Pardubický kraj

Tragicky skončila nehoda u Dražkovic s fatalním koncem

Na silnici I/37 do Dražkovic spěchali hasiči ve středu 15. září v 9.40 hodin. Došlo zde ke střetu dvou osobních vozidel. Účastníkem nehody je pravděpodobně i kamion. Zraněny byly celkem dvě osoby.

Read More

Návrat z výletu skončil požárem auta

Návrat z výletu skončil požárem. Svitavští hasiči byli v pondělí 13. září dopoledne přivoláni k požáru osobního vozu do Koclířova na Svitavsku.

Read More

Hasiči ve Flashoveru

Flashover je obrovský výcvikový kontejner ve Vysokém Mýtě. Toto zařízení slouží k výcviku hasičů pro zdolávání požárů v uzavřených prostorech (bytech, skladech, obchodech, sklepích) při reálných podmínkách požáru. Hasiči si mohou bezpečně vyzkoušet a zhlédnout vznik, průběh požáru i průběh jevů, spojených s požáry v uzavřených prostorech.

Read More

Dny evropského dědictví 2021 v zámku Pardubice

Vždy v září se pro širokou veřejnost zpřístupňují zajímavé a výjimečné památky, budovy, objekty i prostory, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo celkově nepřístupné. Akce se koná od roku 1991 pod záštitou Rady Evropy a k její myšlence zvýšit povědomí o našem kulturním dědictví se dnes hlásí 50 zemí Evropské kulturní konvence.

Read More

Food festival Pernštejnské hodování na zámku Pardubice

Moderní gastronomie a pernštejnská kuchyně na jednom místě! Přijďte ochutnat jak špičkové výtvory současných kuchařů, tak ověřte jejich um v přípravě jídla, které se podávalo u pernštejnského dvora a v době renesance!

Read More

Oslavte s námi den železnice v České Třebové

Přijeďte oslavit den železnice do České Třebové! V sobotu 4. září 2021. V depu se koná bohatý program pro příznivce světa na kolejích a svézt se také můžete parním vlakem nebo třeba dnes už historickým Žabotlamem. Na akci nebude chybět občerstvení, balónky ani dětský koutek.

Read More

Ministr ocenil děkana Petra Kalendu za propagaci chemie

Za pedagogickou činnost udělil děkanovi Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice ministr školství prestižní resortní vyznamenání. Medaili Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy 2. stupně převzal dnes prof. Petr Kalenda na slavnostním aktu v prostorách Senátu ČR. Děkan podporuje a aktivně se účastní akcí, které mají vzbudit mezi žáky zájem o technické obory a studium chemie.

Read More

Studenti  Univerzity Pardubice se vrátili z izolace s unikátní zkušeností

S unikátní zkušeností a materiálem k vyhodnocení se vrátili vysokoškoláci Univerzity Pardubice z terénního výzkumu v Laponsku. Během izolace ušli v uzavřené skupině bezmála 300 kilometrů divočinou švédských národních parků bez jakéhokoliv přístupu k telefonnímu signálu a internetu. Schopnost odpoutat se od online života byla největší zkouškou.

Read More

Malé dítě v uzavřeném autě před cukrárnou v Pardubicích

Mladá maminka nechala klíče od vozidla na sedadle u řidiče, zabezpečila dcerku v autosedačce, zabouchla dveře a než obešla auto, už bylo neštěstí hotové. Automobil zaparkovaný na přímém slunci se zamkl i s dítětem uvnitř.

Read More
YouTube
Share