Tanec

Indické velvyslanectví uvádí Festival Indie v Brně

Indické velvyslanectví v Praze a Indická rada pro kulturní vztahy uvádějí Festival Indie, na kterém budou představeny tradiční tance skupin Madhavy Kurup Rajasekharam (Kathakali) a Nehy Seshadrinath (Kathak a Bharatanatyam).

Read More

Představení indických tanců v rámci Festivalu Indie

Indické velvyslanectví v Praze a Indická rada pro kulturní vztahy představují Festival Indie.

Read More

V Malém divadle proběhne první ročník mezinárodní soutěže NEW GENERATION pro neprofesionální tanečníky

Objevení nových talentů mezi dětmi a mládeží a přiblížení tanečního umění širší veřejnosti, takové cíle si klade nová mezinárodní amatérská soutěž v klasickém a moderním tanci NEW GENERATION. Pořádá ji Malex ballet school a její první ročník proběhne v Malém divadle 14. 4. 2019.

Read More

Divadlo F. X. Šaldy připravuje představení BOUŘE – Taneční drama podle stejnojmenného dramatu A. N. Ostrovského.

Liberecký baletní soubor uvede v historické budově Šaldova divadla již tento pátek 29. března 2019 svoji první premiéru v sezóně – taneční drama Bouře. Choreografie, režie i zpracování libreta se ujala Alena Pešková (šéf libereckého baletu),  která se nechala inspirovat Ostrovského dramatem Bouře z roku 1860. Toto mistrovské dílo se v průběhu času dočkalo mnoha různých zpracování – přes […]

Read More

Balet ND uvede českou premiéru Labutího jezera

Druhou premiérou Baletu Národního divadla sezony 2018/2019 je Labutí jezero – dílo, které patří k základním kamenům repertoáru prestižních světových divadelních domů.

Read More

Poslední repríza Romea a Julie Baletu Národního divadla

Balet Romeo a Julie naposledy v sezoně 2018/2019 a také naposledy v Hudebním divadle Karlín.

Read More

Plzeň přivítá svatého Valentýna stylově

Historicky první Valentýnský ples v Plzni se uskuteční 9. února ve velkém sále moderního borského Parkhotelu. Organizátoři připravili bohatý hudebně-taneční program, včetně tomboly, jejíž výtěžek bude poskytnut nadačnímu fondu Srdce pro Plzeň. Oslava svátku svatého Valentýna si u nás svoji pozici mezi oblíbenými dny stále buduje a právě Valentýnský ples chce přispět ke vzniku nové […]

Read More

Choreograf a tanečník Petr Čadek: Tanec je pro mě radost i smutek

Petr Čadek je jedním z nejznámějších českých profesionálních tanečníků, je mistrem ČR v latinskoamerických tancích, majitel vyhledávaného tanečního studia Tančírna, ve kterém osobně učí. V současnosti se v tanci zabývá hlavně choreografií do filmů, reklam nebo divadelních představení. Účastnil se slovenské LetsDance i české StarDance, kde také působil několik let jako hlavní choreograf této show. […]

Read More

Tomáš Slavíček je opět mistrem světa ve stepu! Další titul přivezl z německého města Riesa

Tanečník a choreograf Tomáš Slavíček se stal opět světovým šampionem ve stepu. Na soutěži v německé Riese získal se svým souborem Tap Academy Prague dva nejdůležitější tituly mistra světa.

Read More

Světlana Zacharova poprvé v Praze i se souborem Velkého divadla

Primabalerína Velkého divadla předvede své umění v rámci představení AMORE a předá své zkušenosti studentům Pražské taneční konzervatoře.

Read More