Autobusy

Nový vodíkový autobus pro evropský trh od Škoda Group začne jezdit příští rok v Praze

Po úspěšném představení na veletrhu InnoTrans 2022 zažil nový vodíkový autobus z dílen Škoda Group svou premiéru i před českým a slovenským publikem. Nejnovější vozidlo z portfolia českého výrobce je vhodným dopravním prostředkem pro moderní města, která se soustředí na udržitelná řešení pro městskou mobilitu. Praha bude prvním městem, které nový model začne testovat již příští rok ve svých ulicích. Dopravní podnik hlavního města Prahy totiž podepsal zápůjčku vozidla až na čtyři roky. Nový model Škoda H’CITY si mohou zájemci prohlédnout až do čtvrtka 24. listopadu na 11. ročníku veletrhu Czechbus v Praze v Letňanech.

Read More

Garáž Řepy slaví 40. výročí, DPP v ní chystá Den otevřených dveří

Garáž Řepy, nejmladší provozovna Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP), si letos připomíná 40. výročí od svého vzniku. V sobotu 10. září 2022 od 10 do 16 hodin u této příležitosti, 40 let provozu garáže Řepy, pořádá DPP Den otevřených dveří zaměřený na autobusy. Příznivci městské hromadné dopravy se mohou těšit na prohlídku zázemí a technických prostor areálu, ukázku vozového parku a bohatý doprovodný program. Doprava bude zajištěna polookružní linkou č. 888, návštěvníci se mohou svézt i autobusy City Bus (ev. č. 3251) a Ikarus E91 (ev. č. 2004).

Read More

Středočeský kraj bude mít jednu z největších vodíkových flotil v Česku.

Pilotní provoz 10 vodíkových autobusů odstartuje v okolí Mníšku pod Brdy koncem roku 2024. Vznikne tu vůbec první plnicí stanice na 100 % zelený vodík v Česku. Zdrojem elektřiny pro výrobu bezemisního vodíku bude vodní elektrárna ČEZ.

Read More

Nové autobusy pro novou oblast – Setra Low Entry

 V polovině června vyjede 25 nových autobusů, z toho 21 Setra Low Entry do oblasti Holicka v Pardubickém kraji. Při zajištění dopravy v oblasti Holicka se dopravní společnost C A R – T O U R spol. s r.o. spoléhá u nových nízkopodlažních vozidel na osvědčenou kvalitu Setra.  Dopravce pro desetiletý kontrakt pořídil zcela nová vozidla

Read More

FlixBus přidává další spojení do Itálie

Od 1.června 2022 je v provozu noční linka do Milána Od 16.června2022 přidává linku přes Innsbruck, Trento, Veronu, Bolognu a Florencii do Pisy. Linka bude zajímavá i pro italské turisty mířící do Prahy

Read More

FlixBus obnovuje přímé spoje na Jadran, letos očekává rekordní zájem

Zelený autobusový dopravce FlixBus v těchto dnech obnovuje přímé spojení do desítky turisticky atraktivních destinací v Chorvatsku. Už od 12. května je možné zakoupit jízdenky na první spoje do Rijeky, Puly, Rovinje nebo Umagu z Moravy, z Prahy a jižních Čech nabídne dopravce přímé spojení od 1. června. První spoje přes Zadar, Biograd na Moru nebo Šibenik do Splitu vyjedou z Prahy o den později a jezdit budou denně.

Read More

Skupina Arriva v celé Evropě zakládá Institut nulových emisí.

Arriva je v České republice největším provozovatelem ekologických autobusů. Na to chce v následujících letech navázat také v železniční dopravě, třeba i díky uzavřenému partnerství se Spolchemií a Čeprem na využití vodíku pro provoz vlaků.

Read More

Cestující v Přerově budou vozit elektrobusy, ekologičtější budou i další vozy

Přesuny lidí za prací, do škol, k lékaři nebo za zábavou po Přerově usnadňuje letos už 95. rokem zdejší městská doprava. Od pondělí 2. května se začne psát jeden z dalších milníků provozu městských linek. Na dvě z nich vyjedou naše elektrobusy a cestující odvezou do jejich cíle převážně na lince 101 z Předmostí až k nemocnici a do Kozlovic a na lince 105, která obsluhuje Dluhonice a centrum města. Po přerovských ulicích tak budou jezdit pro Arrivu už z jiných měst ověřené modely – dva elektrobusy SOR EBN 11, které vynikají svou lehkostí, tichostí a dobrými jízdními vlastnostmi.

Read More

V Olomouckém kraji vyjely nové autobusy Arriva, dalších 23 vozů bude následovat

Z Přerova do Olomouce, mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou nebo od Mohelnice na Šumperk – na tyto trasy jsme nasadili nové bílé autobusy značky Iveco Crossway a odstartovala tím letošní obnova vozidel v Olomouckém kraji. Ve středu 20. dubna jsme převzali prvních pět nových autobusů, ve čtvrtek jsme je připravili pro provoz a už […]

Read More

V Olomouckém kraji vyjely nové autobusy, dalších 23 vozů bude následovat

Z Přerova do Olomouce, mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou nebo od Mohelnice na Šumperk – na tyto trasy jsme nasadili nové bílé autobusy značky Iveco Crossway a odstartovala tím letošní obnova vozidel v Olomouckém kraji. Ve středu 20. dubna jsme převzali prvních pět nových autobusů, ve čtvrtek jsme je připravili pro provoz a už od pátku vozí cestující. Kratší desetimetrový autobus odveze až 77 cestujících, standardní nabízí 89 míst a 44 sedaček.

Read More