Bydlení

Jak na výměnu bojleru?

Doba provozu bojleru závisí na stavu jeho topného tělesa, tvrdostí a tlaku vody . Pokud dojde k poruše, bude možná nutné opravit ohřívač . V této článku my vám řekneme, v jakém případě je potřeba vyměnit starý bojler za nový.

Read More

Milan Design Week 2021: LASVIT si na světové výstavě hraje s perspektivami v reálném i virtuálním světě

LASVIT, přední česká sklářská a designérská společnost se vrací na milánský týden designu. Milan Design Week je nejvýznamnější světová událost, kde se představují ty nejlepší projekty v oblasti designu. LASVIT do italského Milána přivezl dva nové designové koncepty – A:Live a Fireborn. Oba koncepty návštěvníkům představí, jak světlo vytváří prostor a prostor utváří pocity.  Hra s perspektivami prostřednictvím designových konceptů A:Live a Fireborn

Read More

O vzduchu, světle a zeleni v době (post)covidové. Architekt Steven Holl bude přednášet online a s živou diskuzí

Ve středu 25. srpna 2021 zahájí konferenci o architektonickém vzdělávání vystoupení světoznámého architekta Stevena Holla. Konferenci Nové dimenze pořádá v Praze Evropská asociace pro architektonické vzdělávání (EAAE) a Fakulta architektury ČVUT. Přednáška Stevena Holla bude zdarma přístupná a vysílaná živě.

Read More

Chcete mít dobře zabezpečený domov nejen na letní dovolené? Poradíme, jak se vloupání bránit

Léto je v plném proudu! Období teplých slunných dní přímo vyzývá k trávení volného času venku u vody nebo v přírodě. I proto většina z nás tento čas využívá k cestování a dovoleným v zahraničí. To bohužel ví i zloději, kteří v létě zvyšují svoji aktivitu. Na většinu hrozeb se ale můžete připravit prevencí. Poradíme několik základních pravidel, které vám zvýší šance na pohodovou dovolenou.

Read More

Zahrada sdíleného vědomí od studentů Fakulty architektury ČVUT získala cenu na Mezinárodním festivalu zahrad

Za návrhem a realizací zahrady sdíleného vědomí stojí studenti programu Krajinářská architektura Fakulty architektury ČVUT v Praze Háta Enochová, Petr Stojaník, Marek Kratochvíl a Jan Trpkoš pod vedením pedagoga a zkušeného krajinářského architekta Vladimíra Sitty.

Read More

Regiony v Česku hlásí: Chcete byt? Pěkně si připlatíte!

Obrovský převis poptávky po nemovitostech nad jejich nabídkou nekončí. V současnosti lidé masivně shánějí byty ve větších městech či rodinné domy a pozemky, které hledají většinou do 15 km od okresních měst. Jejich ceny tak významně rostou, a proto jsou kupující s nižší bonitou nuceni se poohlédnout i v méně atraktivních lokalitách. Stále častěji se kupují také rekreační objekty a investiční byty – ty v některých regionech (například v Jihočeském kraji) tvoří skoro polovinu poptávky. Sehnat jakoukoliv nemovitost však představuje vzhledem k enormnímu zájmu téměř nemožný úkol, podle společnosti Bidli narostl až o stovky procent. Na inzeráty se v podstatě okamžitě ozývají desítky zájemců a prodá se tak víceméně cokoliv. Detailnější analýzu situace na realitním trhu v jednotlivých krajích nabídli regionální experti společnosti Bidli.

Read More

Chytrá domácnost, co to vlastně je?

Dnes už to chodí trochu jinak. Pojem chytrá domácnost už jste nejspíš zaslechli. Ale co to vlastně znamená? Jak vám může chytrá domácnost usnadnit život a jak si ji vlastně pořídit? Možná vás překvapí, že už to dávno není tak složité, jak si možná myslíte.

Read More

Praha finančně podpoří novou výstavbu a rekonstrukce bytů spravovaných městskými částmi

Rada hlavního města Prahy dnes projednala uvolnění dalších finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Díky nim vznikne nová výstavba a opravy také čekají bytové jednotky ve správě několika městských částí.

Read More

Zeitraum otevírá servisované apartmány přímo u Václavského náměstí a zavádí novou značku

Společnost Zeitraum, renomovaný specialista na ubytování pro studenty se sítí soukromých kampusů v Praze, rozšiřuje své pole působnosti o další segment. Nově se zaměří na servisované ubytování pro jednotlivce i korporátní klienty, kterým nabídne zázemí hotelového typu v moderně vybavených pokojích a apartmánech v centru Prahy přímo u Václavského náměstí. Pod značkou Zeitraum Apartments aktuálně […]

Read More
ALT text: Kuchyňská linka s vitrínami  

Kuchyňské trendy 2021: Které jsou ty nej? 

Trendy v bydlení se pravidelně mění. Některé roky jsou doprovázené výraznými změnami, jiné menšími. Rok 2021 se sebou přináší množství zajímavých stylů zejména v oblasti kuchyní. Na své si přijde úplně každý, kdo miluje eleganci, čistotu a jednoduchost. 

Read More
YouTube
Share