Pro ženy

Když srdce bije na poplach. Na kardiovaskulární onemocnění zemře každý třetí Čech

 Onemocnění srdce patří nejen u nás, ale i ve světě k nejčastějším příčinám úmrtí. Uvádí se, že v roce 2020 mělo na svědomí přes 19 milionů životů. Odborníci ale upozorňují, že hlavním spouštěčem nemoci bývá vedle genetiky právě nezdravý životní styl spojený s nadměrnou konzumací alkoholu, kouřením i nedostatkem pohybu. Na závažnost choroby i důležitost prevence upozorňuje 29. září Světový den srdce.

Read More

Lucie Zedníčková má 18 let po porodu figuru jako zamlada

Lucii Zedníčkovou si většina z nás pamatuje z rolí ve filmech jako je Kouř nebo Saturnin, kde hrála velmi mladá a okouzlila svou krásou celou republiku. Věk Lucii na kráse rozhodně neubral. Je také pyšnou matkou syna Mikuláše a dcery Amelie. Lucie přiznala, že přivést na svět dva potomky se však podepsalo na jejím těle. Potkali jsme ji na klinice Esthé, na které řeší své problematické partie – bříško – se zkušeným plastickým chirurgem, ale také spolužákem z gymnasia MUDr. Karlem Urbanem.

Read More

Banánem infuzovaná novinka kolumbijského rumu LA HECHICERA

Již více než tři generace vyrábí rodina Riascos v Kolumbii prvotřídní rumy s nekompromisním důrazem na kvalitu a chuť. La Hechicera [la ečisera], španělský výraz pro čarodějku, je prémiová směs rumů se stářím 12 až 21 let oslavující fascinující kulturu, historii i svůdnou krásu bujarého kolumbijského pobřeží Karibiku. Po úspěšném uvedení rumu La Hechicera Reserva Familiar se nabídka na českém trhu nově rozrůstá o výjimečnou edici výrazného rumu infuzovaného banánem La Hechicera Serie Experimental No. 2 Banana Infused s charakteristickou zářivě modrou pečetí a zdobenou láhví.

Read More

Podzim přeje houbařům. Víme, jak dary lesa uchovat po celý rok díky sušičkám ovoce

Doba bohaté podzimní sklizně je spojena nejen s ovocem, ale i s houbami. A že je letos úroda v našich lesích skutečně bohatá, snad ani nemusíme připomínat. Jejich nalezené množství může být takové, že je čerstvé nespotřebujete a co si budeme povídat, zásoba chutných hub na zimu představuje hotový poklad. Možností, jak houby uchovat, je několik, přičemž sušení představuje ideální způsob skladování.

Read More

Rakovina děložního čípku: V léčbě jsou pokroky, v prevenci Češky pokulhávají

Rakovina děložního čípku (hrdla) je jediné zhoubné onemocnění ženských orgánů, kterému lze téměř ve všech případech předejít. Proč je tedy v ČR ročně zjištěno u více než 700 žen, z nichž zhruba polovina nemoci podlehne? Podle předních odborníků je na vině vynechávání preventivních gynekologických prohlídek, limity v citlivosti používaných testů a nízká proočkovanost proti původci této nemoci, lidskému papilomaviru (HPV). Zvýšení povědomí o prevenci a časném záchytu je cílem Světového dne onkogynekologických diagnóz – World GO Day, který připadá na 20. září. 

Read More

Alzheimerova choroba je nejčastější příčinou demence. VoZP upozorňuje na její rostoucí výskyt

 Více než 50 milionů lidí na světě trpí Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence, v roce 2050 se počet nemocných může až ztrojnásobit. Právě neurodegenerativní onemocnění mozku se mohou stát hlavním problémem zdravotnictví a sociálních služeb. V České republice trpí touto nemocí více než 160 tisíc lidí, z toho přibližně dvě třetiny tvoří ženy. Toto číslo se však v důsledku stárnutí populace stále zvyšuje. Vojenská zdravotní pojišťovna proto upozorňuje na důležitost prevence i včasné diagnostiky.

Read More

Město Železný Brod zve k návštěvě XVI. Ročníku akce Skleněné městečko

Sklářské slavnosti v Železném Brodě jsou jedinečnou příležitostí setkávání sklářských výtvarníků, absolventů sklářské školy, historiků skla, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a řemesla.

Read More

Vítězce soutěže Anděl mezi zdravotníky předaly hlavní výhru moderátorské legendy Saskia Burešová a Marie Tomsová.

Krásnou tečku za letošním ročníkem soutěže Anděl mezi zdravotníky zažila vítězka MUDr. Marta Vachová z Krajské zdravotní a.s. – Nemocnice Teplice. Nejenže si přebrala svoji hlavní výhru automobil KIA Ceed, ale také jí ředitel soutěže David Novotný splnil velké přání. Marta Vachová prozradila, že měla ráda televizní hlasatelky a proto jí auto předaly dvě moderátorské legendy,Saskia Burešová a Marie Tomsová.

Read More

Ministerstvo zdravotnictví ČR a WHO ve spolupráci s dalšími institucemi spouští osvětovou kampaň ke Světovému dni bezpečí pacientů s názvem: Bezpečné léky bez rizika

Cílem kampaně, připravené ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem, Státním ústavem pro kontrolu léčiv, Českou lékárnickou komorou a Českou komorou farmaceutických asistentů, je upozornit na riziko nesprávného užívání a nadužívání některých léků, jejichž výdej není vázán na lékařský předpis. Kampaň startuje dnes a vyvrcholí 17. září na Světový den bezpečí pacientů.

Read More

Módní přehlídka nových fashion talentů z celého světa je zpět!

Značka DS Automobiles, pro kterou je design, umění a avantgardní pojetí automobilové tvorby prioritou, se v duchu těchto hodnot zapojila i do podpory mladých fashion talentů ještě ničím nespoutaných a neohlížejících se na běžné limity a stala se partnerem Módní show WE´RE NEXT.

Read More