Doprava

Pěšky z Hlavního nádraží na metro A za pět minut. „Chodníček smrti“ je rozšířený, počet jízdních pruhů magistrály zůstal stejný

Pražané i turisté mají od dnešního dne bezpečnou cestu na Vinohrady nebo pěšky na metro A. Místy jen 30 centimetrů široká obruba chodníku přiléhající k magistrále byla rozšířena na plnohodnotný chodník bez ubrání jízdních pruhů. Technická správa komunikací hl. m. Prahy dokončila stavbu dříve, předpokládaný termín dokončení prací byl konec listopadu.

Read More

Nehody na železničních přejezdech

V posledních letech zaznamenává Drážní inspekce velmi vysoký počet smrtelných nehod na železničních přejezdech. Zatímco dříve lidé umírali při každé desáté nehodě na přejezdu, nyní je to již při každé šesté nehodě.

Read More

Informace o změnách v dopravě – výluka tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady (od 18. 11. 2019 do 22. 11. 2019)

Z důvodu opravy tramvajové trati v Chotkově ulici bude od pondělí 18. 11. 2019 (cca 4:30 hod.) do pátku 22. 11. 2019 (cca 4:30 hod.) přerušen provoz tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady, v uvedeném směru.

Read More

Dopravní opatření v souvislosti se sobotním shromážděním a oslavami 17. listopadu

Nadcházející víkend čeká Prahu řada významných událostí, které budou mít vliv na dopravu i bezpečnost. V sobotu se na Letné uskuteční Demonstrace pro demokracii, při níž není plánována dopravní uzavírka, policie však může operativně uzavřít či omezit komunikace v okolí. V neděli 17. listopadu 2019 se budou v Praze konat hlavní oslavy 30. výročí Sametové revoluce. V […]

Read More

Výměna povrchu vozovky v ulicích Pánkova a Jeremiášova – listopad a prosinec 2019

Technická správa komunikací provede výměnu povrchu vozovky, která spočívá v odfrézování stávajícího asfaltového souvrství s lokální opravou podkladních vrstev. Bude položen nový povrch s obnovou vodorovného dopravního značení.

Read More

Stalo se … Železniční nehoda u Stéblové

Železniční nehoda u Stéblové je dosud nejtragičtější nehoda v dějinách české železniční dopravy. Došlo k ní v pondělí 14. listopadu 1960 v podvečerních hodinách na trati Pardubice – Hradec Králové (dnes označena jako Trať 031) přibližně 1 500 metrů od stanice Stéblová směrem na Pardubice, když se čelně srazil osobní vlak 608 Liberec – Pardubice […]

Read More

Pardubickou dopravu posílí pětice trolejbusů ze Škody

 Nové moderní trolejbusy s klimatizací posílily veřejnou dopravu v Pardubicích. Tamní dopravní podnik totiž převzal od plzeňské Škody Electric pět vozidel typu 32 Tr za zhruba padesát milionů korun.

Read More

Nehoda obec Nová Ves s tragickým koncem 14.11.2019

Na silnici 1/16 v obci Nová Ves se střetl nákladní vůz s autobusem. Na místě zemřela 1 žena, 8 osob je zraněno. Úsek od 41 do 31km zcela uzavřen, na místě pracují všechny složky IZS.

Read More

Nehoda v Břeclavi dnes ráno 14.11.2019

Sedm zraněných a silnice 55 v Břeclavi neprůjezdná. V Lidické ulici se tam po půl 6 srazilo nákladní auto s autobusem a osobním autem, možnou příčinou je i náledí. Dopravu odklání policie přes Ladnou. Zranění jsou podle prvotních informací Policie lehká až středně těžká.

Read More