Bydlení

Nová analýza Prahy poskytuje aktuální informace o stavu městských bytů

Institut plánovaní a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) dokončil novou studii, která se věnuje stavu a vývoji počtu obecních bytů v Praze. V současnosti hlavní město a městské části vlastní dohromady 29 841 bytů. I když je to téměř o 2 % méně než v roce 2021, tempo úbytku se oproti minulosti výrazně zpomalilo. Cílem Prahy je počet městských bytů aktivně navyšovat.

Read More

Cementárnu v Brandýse nahradila nová čtvrť pro život

Brandýse nad Labem dnes otevřely děti a parkouristi první parkourové hřiště v tomto městě. Vzniklo v rámci nově budované čtvrti Bydlení Brandýs nedaleko historického centra. Bytový projekt se chlubí tím, že díky spojení osobního a družstevního vlastnictví, se daří vytvořit novou čtvrť budoucnosti s pestrou skladbou obyvatel. Chybět nebude ani hřiště pro děti, veřejné prostory pro odpočinek místních i komerční prostory. Nově dnes nová čtvrť získala také první parkourové hřiště, které otevřel olympijský medailista Ondřej Synek. Obyvatelé se do domů nastěhují letos o prázdninách. Podle odborné studie je navíc Brandýs nad Labem jedním ze tří měst, kde se u nás žije nejlépe (Deloitte).

Read More

Inovace v designu plotů

Ploty jsou nejen praktickým prvkem zajišťujícím bezpečnost a soukromí, ale také klíčovým hráčem v estetickém a funkčním designu domů a zahrad. V dnešní době se stavebnictví neomezuje pouze na standardní plotové panely, ale přináší inovativní přístupy k jejich designu a využití.

Read More

TP-Link představuje domácí kameru Tapo C125 s podporou Apple Home a umělou inteligencí

 Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových řešení a produktů chytré domácnosti, přichází na český trh s domácí bezpečnostní Wi-Fi 6 kamerou Tapo C125. Produkt vyznačující se kompaktností podporuje detekce pomocí umělé inteligence (AI), hlasové ovládání prostřednictvím Apple Home a dbá na soukromí uživatelů díky fyzickému privátnímu režimu. Kameru lze použít i jako dětskou chůvičku, jelikož disponuje duálním IR režimem.

Read More

Co si pohlídat při výběru plastových oken

Když se rozhodujete pro nová okna, výběr materiálu oken hraje klíčovou roli. Plastová okna jsou díky svým výhodám častou volbou pro mnoho domácností. V tomto článku se podíváme na to, co byste měli pohlídat při výběru oken z plastu, a prozkoumáme hlavní výhody, které tyto okna nabízí.

Read More

Jak si akváriem zpříjemnit bydlení

Víte, že pořízení akvária s rybičkami může vnést do vaší domácnosti i vašeho života plno pozitiv, a to rovnou v několika sférách? V dnešní době, kdy hledáme útěchu a klid v každém koutu našich domovů, se akvárium stává nejen krásným prvkem interiéru, ale také zdrojem relaxace a inspirace.

Read More

Soutěž interiérového designu CZECH INTERIOR AWARD má své historicky první vítěze vybrané z 222 přihlášených projektů

Boj o první tituly soutěže CZECH INTERIOR AWARD již má své vítěze. Ve čtvrtek 11. dubna byly v PVA EXPO PRAHA při veletrhu DESIGN SHAKER vyhlášeny výsledky hlasování odborné poroty a s nimi i cena veřejnosti. Seznamte se s nejúspěšnějšími projekty interiérového designu z dílen tuzemských profesionálů.

Read More

Hlavní město otevírá v Praze 9 nové kontaktní místo pro podporu bydlení

V rámci rozšiřování sítě kontaktních míst pro bydlení otevírá Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s městskou částí Praha 9 novou kancelář určenou pro poskytování informací a podpory v oblasti bydlení. Tato iniciativa je součástí projektu Zabydlování a podpora v bydlení domácností a kontaktní místa pro bydlení, který je financován z Evropského sociálního fondu a […]

Read More

Popularita dřeva ve stavebnictví roste, nejde jen o materiál minulosti

Požadavky na materiály se ve stavebnictví mění, klade se důraz i na udržitelnost a recyklovatelnost. Proto je v současnosti opět v oblibě dřevo a materiály na bázi dřeva, které poskytují nové možnosti použití. V rámci současných evropských trendů zaměřených na snižování emisí oxidu uhličitého se kladou také požadavky na zastoupení obnovitelných zdrojů ve stavebních konstrukcích. […]

Read More