Testy automobilů

Test – Volkswagen ID.4 PRO

Do naší redakce jsme dostali k týdennímu testu plně elektrický automobil VW ID.4. PRO. Jedná se z našeho pohledu o vlajkovou loď elektromobility tohoto koncernu, která splňuje všechny předpoklady pro plnohodnotný automobil nahrazující klasická vozidla se spalovacími motory. Náš test probíhal již v předjarním počasí.  

Read More

MG EHS britská značka s čínským srdcem na našich silnicích

Do naší redakce jsme dostali k otestování britskou ikonickou značku MG, jež je nyní ve vlastnictví čínské společnosti SAIC Motor Corporation Limited. Tedy se jedná o čistě čínský automobil.

Read More

Peugeot e-Partner – elektrický užitkový vůz a dobrý parťák na cesty

Do naší redakce jsme poprvé dostali k testování nákladní elektrický vůz. Ale jednalo se o Peugeot e-Partner, který byl zařazen dle technického průkazu do kategorie nákladních automobilů. Byl to první vůz, který nedokázal převézt více než tři osoby a to na předních sedadlech, zadní prostor byl vyhrazen výhradně pro přepravu nákladů.

Read More

Nový CITROËN ë-C4 v zimním testu

V letošním zimním období jsme dostali k dispozici k testování čistě elektrický model CITROËN  ë-C4. Hlavním důvodem tohoto testu bylo zjistit, jak se chová vozidlo při mrazech a teplotě okolo – 10 ° C. Počasí nám poskytlo ideální podmínky. Teplota se pohybovala od 0° po – 10 ° C. Ideální podmínky k testu.

Read More

PEUGEOT e-Traveller – zimní test baterie a dobíjení

V naší redakci jsme se rozhodli provést test elektromobilu v zimním období. Jako první z testovaných vozidel byl Peugeot e-Traveller – plně elektrický mikrobus s možností cestování pro 7 +1 pasažérů.

Read More

Korejský dravec SsangYong Korando 1.5 na českých silnicích

Do naší redakce jsme dostali k otestování vůz s čistě benzínovým motorem korejského výrobce SsangYong. Jedná se o SUV SsangYong Korando 1.5 a námi testovaná verze měla pohon přední nápravy. Po delší době se jednalo o vůz s pouze jednou pohonnou jednotkou.

Read More

Honda Civic e:HEV vás doveze levně, rychle pohodlně na výlet i po městě

Do naší reakce jsme dostali k testování nový model Honda Civic e: HEV. Je to vůz v kategorii vozidel s baterií, která ke svému provozu nepotřebuje dobíjecí stanice, energii získávají pouze z automatického dobíjecího systému během jízdy. Tento japonský výrobce automobilů zvolil tuto cestu k podpoře elektromobility.

Read More

DS 9  E – Tense snoubí eleganci, bezpečnost a úsporný provoz

Do naší redakce jsme dostali k testování luxusní vůz DS 9  – TENSE 360 k 4×4 v hybridním provedení, tudíž včetně dobíjecí baterie. V tomto automobilu se snoubí elegance s bezpečností a hospodárností.

Read More

Citroën ë-Berlingo dobrý a hospodárný parťák na cesty

S blížícím se veletrhem čisté mobility e-SALON jsme do naší redakce jsme dostali k otestování další plně elektrický vůz Citroën ë-Berlingo. Tento vůz patří do kategorie pracovní, rodinný a také pro vyznavače sportu. Dalo by se tedy říci, že se jedná o univerzální automobil s širokou možností uplatnění.

Read More

Renault Megane E-tech electric- elegance v elektrickém provedení v tichu a pohodlí

S blížícím se veletrhem e-Salon v naší redakci preferujeme pro testy automobily s čistě elektrickým či hybridním pohonem. A proto jsme využili možnost testovat automobil Renault Megane E-tech electric, který v této sekci zastupuje renomovanou francouzskou automobilku.

Read More