Tanec

Co dělá divadlo, když všichni spí? Sledujte divadlo Ponec na Noci divadel 2020!

Letošní Noc divadel se přesouvá do online prostředí a  u této příležitosti je přichystáno něco speciálního

Read More

Zabiják život – premiéra Pražského komorního baletu na Mall.tv

Zatím nemůže pro diváky tančit naživo,  přesto Pražský komorní balet chce představit svůj zbrusu nový večer „Zabiják život“, který připravuje již několik měsíců.

Read More

Mezinárodní festival dokumentárního divadla AKCENT začíná Festival AKCENT 18. – 24. 11.

Mezinárodní festival dokumentárního divadla AKCENT, který pořádá Divadlo Archa, začíná dnes. Festival zahájí mezinárodní online konference No More Social Kissing zabývající se novými podobami umělecké spolupráce v době post-covidové. Unikátní produkce, které vznikly přímo pro online verzi festivalu, budou k vidění na festivalové stránce https://www.festivalakcent.cz/.

Read More

Nominace Ceny Thálie pro rok 2020 – Balet Národního divadla v kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo

Letos si vychutnáme 27. ročník divadelních Cen Thálie netradičním způsobem – 14. listopadu 2020 ve 20 hodin proběhne komorní vyhlášení nositelů tohoto významného ocenění v on-line prostoru prostřednictvím streamu.

Read More

Nalaďte se na Brazilskou vlnu! Největší kulturní křižovatka – Brazilský stepařský festival online!

Věříme, že Brazilský temperament a celosvětová stepařská špička Vám zlepší nejen náladu, ale také přinese spoustu inspirace. Na programu jsou stepařské a taneční workshopy jak pro začátečníky, tak i pro profesionály.

Read More

Mezinárodní festival dokumentárního divadla AKCENT se uskuteční letos online Festival AKCENT 18. – 24. 11.

Situace spojená s pandemií Covidu-19 přinesla proměnu programu desátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního divadla AKCENT, který pořádá Divadlo Archa. Letošní ročník představí nový covidem-19 inspirovaný divadelní princip: virtuální divadlo. Unikátní produkce pro online prostředí budou k vidění od 18. listopadu na festivalové stránce https://www.festivalakcent.cz/.

Read More

Roztančené divadlo jede dál, slavnostní galavečer se přesouvá na nový termín v roce 2021

Jubilejní 5. ročník autorského projektu Martina Šimka & Terezy Řípové má za sebou první měsíc tréninků všech soutěžních párů a vzhledem k současné situaci přesouvá slavnostní galavečer v Městském divadle v Mladé Boleslavi z původního termínu 28. listopadu 2020 na nový termín – sobotu 6. února 2021 od 19:00 hodin.

Read More

Pražský komorní balet v sezóně 2020/2021

Pražský komorní balet vstoupil do nové sezóny 2020/2021 koronaviru navzdory. Do souboru nastoupili noví sólisté – Lenka Šustová Hrabovská, která přichází z baletního souboru Národního divadla, a Bára Müllerová a Dalibor Lekeš, již oba do června působili jako stážisté PKB. Coby stálí hosté PKB se v nové sezóně představí Ondřej Vinklát (bývalý první sólista Baletu […]

Read More

Jubilejní V.ročník Roztančeného divadla Mladá Boleslav

Tisková konference v kavárně Studia Dva oficiálně dne  1.října odstartovala jubilejní V.ročník projektu Roztančené divadlo Mladá Boleslav autorského projektu Martina Šimka & Terezy Řípové. Exkluzivní finálový večer, který je vyvrcholením celého ročníku se uskuteční v sobotu 28. listopadu 2020 od 19:00 hodin v Městském divadle Mladá Boleslav. Slavnostním večerem budou provázet Světlana Witowská a Petr Mikeska.

Read More

Roztančené divadlo Praha, III. ročník

V sobotu 19. září se ve skoro zaplněném Divadle na Vinohradech konal již III. Ročník autorského projektu Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové „Roztančené divadlo Praha“. I když nezůstal z původní sestavy soutěžních párů kámen na kameni, kvůli koronaviru Covid19, nebyli diváci o nic ochuzeni.

Read More