Pardubický kraj

Tragická nehoda v Borové si vyžádala život řidiče

Do Borové spěchaly ve středu 29. června ráno všechny složky integrovaného záchranného systému. Došlo zde k těžké dopravní nehodě, kdy řidič s vozem narazil do stromu.

Read More

Následky velmi silné bouřky likvidovali hasiči celou noc

Opravdu velmi silné bouřky se přehnaly v pondělí v podvečer přes Pardubický kraj. Úplně nejhorší situace byla podle slov operačního důstojníka hasičů u Ronova nad Doubravou v části obce Mladotice, Heřmanově Městci a Chrudimi. V Ronově nad Doubravou, části obce Mladotice, odstraňovali hasiči nejvíce utržených střech z objektů.

Read More

Nové autobusy pro novou oblast – Setra Low Entry

 V polovině června vyjede 25 nových autobusů, z toho 21 Setra Low Entry do oblasti Holicka v Pardubickém kraji. Při zajištění dopravy v oblasti Holicka se dopravní společnost C A R – T O U R spol. s r.o. spoléhá u nových nízkopodlažních vozidel na osvědčenou kvalitu Setra.  Dopravce pro desetiletý kontrakt pořídil zcela nová vozidla

Read More

Od 12. června dojde k tarifnímu propojení Pražské integrované dopravy s Integrovaným dopravním systémem Královéhradeckého a Pardubického kraje  

Tarifní přesahy zjednoduší cestování přes hranice kraje – cestující si může vybrat tarif integrovaného dopravního systému, který pro svou jízdu využije – Tarif Pražské integrované dopravy (PID) nebo Tarif regionální dopravy Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Read More

Smrtelná nehoda cyklisty v Barchově

V neděli 5. června zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému u nehody osobního vozu s cyklistou v Barchově.

Read More

Tragicky skončil náraz dodávky do stromu

Na silnici do Kladrub nad Labem vyjížděli v sobotu 28. května v 2.34 hodin profesionální hasiči z Přelouče a dobrovolní hasiči ze sousedního Královéhradeckého kraje z Chlumce nad Cidlinou a Zdechovic.

Read More

Autobus skončil v příkopu

 Z dosud nezjištěných příčin skončil řidič s autobusem v příkopu.

Read More

Spadlé stromy na auta a silnice v Pardubickém kraji

Rušnou noc měli hasiči Pardubického kraje. Varování meteorologů se naplnilo a jednotky požární ochrany zasahovaly od páteční 19. hodiny do sobotní 6. hodiny ranní v 90 případech u spadlých stromů hlavně na komunikaci, ale i na zaparkované vozy.

Read More

Den otevřených dveří v Pardubicích na centrální stanici

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, územní odbor Pardubice pořádá v sobotu – 21. května na centrální požární stanici Den otevřených dveří.

Read More

Tragická nehoda na silnici I/34

Ve čtvrtek 19. května odpoledne zasahovaly dvě jednotky hasičů ze stanic Hlinsko a Polička u tragické dopravní nehody, která se stala na silnici I/34 mezi Hlinskem a Poličkou (Františky).

Read More