LIFESTYLE

Většina uchazečů o maturitní obory může uspět ve 2. kole i v Praze

 Většina z více než 5 000 uchazečů o maturitní obory hlásících se na střední školy z 9. ročníků, kteří neuspěli v 1. kole přijímacího řízení, má šanci uspět ve 2. kole, a to i v Praze, kde jich bylo přes 2 000. Pro 2. kolo přijímacího řízení vypsaly střední školy v oborech pro žáky z 9. tříd […]

Read More

Peugeot vystavuje na technologickém veletrhu VivaTech 2024 v Paříži

Od 22. do 25. května2024  se v Paříži koná největší evropská událost technologických inovací VivaTech. Zúčastní se jí i značka Peugeot, a to se svým konceptem Inception. Dále na svém stánku představí svou vizi budoucnosti, revoluční ovládání Hypersquare. 

Read More

Inovace v designu plotů

Ploty jsou nejen praktickým prvkem zajišťujícím bezpečnost a soukromí, ale také klíčovým hráčem v estetickém a funkčním designu domů a zahrad. V dnešní době se stavebnictví neomezuje pouze na standardní plotové panely, ale přináší inovativní přístupy k jejich designu a využití.

Read More

Test DS 7 E-TENSE francouzká elegance na českých silnicích

Do naší redakce jsme dostali k otestování hybridní automobil od francouzského výrobce DS a to model DS 7-E-Tense.  Jedná se o vozidlo, které v sobě zahrnuje jak benzínový motor, tak elektromotor.

Read More

DS Automobiles vystavuje svůj plně elektrický monopost na veletrhu Viva Technology

Viva Technology, největší evropská přehlídka věnovaná technologiím a inovacím, otevře své brány zítra na pařížském výstavišti Expo Porte de Versailles. Společnost DS Automobiles vystaví svou třetí generaci vozu Formule E na osmém ročníku veletrhu Viva Technology

Read More

TZMO: Ohlédnutí za Seni Cupem 2024: Fotbalové nadšení bez hranic

 Ve středu 15. května 2024 se na hřišti FC Slovan Havlíčkův Brod konal 17. ročník oblíbeného fotbalového turnaje handicapovaných osob Seni Cup. Akce přilákala 16 týmů ze zařízení sociálních služeb z celé České republiky a přinesla řadu inspirativních okamžiků naplněných sportovním duchem a nadšením ze hry.

Read More

TP-Link představuje domácí kameru Tapo C125 s podporou Apple Home a umělou inteligencí

 Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových řešení a produktů chytré domácnosti, přichází na český trh s domácí bezpečnostní Wi-Fi 6 kamerou Tapo C125. Produkt vyznačující se kompaktností podporuje detekce pomocí umělé inteligence (AI), hlasové ovládání prostřednictvím Apple Home a dbá na soukromí uživatelů díky fyzickému privátnímu režimu. Kameru lze použít i jako dětskou chůvičku, jelikož disponuje duálním IR režimem.

Read More

Prevence na prvním místě: Nové screeningové programy a úspěchy v boji proti rakovině

V květnu se každoročně koná sbírka v rámci Českého dne proti rakovině, tentokrát s důrazem na prevenci rakoviny prsu a význam screeningových programů. Zvýšení povědomí o nutnosti prevence onkologických onemocnění je klíčové vzhledem k rostoucímu počtu případů každým rokem. V České republice fungují dlouhodobě tři osvědčené screeningové programy a nově jsou spuštěny dva programy zaměřené […]

Read More

Co si pohlídat při výběru plastových oken

Když se rozhodujete pro nová okna, výběr materiálu oken hraje klíčovou roli. Plastová okna jsou díky svým výhodám častou volbou pro mnoho domácností. V tomto článku se podíváme na to, co byste měli pohlídat při výběru oken z plastu, a prozkoumáme hlavní výhody, které tyto okna nabízí.

Read More

Druhé celkové vítězství v Misanu pro Maserati GT2 týmu LP Racing Goriniho a Tamburiniho

Maserati GT2 týmu LP Racing č. 1 s Leonardem Gorinim a Carlem Tamburinim za volantem získalo své druhé celkové vítězství sezóny v evropské sérii Fanatec GT2 Powered by Pirelli, která se zúčastnila svého druhého závodu na okruhu Misano World Circuit. Italská dvojice po vítězství v prvním 50minutovém závodě skončila ve 2. závodě na druhém místě […]

Read More