Formule E – 2024

FORMULE E přesouvá globální logistické a vývojové centrum na okruh Ricardo Tormo ve Valencii

Okruh Ricardo Tormo ve Valencii se stává novou logistickou základnou pro zlepšení udržitelných nákladních tras a snížení emisí uhlíku. Stálé centrum bude fungovat jako centrum technologického vývoje pro budoucí generace závodních vozů a poskytne hostům další dny na trati Formule E. Šampionát plně elektrických vozidel se časově shoduje s modernizací okruhu za účelem vybudování specializovaných […]

Read More

FORMULE E oznamuje NXT GEN Cup jako podpůrnou sérii pro novou generaci jezdců

Formule E dnes oznámila NXT Gen Cup, první sérii 100% elektrických juniorských cestovních vozů na světě s mužskými i ženskými jezdci, jako podpůrnou sérii, která má pomoci rozvíjet novou generaci mladých talentů na klíčových trzích motoristického sportu.

Read More

Pole position a druhé místo pro DS Automobiles a Jeana-Érica Vergne v Diriyah

Jean-Eric Vergne předvedl suverénní závod, když si vyjel pole position, vedl na startu a v napínavém závěru uhájil druhé místo. Stoffel Vandoorne byl v kvalifikaci brzděn provozem a poté bojoval uprostřed skupiny na trati, kde předjíždění není nikdy snadné. Skončil na 14. místě.

Read More

Formule E: Helena Christensen a Adrien Brody si užívají elektrizující atmosféru

Dánská modelka, návrhářka a fotografka Helena Christensen se připojila k oscarovému herci Adrienu Brodymu a módní návrhářce Georgině Chapman v elektrizujícím motoristickém víkendu před závodem Formule E v Diriyah v Saúdské Arábii.

Read More

Formule E: Nick Cassidy na vrcholu ve třetím závodu sezóny v Diriyah

Nick Cassidy vítězí ve 3. závodu mistrovství světa ABB FIA Formule E v Saúdské Arábii Robin Frijns získal druhé místo s prvním pódiem od New Yorku v roce 2022, Oliver Rowland získal třetí Mistra světa Jake Dennise penalizace vyřadila z bodovaných pozic Helena Christensenová sleduje závod spolu s Adrienem Brodym a Georginou Chapmanovou pod světly […]

Read More

Formule E: 2024 Diriyah E-Prix sobotní závod

Sebastian Buemi měl v kvalifikaci havárii a jeho vůz se nepodařilo opravit, proto na start nastoupilo pouze 21 pilotů . Závod se jel na 36 kol.

Read More

ABB FIA Formule E Mistrovství světa – představení týmů sezona 2024

Závody 10. sezony ABB FIA Formula E Mistrovství světa začínají v sobotu 13. ledna 2024. Které týmy budou na startovním roštu?

Read More