LIFESTYLE

Zapomenutá písnička Václava a Jana Neckářových. Objevila se po desítkách let

V pražském sídle Pojišťovny VZP, a.s. přivítala její místopředsedkyně představenstva Halina Trsková v pořadí již čtvrtou výherkyni z řad seniorů, kteří se zapojili do projektu Pošlete vzkaz příběhem. Výherkyně, paní Blanka Holubová, si pro sebe a pro občanské sdružení Mezi námi, o.p.s. přála dva notebooky. Měla je mít!

Read More

Zpátky do školy: Přeřaďte rychlost na Wi-Fi 6

Prázdniny pomalu končí a spolu s tím se zvyšují i potřeby domácností na pořádné připojení k internetu. Pokud ještě nemáte domácí bezdrátovou síť postavenou na Wi-Fi 6, v následujícím článku se dozvíte, v jakých případech by se vám upgrade na novější standard hodil a co k němu budete potřebovat.

Read More

Když srdce bije na poplach. Na kardiovaskulární onemocnění zemře každý třetí Čech

 Onemocnění srdce patří nejen u nás, ale i ve světě k nejčastějším příčinám úmrtí. Uvádí se, že v roce 2020 mělo na svědomí přes 19 milionů životů. Odborníci ale upozorňují, že hlavním spouštěčem nemoci bývá vedle genetiky právě nezdravý životní styl spojený s nadměrnou konzumací alkoholu, kouřením i nedostatkem pohybu. Na závažnost choroby i důležitost prevence upozorňuje 29. září Světový den srdce.

Read More

Citroën C5 Aircross plug-in hybrid vás doveze úsporně, pohodlně a bezpečně do cíle vašich cest

Do naší redakce jsme dostali k testování SUV Citroën C5 Aircross ve verzi plug-in hybrid a provedli jsme s ním klasické testy se zaměřením na využití hybridního pohonu, to znamená maximální nabíjení baterie s nejvíce možným použitím elektrického pohonu ke snížení emise a spotřebovaných pohonných hmot. Hlavním naším cílem tedy bylo co nejefektivněji využívat rekuperací a kombinovaným jízdním […]

Read More

DS Automobiles PARTNEREM PŘEHLÍDKY Chantilly Arts & Élégance Richard Mille 2022

Společnost DS Automobiles se zúčastní nejprestižnější soutěže Concours d’Élégance pořádané ve Francii. Značka, která tuto soutěž s vozem DS E-Tense společně s módním návrhářem Eymericem Françoisem v roce 2016 vyhrála, se vrací s vozem DS E-Tense Performance a modelem salonu Nicha.

Read More

Zvýšení důchodu od září. O kolik a pro koho?

Právě probíhá druhá mimořádná valorizace důchodů z důvodu vysoké inflace. Valorizace je navázaná na zářijovou splátku důchodu tudíž část důchodců už zvýšený důchod dostala a část ho dostane v následujících dnech. Zvýší se všechny státní důchody? A jaký vliv na zvýšení důchodu má zaměstnání v penzi?

Read More

Stezka korunami stromů Krkonoše věnuje měsíc říjen seniorům

Pokud přemýšlíte, jak udělat radost prarodičům, strávit s nimi příjemný den, přijeďte na Stezku korunami stromů v Janských lázních. U příležitosti Mezinárodního dne seniorů můžete využít snížené vstupné a speciální menu v místní restauraci. Den seniorů celosvětově oslavíme 1. října, ale tradiční vstupenku 1+1 zdarma a zvýhodněné menu si na Stezce můžete se svými blízkými užít během celého října.

Read More

Projekt Pošlete vzkaz příběhem má další oceněnou. Tentokrát se jelo do Libiny na Šumpersku.

Již počtvrté gratulovala zástupkyně Pojišťovny VZP, a.s. Ing. Halina Trsková vítězi projektu „Pošlete vzkaz příběhem“. Po Sedlčanech a Znojmu tentokrát zavítala do Domova seniorů Libina na Šumpersku, aby devadesátišestileté vítězce, paní Vlastě Hunkesové, předala šek na 30 000 korun. Vedení domova za výhru pořídilo zahradní houpačku, dva zahradní stoly a osm zahradních židlí, které poslouží 72 obyvatelům Domova seniorů a Domova se zvláštním režimem Libina.

Read More

Lucie Zedníčková má 18 let po porodu figuru jako zamlada

Lucii Zedníčkovou si většina z nás pamatuje z rolí ve filmech jako je Kouř nebo Saturnin, kde hrála velmi mladá a okouzlila svou krásou celou republiku. Věk Lucii na kráse rozhodně neubral. Je také pyšnou matkou syna Mikuláše a dcery Amelie. Lucie přiznala, že přivést na svět dva potomky se však podepsalo na jejím těle. Potkali jsme ji na klinice Esthé, na které řeší své problematické partie – bříško – se zkušeným plastickým chirurgem, ale také spolužákem z gymnasia MUDr. Karlem Urbanem.

Read More

OBECNÍ DŮM Smetanova síň GALAVEČER k výročí 30. let společnosti ARCHINA Design a slavnostní předání poháru cen 7. ročníku ISPIRELI AWARDS

Architektonická a projekční společnost ARCHINA Design s.r.o., byla založena v roce 1992. Zakladatelem společnosti je absolvent Fakulty architektury ČVUT s čtyřicetiletou praxí architekt Ing. arch. Ivo Nahálka, který je autorem 40 realizovaných hotelů a 30 dalších staveb. Za 30 let existence vzniklo ve firmě více než 100 projektů v rámci Evropy a Saúdské Arábie. Společnost zajišťuje komplexní projektovou a inženýrskou činnost včetně vedení staveb a zajišťuje projekty všech typů občanských staveb a projekty interiérů. Společnost disponuje vlastním 3D grafickým oddělením, které vytváří 3D vizualizace všech projektů a prezentací.

Read More