SAUDI ARABIAN

Velká cena Saúdské Arábie – nedělní závod – tým Oracle Red Bull Racing

Sergio Pérez získal páté vítězství v kariéře a Max Verstappen se prosadil na druhé místo. Úřadující mistr světa se probojoval polem z 15. místa na stupně vítězů Saúdské Arábie.

Read More

Fernando Alonso získal zpět své třetí místo v Grand Prix Saúdské Arábie 2023

Alonso  v  úvodních  kolech  krátce vedl, ale  brzy dostal pětisekundovou penalizaci  za  to, že se dostal mimo místo  na startovním roštu.        Dvojnásobný šampion však poté dostal další 10sekundovou penalizaci za nesprávný výkon první penalizace, což ho vyřadilo  z  pódiových pozic a povýšil George Russella z Mercedesu na 3. místo.

Read More

Velká cena Saúdské Arábie – nedělní závod – tým BWT Alpine F1

BWT ALPINE F1 TEAM dosáhl v prvních dvou závodech  FIA FORMULA 1 Mistrovství světa 2023 v bodování , Esteban Ocon skončil osmý a Pierre Gasly devátý ve Velké ceně Saúdské Arábie.

Read More

Velká cena Saúdské Arábie – nedělní závod – tým Scuderia Ferrari

Scuderia Ferrari opouští Saúdskou Arábii se 14 body, díky šestému místu pro Carlose Sainze a sedmému Charlese Leclerca. Je jasné, že je stále co dělat, abychom zlepšili výkonnostní úroveň SF-23, protože stejně jako v Bahrajnu byla jasný rozdíl  mezi tím, jak si vůz vedl v kvalifikaci a v závodě.

Read More

Velká cena Saúdské Arábie – nedělní závod – tým Mercedes-AMG PETRONAS Formula One

Solidní závod končí na pódiu v Jeddahu pro MERCEDES-AMG PETRONAS F1 TEAM Po dobře zajetém závodu s jedním pit-stopem skončil George Russell třetí, po pozávodní penalizaci Fernanda Alonsa, Lewis Hamilton pátý. S Georgem na P3 a Lewisem na P7 se tým rozhodl rozdělit strategie, kdy George startoval na střední sadě a Lewis na tvrdé sadě pneumatik […]

Read More

Velká cena Saúdské Arábie – sobotní kvalifikace – tým Scuderia Ferrari

Scuderia Ferrari bude ve Velké ceně Saúdské Arábie usilovat o umístění na stupních vítězů. Carlos Sains odstartuje ze čtvrtého místa Charles Leclerc, který byl v kvalifikaci druhý nejrychlejší, ale na startovním roštu je penalizován deseti místy, protože byla namontována třetí řídicí jednotka na jeho SF-23 na začátku této akce, proto odstartuje z P12. Vypadá to jako […]

Read More

Velká Saúdské Arábie – sobotní kvalifikace – tým BWT ALPINE F1

Tým BWT ALPINE F1 startuje na zítřejší Grand Prix Saúdské Arábie s oběma vozy v první desítce na startovním roštu, protože Esteban Ocon se kvalifikoval sedmý a Pierre Gasly desátý v napínavé kvalifikaci na rychlém a napínavém okruhu Jeddah Corniche Circuit.

Read More