Autobusy

FlixBus má skvělou zprávu pro české dovolenkáře! Spouští linku do Splitu

FlixBus ve čtvrtek 24. 6.2021  otevírá pravidelné spojení z Prahy do Splitu. Linka bude k dispozici 5 x týdně. Ve stejný den se rozjede zelený autobus také z české metropole do Krakova. O týden dříve, tedy 17. 6., bude zahájeno spojení Liberce s Berlínem a také linka z Vratislavi do Vídně se zastávkami na českém […]

Read More

Od neděle 13. června budou do systému Pražské integrované dopravy zahrnuty oblasti Dobříšska a Sedlčanska

Při integraci bude zavedeno 12 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 5 linkách PID a 5 linkách SID bude upraven jejich provoz nebo číselné označení. Provoz bude  koordinován dispečinkem PID. Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.

Read More

Autobusy opět přepraví kola z Tábora na Kvildu, nově do Blatné a z Jindřichova Hradce

Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským koordinátorem dopravy (JIKORD) opět nachystal pro Táboráky možnost přepravy kol do několika jihočeských destinací přímo z města Tábora. Už od loňského roku je umožněna přeprava kol na lince 390210: Tábor – Bernartice – Písek – Strakonice – Vimperk – Borová Lada – Kvilda.

Read More

Vídeň představila podobu nového autobusového nádraží. Bude zelené a prosklené

Vídeň vybrala vítěze architektonické soutěže na nový centrální autobusový terminál. Ten má sjednotit příjezdy a odjezdy dálkových autobusů, které zatím musí zajíždět na různá nádraží. Terminál s výraznou prosklenou a ozeleněnou střechou bude zprovozněn nejdříve v roce 2025. Na místě vyroste i výšková budova a vyhlídka na Dunaj.

Read More

Škoda Transportation dodá autobusy České armádě

Armáda získá nové dieselové autobusy od Škody Electric ze skupiny Škoda Transportation. Ministerstvo obrany České republiky si objednalo ve dvou zakázkách celkem šest zájezdových autobusů Škoda D’COACH (typ HD 12). Celková hodnota zakázky je přibližně 30 milionů korun. Vozy budou dodány do sedmi měsíců od podpisu smlouvy.

Read More

Mikrobusy na objednání pro hendikepované budou od roku 2022 zajišťovat noví dopravci

Aktuálně provozovaná služba mikrobusů na objednání pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace, držitelů průkazů ZTP a ZTP/P s trvalým pobytem v Praze (dále jen přeprava OZP), byla Hlavním městem Prahou na jaře letošního roku přesoutěžena a od 1. 1. 2022 jí budou provozovat dva noví poskytovatelé. Ve veřejné soutěži zvítězili Vega Tour s.r.o. a Lutan s.r.o.

Read More

FlixBus obnovuje další spojení. Do jízdního řádu se vracejí linky do Košic a spoj mezi Plzní, Prahou a Brnem

Flotila zelených autobusů se od dubna postupně rozrůstá. Od 27. 5. budou moci cestující využít obnovené spojení Praha – Košice a Plzeň – Košice. Ve stejný den vyjede také linka mezi Plzní, Prahou a Brnem a zpět, která bude provozována s denní frekvencí.

Read More

FlixBus obnovuje spoj mezi Prahou a Paříží.

FlixBus obnovuje spoj mezi Prahou a Paříží. Cestující na této lince mohou využít spojení do několika německých měst.Spojení z Prahy do Paříze startuje 7. 5., cena jízdenky začíná na  1 249 Kč. Zpáteční linka vyjede poprvé 10. 5., oba spoje mají denní frekvenci.

Read More

Čtveřice autobusů Iveco Crossway LE LINE 12M posílila vozový park dopravce Transdev Střední Čechy

Čtveřice autobusů Iveco Crossway LE LINE 12M posílila vozový park dopravce Transdev Střední Čechy, který zajišťuje provoz většiny linek v okolí Rakovníka. Nízkopodlažním vozům nechybí klimatizace ani moderní informační a odbavovací systém, nabízející např. možnost platby kartou.

Read More

Elektrobusy v hradecké MHD ujely již přes tři miliony kilometrů. Elektromobilita plně funguje

Dopravní podnik města Hradce Králové, a. s. (DP), průkopník a lídr na poli elektromobility v prostředí městské hromadné dopravy v České republice, překonal v nedávných dnech další magickou hranici, a to tří milionů ujetých kilometrů. Hradecké elektrobusy tuto vzdálenost najely po městě od zahájení jejich provozu v roce 2013.

Read More
YouTube
Share