Jihočeský kraj

Oslavy 150 let trati Vídeň – Tábor – Praha  a  Tábor s párou 2021 !

V sobotu 2. října 2021 se na táborském nádraží konají oslavy 150. výročí trati Vídeň – Tábor – Praha. Těšit se můžete na jízdy nostalgických vlaků, výstavu o historii železnice, přehlídku lokomotiv a vojenské techniky nebo výstavu osobního vozu prezidenta Edvarda Beneše. Chybět nebude občerstvení a neméně dobrá hudba.

Read More

Akce pro širokou i odbornou veřejnost „Středověký jarmark“

V rámci realizace projektu Mezinárodní kulturní platforma (I-CULT) proběhla v letech 2019 a 2020 v Areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova řada akcí pro širokou veřejnost, které se zaměřily na stavební techniky, řemesla a život ve středověku. Tyto akce doprovázejí stavbu Archeoskanzenu Trocnov, který má zpřístupnit a prezentovat život v období vrcholného středověku, stavby a stavební postupy této […]

Read More

Chrastí a Nahořanské tůně jsou další dvě nové jihočeské přírodní památky

Rada Jihočeského kraje schválila zřízení devíti přírodních památek a jedné přírodní rezervace. Zcela nové, které doposud nebyly zvláště chráněné v žádné kategorii definované zákonem, jsou z tohoto počtu dvě: rybník Chrastí na Trhosvinensku a Nahořanské tůně mezi Větřním a Rožmberkem nad Vltavou. „Ochrana krásné jihočeské přírody a jejího bohatství je mojí osobní prioritou i prioritou celé koalice. Toto je důkaz, že se nám práce daří a bereme starost o naši krajinu opravdu vážně,“ uvedl první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.

Read More

Seniorka s vážnými následky uštknutí

Šestašedesátiletá paní z Prahy se včera vydala na sběr borůvek v okolí Kvildy, do prstu jí kousla překvapená zmije, žena následkem uštknutí a vlastního chování utrpěla velmi vážné následky.

Read More

Divoké nocování v Národním parku Bavorský les narůstá

Zaměstnanci Správy Národního parku Bavorský les jsou v současné době konfrontováni s velkým problémem – nocování tzv. „na divoko“.

Read More

Kniha Lidová architektura v jižních Čechách přináší komplexní pohled na venkovskou architekturu a krajinu

Jihočeská lidová architektura je pojem, který láká do jižních Čech návštěvníky z domova i ze zahraničí. Komplexní soudobý odborný pohled na tuto problematiku však dosud chyběl. Kniha Lidová architektura v jižních Čechách, kterou vydala společnost SOVAMM jako odbornou publikaci pro Jihočeský kraj, přináší shrnutí dosavadních poznatků o tomto jihočeském fenoménu v době, kdy masově stoupá zájem o stálé či rekreační bydlení v idylickém prostředí jihočeského venkova. Informoval o tom náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch.

Read More

Nehoda na letní bobové dráze na Lipně

Žena a třináctiletý chlapec se včera večer dostali do kolize na letní bobové dráze na Lipně, oba utrpěli velmi těžká poranění, ženu pak transportoval vrtulník.

Read More

Slavnostní představení projektu revitalizace bývalého pivovaru Eggenberg

V areálu bývalého pivovaru Eggenberg proběhlo slavnostní představení projektu „Revitalizace části areálu bývalého pivovaru Eggenberg“. Setkání se zúčastnili zástupci investora, společnosti Centrum Český Krumlov a. s. (člen skupiny Fortunogroup a.s.), města Český Krumlov, společnosti Metrostav a.s., který je zhotovitelem projektu, a řada dalších hostů. Projekt revitalizace čtyř památkově chráněných objektů získal podporu 169,6 milionu korun […]

Read More

Nové fakultní střední školy na jihu Čech

Uzavřením partnerství mezi Ekonomickou fakultou Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Obchodní akademií v Českých Budějovicích,Obchodní akademií a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky v Písku, Střední školou obchodní v Českých Budějovicích

Read More

Autobusy opět přepraví kola z Tábora na Kvildu, nově do Blatné a z Jindřichova Hradce

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským koordinátorem dopravy (JIKORD) opět nachystal pro Táboráky možnost přepravy kol do několika jihočeských destinací přímo z města Tábora. Už od loňského roku je umožněna přeprava kol na lince 390210: Tábor – Bernartice – Písek – Strakonice – Vimperk – Borová Lada – Kvilda.

Read More
YouTube
Share