LIFESTYLE

Domácí karanténa – rady a doporučení

Pokud je vám nařízena domácí karanténa, je nutné být doma, v klidu a vždy o tom informovat svého praktického lékaře. Je potřeba zůstat v domácím prostředí, nevycházet a dodržovat režim, který je dán hygieniky. Je třeba se primárně zdržet úzkého kontaktu s dalšími lidmi. Pro zajištění nákupu využijte pomoc jiné osoby, případně donáškové služby. V případě zhoršení zdravotního stavu kontaktovat hygienické stanice a linku 112.  Karanténu ukončuje praktický lékař, který ji vystavil, popř. pokud to byl epidemiolog nebo infekcionista.

Read More

Připijte si nealko sektem – Rotkäppchen Désalcoolisé Rosé

Začátek nového roku bývá zpravidla čas mnoha životních změn. Jednou z nich může být touha zhubnout nebo přestat pít alkohol. Rotkäppchen Désalcoolisé Rosé je ovocnou nealkoholickou variantou růžového sektu s nádechem červených bobulí lesního ovoce s intenzivní chutí připomínající maliny a jahody.

Read More

Siemens připravuje inovativním spínacím principem cestu k udržitelnému rozvodu elektrické energie bez fluorovaných plynů

Nový odpínač s vakuovým zhášedlem ve vedlejší proudové dráze Bezpečný zachováním dosavadního konceptu spínacích postupů Hospodárná alternativa k vypínačům

Read More

Vánoce na Mixit jsou jistota: voňavý mix i dárkový set budou. A také křupavá novinka

Superhrdinové a superhrdinky budou pro Mixit vždy zdravotníci. Ale přesto, pokud se vám během Lockdownu, Vánoc a zimy podařilo nepřibrat ani deko, řadíte se mezi ně tak trochu také! Mixit nabízí celou řadu křupavých produktů, které uspokojí vaše chuťové buňky i ručičku na váze.

Read More

Čekání na Ježíška dětem zkrátí již po desáté interaktivní Adventní kalendář na webu Déčka

Od úterý 1. prosince 2020 mohou děti vyhlížet Ježíška s interaktivním Adventním kalendářem, jenž bude spuštěn na webu Déčka. Těšit se mohou na vánoční komiks, pořady s adventní tematikou nebo na ilustrace svátečních obyčejů. Již nyní na webu najdou obnovenou sekci „Nenudím se doma“ s pohádkami a hrami nebo novou stránku „Déčko vzdělává“, která pomáhá […]

Read More

PENNY nabídne s ohledem na zvířata tichý ohňostroj

Závěr roku se v našich krajích tradičně nese v duchu oslav, s nimiž jsou pro mnohé neodmyslitelně spojeny ohňostroje. Jejich hluk je ovšem nepříjemný nejen řadě lidí, ale především stresuje domácí či lesní zvířata.Proto PENNY letos nabídne takzvané tiché ohňostroje, které zajistí očekávané světelné efekty bez nadměrného hluku.

Read More

DS Automobiles a Techeetah jsou připraveny získat třetí dvojitý titul

Zástupci DS Automobiles a jeho partnerského týmu Techeetah potvrdili v pařížském studiu nedaleko versailleského sídla společnosti svou další účast ve Formuli E a svou touhu pokračovat v sérii dvojnásobných vítězství, tentokrát v sedmé sezóně šampionátu, který bude v lednu 2021 prvním mistrovstvím světa FIA Formule E.

Read More

ONLINE VÁNOCE 2020 Vánoční večírky, které nebudou. Čím je můžete nahradit?

Možná, že ho zažijete jen jednou v životě. Vánoční večírek v on-line podobě. V tomto zvláštním roce může patřit mezi to, co se vydařilo a na co se bude ve vaší firmě s úsměvem vzpomínat. Program večírku samozřejmě nebude jako loni, ale i on-line je stále z čeho vybírat.

Read More

Světový den boje proti AIDS

Světový den boje proti AIDS, někdy též zkráceně Světový den AIDS, je celosvětově významný den, vyhlášený Světovou zdravotnickou organizací jako příležitost k osvětě o pandemické smrtelné nemoci AIDS, k povzbuzení boje proti ní a viru HIV, k demonstraci podpory lidem žijícím s HIV i uctění památky jeho obětí. Připadá každoročně na 1. prosince.

Read More

Po Praze a okolí s elektromobilem a energii od PRE 2

Náš zpravodajský web se již delší dobu věnuje elektromobilitě. Snažíme se široké veřejnosti přinášet informace o výhodách i nevýhodách tohoto nového způsobu pohonu nejen osobních automobilů. Rozhodli jsme se tedy oslovit a požádat o spolupráci jednoho z velkých distributorů elektrické energie Pražskou energetiku, a.s. a to ze dvou důvodů: Na území Prahy tato společnost provozuje širokou síť dobíjecích stanic. Druhým důvodem bylo, že také poskytuje k dlouhodobému pronájmu vozidla s elektrickým pohonem.

Read More