Autobusy

Vodíkový autobus pro Mostecko se osvědčil, v zimě jej čekají testy na mráz

Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol uskutečnila ve spolupráci s městy Most a Litvínov pilotní provoz vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o.

Read More

Cyklobusy Arriva jezdí i po prázdninách, ještě v září vozíme kola na řadu míst

Letní prázdnin skončily, dovolených už je také méně, přesto naše nejpopulárnější cyklobusy nezahálí ani v září a dovezou vás na vzdálenější místa, abyste si vychutnali cyklotoulky i v barvách pozdního léta a nastupujícího podzimu, kdy je počasí přeci jen příjemnější a není takové horko.

Read More

Arriva posiluje od neděle 3. září 2023 Arriva Expressy, nejvíc mezi Brnem a Olomoucí

S koncem letních prázdnin posiluje Arriva počet spojů na všech třech linkách Arriva Expressů, na které od druhé půlky srpna nasazuje nové a komfortnější autobusy. Úpravy jízdních řádů platí od neděle 3. září, přičemž například na teplické lince to znamená v části dne pravidelný hodinový interval. Nejvýraznější je ale posílení na trase z Brna přes […]

Read More

Dvorecký most má založené opěry a pilíře

Nový most mezi Podolím a Zlíchovem má založené hlubinné piloty, opěry a pilíře spodní části stavby. Stavbu Dvoreckého mostu doprovází neočekávané události kvůli složitým geologickým podmínkám. Dokončení spojnice pro MHD, cyklisty a chodce se očekává v listopadu 2025.

Read More

Přerušení provozu tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště

Z důvodu stavebních prací Správy železnic v rámci modernizace železniční tratě směr Kladno bude od pondělí 31. 7. 2023 (cca 0:00 hod.)do pátku 25. 8. 2023 (cca 24:00 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště.

Read More

Společnost Flix spouští první spoje do Finska, propojuje už všechny kontinentální země EU

Od 27. července FlixBus propojí 9 finských měst s kontinentální Evropou Finsko se stává 41. zemí v síti Flix, propojené jsou všechny země Evropy na kontinentě Linka povede z Polska přes baltské země Litvu, Lotyšsko a Estonsku do Finska

Read More

V Praze ode dneška jezdí vodíkový autobus v pravidelném provozu MHD

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s hl. m. Prahou a společnostmi Škoda Group a ORLEN Unipetrol dnes zahájil na lince č. 170 Jižní Město – Pražská čtvrť pilotní provoz vodíkového autobusu Škoda H’CITY. Praha se tak stala prvním městem v ČR, ve kterém jezdí vodíkový autobus v pravidelném provozu MHD s cestujícími. […]

Read More

DPP pokračuje v obnově vozového parku, pro rok 2024 si objednává 79 nových autobusů Iveco a SOR, včetně prvních 20 hybridních vozidel

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) si v těchto dnech objednal na základě uzavřených rámcových smluv se společnostmi Iveco Czech Republic a SOR Libchavy prvních 20 hybridních kloubových autobusů Iveco Urbanway Hybrid 18M za 210,8 milionů korun, dalších 39 dieselových autobusů Iveco Streetway 12M za 190,7 milionů korun, a také 20 naftových midibusů SOR ICN 9,5 za bezmála 105 milionů korun. Vozidla budou sloužit k pokračování nezbytné obnovy vozového parku DPP a doplňují nákup bezemisních trolejbusů a elektrobusů. Všech nově objednaných 59 vozidel Iveco by výrobce měl pražskému dopravnímu podniku dodat do konce dubna 2024, midibusy SOR ICN 9,5 pak nejpozději do konce března 2024. V únoru 2024 zároveň DPP očekává dodání 20 tříčlánkových bateriových trolejbusů Škoda Solaris 24 pro budovanou trolejbusovou trať z Nádraží Veleslavín na Letiště Václava Havla.

Read More

ORLEN Unipetrol s městy Most a Litvínov spouští pilotní provoz vodíkového autobusu

Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol zahajuje ve spolupráci s městy Most a Litvínov pilotní provoz vodíkového autobusu, který vyvinula slovenská společnost Mobility&Innovation Production s.r.o. „Vodíkový autobus bude zařazen do provozu na vybraných linkách ve městech Most a Litvínov od čtvrtka 29. června do neděle 9. července,“ přiblížil Daniel Dunovský, ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, a dodal: „První dny bude autobus v provozu v Mostě, následně se přesune do Litvínova a poslední den testování bude opět v Mostě.“ Součástí pilotního provozu bude představení vodíkového autobusu veřejnosti ve středu 28. června od 13:00 do 14:30 před městským úřadem v Litvínově a od 15:00 do 16:30 před magistrátem v Mostě.

Read More

DPP plánuje nakoupit až 100 nových elektrobusů, vypisuje na ně veřejnou zakázku

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se chystá v nejbližších letech nakoupit až 100 městských nízkopodlažních elektrobusů typu Standard, tj. s délkou vozidla 12 metrů. Na jejich dodavatele v těchto dnech DPP vyhlásil veřejnou zakázku, jejíž celková předpokládaná hodnota činí 1,5 miliardy korun. Nabídky bude DPP vyhodnocovat podle pěti kritérií, jedním z nich je i termín dodání vozidel. Vítěz tendru by měl být znám do konce letošního roku, DPP s ním uzavře rámcovou smlouvu na pět let.

Read More