Bydlení

Za moderní architekturou i historickými skvosty zve od zítřka s heslem „Nebourej, transformuj“ festival Den architektury

Prohlídky unikátních staveb, architektonické procházky a další bohatý program nabízí od tohoto pátku 30. září ve více jak 100 městech po celé České republice i na Slovensku festival Den architektury. Veřejnosti se během festivalu otevřou nejmodernější budovy, historické unikáty, nově zrekonstruované stavby i domy, které na obnovu teprve čekají, nebo nejrůznější industriální i sakrální objekty. […]

Read More

Mobilní klimatizace Sencor SAC MT7007C zpříjemní nejen horké letní dny

Do naší redakce jsme dostali  k testování mobilní klimatizaci Sencor SAC MT7007 C. Podmínky pro testování byly přímo ideální, protože tropická vedra vystřídala změna počasí spojená s vysokou vlhkostí. A tak jsme mohli vyzkoušet, že klimatizace dokáže v místnosti nejen příjemně snížit teplotu, ale poradí si také s vysokou vlhkostí.

Read More

Veletrh FOR INTERIOR v září uvede trendy barev a materiálů pro interiéry, bytový design i tisíce modelů nábytku  

Podzimní veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR bude přehlídkou novinek a trendů ze světa nábytku a interiérového designu. Ve dnech 20. až 24. září se v PVA EXPO PRAHA sejdou tuzemské i zahraniční značky, představí se novinky i kvalitní řemeslo a profesionálové z oboru uvedou atraktivní doprovodný program plný workshopů, přednášek i komentovaných prohlídek. Jaké trendy patří do domovů v Česku i v zahraničí, to uvidí návštěvníci již v září v Letňanech. Partnerem veletrhu FOR INTERIOR 2022 je Skupina ČEZ. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Read More

Instalatér 

Ve dnešní době když věčíná lidi snaží se najít práci v IT nebo managementu sehnat dobrého řemeslníka je na cenu zlata.Instalatéři jsou rozdělené do dvou sektorů, stavební a soukromy. Instalatér je řemeslník kterého docelo často hledájí lidi k opravě naléhavě havárii vody, topení nebo ucpaného odpadů, pokud se jedná o soukrome sector. Což je pochopitelné a velmi logicky, protože nemůžeme nikdy planovát že náhodně praskne trubka, ucpé se potrubí nebo začne tec bojler.Před 8 lety jsme sami čelili takovému problému.Následně přesně pro takové případy jsme rozhodlí  založit instalatérskou a topenářskou pohotovost. Naší technicí dokážou k vám dorazit ve svátcích, o vikendu, pozdě večer nebo v nocí.

Read More

Hlasy veřejnosti pošlou do finále soutěže E.ON Energy Globe nejúspornější projekt

Více než 150 ekologických a udržitelných projektů se přihlásilo do letošního ročníku tuzemské prestižní ekologické ceny E.ON Energy Globe. Odborná porota vybrala během dubna pět finalistů, které představí ve druhé polovině července. Poslední projekt vyšle do souboje o celkové vítězství poprvé v historii soutěže veřejnost, jež udělí divokou kartu jednomu z šesti uchazečů, které do […]

Read More

Ceny nájemního bydlení akceleroval příliv uprchlíků z Ukrajiny, rostly by ale i bez něj

Cena nejpoptávanější dispozice 2+kk vychází v hlavním městě na 15 500 Kč, což je o 1 500 korun více než před rokem a o 500 korun více, než tomu bylo v posledním čtvrtletí uplynulého roku. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o více než 1 700 nemovitostí v hodnotě přesahující 9 miliard korun. Růst cen, který by se odehrál i bez válečného konfliktu, neměl původ v nabídce bytů. Vedle inflace a postupného zvyšování nedostupnosti vlastního bydlení byl dále akcelerován přílivem uprchlíků, kteří zvedli poptávku po nájemním bydlení v posledním měsíci kvartálu.

Read More

BILLA spouští věrnostní kampaň s produkty Leifheit

Na konci března členové BILLA Bonus clubu získají další výhody. Konkrétně od 30. března mají možnost nasbírané elektronické body zaměnit za pomocníky při jarním úklidu od německé značky Leifheit. Obchodní řetězec BILLA v nové kampani nabízí zákazníkům osm různých pomůcek se slevou až 50 procent pro efektivní jarní úklid.

Read More

Pocta renesančnímu mistrovi: JRD dokončila projekt Rezidence Michelangelova

Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, dokončila výstavbu energeticky úsporného projektu Rezidence Michelangelova v Praze 10. Architektonicky výrazný dům s 29 byty doplňují dva komerční prostory a malý park s hřištěm a altánem. Projekt, ve kterém developer otestoval nový typ vzduchotechnického potrubí pro zvýšení akustického komfortu, je již zcela vyprodaný.  

Read More

Ceny nájemního bydlení plíživě rostou, počet volných bytů na trhu dále klesá

Postupné zvyšování cen nájmů signalizovala již data za druhý loňský kvartál, třetí a čtvrtý to potvrdil. Mírné zdražování v řádu stovek korun se týká většiny velkých měst a většiny kategorií bytů, najdou se však i výjimky. V Praze vyšel nájem bytu dispozice 2+kk v průměru na 15 000 korun, což je o pouhou stovku více než ve třetím čtvrtletí. Postupné zdražování nájemného je patrné také v Brně, což souvisí zejména s návratem univerzitních studentů, kterým od loňského podzimu začala prezenční výuka. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o více než 1 600 nemovitostí v hodnotě přesahující 8 miliard korun.

Read More

Spořitelna založila společnost ČS Dostupné bydlení, která bude stavět cenově dostupné nájemní byty

ČS Dostupné bydlení chce úzce spolupracovat s municipalitami a v následujících letech plánuje postavit stovky až tisíce cenově dostupných nájemních bytů zejména pro potřebné profese (učitelé, zdravotní sestry, ošetřovatelky, policisté apod.). Novou dceřinou společnost ČS Dostupné bydlení, bude ze 70 % vlastnit Česká spořitelna a zbývajících 30 % bude vlastnit Stavební spořitelna ČS a povede ji Marek Blaha, který byl ve Spořitelně v posledních pěti letech ředitelem retailové distribuce.

Read More