Kalendář parních vlaků 2021

Přinášíme Vám kalendář parních vlaků pro rok 2021. Zde opět budeme uveřejňovat kalendář parních vlaků, v České i Slovenské republice a také  v Evropě.

Zatím není uveřejněno pro rok 2021 mnoho jízd, a tak vše se bude během doby upravovat a doplňovat. Akce  budou realizovány dle aktuální situace v souvislosti s Covid-19 omezeními .

 
duben
trasa datum
Parou po plzeňských nádražích 24.4.
ZMĚNY VYHRAZENY

 

 
KVĚTEN
trasa datum
žlutě označené termíny –  potvrzené jízdy
Litoměřice – Most
1.5.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 1.5.
Parní vlak do Nýřan
1.5.
Břeclav – Lednice* 1.5.
Břeclav – Lednice* 2.5.
okolí Jaroměře
7. – 10. 5.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 8.5.
Břeclav-Lednice* 8.5.
Břeclav -Lednice* 9.5.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 15.5.
PARNÍ VLAK DO ZOO PLASY 15.5.
Břeclav -Lednice* 15.5.
Břeclav -Lednice* 16.5.
 
červen
trasa datum
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 5.6.
Břeclav – Lednice 5.6.
Třemešná – Osoblaha 5.6.
Břeclav – Lednice* 5.6.
Praha Smíchov – Jílové u Prahy – Senohraby a zpět 12.6.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 12.6.
Mladějov- Hřebeč 12.6.
Břeclav – Lednice * 12.6.
Třemešná-Osoblaha 12.6-
Turnov- Rovensko 12.6.
Olomouc hl.n. – Olomouc- Řepčín a zpět 12.6.
Olomouc- Velká Bystřice a zpět 12.6.
Olomouc hl.n. – Prostějov hl.n. a zpět 12.6.
Jöhnstadt- Steinbach 12.-13.6.
Zittau-Bertsdorf-Jonsdorf-Oybin 12.-13.6.
Břeclav-Lednice* 13.6.
Párou Prahou 13.6.
Kroměříž-Valašské Meziříčí
13.6.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 19.6.
Třemešná- Osoblaha 19.6.
Jöhnstadt-Steinbach 19–20.6.
Zittau-Bertsdorf-Oybin-Jonsdorf 19.-20.6.
Zastávka- Babice-Zbýšov 19.6.
Břeclav-Lednice* 19.6.
Břeclav- Lednice* 20.6.
Zittau-Bertsdorf-Oybin-Jonsdorf 22.-24.6.
Jindřichův Hradec-Nová Bystřice 25.6.
Plzeň hl.n. – Železná Ruda-Alžbětín
26.6.
Jindřichův Hradec-Nová Bystřice 26.6.
Zittau-Bertsdorf-Oybin-Jonsdorf 26.6.
Tanvald – Kořenov
26.6.
Jönstadt-Steinbach 26.-27.6.
Litoměřice- Most 26.6.
Mladějov-Hřebeč 26.6.
Kořenov-Harrachov 26.6.
Třemešná – Osoblaha 26.6.
Břeclav-Lednice* 26.6.
Kolín-Sendražice-Býchory 26.-27.6.
Břeclav- Lednice* 27.6.
Jindřichův Hradec-Nová Bystřice 28.6.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 30.6.
*na trati Břeclav – Lednice se střídá parní a motorový vlak 
změny vyhrazeny
červenec
trasa datum
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 1.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 2.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 3.7.
Mladějov – Hřebeč 3.7.
Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a zpět
3.7.
Lužná u Rakovníka – Beroun
3.7.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
3.7.
Zittau-Bertsdorf-Oybin-Jonsdorf 3.-4.7.
Třemešná-Osoblaha 3.7.
Břeclav-Lednice* 3.7.
Chabówka – Kasina Wielka 3.-4.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 4.7.
Třemešná-Osoblaha 4.7.
Břeclav-Lednice* 4.7. 
Šumavské léto s párou
4.- 5. 7.
Břeclav-Lednice* 5.7.
Zastávka – Babice- Zbýšov 5.7.
Jindřichův Hradec – Hůrka – Nová Bystřice 5.7.
Mladějov – Hřebeč 5.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 6.7.
Břeclav – Lednice* 6.7.
Mladějov – Hřebeč 6.7.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 6.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 7.7.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 8.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 9.7.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
10.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 10.7.
Turnov- Semily – Turnov- Rychnov u J. n. N. Turnov 10.7.
Chabówka – Kasina Wielka 10.-11.7.
Zittau- Bertsdorf-Oybin-Jonsdorf 10.-11.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 11.7.
Krupá-Kolešovice 10.7.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
10.7.
Mladějov – Hřebeč 10.7.
Třemešná-Osoblaha 10.7.
Břeclav-Lednice* 10.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 11.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 12.7.
Šumavské léto s párou
11. – 12.7.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 13.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 14.7.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 15.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 16.7.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
17.7.
Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a zpět
17.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 17.7.
Bezdružické parní léto 17.7.
Zastávka – Babice- Zbýšov 17.7.
Mladějov – Hřebeč 17.7.
Krupá-Kolešovice 17.7.
Lužná u Rakovníka – Stochov a zpět
17. – 18. 7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 18.7.
Jilemnice- Martinice- Vrchlabí- Rokytnice- Martinice – Vrchlabí – Jilemnice 16.-19.7.
Kořenov – Harrachov 17.7.
Třemešná – Osoblaha 17.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 17.7.
Břeclav-Lednice* 17.7.
Zittau-Bertsdorf-Oybin-Jonsdorf 17.-18.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 18.7.
Třemešná-Osoblaha 18.7.
Břeclav-Lednice* 18.7.
Chabówka – Kasina Wielka 17.-18.7.
Setkání parních lokomotiv v Budapešti 17.-18.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 19.7.
Šumavské léto s párou
18. – 19. 7.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 20.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 21.7.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 22.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 23.7.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
24.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 24.7.
Krupá-Kolešovice 24.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 24.7.
Břeclav-Lednice* 24.7.
Třemešná-Osoblaha 24.7.
Mladějov – Hřebeč 24.7.
Turnov-Semily-Turnov-Rychnov u J.n.N-Turnov 24.7.
Praha Smíchov Jílové u Prahy – Senohraby a zpět 24.7.
Břeclav – Lednice* 25.7.
Chabówka – Kasina Wielka 24.-25.7.
Zittau-Bertsdorf-Oybin-Jonsdorf 24.-25.7.
Třemešná-Osoblaha 25.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 25.7.
Párou Prahou 25.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 26.7.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 27.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 28.7.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 29.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 30.7.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
31.7.
Krupá-Kolešovice 31.7.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 31.7.
Třemešná- Osoblaha 31.7.
Mladějov – Hřebeč 31.7.
Zastávka- Babice-Zbýšov 31.7.
Břeclav- Lednice* 31.7.
Chabówka – Kasina Wielka 31.7.
Zittau- Bertsdorf-Oybin-Jonsdorf 31.7.-1.8.
Telčské parní léto
31.7 – 1.8.
*na trati Břeclav – Lednice se střídá parní a motorový vlak
změny vyhrazeny
srpen
trasa datum
Břeclav- Lednice* 1.8.
Telčské parní léto
1.8.
Třemešná- Osoblaha 1.8.
Chabóvka – Kasina Wielka 1.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 2.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 3.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 4.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 5.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 6.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 7.8.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
7.8.
Turnov- Semily- Turnov- Rovensko p. tr. Turnov 7.8.
Kořenov – Harrachov 7.8.
Krupá-Kolešovice 7.8.
Třemešná-Osoblaha 7.8.
Mladějov-Hřebeč 7.8.
Břeclav- Lednice* 7.8.
Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a zpět
7.8.
Chabóvka – Kasina Wielka 7.-8.8.
Telčské parní léto
7. – 8. 8.
Břeclav- Lednice* 8.8.
Třemešná-Osoblaha 8.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 8.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 9.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 10.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 11.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 12.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 13.8.
Krupá-Kolešovice 14.8.
Plzeň – Domažlice
14.8.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
14.8.
Mladějov-Hřebeč 14.8.
Zastávka- Babice-Zbýšov 14.8.
Jilemnice-Martinice-Vrchlabí-Rokytnice-Martinice-Vrchlabí-Jilemnice 13.-16.8.
Třemešná-Osoblaha 14.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 14.8.
Břeclav- Lednice* 14.8.
Břeclav- Lednice* 15.8.
Chabóvka – Kasina Wielka 14-15.8.
Telčské parní léto
14. – 15.8.
Třemešná-Osoblaha 15.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 15.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 16.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 17.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 18.8.
Valašské Meziříčí – Rožnov pod Radhoštěm a zpět
18.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 19.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 20.8.
Kořenov-Harrachov 21.8.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
21.8.
Krupá-Kolešovice 21.8.
Děčín – Česká Lípa
21.8.
Lužná u Rakovníka – Chomutov a zpět
21.8.
Třemešná-Osoblaha 21.8.
Mladějov-Hřebeč 21.8.
Břeclav-Lednice* 21.8.
Břeclav-Lednice* 22.8.
Chabóvka – Kasina Wielka 21.-22.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 22.8.
Třemešná-Osoblaha 22.8.
Den otevřených dveří depa Bratislava hlavná 20.-22.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 23.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 24.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 25.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 26.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 27.8.
Krupá-Kolešovice 28.8.
Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice
28.8.
Zastávka- Babice-Zbýšov 28.8.
Mladějov-Hřebeč 28.8.
Třemená-Osoblaha 28.8.
Turnov-Semily-Turnov-Rovensko p.Tr-Turnov 28.8.
Břeclav-Lednice* 28.8.
Praha Smíchov-Jílové u Prahy- Senohraby a zpět 28.8.
Břeclav-Lednice* 29.8.
Párou-Prahou 29.8.
Třemešná-Osoblaha 29.8.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 29.8.
Jindřichův Hradec – Kamenice nad Lipou 31.8.
Chabówka-Kasina Wielka 31.8.
*na trati Břeclav- Lednice se střídá parní a motorový vlak
změny vyhrazeny




září
trasa datum
Břeclav-Lednice* 4.9.
Jindřichův Hradec- Nová Bystřice 4.9.
Třemešná-Osoblaha 4.9.
Česká Třebová – Borová u Poličky
4.9.
Margecany – Červená Skala
4.9.
Břeclav-Lednice* 5.9.
Hradec Králové – Trutnov a zpět
5.9.
Trutnov – Vrchlabí a zpět
5.9.
Trutnov – Svoboda nad Úpou a zpět
5.9.
Pražský železniční den
11.9.
Olomouc – Přerov a zpět
11.9.
Olomouc – Hlubočky a  zpět
11.9.
Jindřichův Hradec- Nová Bystřice 11.9.
Třemešná-Osoblaha 11.9.
Mladějov-Hřebeč 11.9.
Břeclav-Lednice* 11.9.
Turnov-Jičín-Turnov
12.9.
Bratislava hl.st. -Praha-Lužná u Rakovníka 17.-20.9.
Jindřichův Hradec- Nová Bystřice 18.9.
STEAM 52 Trenčianská Teplá 18.-19.9.
Turnov- Stará Paka – Ostroměř – Turnov
18. – 19.9.
Lužná u Rakovníka – Řevničov a zpět
18.-19.9.
Lužná u Rakovníka – Žatec a zpět
18.-19.9.
Třemešná-Osoblaha 18.9.
Nýřanské železniční září
18.9.
Zastávka-Babice-Zbýšov 18.9.
Česká Třebová – Žamberk_ Doudleby nad Orlicí
18.9.
Mladějov-Hřebeč 25.9.
Jindřichův Hradec- Nová Bystřice 25.9.
Kořenov – Harrachov 25.9.
Nýřanské železniční září
25.-26.9.
Kolín – Sendražice (Řepánkovy slavnosti)
25. – 26.9.
Ostrava – Frýdlant nad Ostravicí
26.9.
*na trati Břeclav – Lednice se střídá parní a motorový vlak
změny vyhrazeny
říjen
trasa datum
Vrchlabí – Kunčice 1.-3.10.
Tábor – Chýnov – Božejovice
2.10.
13. Drážďanský festival parních lokomotiv
8.-10.10
Praha Smíchov – Jílové u Prahy – Senohraby a zpět 9.10.
Párou Prahou 10.10.
Chlumec nad Cidlinou – Křinec 16.- 17. 10.
Jindřichův Hradec – Nová Bystřice 30.10.

 

YouTube
Share