Doprava

Představení nových autobusů MHD v Kolíně

Od 1. února se v Kolíně mění dopravce MHD. Novým provozovatelem bude společnost OAD Kolín, která dnes za přítomnosti vedení města představila na Karlově náměstí autobusy zn. Mercedes-Benz a midibus ISUZU ze svého vozového parku.

Read More

Pokračuje příprava nového železničního spojení Drážďany – Praha

Zástupci Správy železnic se včera v Drážďanech zúčastnili jednání pracovní skupiny ministerstev dopravy České republiky a Spolkové republiky Německo. Skupina pokročila v přípravě mezinárodní smlouvy, která zajistí výstavbu a provoz tohoto významného evropského projektu. Úsek VRT Praha-Vysočany – Lovosice/Litoměřice je součástí hlavní transevropské dopravní sítě, která má být dokončena do roku 2030.

Read More

Nehoda na 071 trati srážka vlaku s automobilem 22.1.2020

Střet vlaku jiného dopravce s osobním automobilem na přejezdu. Probíhá zásah složek IZS.

Read More

Dopravní nehoda ve Středních Čechách 22.1.2019

Došlo zde ke střetu dvou osobních automobilů a dodávky. Silnice je zasněžená a velmi kluzká. Jedna zraněná osoba skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Silnice je uzavřena.

Read More

V Kolíně se zítra představí nové autobusy Mercedes – OAD Kolín plní své sliby!

Ve středu 22. ledna v 11 hodin představí na Karlově náměstí společnost OAD Kolín nové autobusy, které vyjedou do kolínských ulic poprvé v sobotu 1. února.

Read More

Správa železnic vloni úspěšně pokračovala v modernizaci celé železniční sítě a budov

Téměř 92 km zmodernizovaných tratí uvedených do provozu, zahájení a pokračování modernizací a rekonstrukcí, další kroky v přípravě výstavby pilotních úseků VRT nebo rekordní částky vynaložené na rekonstrukce a opravy nádražních budov s důrazem na bezbariérovost. To je jen krátký výčet počinů Správy železnic v uplynulém roce. Během něj organizace proinvestovala o 600 milionů Kč […]

Read More

Parkovací dům P+R Černý Most má zhotovitele, celkem 880 stání vznikne do konce roku 2021

Pražští radní vybrali zhotovitele stavby parkovacího domu P+R Černý Most. Magistrát ve lhůtě pro podání nabídek získal od potenciálních dodavatelů dvě nabídky, komise na základě multikriteriálního hodnocení rozhodla o výběru společnosti P+R Černý Most III – BAK – Metrostav s nabídkovou cenou 603 569 098,79 Kč. Stavba bude částkou 291 000 000 Kč spolufinancována z […]

Read More