Pardubický kraj

Hasiči pomáhali dětem do školy , uvíznul jim školní autobus !

Autobus u obce Liboměřice skončil dnes 13. ledna částečně v příkopu. Uvnitř bylo celkem devět osob, z nichž bylo osm dětí. Hasiči ze stanice Seč kontaktovali starostu z Bojanova, který ochotně přijel hasičskou dodávkou od dobrovolných hasičů a všechny cestující odvezl.

Read More

Město Pardubice se snaží předejít omezení provozu školek

Zhoršující se epidemická situace již výrazněji zasahuje také do provozu pardubických mateřských škol. Aby město předešlo omezení jejich fungování, doporučilo ředitelkám městem zřizovaných mateřských škol a dvou zdravotnických organizací nastavit nová preventivní opatření.

Read More

Štědrý den byl pro hasiče v Pardubickém kraji poklidný

Během uplynulých 24 hodin Štědrého dne hasiči vyjížděli k 13 událostem. Jednalo se o drobné nehody, kdy museli hasiči například v Hluboké na Hlinecku vytahovat zapadlou dodávku s pečivem, která byla nakloněná na boku v příkopu. Automobil byl vytažen pomocí jeřábu, který na místo přijel ze stanice Svitavy. Pečivo snad i přes tuto překážku doputovalo čerstvé k zákazníkům.

Read More

U Janova se střetl osobní automobil s nákladním vozem

Zlatá neděle neskončila příliš dobře pro řidiče osobního vozu, který se na silnici I/35 u Janova střetl s nákladním automobilem.

Read More

Krádež autobusu

ORLICKOÚSTECKO – Zloděj se rozbitým oknem dostal za volant a s autobusem je neznámo kde.

Read More

Centrální polytechnické dílny mají nového partnera v podobě Univerzity Pardubice

Se vzděláváním v rámci Centrálních polytechnických dílen (CPD), na kterých se již pracuje v areálu Automatických mlýnů, městu pomůže také Univerzita Pardubice. Prostřednictvím memoranda o spolupráci, které včera zástupci města a univerzity podepsali, se tak na přípravě a realizaci moderních vzdělávacích metod budou podílet také vědci z vysoké školy.

Read More

Další část tratě z Pardubic do Hradce Králové bude dvoukolejná

Správa železnic začne v příštím roce modernizovat další část frekventované spojnice dvou nejvýznamnějších center východních Čech. Proto vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce traťového úseku z Pardubic-Rosic nad Labem do Stéblové. Jejím hlavním přínosem bude výstavba druhé koleje, a to včetně mostu přes Labe v Pardubicích. Současně dojde ke zvýšení traťové rychlosti. Dokončení stavby je plánováno v závěru roku 2023, její předpokládané celkové investiční náklady se blíží částce 2,6 miliardy korun.

Read More

Silný vítr zaměstnal hasiče

Silný vítr s nárazy 50 až 90 km/h trápí Pardubický kraj. Hasiči od páteční 20. hodiny do sobotní 8. hodiny ranní zasahovali u 120 událostí v souvislosti se silným větrem.

Read More