Parní vlaky 2021

Parní víkend v Městci Králové 2021

V únoru 2022 se provoz vlakového spojení mezi Městcem Králové a Křincem dočká výročí 140 let . Zároveň si   v letošním roce  připomínáme výročí 120 let místní dráhy Městec Králové – Chlumec nad Cidlinou. S finanční podporou města Městec Králové  si připomeneme tato výročí  jízdami parního vlaku pro veřejnost zajištěného Klubem přátel železnic Českého […]

Read More

Oslavte s párou 140 let trati Studénka – Štramberk

V sobotu 16. října 2021 se konají oslavy výročí 140 let od zahájení provozu na trati mezi Studénkou a Štramberkem. Nenechte si ujít jízdy parním vlakem s lokomotivou Velký bejček (423.041). Ve Štramberku a Studénce bude připraven pestrý doprovodný program pro celou rodinu.

Read More

Den otevřených dveří  2021 v lokomotivním depu Česká Lípa s jízdami parních vlaků

V rámci akce jsou připraveny  jízdy zvláštních parních vlaků v okolí České Lípy. Vstup do depa je zdarma a pouze zvláštním vlakem z ČL hl. n., který pojede každých 30 minut od 9:15 hod. mezi stanicí a depem.

Read More

Projeďte se parním vlakem s krásnými výhledy na Prahu

Projeďte se s námi historickým vlakem po nejkrásnějších tratích na území Prahy.  Neopakovatelná atmosféra nostalgické jízdy a jedinečné pohledy na hlavní město stojí za to!  Ve vlaku je po celou dobu jízdy zajištěno občerstvení v historickém bufetovém voze.

Read More

Zamykání točny v Olomouci 2021

Nenechte si ujít tradiční loučení s parní sezonou – Zamykání točny v Olomouci. Už tuto sobotu 9. října 2021 . Po hanácké metropoli a jejím okolí se můžete svézt parním vlakem s lokomotivou Rosničkou (464.202) a historickými vozy bývalé třetí třídy. Zveme vás také na prohlídku olomouckého ČD Muzea.

Read More

Parním vlakem po legendární trati Posázavského pacifiku

Vydejte se  v sobotu 9. října 2021 na okružní výlet nostalgickým vlakem do oblasti dolního Posázaví a Ladova kraje s návštěvou Týnce nad Sázavou. S párou se projedete po jedné z našich nejkrásnějších lokálek, které za první republiky dali trampové název Posázavský Pacifik a ten jí zůstal dodnes.

Read More

Odpolední vyjížďka parním vlakem v Nýřanech 2021

V sobotu 2. října 2021 jsme se vydali do Nýřan na odpolední vyjížďku vlakem taženým parní lokomotivou. Navigace nás dovedla do ulice Šůlova, ale chvilku nám trvalo, než jsme našli zastávku Šůlova, která byla uvedena na jízdním řádu. Představovali jsme si klasickou nádražní budovu a proto jsme byli nadšeni, když jsme viděli malou dřevěnou budku […]

Read More

Národní technické muzeum se v sobotu 2. října 2021 v Táboře zúčastní oslav 150. výročí železniční trati Vídeň-Tábor-Praha.

Národní technické muzeum se v sobotu 2. října 2021 v Táboře zúčastní oslav 150. výročí železniční trati Vídeň-Tábor-Praha. Návštěvníci této události budou mít jedinečnou příležitost spatřit na jednom místě tři unikátní exponáty Národního technického muzea.

Read More

Oslavy 150 let trati Vídeň – Tábor – Praha  a  Tábor s párou 2021 !

V sobotu 2. října 2021 se na táborském nádraží konají oslavy 150. výročí trati Vídeň – Tábor – Praha. Těšit se můžete na jízdy nostalgických vlaků, výstavu o historii železnice, přehlídku lokomotiv a vojenské techniky nebo výstavu osobního vozu prezidenta Edvarda Beneše. Chybět nebude občerstvení a neméně dobrá hudba.

Read More

Parním vlakem na Setkání Hanáků v Tovačově 2021

Svezte se parními vlaky a užijte si kulturní program v Tovačově. Na státní svátek 28. září 2021 . Historický vlak vedený parní lokomotivou Rosnička (464.202) pojede z Olomouce a během dne ještě zvládne dvě jízdy tam i zpět mezi Přerovem a Tovačovem.

Read More
YouTube
Share