Jihočeský kraj

ČEZ Czech New Energies Rallye – světová rallye elektromobilů opět s centrem v Českém Krumlově

Průkopnická soutěž v rallye pravidelnosti vozů s alternativními druhy pohonu začne svou druhou dekádu v netradičním termínu. Akce, jejíž historie se začala psát v roce 2012, kdy se stala součástí doprovodného programu 40. ročníku Rallye Český Krumlov, je dnes už stálicí v kalendáři světového poháru elektromobilů pod hlavičkou Mezinárodní automobilové federace. Titulárním partnerem Czech New […]

Read More

Čtyři úseky Schwarzenberského plavebního kanálu obnovily Lesy České republiky

Rekonstrukci čtyř úseků Schwarzenberského plavebního kanálu dlouhých bezmála tři a půl kilometru dokončily na Šumavě Lesy České republiky. Čtyřletý přeshraniční projekt za 21 milionů korun spolufinancovala 15 miliony korun Evropská unie.

Read More

Ornitolog v Temelíně kroužkoval ptáčky

Dvacítku ptáčků okroužkoval z odborník z Jihočeského ornitologického klubu v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Temelín. Vše přitom sledovali žáci ze základních škol z Albrechtic nad Vltavou a Protivína. Výskyt ptačích druhů kolem jihočeské jaderné elektrárny ornitologové sledují už pátým rokem.

Read More

Seidelovským vlakem na výlet do historie

Vydejte se  vlakem na cestu po místech, jejichž minulost je zachycena na unikátních fotografiích. V sobotu 18. března bude vypraven tradiční Seidelovský vlak, tentokrát z Českých Budějovic do Volar. Těšit se můžete na komentovanou prohlídku starého města, fotografie Fotoateliéru Seidel i vystoupení folkového dua.

Read More

Rok 2023 je v jižních Čechách nabitý akcemi! Která vám nesmí uniknout?

Pro všechny, kdo nedočkavě vyhlíží letošní zajímavé události na území Jihočeského kraje, připravila Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) seznam tradičních, kulturních, gastronomických nebo sportovních akcí. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program včetně TOP akcí a novinek.

Read More

Blatná město růží a cesta z města k hradu Buzice

Při návštěvě města Blatná jsme si prohlédli kostel Nanebevzetí Panny Marie. Navštívili jsme také infocentrum, kde jsme dostali odpověď na otázku proč se Blatná nazývá městem růží. Působil zde totiž známý pěstitel a šlechtitel růží Jan Böhm. Jako připomínku této významné osobnosti se v Blatné každoročně koná festival Výstava růží začátkem července.  

Read More

Procházka zámeckým parkem s oborou s daňky na zámku a bruslení na kouzelném zámeckém kluzišti

Vydali jsme se na výlet na zámek Blatná v jižních Čechách. K tomuto výletu nás inspiroval jeden z dílů seriálu České televize Místo zločinu České Budějovice, který se zde v prostorách zámku a parku natáčel.

Read More

Smrtelná nehoda u Protivína včera uzavřela silnici

Kvůli smrtelné dopravní nehodě, kdy došlo ke střetu osobního a nákladního automobilu, byla zcela uzavřena silnice číslo I/20 u Protivína.

Read More

Kraj přidá na provizorní most v Týně nad Vltavou další jízdní pruh, aby zamezil kolonám

Další jízdní pruh a samostatný chodník pro pěší přibude na provizorním přemostění v rámci kompletní rekonstrukce mostu č. 105-048c v Týně nad Vltavou. Akce si vyžádá navýšení nákladů o více než 23 milionů korun. Jak upozornil hejtman Martin Kuba, rozhodl se kraj k tomuto kroku zejména proto, aby lidé nemuseli čekat v nekonečných kolonách u jednosměrného průjezdu řízeného střídavým semaforem.

Read More

Tábor převzal v nizozemském Hoogerheide štafetu pořadatele MS v cyklokrosu

Nizozemsko – Mistrovství světa v cyklokrosu v severobrabantském městečku Hoogerheide je minulostí. Pro Tábor mělo převeliký význam. Vedení města převzalo přímo v nizozemském království pořadatelskou štafetu, a to do rukou starosty Štěpána Pavlíka, místostarostky Lenky Horejskové a šéfa českého cyklokrosu Petra Balogha. Příštím hostitelem světové cyklokrosové špičky bude totiž počátkem února 2024 jihočeský Tábor a zdejší sportovní areál Komora. 

Read More