Parní vlaky 2021

Rožnovské parní léto 2021

Svezte se  parním vlakem z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm a užijte si pestrý program letních akcí! O sobotách 3. a 17. července, 7. srpna nebo 18. září. V čele nostalgických vlaků pojede parní lokomotiva Velký býček (423.041).

Read More

150 let železnice v Chotěboři s jízdou parního vlaku s lokomotivou Skaličák

Svezte se historickým vlakem v čele s parní lokomotivou 433.001 „Skaličák“ z roku 1948 u příležitosti oslav 150. výročí železnice v Chotěboři. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program, výstavu techniky a vozidel Správy železnic, s. o., a společnosti ČD Cargo, a. s., výstavu modelového kolejiště, jízdy motorovým vozem M131.1 „Hurvínek“ po chotěbořských vlečkách […]

Read More

Parní sobota na Zubačce  Tanvald – Kořenov

V sobotu 26. června 2021 bude zahájena sezóna na Zubačce. Těšit se můžete na zvláštní vlaky s parní lokomotivou, zvláštní vlaky s ozubnicovou lokomotivou, divadlo pro děti či bohaté občerstvení v Kořenově.

Read More

Projeďte se parním vlakem s krásnými výhledy na Prahu

Projeďte se s námi historickým vlakem po nejkrásnějších tratích na území Prahy.  V neděli 13. června 2021. Neopakovatelná atmosféra nostalgické jízdy a jedinečné pohledy na hlavní město stojí za to!  Ve vlaku je po celou dobu jízdy zajištěno občerstvení v historickém bufetovém voze.

Read More

Hurá na prázdniny! Párou po Švestkové dráze

Švestkovou dráhu (Linka U10: Litoměřice horní nádraží – Lovosice – Most) zahalí v sobotu 26. června 2021 v rámci akce „Hurá na prázdniny!“ rozplývající se kouř s nezaměnitelnou vůní parního vlaku. Společnost AŽD totiž vypraví historickou soupravu taženou parní lokomotivou 354.7152, která má přezdívku Sedma.

Read More

Šumavské léto s párou 2021 na Volarsku

V červenci se na Volarsko vrátí parní vlaky ČD. Stifterův pošumavský železniční spolek u jízd zvláštních vlaků nebude chybět. Více informací bude zveřejněno  již brzy. (Např. na ČD Nostalgie). Akce se koná za podpory Města Volary.

Read More

Sobota s Legiovlakem v Bechyni

Přijeďte v sobotu 19. června 2021 do Bechyně. Z Tábora se můžete svézt historickým elektrickým vlakem s lokomotivou přezdívanou Bobinka. V bechyňské remíze bude vystaveno modelové kolejiště a ve stanici na kolejích najdete věrnou repliku legionářského vlaku z let 1918–1920, který sloužil jako pojízdná kasárna při válečných operacích československých legií v Rusku.

Read More

Odemykání točny v Olomouci s jízdou s parními lokomotivami

Svezte se  okolo metropole Hané zvláštními vlaky taženými parními lokomotivami. A to nejstarší provozuschopnou parní lokomotivou „Kocúr“ z roku 1898 a hostujícím valašským „Velkým Bejčkem“ z roku 1924.

Read More

Parním vlakem po legendární trati Posázavského pacifiku

Vydejte se  v sobotu 12. června 2021 na okružní výlet nostalgickým vlakem do oblasti dolního Posázaví a Ladova kraje s návštěvou Týnce nad Sázavou. S párou se projedete po jedné z našich nejkrásnějších lokálek, které za první republiky dali trampové název Posázavský Pacifik a ten jí zůstal dodnes.

Read More

Parním vlakem na Šumavu

Termín jízdy: 26.6.2021   Více informací naleznete ZDE   Parním vlakem na Šumavu – plakát pořadatele     Kalendář parních vlaků 2021  

Read More
YouTube
Share