Autobusy

Nové autobusy pro novou oblast – Setra Low Entry

 V polovině června vyjede 25 nových autobusů, z toho 21 Setra Low Entry do oblasti Holicka v Pardubickém kraji. Při zajištění dopravy v oblasti Holicka se dopravní společnost C A R – T O U R spol. s r.o. spoléhá u nových nízkopodlažních vozidel na osvědčenou kvalitu Setra.  Dopravce pro desetiletý kontrakt pořídil zcela nová vozidla

Read More

FlixBus přidává další spojení do Itálie

Od 1.června 2022 je v provozu noční linka do Milána Od 16.června2022 přidává linku přes Innsbruck, Trento, Veronu, Bolognu a Florencii do Pisy. Linka bude zajímavá i pro italské turisty mířící do Prahy

Read More

FlixBus obnovuje přímé spoje na Jadran, letos očekává rekordní zájem

Zelený autobusový dopravce FlixBus v těchto dnech obnovuje přímé spojení do desítky turisticky atraktivních destinací v Chorvatsku. Už od 12. května je možné zakoupit jízdenky na první spoje do Rijeky, Puly, Rovinje nebo Umagu z Moravy, z Prahy a jižních Čech nabídne dopravce přímé spojení od 1. června. První spoje přes Zadar, Biograd na Moru nebo Šibenik do Splitu vyjedou z Prahy o den později a jezdit budou denně.

Read More

Skupina Arriva v celé Evropě zakládá Institut nulových emisí.

Arriva je v České republice největším provozovatelem ekologických autobusů. Na to chce v následujících letech navázat také v železniční dopravě, třeba i díky uzavřenému partnerství se Spolchemií a Čeprem na využití vodíku pro provoz vlaků.

Read More

Cestující v Přerově budou vozit elektrobusy, ekologičtější budou i další vozy

Přesuny lidí za prací, do škol, k lékaři nebo za zábavou po Přerově usnadňuje letos už 95. rokem zdejší městská doprava. Od pondělí 2. května se začne psát jeden z dalších milníků provozu městských linek. Na dvě z nich vyjedou naše elektrobusy a cestující odvezou do jejich cíle převážně na lince 101 z Předmostí až k nemocnici a do Kozlovic a na lince 105, která obsluhuje Dluhonice a centrum města. Po přerovských ulicích tak budou jezdit pro Arrivu už z jiných měst ověřené modely – dva elektrobusy SOR EBN 11, které vynikají svou lehkostí, tichostí a dobrými jízdními vlastnostmi.

Read More

V Olomouckém kraji vyjely nové autobusy Arriva, dalších 23 vozů bude následovat

Z Přerova do Olomouce, mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou nebo od Mohelnice na Šumperk – na tyto trasy jsme nasadili nové bílé autobusy značky Iveco Crossway a odstartovala tím letošní obnova vozidel v Olomouckém kraji. Ve středu 20. dubna jsme převzali prvních pět nových autobusů, ve čtvrtek jsme je připravili pro provoz a už […]

Read More

V Olomouckém kraji vyjely nové autobusy, dalších 23 vozů bude následovat

Z Přerova do Olomouce, mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou nebo od Mohelnice na Šumperk – na tyto trasy jsme nasadili nové bílé autobusy značky Iveco Crossway a odstartovala tím letošní obnova vozidel v Olomouckém kraji. Ve středu 20. dubna jsme převzali prvních pět nových autobusů, ve čtvrtek jsme je připravili pro provoz a už od pátku vozí cestující. Kratší desetimetrový autobus odveze až 77 cestujících, standardní nabízí 89 míst a 44 sedaček.

Read More

Flixmobility se mění ve Flix, do Kyjeva FlixBusem opět přímo z Prahy

Se změnou právní formy z GmbH (společnost s ručením omezeným) na SE (Evropskou společnost) představuje poskytovatel mobility novou globální zastřešující značku, pod kterou se spojují dva udržitelné způsoby dopravy: FlixBus a FlixTrain. Zkrácením názvu jsou ještě více zdůrazněny základní hodnoty produktu a společnosti. Flix znamená chytrou, udržitelnou a snadno použitelnou mobilitu.

Read More

DPP obnovuje informační dny pro zájemce o pozici řidič autobusu

Po dvouleté pauze způsobené pandemií covidu-19 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) opět pořádá informační den pro zájemce o pozici řidič autobusu, kde se mohou dozvědět všechny podrobnosti o této profesi. Akce proběhne ve čtvrtek 21. dubna 2022 od 14:30 v budově autoškoly v Ústředních dílnách DPP v Hostivaři v Praze 10. Je určena všem držitelům platného řidičského oprávnění skupiny B a C, ale také těm, kteří mají platné oprávnění skupiny D a současně průkaz profesní způsobilosti řidiče. Ti mohou získat náborový příspěvek 50 tisíc korun, pokud se stanou novými řidiči autobusů DPP.

Read More

FlixBus posiluje domácí linky v Česku, vyjedou i další mezinárodní spoje.

Vnitrostátní linky FlixBusu budou od 10. dubna posílené, startuje Teplický expres Od 7.dubna FlixBus obnovuje další mezinárodní spojení do řady evropských měst Velikonoční víkend nabídne desítky destinací, kam vyrazit Děti, studenti do 26 let a důchodci nad 65 let mají u FlixBusu stále slevu 75 %

Read More