Testy automobilů

Díl třetí – Po Praze a okolí s elektromobilem a energii od PRE – 3

Ve třetím týdnu dlouhodobého testu elektromobility s Pražskou energetikou jsme se rozhodli zaměřit na efektivitu dojezdové vzdálenosti, to znamená úspora versus rychlost. Tedy kladli jsne velký důraz na dojezdovou vzdálenost na jedno dobití baterie. Tak jako v předcházejících týdnech uvidíte ve spodní části článku počet najetých kilometrů za den a spotřebu energie, využití rekuperace, spotřebu klimatizace, a naopak tentokrát vypouštíme tabulku s přehledem míst dobíjení a destinací, protože jsme jezdili pouze trasu Řevnice – Praha a zpět a po Praze.

Read More

Po Praze a okolí s elektromobilem a energii od PRE 2

Náš zpravodajský web se již delší dobu věnuje elektromobilitě. Snažíme se široké veřejnosti přinášet informace o výhodách i nevýhodách tohoto nového způsobu pohonu nejen osobních automobilů. Rozhodli jsme se tedy oslovit a požádat o spolupráci jednoho z velkých distributorů elektrické energie Pražskou energetiku, a.s. a to ze dvou důvodů: Na území Prahy tato společnost provozuje širokou síť dobíjecích stanic. Druhým důvodem bylo, že také poskytuje k dlouhodobému pronájmu vozidla s elektrickým pohonem.

Read More

Po Praze a okolí s PRE

Náš zpravodajský web se již delší dobu věnuje elektromobilitě. Snažíme se široké veřejnosti přinášet informace o výhodách i nevýhodách tohoto nového způsobu pohonu nejen osobních automobilů. Rozhodli jsme se tedy oslovit a požádat o spolupráci jednoho z velkých distributorů elektrické energie Pražskou energetiku, a.s. a to ze dvou důvodů: Na území Prahy tato společnost provozuje širokou síť dobíjecích stanic. Druhým důvodem bylo, že také poskytuje k dlouhodobému pronájmu vozidla s elektrickým pohonem.

Read More

Honda Jazz e:HEV – technologie Formule 1 v praxi se osvědčila

Dalším automobilem, které se stalo v naší redakci testovacím, byl unikátní koncept japonské automobilky Honda: Jazz Hybrid. Tento koncept vychází ze zkušeností z prostředí Formule 1. Zážitky s tímto vozem při týdenním testu byly vskutku unikátní.

Read More

DS 3 Crossback E-tense příjemný malý vůz do města i na výlet

Do naší redakce jsme dostali k testování další elektromobil od francouzské automobilky Citroen – DS 3 Crossback e-tense Tento elektromobil nás velice potěšil a v článku si přečte, jak dokáže plně elektrický vůz naplnit touhy řidiče. Je to příjemný, vstřícný, pohodlný a lehce ovladatelný vůz.

Read More

Honda e malý – velký elektromobil se srdcem zavodníka

Na týden jsme měli možnost otestovat novinku od japonské  automobilky Honda a s elektrickým pohonem. Jedná se o ojedinělý a unikátní automobil s mnoha odlišnostmi od ostatných vozidel této kategorie. Vozidlo jsme testovali ve všech možných druzích provozu, ve městě, na delší trase i na středně dlouhé trase. Byli jsme plně obsazení a také jsme […]

Read More

Peugeot 2008 e-GT – příjemný, vstřícný, pohodlný a lehce ovladatelný vůz.

Do naší redakce jsme dostali k testování další elektromobil od francouzské automobilky Peugeot – Peugeot 2008 e-GT. Tento elektromobil nás velice potěšil a v článku si přečte, jak dokáže plně elektrický vůz naplnit touhy řidiče. Je to příjemný, vstřícný, pohodlný a lehce ovladatelný vůz.

Read More

Brutální výkon Opelu Granland X hybrid 4 nás překvapil a vůz bezpečně dovezl na naše cíle

Dalším automobilem, které jsme testovali byl Opel Grandland X Hybrid 4 a to s hybridním pohonem a náhonem všech náprav. Testovací podmínky k tomuto vozidlu byly těžké, protože právě přišlo ochlazení s velmi intenzivními dešťovými srážkami. Tak jsme měli možnost prověřit tento vůz ve všech nastaveních.

Read More

Hyundai Kona Electric SUV s elektickým pohonem vás doveze daleko na výlet v pohodě a klidu

Na týden jsme měli možnost otestovat novinku od  automobilky Hyundai a to  s elektrickým pohonem. Vozidlo jsme testovali ve všech možných druzích provozu, ve městě, na delší trase i na středně dlouhé trase. Byli jsme plně obsazení a také jsme vyzkoušeli jízdu jen s řidičem. Dobíjení bylo  z dobíjecích stanic po dobu celého testu. Terén testovacích jízd přesně kopíruje naši republiku, a tedy ve všech možných prostředích jsme prověřili tento vůz.

Read More

Peugeot 3008 Hybrid – velký vůz z dvěma srdci – benzínové a elektrické

Na týden jsme měli možnost otestovat novinku od francouzské automobilky Peugeot a to nové 3008 hybrid s eklektickým pohonem a benzínovým pohonem 1.6. Vozidlo jsme testovali ve všech možných druzích provozu, ve městě, na delší trase i na středně dlouhé trase. Byli jsme plně obsazení a taky jsme vyzkoušeli jízdu jen s řidičem. Dobíjení bylo výhradně z domácí klasické zásuvky po dobu celého testu. Terén testovacích jízd přesně kopíruje naši republiku, a tedy ve všech možných prostředích jsme prověřili tento vůz.

Read More