Jihočeský kraj

Autobusy opět přepraví kola z Tábora na Kvildu, nově do Blatné a z Jindřichova Hradce

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským koordinátorem dopravy (JIKORD) opět nachystal pro Táboráky možnost přepravy kol do několika jihočeských destinací přímo z města Tábora. Už od loňského roku je umožněna přeprava kol na lince 390210: Tábor – Bernartice – Písek – Strakonice – Vimperk – Borová Lada – Kvilda.

Read More

Modernizace parkovacího systému v PD Parking Centrum

Tábor – Technické služby Tábor (TST) stále sledují vývoj technologií ve všech oblastech své činnosti. Nyní přišla řada i na parkovací systém v Parkovacím domě Parking Centrum pod budovou Střelnice v ulici Čsl. armády. Dosud používaná technologie vykazovala stále více poruch a nadešel čas pro modernizaci.

Read More

Tragická nehoda u Tří veverek

K vážné dopravní nehodě vyjeli 6. května v 10:41 k Dolnímu Dvořišti, části obce Jenín profesionální hasiči ze stanice Kaplice a dobrovolní hasiči obce Vyšší Brod. Zároveň byli na místo vysláni policisté a zdravotníci ZZS.

Read More

Srážka rychlíku v Písku se zraněnými

Dnes 5. 5. 2021 v 16.25 hodin se u Písku střetl rychlík jedoucí z Českých Budějovice do Prahy s kamionem.

Read More

Poslanci mají na vybranou: chránit přírodu, nebo otevřít národní parky developerům

Poslanecká sněmovna v tomto týdnu rozhodne o tom, jak budou vypadat  naše národní parky a chráněné krajinné oblasti. Ve třetím čtení nového stavebního zákona budou totiž poslanci hlasovat i o některých pozměňovacích návrzích, které ochranu jedinečné přírody oslabují. O stavebních záměrech v nejpřísněji chráněných územích podle těchto návrhů již nebudou rozhodovat jejich správy. Přes některé výhrady je proto z pohledu ochrany naší nejcennější přírody  přijatelný vládní návrh.

Read More

Jihočeská zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou má opět otevřeno.

O téměř 80 tisíc návštěvníků přišla Jihočeská zoologická zahrada v Hluboká nad Vltavou v uplynulém roce kvůli koronavirové pandemii. Zároveň tím utrpěla finanční ztrátu na vstupném ve výši šest milionů korun. Vyplývá to z porovnání statistických údajů za roky 2019 a 2020. Díky rozvolňování protiepidemických opatření se její brány pro veřejnost opět otevřely v pondělí […]

Read More

Budějovický Budvar bude přechodně prodávat pivo v přepravkách Pardál

Budějovický Budvar nemá dostatek značkových přepravek Budvar pro tuzemský trh. Přechodně proto bude od poloviny dubna prodávat pivo Budvar Výčepní v přepravkách značky Pardál.

Read More

Most v Červené kraj nepřevezme. Rekonstrukce není možná. V jednání je lávka

Unikátní železniční most v Červené nad Vltavou do svého majetku Jihočeský kraj nepřevezme. Rozhodlo o tom zastupitelstvo na svém posledním zasedání. Debata trvala téměř hodinu a zapojili se do ní zastupitelé napříč jihočeským politickým spektrem. Ačkoli zastupitelé hovořili o mostu s úctou a dojetím, výsledek je jasný: převzetí mostu v této době a za těchto podmínek si z finančních důvodů Jihočeský kraj dovolit nemůže. Vlastníkem stavby tedy zůstává Správa železnic (SŽ), která bude nedaleko stavět nový železniční most.

Read More

Po stopách Anděla Páně na Šumavě

Vydáte-li se na hrad Kašperk, krajina i hrad samotný vám přijde odněkud povědomý. Není divu, právě tady, na nejvýše položeném královském hradě v Čechách se natáčela pohádka Anděl Páně.

Read More

Zajímavosti z jižních Čech

Věděli jste, že… tentokrát z jižních Čech. Kolektiv autorů budějovické pobočky ČHMÚ přináší 11 zajímavostí z oblasti jižních Čech. Dozvíte se o nejchladnějších místech Šumavy. Zjistíte, jaký je rekord rychlosti větru a jak rozdílná výška sněhové pokrývky může být v rámci území Šumavy. A víte, že v Českých Budějovicích stále existuje povětrnostní sloupek, kde se vše vyvěšuje v papírové formě, krásně postaru?

Read More
YouTube
Share