Jihočeský kraj

Šumavské léto s párou na Volarsku 2022

Na Volarsko se vrací parní vlaky! Malebnou šumavskou krajinou vás provezou 3., 4., 5., 10., 11., 17., 18. a 19. července 2022. Historickými vlaky v čele s parní lokomotivou Kafemlejnek (310.093) se můžete svézt mezi Volary a Lenorou, Novým Údolím nebo Černou v Pošumaví.

Read More

Sedmé narozeniny táborské zoo budou ve znamení její záchrany

 Vrátit se o sedm let zpátky a pomoci zachránit táborskou zoologickou zahradu budou moci v sobotu 2. července její dětští návštěvníci. Ošetřovatelé pro ně připravili velkou zábavnou hru „Zachraň zoo“, která připomene skutečný příběh záchrany táborské zoo. Součástí oslav sedmých narozenin ZOO Tábor bude bohatý program plný soutěží a her. Chybět nebude ani hudební vystoupení či křest jaka domácího. Na podiu se také představí speciální zvířecí hosté.

Read More

Začíná výstavba terminálu v Soběslavi

Se startem letních prázdnin začne v Soběslavi očekávaná výstavba dopravního terminálu, který se bude nacházet v těsné blízkosti tamní stanice. Na místě stávajícího autobusového nádraží vznikne parkoviště P+R s více než pěti desítkami míst. Smlouvu na stavební práce uzavřela Správa železnic se společností STRABAG Rail, která výstavbu provede za 26,38 milionu korun. Veřejnost by měla začít využívat nový terminál letos na podzim. 

Read More

Výpravní budova ve Veselí nad Lužnicí prošla kompletní rekonstrukcí

Cestujícím ve stanici Veselí nad Lužnicí začala sloužit zrekonstruovaná nádražní budova, která doplnila nedávno dostavěný autobusový terminál v investici města. Správa železnic dokončila rok trvající přestavbu, která zahrnovala změnu uspořádání interiéru, přesunutí kotelny do suterénu, vybudování toalet přístupných z haly a nových komerčních prostor. Stavební práce zrealizovala společnost AVERS, předpokládané investiční náklady dosahují 61,8 milionu korun.

Read More

Budějovicko je na prodloužené víkendy ideální, láká na tradice i atraktivní novinky

Letní sezóna je na Budějovicku ideálním místem pro návštěvníky, kteří si chtějí prodloužit víkend, být přímo v centru dění, zažít pravou jižanskou atmosféru, ale navíc mít všude blízko na okolní výlety. Díky zvyšující se nabídce v turistické oblasti Budějovicko došlo za poslední 3 roky k prodloužení pobytu u českých návštěvníků o 1 den – na 3,25 dne.

Read More

Tragická nehoda v jihočeském kraji – zemřeli dva lide

Písečtí policisté vyšetřovali tragický střet mezi nákladním vozem a vozidlem Škoda na trase Písek – Vodňany.

Read More

Od neděle 12. června bude do systému Pražské integrované dopravy zahrnuta oblast Březnicka a Krásnohorska

Od neděle 12. června dojde ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK, ROPID a JIKORD společně s městy, obcemi a autobusovými dopravci k dalšímu rozšíření integrace veřejné dopravy v okrese Příbram a to konkrétně na Březnicku a Krásnohorsku. V této fázi integrace budou již zaintegrovány všechny obce v celém okrese. Při integraci bude zavedeno 16 nových autobusových linek PID, na 2 linkách PID bude upraven jejich provoz a 2 linky PID změní své číslo. Díky této integraci budou do systému PID zapojeny všechny regionální linky ve Středočeském kraji.

Read More

Pavlišta má double! Desátý ročník Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice celkově běželo téměř 4 tisíce závodníků

Mimopražským závodům RunCzech zatím dominuje Vít Pavlišta. Po Karlových Varech zvítězil také v jubilejním 10. ročníku Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice. Nejlépe tak překonal náročné podmínky, těsně před startem totiž hustě pršelo. „Jsem rád, že jsem potvrdil formu z posledního závodu. Chladnější počasí mi nevadilo, déšť byl naopak osvěžující,“ radoval se Pavlišta. První letošní triumf si naopak připsala Tereza Hrochová, která se díky svému výkonu stala třetí nejrychlejší ženou na půlmaratonské trati v Česku. „Je to můj nejlepší osobní výkon. Bylo to ale hodně náročné, ze začátku jsem běžela s kluky, pak sama,“ řekla Hrochová. Krom závodu pyšnícího se pětihvězdičkovým certifikátem Evropské atletiky se v sobotu závodníci mohli zapojit také do dm rodinného běhu, štafety či 2Runu. „Celkově jsme za celý den rozběhali skoro čtyři tisíce lidí. Atmosféra byla skvělá, tak věřím, že si každý užil to své,“ uvedl manažer závodů RunCzech Igor Murko.

Read More

V Klášteře Borovany si můžete prohlédnout železniční vagony i modelovou železnici

Vydali jsme se na nostalgickou parní jízdu do Gmündu v Dolním Rakousku. Protože se zajímáme o železniční tratě, zastavili jsme se cestou v  Klášteře Borovany, kde nás zaujala především jeho expozice“ Z Borovan vlakem tam a zpátky“.  Expozice věnovaná železnici se nachází v podkroví někdejší hospodářské budovy kláštera. Borovany leží na trati spojující České Budějovice […]

Read More

Přihlaste se na mimořádnou čarodějnickou prohlídku táborské zoo

 Kdo se bojí, nesmí v sobotu večer do táborské zoologické zahrady. Poněkud pozměněné přísloví tentokrát platí doslova. Zájemci, kteří mají pro strach uděláno, se mohou zúčastnit mimořádné čarodějnické večerní prohlídky ZOO Tábor, která se uskuteční v sobotu 30. dubna od 20:15. Děti v čarodějnické masce mají vstup za jednu korunu, vstupenky se kupují předem pouze prostřednictvím e-shopu táborské zoo.

Read More