Top news

Autobusy

Statistika končících řidičských průkazů v roce 2019

Statistiky řidičských průkazů, které podléhají výměně v průběhu roku 2019, z důvodu konce jejich platnosti.

Read More

Sjízdnost na vozovkách v Moravskoslezském kraji 8.1.2019

Na silnicích nižších tříd by si řidiči v MS kraji stále měli dát pozor. Na silnici I/11 u Mostů u Jablunkova na Frýdecko-Místecku platí výstraha před náledím. Na Bruntálsku může být rozbředlý sníh, na Opavsku na vozovkách místy zůstává ujetá vrstva zledovatělého sněhu.

Read More

Vánoční a novoroční provoz PID od 24. 12. 2018 do 4. 1. 2019

I v letošním roce dojde v období Vánoc, Silvestra a Nového roku k úpravám jízdních řádů linek Pražské integrované dopravy. Zkrácen bude denní provoz na Štědrý den, posílena bude naopak silvestrovská noc. V pracovní dny mezi svátky a těsně po nich dojde k mírnému omezení provozu na úroveň prázdninových jízdních řádů.

Read More

Dálniční známky – časové zpoplatnění 2019

Časové zpoplatnění – dálniční kupóny. Užití dálnic a vybraných silnic I. třídy, které jsou stanovené prováděcím předpisem a označeny dopravní značkou označující zpoplatnění, vozidlem do 3,5 tuny podléhá povinnosti uhradit časový poplatek

Read More

Škoda Electric znovu uspěla v Rumunsku

Plzeň, 13. 12. 2018 – Škoda Electric se bude významně podílet na dodávce padesáti trolejbusů pro rumunské město Cluj-Napoca (Kluž). Plzeňská firma pro flotilu nových nízkopodlažních kloubových trolejbusů dodá kompletní elektrovýzbroj a také během příštího roku zajistí finální montáž vozidel.

Read More

Trvalé změny PID od 9. 12. 2018

V neděli 9. prosince začíná platit také nový jízdní řád na železnici a v Praze i Středočeském kraji čeká cestující řada novinek a zlepšení. Vyjedou nové spěšné vlaky z Prahy do Benešova i Kutné Hory, tzv. městská linka z Roztok u Prahy do Libně začne jezdit nově každý den až do Hostivaře a na mnoha hlavních i vedlejších tratích ve […]

Read More

Od středy začnou práce na opravě komunikace u pražské ZOO

Ve středu 28. 11. 2018 začne Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. s opravou ulice U Trojského zámku, a to před vjezdem na spodní parkoviště u ZOO Praha.

Read More

Husitská ulice v Praze je od opět průjezdná od neděle 25.11.2018

  V neděli 25. listopadu se do užívání předčasně vrátí zrekonstruovaná Husitská ulice. Znamená to, že se na místo vrátí provoz v obou směrech. Kompletní rekonstrukce 650 metrů dlouhého úseku mezi Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím začala 12. března letošního roku a omezila řidičům průjezd na celkem 259 dnů.

Read More

Autobusy PID budou mít jednotný vzor potahů sedadel

Byl představen nový jednotný vzor látkových potahů sedadel do nově pořizovaných autobusů na příměstských linkách Pražské integrované dopravy, který vznikl ve spolupráci s organizaci Maappi.

Read More