Jihočeský kraj

Není sprejer jako sprejer aneb Útulek získal graffiti

Jedna ruka koncem října letošního roku nehezky popsala plot Útulku Tábor pro psy a kočky, druhá ruka vytvořila z holé čmáranice tematické veledílo, na které je útulek náležitě pyšný.

Read More

Vlci arktičtí v táborské zoo si nízké teploty užívají

Svatý Martin sníh sice ještě nepřivezl, nicméně teploty se pomalu začínají blížit těm zimním. Přestože mnoho lidí i zvířat by upřednostnilo letní slunečné počasí, v táborské zoologické zahradě žije hned čtveřice bratrů, kteří si nízké teploty vyloženě užívají. Argo, Matěj, Bard a Jack totiž jako vlci arktičtí pochází s těch nejstudenějších končin světa. Přestože se všichni narodili […]

Read More

Sovice sněžní v táborské zoo se už nemůže dočkat prvního sněhu

Promrzlé arktické tundry jsou původním domovem sovice sněžní, jejichž pár chová táborská zoologická zahrada. Nicolas a Hedvika se proto už nemohou dočkat, až napadne první sníh. Jejich bílé peří se sněhovou pokrývkou dokonale splyne. Sníh dokáže k hrátkám strhnout i takového flegmatika, jako je Nicolas. První sněhové vločky ho vždy dokonale vytrhnou z jeho nejoblíbenější činnosti – […]

Read More

Nejtragičtější víkend na jihočeských silnicích

Tři mrtví u sobotní nehody u Nových Hradů a další mrtvý u nedělní nehody u obce Hospříz. To je smutná bilance posledního říjnového víkendu.

Read More

V souvislosti s epidemií COVID-19 omezí ČD v koordinaci s kraji vybrané regionální spoje

Vzhledem k nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR je v koordinaci s krajskými úřady dočasně omezena regionální vlaková doprava ČD. Provoz je aktuálně omezen v hlavním městě Praze, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském kraji a v Kraji Vysočina. Omezené jsou zejména vlaky, které jedou v přepravních sedlech, v okrajových částech dne, dále tzv. „školní“ vlaky a rekreační spoje. Zachována je naopak nabídka spojení pro cestující jedoucí do zaměstnání. Zavedená opatření budou platit do odvolání a v souvislosti s vývojem epidemiologické situace může dojít k dalším úpravám. 

Read More

Medvědi v táborské zoo marně vyhlíží návštěvníky

Medvědi hnědí mají v táborské zoologické zahradě opravdu velkorysý rozhlehlý výběh plný stromů a terénních nerovností, které jim umožňují věnovat se tomu, co je nejvíce baví.

Read More

Nadělte si pod vánoční stromek tygra, lva nebo třeba medvěda

Mnoho rodičů stále svým dětem naděluje jako vánoční dárek živé zvíře. Děti jsou takovým dárkem nejprve velmi potěšeny a nadšeny. Prvotní okouzlení však velmi brzy zmizí, protože se z péče o zvíře stane nudná a hlavně nutná rutina. Místo radosti začnou dohady, kdo toho psa vyvenčí, kdo po kočce umyje pomočenou podlahu a kdo křečkovi konečně […]

Read More

Osmnáct lidí evakuovaných při úniku čpavku v Třeboni v pivovaru Bohemia Regent. 

Krátce před devátou ráno včera v sobotu , přijalo operační středisko HZS Jihočeských hasičů oznámení o úniku plynného čpavku v třeboňském pivovaru Bohemia Regent.

Read More