Testy automobilů

Dva tisíce kilometrů k moři a zpět zvládne Peugeot 408 GT HYBRID 225 e-EAT8  hned

Vydali jsme se ověřit v praxi možnosti ekonomické jízdy s hybridním automobilem Peugeot 408 GT HYBRID 225 e-EAT8 k Jaderskému moři a k dalším cílům na trase. Cestu tam i zpět jsme vždy rozložili do dvou etap, abychom prověřili vozidlo i v jiných podmínkách než na dálničních tazích na trase.

Read More

S automobilem Peugeot 408 GT HYBRID 225 e-EAT8 je cesta do vzdálených cílů pohodlná a bezpečná

V současné době probíhají ve společnosti diskuse ohledně postupného přechodu na elektromobilitu. Jedním z velkých argumentů proti je krátká dojezdová vzdálenost a u hybridních vozidel vyšší spotřeba díky vyšší váze vozu. My jsme proto se rozhodli otestovat právě hybridní vůz, a to specielně model Peugeot 408 GT HYBRID 225 e-EAT8 při cestě k Jaderskému moři.  

Read More

Elegance a bezpečnost našla své jméno: DS 7 E-TENSE

Do naší redakce jsme dostali k otestování automobil francouzského výrobce DS a to model DS 7 E-TENSE.  

Read More

Test: Citroën C5 X SHINE PACK PLUG-IN HYBRID 225 ë-EAT8

Do naší redakce jsme dostali k testu automobil Citroën C5 X SHINE PACK PLUG-IN HYBRID 225 ë-EAT8 . Jedná se o klasický vůz s baterií, který může být využíván v příměstském a městském provozu na čistě elektrický pohon.

Read More

Test Mitsubishi ASX PHEV

Elektromobilita pokračuje mílovými kroky a není tomu jinak ani u renomovaného japonského výrobce automobilů Mitsubishi. A tak jsme uvítali možnost v naší redakci otestovat nový plug-in hybrid Mitsubishi ASX PHEV.

Read More

Elektromobilita pokračuje mílovými kroky. O tom nás přesvědčil automobil DS 3

Do naší redakce jsme dostali k otestování elektrický model DS 3. Tento vůz jsme měli k testu čisté elektromobility a také k vyzkoušení nových rychlodobíjecích stanic. A to především z důvodu že v České republice se s rozšiřováním dobíjecích míst současně upgradují na vyšší výkon i místa již dříve postavená.

Read More

Test automobilu Citroën C5 Aircross Plug-in hybrid 225 ë-EAT8

Do naší redakce jsme dostali k testu automobil C5 Aircross SHINE PLUG-IN HYBRID 225 ë-EAT8. Provedli jsme s ním velký test na šumavských horských silnicích, kde jsme detailně testovali možnosti jeho elektrického motoru.

Read More

Test: inovovaný Honda Jazz Crosstar e: HEV

Do naší redakce jsme dostali k otestování inovovaný vůz Honda Jazz Crosstar e:HEV. Jedná se o hybridní model, který je nejvíce vstřícný k uživatelům, jelikož nevyžaduje dobíjet baterie, tyto se dobíjejí automaticky během jízdy. Tento inovovaný model poskytuje větší výkon a nižší spotřebu.

Read More

Test automobilu DS 3 s benzínovým motorem

Do naší redakce jsme dostali k testu automobil DS 3 s benzínovým přeplňovaným tříválcovým motorem o objemu 1.2l s výkonem 96 kW (130 k). Přestože tento výrobce automobilů v budoucnosti bude vyrábět pouze verze hybridní a čistě elektrická, stále je na trhu tento model s benzínovým motorem.  

Read More

OČIMA ŽENY: Test automobilu DS 3 Crossback 1,2 PureTech 130k EAT8

Po nedávném testu DS 7 Opera E-Tense 300 EAT 8 4×4 se nám do ruky dostal menší model z dílny francouzské prémiové značky – DS 3, tentokrát s benzínovým přeplňovaným tříválcovým motorem o objemu 1.2l s výkonem 96 kW (130 k). Podívali jsme se na něj očima ženy a přinášíme vám tak recenzi, která nabízí hlavně spoustu praktických poznatků, protože specifikace a technická data jsou lehce k dohledání.

Read More