Praha 5

Zastupitelé Prahy 5 schválili rozpočet na rok 2023

Zastupitelé Prahy 5 na zasedání v úterý 7. března schválili rozpočet na rok 2023 i výhled na následující roky. V letošním roce by měla městská část hospodařit s rozpočtem v objemu 1 miliarda 141 milionů Kč. Pro klíčové investice v tomto roce bude hledat možnosti vícezdrojového financování.

Read More

Praha 5 plánuje navýšení školských kapacit v roce 2023

Městská část Praha 5 jako zřizovatel prostřednictvím Rady městské části reaguje na zvyšující se počty dětí ve třídách podporou žádosti ředitelů škol o navýšení kapacit na rok 2023. Do školského rejstříku nyní půjde žádost o navýšení kapacit v mateřské škole a rovněž ve školní jídelně Nad Palatou a v základní škole Pod Žvahovem, které jsou pro rozvoj obou školských zařízení nezbytné.

Read More

Praha 5 má desatero energeticky úsporných opatření

Rada městské části Praha 5 schválila plán na snížení spotřeby energií. Podle radního pro finance Jana Kavalírka (TOP09) jde o první fázi postupného snižování nákladů za energie.

Read More

Otevření Motolského potoka v lokalitě Buďánka

Ověřovací studie potvrdila možnost otevření Motolského potoka v lokalitě Buďánka a nastínila možnosti jeho využití i v dalších částech Prahy 5 podél jeho zatrubněného toku. Studie byla počátkem září představena veřejnosti a následně byla schválena Radou MČ Praha 5.

Read More

Praha 5 podporuje výstavbu paralelní dráhy. Chce zajistit svým obyvatelům klid

Obyvatelé Pětky mohou nyní klidně spát. Memorandum o porozumění a spolupráci mezi Prahou 5 a Letištěm Praha, podepsané zástupci obou stran by mělo zajistit bezhlukový prostor a minimální vliv na životní prostředí.

Read More

Dětský svět podle režiséra Jindřicha Poláka je k vidění v Galerii Portheimka

Chobotničky z druhého patra nebo pan Tau jsou filmy, které stále oslovují malé i velké diváky. Připomenout si dílo jejich tvůrce režiséra a scénáristy Jindřichy Poláka je možné do 30. října na právě probíhající výstavě v Galerii Portheimka.

Read More

Praha 5 chystá novou svatební síň v romantickém prostředí parku Sacré Coeur na Smíchově

Rada městské části Praha 5 schválila vítěze otevřené architektonické soutěže na novou svatební síň. Ta vyroste v horní části parku Sacré Coeur v místě, které je územním plánem určené pro veřejnou vybavenost. Nový svatební pavilon chce radnice využívat i pro další společenské a kulturní akce, s využitím pro širokou veřejnost.

Read More

O tomto víkendu ožije Kinského zahrada hned dvěma Open Air koncerty

Zítra 9. září od 20:00 hodin se mohou fanoušci slavné české kapely Monkey Business těšit na její koncert. Další den v sobotu 10. září od 17:00 hodin zazní slavné melodie v podání Pražského filmového orchestru. Oba koncerty se uskuteční v Kinského zahradě na Praze 5 a jsou vyvrcholením oslav stého výročí připojení Smíchova k Velké Praze.

Read More

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

Městská část Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Read More

Smíchovské nádraží čeká velká proměna, stane se nejmodernějším dopravním uzlem v ČR. Pětka umožní pronájem pozemku pro realizaci stavby

Vedení radnice Pětky uvítalo záměr hlavního města Prahy zrealizovat projekt pod názvem „Terminál Smíchov“. Smíchovské nádraží bude v budoucnu příjemným prostorem navazujícím na rezidenční část Smíchov City.

Read More