Televize

Epic Drama odvysílá třetí řadu výpravného seriálu Ponorka

Fanoušci prvních dvou řad seriálu se mají zaručeně na co těšit, a pokud ještě Ponorku neznáte, rozhodně čtěte dále. Když měla nová desetidílná série premiéru v Německu a Velké Británii, vzbudila takový ohlas, že oslovila i diváky mimo žánr. Vizuálně ohromující a dějově strhující příběh z druhé světové války je vzrušující zábavou vyšperkovanou hvězdným obsazením. Vnímavý fanoušek může při sledování navíc odhalit známé exteriéry, tato řada seriálu se natáčela na Maltě a z části také v Praze.

Read More

Dokumentární série Ztracená města Bible odhalí tajemství biblických příběhů

Ztracená města Bible je nový dvoudílný dokument stanice Viasat History. Česká premiéra proběhne v neděli 25. září ve 21 hodin a zájemce o historii zavede na místa neodmyslitelně spjatá se starozákonními texty. Objevíte Babylon, Uruk, Ur, Ninive či Girsu z dosud nevídané perspektivy.

Read More

Voyo a Nova jsou poprvé mediálním partnerem festivalu Serial Killer

 Voyo je jednou z klíčových priorit Skupiny Nova a páteřním projektem digitální transformace skupiny CME. Neustále rostoucí streamovací služba sází na kvalitní lokální obsah, známé tváře, silné příběhy a v neposlední řadě na největší knihovnu českých filmů a širokou nabídku akvizičních formátů. I proto se Voyo poprvé stalo mediálním partnerem společně s TV Nova. Spolupráci navázalo s mezinárodním festivalem seriálů – Serial Killer, který se koná od 20. do 25. září 2022 v Brně.

Read More

Startuje Zlatá Praha: festival zahájí Dagmar Pecková

Filmové premiéry, hudební představení i bohatý doprovodný program včetně hudebně-tanečního večera v latinskoamerických rytmech. Taková bude letošní Zlatá Praha. Devětapadesátý ročník mezinárodního festivalu nabídne osmaosmdesát soutěžních a dva nesoutěžní snímky o hudbě a tanci z ce lého světa, díky nimž diváci kromě tradičních operních či tanečních domů a koncertních sálů navštíví třeba vrcholky švýcarských Alp, řecký ostrov Delos nebo hranici mezi Severní a Jižní Koreou. Jeden z nejstarších televizních festivalů v Evropě hostí Nová scéna Národního divadla od středy 21. do soboty 24. září.

Read More

Netflix otevřel centrálu pro střední a východní Evropu. Sídlí ve Varšavě

Zábavní platforma Netflix otevřela 5. září regionální centrálu pro střední a východní Evropu (CEE) ve Varšavě. Polský HUB bude zastřešovat aktivity společnosti v České republice a na dalších 27 trzích v CEE regionu. Společnost v tuto chvíli hledá zkušené odborníky z různých oblastí, kteří by se do týmu přidali.

Read More

Rok ve Skotsku, to je jiná divočina!

Přímořské podnebí předurčuje Skotsko k tomu, aby tamní příroda byla rozmanitá a krásná, jenže také drsná. Pokud vás někdy přitahovala tato destinace kvůli historii, pak vězte, že i místní příroda stojí za to. Připravte si však pláštěnky a deštník, zvířecí obyvatelé, vám totiž ukážou, že život v místní divočině není vůbec jednoduchý

Read More

Zákazníci Kuki si v srpnu zdarma užijí kanál Epic Drama HD

Detektivky, historické pořady nebo dobrodružné příběhy a válečná dramata. Internetová televize Kuki svým zákazníkům na celý srpen zdarma zpřístupní kanál Epic Drama HD, který vysílá seriály a filmy různých žánrů. Zařadí ho na pozici tzv. promo kanálu. Stanice patří do stálé nabídky Kuki, nyní si ji však užijí i diváci, kteří k Epic Drama nemají v rámci svého tarifu přístup.

Read More

Nejprodávanější kniha Agathy Christie v adaptaci s hvězdným obsazením

Až tam nezbyl žádný (And Then There Were None) je název slavného románu Agathy Christie, který se zatím poslední (u nás dostupné) adaptace dočkal v podobě hvězdně obsazené televizní minisérie z roku 2015.

Read More

Románová předloha pro oblíbenou komedii na Netflixu

Nakladatelství COSMOPOLIS ve své ediční řadě Young Adult vydává romantický příběh, který se stal předlohou pro oblíbenou komedii na Netflixu. Co se stane, když se zamilujete do bráchy svého nejlepšího kámoše? (Který je děsně sexy).

Read More

Přežije velká láska v učitelském sboru? TV Nova dotočila druhou řadu seriálu Pan profesor

 V pražských Dejvicích padla poslední klapka druhé řady rodinného seriálu Pan profesor. Po šedesáti třech natáčecích dnech tak míří další příběhy nekonvenčního a studenty milovaného chemikáře a fyzikáře Marka v podání Vojtěcha Dyka do postprodukce. Kromě něj se diváci mohou opět těšit na jeho seriálovou partnerku, češtinářku Karolínu, kterou si zahrála Beáta Kaňoková, spolu s ředitelem v podání Martina Pechláta a profesory Matoušem Rumlem a Ondřejem Bauerem. Do učitelského sboru nově přibude učitelka angličtiny a němčiny ztvárněná Berenikou Kohoutovou. Na diváky TV Nova čeká deset premiérových epizod už na podzim.

Read More