Pardubický kraj

Srážka nákladních vlaků za stanicí Česká Třebová

Dnes v 5:53 byla na tísňovou linku oznámena srážka dvou nákladních vlaků za stanicí Česká Třebová. Dle prvotních informací o počtu zraněných se mělo jednat o 2 osoby.

Read More

Snih komplikuje dopravu

Sundejte nohu z plynu, dodržujte větší rozestupy a předpokládejte odletující sníh a led z kamionů! V pardubickém kraji od včerejška hustě sněží a rozbředlí sníh zůstává na silnici.

Read More

Mikulášským parním vlakem po Letohradsku

I letos můžete v Pardubickém kraji oslavit Mikuláše na kolejích. První prosincovou neděli (3. 12) vyrazí na trať mezi Letohradem a Dolní Lipkou mikulášský vlak s nejdelší tradicí u nás. První mikulášská jízda se totiž uskutečnila jednu mrazivou sobotu v roce 1989 právě v Letohradě. 

Read More

Plnou parou s Mikulášem z Chocně do Litomyšle.

Mezi Chocní, Vysokým Mýtem a Litomyšlí se můžete v sobotu 2. prosince svézt mikulášským vlakem, který poveze parní lokomotiva Velký bejček (423.009). Dopřejte dětem setkání s Mikulášem, andělem a čerty na kolejích. Na hodné malé pasažéry čeká ve vlaku nadílka. Součástí vlaku bude bufetový vůz.

Read More

Nový jízdní řád 2024 v Pardubickém kraji

V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou na základě smlouvy s Pardubickým krajem zajišťují České dráhy, vzroste zhruba o 3,7 %. K hlavním novinkám bude patřit nasazení nových jednotek RegioFox na všech vlacích mezi Pardubicemi a Havlíčkovým Brodem, ke kterému dojde v průběhu zimních měsíců. V […]

Read More

Zimní počasí přineslo nejen mráz a sníh, ale i dopravní nehody.

Od sobotního rána 25. 11. 2023 do nedělní desáté hodiny evidujeme sedmnáct dopravních nehod. První nehoda se stala v sobotu před jednou hodinou ranní u Jablonného nad Orlicí. Osobní automobil skončil v lese za svodidlem převrácený na střeše. Ve vozidle nikdo nebyl.

Read More

Vážná dopravní nehoda se zraněním pěti osob

Před dvacátou hodinou 25. 11. 2023 vyjely jednotky z Heřmanova Městce a Chrudimi k vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala na silnici I/17 mezi obcemi Heřmanův Městec Nový Dvůr a Bylany.

Read More

Nehoda dvou osobních vozidel mezi Barchovem a Bezděkovem.

Před sedmou hodinou 24. 11. 2023 vyjela jednotka z Pardubic k dopravní nehodě dvou osobních vozidel mezi obcemi Barchov a Bezděkov.

Read More

Střet osobního automobilu s mostkem s fatálním koncem pro řidiče

Po čtrnácté hodině 22. 11. 2023 vyjížděly jednotky z Vysokého Mýta a Luže k dopravní nehodě osobního automobilu mezi obcemi Štěnec a Voletice.

Read More

Dopravní nehoda u obce Předhradí se zraněním

Dne 19. 11. 2023 v odpoledních hodinách vyjely jednotky z Hlinska a Skutče k dopravní nehodě u obce Předhradí. Při nehodě se čelně střetla dvě vozidla a jedno z nich následně narazilo do stromu. Došlo ke zranění čtyř osob, jednu museli hasiči z vozidla vyprostit.

Read More