Pardubický kraj

V Pardubicích se srazily trolejbusy

U  OD Globus se na kruhovém objezdu srazily vzájemně celkem tři dopravní prostředky DPMP

Read More

Nácvik evakuace osob z lanovky je velmi důležitý, protože v zimních a mrazivých podmínkách je tento zásah velmi složitý a náročný

Hasiči lezci z Pardubického kraje, přesněji lezci ze stanic Pardubice a Ústí na Orlicí, se tento týden účastnili povinného školení pro lyžařský areál Králičák (Olomoucký kraj) se zaměřením na evakuaci osob z lanovky. Cvičení se účastnili nejen profesionální hasiči z našeho kraje, ale také hasiči lezci z HZS Olomouckého kraje, ale také členové horské služby i školáci v roli figurantů a dále také pracovníci lyžařského areálu

Read More

Ženu i s autem vyprostili z řeky přivolaní hasiči

V Lichkově na Orlickoústecku zasahovaly ve středu 21. září ve večerních hodinách čtyři jednotky požární ochrany u události, kdy bylo nutné vyprostit automobil z řeky. Řidička se svým vozem pravděpodobně nezvládla projetí zatáčky a přes příkrou stráň s vozem prolétla až do řeky.

Read More

Úterní ráno bylo ve znamení nehod v Pardubickém kraji

Dvacáté zářijové ráno bylo ve znamení nehod. Časně ráno hasiči zasahovali v Čankovicích na Chrudimsku, kde došlo k převrácení nákladního automobilu. Ten skončil v křižovatce na výjezdu na Moravany. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. Z nákladního automobilu s vlekem se vysypal náklad v podobě dřeva. Drobný únik provozních kapalin hasiči zajistili. Vyproštění nákladního automobilu si zajišťuje majitel firmy sám.

Read More

Správa železnic připravuje zvýšení rychlosti na koridoru mezi Pardubicemi a Uherskem

Správa železnic uzavřela smlouvu na zpracování záměru projektu a doprovodné dokumentace pro zvýšení rychlosti na koridoru z Prahy do Ostravy, konkrétně mezi stanicemi Pardubice hlavní nádraží a Uhersko. Vlaky by v tomto úseku měly v budoucnu jezdit 200 km/h. Kromě rekonstrukce trati by modernizací měly projít také stanice Moravany a Kostěnice.

Read More

Sportovní park Pardubice – devítidenní sportovní maraton začne tuto sobotu

Tuto sobotu 6. srpna 2022  znovu opět ožije celý park Na Špici v Pardubicích sportem a zábavou! Šestý ročník Sportovního parku Pardubice rozhýbe soutok Labe a Chrudimky, na stálých a variabilních stanovištích se představí šedesátka sportovních klubů a těšit se můžete také na kulturu pro děti i dospělé. Nechybí oblíbené hromadné běhy, rozcvičky, novinkou je taneční […]

Read More

Ke zraněnému motorkáři přiletěl vrtulník

K nehodě motocyklisty a osobního vozidla došlo 3. 8. 2022, v odpoledních hodinách, u jednoho z obchodních domů v Poličce.

Read More

Na trať mezi Pardubicemi a Hradcem Králové se vrátily elektrické vlaky

V rámci pokračování modernizačních prací mezi stanicemi Pardubice-Rosice nad Labem a Stéblová končí v tomto úseku téměř čtyřměsíční výluka, na celou trať se tak v jednokolejném provozu vracejí elektrické vlaky. Od 15. července se otevírá i nové nástupiště v Rosicích a kompletně modernizovaná kolej do Stéblové. Dvoukolejně se v celém úseku začne jezdit v polovině listopadu.

Read More

Tragická nehoda v Borové si vyžádala život řidiče

Do Borové spěchaly ve středu 29. června ráno všechny složky integrovaného záchranného systému. Došlo zde k těžké dopravní nehodě, kdy řidič s vozem narazil do stromu.

Read More

Následky velmi silné bouřky likvidovali hasiči celou noc

Opravdu velmi silné bouřky se přehnaly v pondělí v podvečer přes Pardubický kraj. Úplně nejhorší situace byla podle slov operačního důstojníka hasičů u Ronova nad Doubravou v části obce Mladotice, Heřmanově Městci a Chrudimi. V Ronově nad Doubravou, části obce Mladotice, odstraňovali hasiči nejvíce utržených střech z objektů.

Read More