Praha 5

Místo roky opuštěné Trafačky skautská klubovna pro volnočasové aktivity

Praha 5 plánuje přestavbu bývalé trafostanice na Barrandově. Na základě iniciativy občanů Starého Barrandova bude sloužit jako skautská klubovna a pro komunitní aktivity.

Read More

Nová úprava provozu na Plzeňské ulici ohrožuje záchranu životů. Praha 5 požaduje po Magistrátu okamžitou nápravu

Městská část Praha 5 zásadně nesouhlasí s úpravou provozu na Plzeňské ulici. Tu v posledních týdnech bez předchozí konzultace zadal Magistrát hlavního města Prahy. Praha 5 požaduje okamžitou nápravu, protože dopravní úpravy na mimořádně frekventovaném místě Plzeňské ulice komplikují průjezd vozidel záchranné služby u Motolské nemocnice.

Read More

Praha 5 chce oživit historickou budovu tržnice. Preferuje prodejnu potravin a „food court“

Rada městské části Praha 5 schválila záměr pronájmu části budovy, ve které naposledy sídlila prodejna Tesco. Radnice pro tento účel vypsala dvoukolové výběrové řízení.

Read More

Chceme rozšířit kapacity základních škol v Košířích, ale nejvhodnější řešení blokuje magistrát. Stavět se proto bude v areálu ZŠ Nepomucká

Spolu s masivní developerskou výstavbou v hlavním městě se v posledních letech objevuje i potřeba nových lavic pro školáky. Městská část Praha 5 má za cíl do roku 2030 zajistit 1500 nových míst v základních školách. Zhruba 600 dětí pojme nová škola ve vznikající čtvrti Smíchov City, dalších 600 škola v blízkosti výstavby nových bytů na Barrandově. Zbylých 300 míst je v plánu pro oblast Košíře/Motol, kde se dle zpracované Prognózy školství naplní kapacity stávajících škol zhruba v roce 2023.

Read More

Tento týden končí zápisy prvňáčků. Základní školy na Praze 5 nehlásí vážné problémy s kapacitou školských zařízení.

Drtivá většina rodičů prvňáčků z Prahy 5 umístí své děti do vybrané základní školy bez problémů. Nepotvrzují se tak některé fámy šířené přes sociální sítě o akutním nedostatku míst.

Read More

Praha 5 chystá návrat oblíbených farmářských trhů. První by se mohly konat už začátkem května

Farmářské a tradiční trhy se sortimentem „ekologické zemědělské výpěsty“ by mohly Anděl oživit už první květnový pátek. Plány ale může samozřejmě ovlivnit pandemická situace

Read More

Lidé na Barrandově o poštu ve Voskovcově ulici nepřijdou. Praha 5 jedná o prodloužení jejího provozu

Městská část Praha 5 plánuje franšízu s Českou poštou na provoz pobočky pošty Partner+ ve Voskovcově ulici na Barrandově. Rozhodla o tom Rada městské části, která chce udržet dostupnost poštovních a dalších služeb včetně Czechpointu v poměrně hustě obydlené části Prahy 5.

Read More

Praha 5 přispěje i letos na nepedagogické pracovníky základních a mateřských škol

Mimořádný příspěvek na posílení mezd alespoň částečně pomáhá k udržení nepedagogických pracovníků, kterých je dlouhodobě nedostatek. Jde o pracovníky, kteří zajišťují technický provoz školských zařízení.

Read More

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Přihlášení nebo odhlášení čtyřnohého miláčka, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Read More
YouTube
Share