Testy automobilů

Korejský dravec SsangYong Korando 1.5 na českých silnicích

Do naší redakce jsme dostali k otestování vůz s čistě benzínovým motorem korejského výrobce SsangYong. Jedná se o SUV SsangYong Korando 1.5 a námi testovaná verze měla pohon přední nápravy. Po delší době se jednalo o vůz s pouze jednou pohonnou jednotkou.

Read More

Honda Civic e:HEV vás doveze levně, rychle pohodlně na výlet i po městě

Do naší reakce jsme dostali k testování nový model Honda Civic e: HEV. Je to vůz v kategorii vozidel s baterií, která ke svému provozu nepotřebuje dobíjecí stanice, energii získávají pouze z automatického dobíjecího systému během jízdy. Tento japonský výrobce automobilů zvolil tuto cestu k podpoře elektromobility.

Read More

DS 9  E – Tense snoubí eleganci, bezpečnost a úsporný provoz

Do naší redakce jsme dostali k testování luxusní vůz DS 9  – TENSE 360 k 4×4 v hybridním provedení, tudíž včetně dobíjecí baterie. V tomto automobilu se snoubí elegance s bezpečností a hospodárností.

Read More

Citroën ë-Berlingo dobrý a hospodárný parťák na cesty

S blížícím se veletrhem čisté mobility e-SALON jsme do naší redakce jsme dostali k otestování další plně elektrický vůz Citroën ë-Berlingo. Tento vůz patří do kategorie pracovní, rodinný a také pro vyznavače sportu. Dalo by se tedy říci, že se jedná o univerzální automobil s širokou možností uplatnění.

Read More

Renault Megane E-tech electric- elegance v elektrickém provedení v tichu a pohodlí

S blížícím se veletrhem e-Salon v naší redakci preferujeme pro testy automobily s čistě elektrickým či hybridním pohonem. A proto jsme využili možnost testovat automobil Renault Megane E-tech electric, který v této sekci zastupuje renomovanou francouzskou automobilku.

Read More

Citroën C5 Aircross plug-in hybrid vás doveze úsporně, pohodlně a bezpečně do cíle vašich cest

Do naší redakce jsme dostali k testování SUV Citroën C5 Aircross ve verzi plug-in hybrid a provedli jsme s ním klasické testy se zaměřením na využití hybridního pohonu, to znamená maximální nabíjení baterie s nejvíce možným použitím elektrického pohonu ke snížení emise a spotřebovaných pohonných hmot. Hlavním naším cílem tedy bylo co nejefektivněji využívat rekuperací a kombinovaným jízdním […]

Read More

Cesta k moři a zpět s Peugeotem 308 e-GT PACK HYBRID 225 e-EAT8

Rozhodli otestovat cestu k  nejbližšímu jižnímu moři s automobilem s hybridním pohonem a to tak, že bez velké přípravy jen s informací o spolupráci PRE s poskytovateli dobíjecích stanic na naší trase. K tomuto testu jsme využili automobil Peugeot 308 e-GT PACK HYBRID 225 e-EAT8.

Read More

Peugeot 308 e-GT PACK HYBRID 225 e-EAT8 dobrý společník na dlouhé cesty

Do naší redakce jsme dostali k testování vůz francouzského výrobce osobních vozidel Peugeot, a to hybridní verzi řady 308. Kombinace benzínového a elektrického motoru dodává vozidlu ekologickou stránku a rychlost. Automobil svými elegantními liniemi a nízkým posedem je určen k rychlé a spolehlivé jízdě, což se potvrdilo i v našem týdenním testu.

Read More

Peugeot Rifter e-GT dobrý vůz pro práci, na výlety i do kempu

Do naší redakce jsme na závěr prázdnin dostali k otestování plně elektrický vůz francouzského výrobce Peugeot Rifter e-GT. Rozhodli jsme se tedy jej důkladně otestovat a to včetně přenocování v kempu v tomto voze. Naplánovali jsme také delší trasu až na východ Čech. V testu jsme chtěli zdůraznit univerzálnost použití tohoto automobilu.

Read More

Nová Dacia Spring – dostupný elektrický automobil

Po delší době jsme do naší redakce dostali plně elektrický vůz. Jednalo se o Dacii Spring, která v současné době spadá pod koncern Renault. Je to malý, městský plně elektrický vůz.

Read More