Autobusy

Škoda Electric uspěla na Slovensku

 Plzeňská Škoda Electric si připsala úspěch na slovenském trhu – firma dodá do města Prešov deset nových trolejbusů za téměř 130 milionů korun. Tamní dopravní podnik totiž uplatnil opci na základě zakázky uzavřené v roce 2016, v rámci které již Škodovka před časem dodala prvních deset trolejbusů.

Read More

Regionální síťové jízdenky ČD pro Královéhradecký kraj a polské příhraničí nově platí i v autobusech Náchod – Kudowa Zdrój

Od prosincové změny jízdních řádů rozšířily České dráhy ve spolupráci se společností CDS Náchod možnost využití regionálních síťových jízdenek platných v Královéhradeckém kraji a sousedním Dolnoslezském vojvodství. Celodenní a Skupinové víkendové jízdenky ve variantách pro Královéhradecký kraj a polské příhraničí nově platí také v autobusové lince Náchod aut. st. – Kudowa Zdrój dw. kol. Díky […]

Read More

OPAVA získá pětici nových trolejbusů Škody Electric

Plzeň, 13. 2. 2020 – Pětici nových trolejbusů pro dopravní podnik v Opavě vyrobí ještě do konce letošního roku Škoda Electric. Plzeňská firma dodá do Slezska komfortně vybavené vozy Škoda 32 Tr v karosérii nové generace.

Read More

DPP pořádá setkání pro všechny zájemce o práci řidiče autobusu MHD – Nově DPP nabízí náborový příspěvek

 Informační den pro všechny uchazeče na pozice řidičů autobusů MHD, organizovaný Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP), se koná již tuto sobotu 15. února 2020. Akce proběhne v budově autoškoly DPP na Praze 10, kde se zájemci mohou dozvědět podrobné informace o dané profesi. Všichni zájemci jsou zváni na prezentace v 10:00 a ve 13:00 […]

Read More

Dopravní podnik města České Budějovice testuje nový autobus SOR NS 18 diesel

 Dopravní podnik města České Budějovice od pondělí 10. 2. 2020 testuje autobus SOR NS 18 diesel. Tento nízkopodlažní dvoučlánkový autobus výrazného designu byl představen v roce 2018 na veletrhu Czechbus a doposud byl testován pouze Dopravním podnikem Bratislava a Dopravním podnikem Hradec Králové.

Read More

Nehoda autobusu u Blšan s dětmi – 9.2.2020

Šest hasičských jednotek zasahuje u dopravní nehody autobusu se 70 dětmi u Blšan okres Louny. Autobus se převrhl na bok

Read More

U Sušice došlo ke sjetí autobusu z komunikace a jeho následnému převržení na bok.

Na silnici II/169 za Dobršínem ve směru na Sušici došlo ke sjetí autobusu z komunikace a jeho následnému převržení na bok. V autobuse cestovalo 13 osob včetně řidiče. 4 z nich mají lehčí zranění.

Read More

Na nejpotřebnějších 116 km dálnic je zakázáno předjíždění pro kamiony

V době od 31. 1. do 30. 4. 2020 je na více než 116 km českých dálnic zakázáno předjíždění pro kamiony. Příslušné dopravní značky osadilo ŘSD v těchto dnech. Omezení bude platit vždy mezi šestou hodinou ranní a desátou večerní.

Read More

ŠKODA ELECTRIC dodala kloubové trolejbusy pro Ústí nad Labem

Veřejnou dopravu v Ústí nad Labem posílila flotila nových ekologických trolejbusů ze Škody Electric. Plzeňská firma dodala tamnímu dopravnímu podniku devět kloubových velkokapacitních vozidel v celkové hodnotě více než 150 milionů korun.

Read More

Představení nových autobusů MHD v Kolíně

Od 1. února se v Kolíně mění dopravce MHD. Novým provozovatelem bude společnost OAD Kolín, která dnes za přítomnosti vedení města představila na Karlově náměstí autobusy zn. Mercedes-Benz a midibus ISUZU ze svého vozového parku.

Read More