Tanec

StarDance – X. řada – první soutěžní večer

První soutěžní večer nesl název Pocta legendě. Vzhledem k úmrtí Karla Gotta Česká televize změnila sobotní program StarDance a speciální díl věnovaný této legendě uvedla již v sobotu 12. 10.  

Read More

StarDance oslavuje! Drexler, Chlopčík, Genzer a Tománek si od října posvítí na deset nových párů

StarDance zahajuje 10. řaduV sobotu 12. října od 20:00 hodin. Poprvé v české historii v pořadu vystoupí youtuber, spisovatelka i rybář. Součástí opět budou i tematické večery a chybět nebude ani tradiční benefiční díl pro Centrum Paraple se Zdeňkem Svěrákem v roli pátého porotce.

Read More

Roztančené divadlo Mladá Boleslav IV

Autorský projekt, za nímž stojí dvojice Martin Šimek & Tereza Řípová, míří již počtvrté do Mladé Boleslavi. Čtvrtý ročník byl oficiálně zahájen na tiskové konferenci ve středu 18. 9. 2019 v Kavárně pražského Divadla ABC. Jako každý rok byli na tiskové konferenci představeni účinkující herci a tanečníci a tance, jež jim byly vylosovány. Součástí byl také […]

Read More

Indické velvyslanectví uvádí Festival Indie v Brně

Indické velvyslanectví v Praze a Indická rada pro kulturní vztahy uvádějí Festival Indie, na kterém budou představeny tradiční tance skupin Madhavy Kurup Rajasekharam (Kathakali) a Nehy Seshadrinath (Kathak a Bharatanatyam).

Read More

Představení indických tanců v rámci Festivalu Indie

Indické velvyslanectví v Praze a Indická rada pro kulturní vztahy představují Festival Indie.

Read More

V Malém divadle proběhne první ročník mezinárodní soutěže NEW GENERATION pro neprofesionální tanečníky

Objevení nových talentů mezi dětmi a mládeží a přiblížení tanečního umění širší veřejnosti, takové cíle si klade nová mezinárodní amatérská soutěž v klasickém a moderním tanci NEW GENERATION. Pořádá ji Malex ballet school a její první ročník proběhne v Malém divadle 14. 4. 2019.

Read More

Divadlo F. X. Šaldy připravuje představení BOUŘE – Taneční drama podle stejnojmenného dramatu A. N. Ostrovského.

Liberecký baletní soubor uvede v historické budově Šaldova divadla již tento pátek 29. března 2019 svoji první premiéru v sezóně – taneční drama Bouře. Choreografie, režie i zpracování libreta se ujala Alena Pešková (šéf libereckého baletu),  která se nechala inspirovat Ostrovského dramatem Bouře z roku 1860. Toto mistrovské dílo se v průběhu času dočkalo mnoha různých zpracování – přes […]

Read More

Balet ND uvede českou premiéru Labutího jezera

Druhou premiérou Baletu Národního divadla sezony 2018/2019 je Labutí jezero – dílo, které patří k základním kamenům repertoáru prestižních světových divadelních domů.

Read More

Poslední repríza Romea a Julie Baletu Národního divadla

Balet Romeo a Julie naposledy v sezoně 2018/2019 a také naposledy v Hudebním divadle Karlín.

Read More

Plzeň přivítá svatého Valentýna stylově

Historicky první Valentýnský ples v Plzni se uskuteční 9. února ve velkém sále moderního borského Parkhotelu. Organizátoři připravili bohatý hudebně-taneční program, včetně tomboly, jejíž výtěžek bude poskytnut nadačnímu fondu Srdce pro Plzeň. Oslava svátku svatého Valentýna si u nás svoji pozici mezi oblíbenými dny stále buduje a právě Valentýnský ples chce přispět ke vzniku nové […]

Read More