si Vojta vyzkoušel na vlastní kůži. Navštívil specializovaná pracoviště, jako je hasičský záchranný sbor, bezpečnostní kontrola, údržba ploch, odbavení letadel nebo ostraha letiště.

Read More

Letiště Praha má nově financování dle pravidel ESG. Základním pilířem je snížení uhlíkové stopy

Letiště Praha s konsorciem bank podepsalo dodatek k úvěrové smlouvě z října 2021. Dokument zohledňuje financování dle principů ESG. V rámci dodatku jsou zvoleny konkrétní parametry, které se budou pravidelně vyhodnocovat, a při jejichž splnění se stávající financování letišti zlevní. Základním pilířem je postupné snižování uhlíkové stopy.

Read More