Praha 5

Kulturní památka bude sloužit seniorům. Praha 5 otevírá zrekonstruovaný Raudnitzův dům v Hlubočepech

Historicky cenná budova bývalého zámečku prošla náročnou a citlivou rekonstrukcí za bezmála 134 milionů korun. Klasicistní Raudnitzův dům teď přivítá první nájemníky z řad seniorů, kteří budou mít k dispozici i zázemí pro pečovatelskou službu a ordinaci praktického lékaře.

Read More

Praha 5 letos znovu výrazně podpoří školy a školky. Bez mála čtvrt miliardou korun

Vedle mzdových nákladů na chod úřadu jde o rozpočtově nejsilnější kapitolu. Peníze půjdou hlavně na modernizaci budov a technického zázemí školských zařízení. Tradičně vysoká je ovšem i podpora samotného vzdělávání.

Read More

Praha 5 má nový rozpočet na rok 2022 s úsporou téměř sto milionů

Zastupitelstvo Prahy 5 dnes schválilo rozpočet na rok 2022. Městská část bude podle něj v příštím roce hospodařit s částkou přesahující jednu miliardu korun. Rozpočet připravil nový radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09), a to s historicky největší úsporou na provozních výdajích úřadu. Ta představuje snížení běžných výdajů o 99 milionů korun, tedy o 12,8 procenta.

Read More

Wolt otevírá na Smíchově první kamenný obchod Wolt Market

„Naše nabídka je založena na kvalitních produktech za konkurenční ceny. Cílem Wolt Marketu je stát se službou, která poskytne našim uživatelům prvotřídní zákaznický zážitek, zatímco zůstane zisková. Samo o sobě je to velká výzva, protože rychlá donáška i potraviny jsou nízkomaržový a po operační stránce velmi nákladný a komplexní byznys. Náplní mojí práce je tedy udělat všechno pro to, abychom našich cílů dosáhli,” popisuje Jana Trnovská, ředitelka Wolt Marketu pro Česko a Slovensko.

Read More

Role ombudsmana Prahy 5 se znovu ujala Marie Ulrichová Hakenová

Po několika měsíční odmlce se do role veřejné ochránkyně práv městské části Praha 5 vrátila zastupitelka Marie Ulrichová Hakenová. Novou kancelář vede v budově ÚMČ ve Štefánikově ulici 13-15 v přízemí.

Read More

Galerie Butovice odstartuje pestré Vánoce ve čtvrtek 11. listopadu rozsvícením vánočního stromu, koncertem Dědy Mládka Illegal Bandu a bavičem Michalem Nesvadbou

Jedna z hlavních letošních akcí proběhne v Galerii Butovice již tento čtvrtek 11. 11. 2021 od 16:00 do 19:00. Obchodní centrum představí svým návštěvníkům vánoční světelnou výzdobu, ale vystoupí zde také atraktivní hosté jako skupina Děda Mládek Illegal Band, a nejen děti se mohou těšit na zhruba hodinový program baviče a moderátora televizního pořadu Kouzelná školka, Michala Nesvadby. Akci završí dětská diskotéka spojená se zábavným programem. Návštěvníci se mohou zapojit do akce Strom splněných přání a splnit dětem z Dětského domova Dolní Počernice jejich vánoční přání. Všechny aktivity i vstup na akci je zdarma.

Read More

V Praze 5 u Anděla zaparkujete kola v nových cyklostojanech

Přímo ve vozovce pěší zóny vyrostly nové cyklostojany v centru páté městské části na Andělu. Jejich instalace trvala dva roky.

Read More

Z ulic Prahy 5 mizí dealeři drog. Zátahy speciálního policejního týmu pokračují

Největší potíže s drogami má Praha 5 v centru u Anděla, Na Knížecí a v ulicích kolem spodní části Plzeňské. Právě v těchto oblastech působí speciální tým pražské policie, který se zaměřuje na boj proti drogovým dealerům.

Read More

Centrální části Prahy chtějí ulevit obyvatelům od náporu narkomanů a lidí bez domova. Vyzývají hlavní město k rychlému společnému řešení

Desetibodová deklarace městských částí Praha 1, 2 a 5 požaduje od vedení hlavního města mimo jiné zlepšení komunikace v oblasti protidrogové politiky. Klíčové je pak rozšíření služeb pro drogově závislé a lidi bez domova ale zároveň i účinné postihy pro dlouhodobě problémové osoby. Jedině tak se sníží zátěž v přetížených lokalitách a s tím souvisejících problémů.

Read More

Praha 5 chce „uklidnit“ Anděl a zvýšit pocit bezpečí. Lidé mají hlásit, když se cítí ohroženi

Se začátkem školního roku spustila Praha 5 informační kampaň, která má občany zapojit do zvýšení bezpečnosti v okolí Anděla. Zároveň tím chce městská část zvýšit tlak na hlavní město, které je za bezpečnost primárně odpovědné.

Read More
YouTube
Share