Praha 5

Praha 5 řeší nedostatek školských kapacit v Košířích

 Radnice Pětky má krátkodobé a dlouhodobé řešení, jak zajistit dostatečnou kapacitu základních škol v Košířích. V krátkodobé variantě se jedná o objekt bývalé MŠ Poštovka a poté kulturního centra. Zahájení provozu tohoto dočasného řešení bude 1. září 2022.

Read More

Praha 5 znovu volá po koordinátorovi dopravních staveb. Oprava Barrandovského mostu ji fatálně zasáhne  

Oprava jedné z nejdůležitějších dopravních tepen v metropoli zásadně omezí dopravu páté městské části především v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Vedení Prahy 5 tak znovu upozorňuje na nedostatečnou komunikaci hlavního města s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají.

Read More

Hravé Chaplinovo náměstí

V březnu byla zahájena dlouho očekávaná revitalizace Chaplinova náměstí, které nese jméno oblíbeného herce a filmového tvůrce. Radnice Prahy 5 tak plní slib daný občanům sídliště Barrandov, že z  tohoto veřejného prostoru chce vytvořit kultivované a veselé místo pro zábavu i odpočinek v duchu svého patrona Charlie Chaplina.

Read More

  Veřejná sbírka dětem z Ukrajiny

Vedení páté městské části zřídilo účet pro veřejnou sbírku pod názvem „Pětka dětem z Ukrajiny“. Jejím účelem je pokrytí nákladů dětem prchajícím z válkou zasažené země, které jsou nebo budou přijaty ve školách zřizovaných MČ Praha 5 po 24. únoru 2022.

Read More

Startují zápisy prvňáčků Praha 5 zvýšila kapacity škol o stovky míst

Až do konce dubna mohou rodiče nových školáků na území Prahy 5 zapsat své děti do prvních tříd. Městská část proto významně rozšířila kapacity čtyř základních škol.

Read More

Projekt širší veřejnosti méně známého velikána úspěšně pokračuje. Praha 5 získala podporu vnučky Ludvíka Očenáška

Připomenout život a dílo muže, který zanechal výraznou stopu v historii Československa a několika vědních oborech. To je hlavní cíl projektu Očenášek, který na sklonku loňského roku odstartovala městská část Praha 5. 

Read More

O výlety se starostkou okolo pětky je veliký zájem

Vycházka s podtitulem Zelené Malvazinky byla lidově řečeno vyprodaná. Dorazilo šest desítek zájemců.

Read More

Praha 5 se i letos chystá na bleskové opravy chodníků. Drobné výtluky zmizí do 48 hodin

Rada MČ Praha 5 schválila pokračování drobných oprav chodníků na území jednotlivých lokalit městské části, který se už osvědčil v loňském roce. Pro ten letošní vyčlenila na opravy 2 miliony korun.

Read More

Nová škola v Košířích je pro Prahu 5 priorita. Řešení je nadohled

V pátek 28. ledna v ranních hodinách schválilo zastupitelstvo hl. m. Prahy klíčovou směnu pozemků, která umožní výstavbu nové školy v Košířích. Vysněné řešení pro Prahu 5 se rodilo dlouho.

Read More

Praha 5 zvyšuje počet košů na psí výkaly a apeluje na pejskaře, aby je využívali

Psí exkrementy ve veřejném prostoru jsou dlouhodobým problémem, který se však podařilo v posledních letech výrazně zlepšit. Přesto radnice Prahy 5 připomíná povinnost majitelů psů znečištění neprodleně odstranit.

Read More