Pardubický kraj

Žena, která se topila v rybníku Velká Černá, musela být resuscitována

Jednotka hasičů z Pardubic v sobotu 19. června v odpoledních hodinách zasahovala spolu s dalšími složkami IZS u rybníku Velká Černá v Černé u Bohdanče, kde se topila žena. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o pomoc Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje při resuscitaci ženy, která byla vytažena na břeh po tonutí.

Read More

V Poličce se zřítilo rogalo

V úterý po deváté hodině večer zde zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Rogalo, ve kterém byly dvě osoby, se zřítilo na pole.

Read More

U dopravní nehody na Chrudimsku zasahoval vrtulník

Ve čtvrtek ráno zasahoval vrtulník letecké záchranné služby u dopravní nehody nedaleko obce Horka na Chrudimsku.

Read More

Pardubice podpoří Týden pro klima

Propagací ekologické dopravy se město Pardubice připojí ve dnech 17. až 19. června 2021 k akci Týden pro klima. Nestátní neziskové organizace, zabývající se zejména ochranou klimatu a životního prostředí, zmírňováním klimatické krize a přizpůsobováním se jejím dopadům, chtějí touto iniciativou upozornit co nejširší veřejnost na nutnost vážně se zabývat problematikou změny klimatu.

Read More

Superhrdinové aneb legendy a pověsti v Pardubicích

Víte, že superhrdinové existovali odjakživa? Ti současní si o svých předchůdcích dodnes rádi povídají příběhy. Třeba Aquaman má nejraději příběh o Jonášovi a velrybě. V Pardubicích na pověsti a legendy narazíte na každém kroku. Na procházku historickým centrem děti a rodiče doprovodí dávní i současní, skuteční i smyšlení hrdinové. Budou vám vyprávět příběhy, které se […]

Read More

O dispečink přepravy handicapovaných v Pardubicích se postará dopravní podnik

Město našlo způsob, jak zefektivnit a rozšířit speciální převozní službu určenou handicapovaným občanům, kterou na území města doposud zajišťoval Dopravní podnik města Pardubic ve spolupráci s organizací SPID handicap. Nově se o chod této služby bude starat pouze dopravní podnik, který navíc rozšíří provozní dobu dispečinku, tak aby byla v souladu s provozem speciálně upravených […]

Read More

Americký patent ochrání vynález vědců Univerzity Pardubice

Vědci Univerzity Pardubice získali americký patent na speciální slitinu v nanovrstvě, která má unikátní vlastnosti. Lze na ni uložit data až tisíckrát rychleji a v desetkrát vyšší hustotě než na dnes používané materiály. Výzkumníci z Fakulty chemicko-technologické vyrobili nanovrstvu z materiálu na bázi chalkogenidů, které dlouhodobě zkoumají.

Read More

Speciální koloběžka pomáhá handicapovaným dětem

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. pořídilo novou dětskou tříkolku Safari. Tato speciálně upravená tříkolka pomáhá s rozvojem pohybových a sociálních dovedností dětí s handicapem. Na tříkolku přispěli sportovci, kteří neváhali a zapojili se do programu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem. Pomohli vysportovat částku 25 tisíc korun, kterou Nadace věnovala na nákup speciální tříkolky.

Read More

Aviatická pouť bude: Televizní speciál, v přímém přenosu ČT24

Již zítra v sobotu 29. května 2021 nás čeká Televizní Aviatická pouť speciál, kterou bude tento rok možné sledovat jen díky přímému přenosu České televize na programu ČT24.

Read More
YouTube
Share