Cyklistika

Silniční cyklisty čeká evropský šampionát v Itálii, věří v medaili

Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.

Read More

Historický úspěch českého fourcrossu: Slavík i Hájková mají titul!

Česko potvrdilo, že je fourcrossovou velmocí. Tomáš Slavík a Michaela Hájková nenašli na mistrovství světa v italském Val di Sole přemožitele a oba získali zlaté medaile i duhoví dresy šampiónů!Zatímco pro zkušeného Slavíka jde už o třetí titul v kariéře (předtím triumfoval v letech 2010 a 2014), Hájková se dočkala poprvé a navázala na zlata Romany Labounkové z let 2018 a 2019, která už kariéru ukončila.

Read More

Biker Cink vybojoval při premiéře Short Tracku na mistrovství světa ve Val di Sole čtvrté místo

Prvním mistrem světa se stal Američan Christopher Blevins, stříbrnou příčku obsadil Brazilec Henrique Avancini a bronzovou Němec Maximilian Brandl. Ondřej Cink zaostal za vítězem o pouhé tři vteřiny. Druhý český reprezentant na startu, Jan Škarnitzl, obsadil 26. místo.

Read More

ŠKODA AUTO generálním partnerem výjimečného cyklozávodu L`Etape Czech Republic by Tour de France

 Mladoboleslavská automobilka se stala generálním partnerem výjimečného cyklistického závodu. L`Etape Czech Republic by Tour de France je příležitostí, jak si i běžný fanoušek cyklistiky může vyzkoušet pocity velkých mistrů řídítek. Pojede se v sobotu 28. srpna a startující si mohou vybrat jednu ze dvou tras podle svých dovedností.

Read More

Česká štafeta na evropském šampionátu horských kol šestá

Reprezentanti ve složení Ondřej Cink, Jan Zatloukal, Karolína Bedrníková, Tereza Sásková, Jitka Čábelická a Filip Konečný obsadili na mistrovství Evropy v závodě šestičlenných štafet šesté místo. 

Read More

Silniční cyklisty do 23 let čeká ve Francii závod roku – 57. ročník Tour de l´Avenir

Od 13. do 22. srpna čeká reprezentační výběr českých silničních cyklistů U23 závod roku: slavný Tour de l´Avenir. Vloni se kvůli Covidu neuskutečnil, teď se jede jeho 57. ročník.

Read More

Český šampionát horských kol míří premiérově do Harrachova

Mistrovství Českéé republiky horských kol v cross-country se uskuteční v Harrachově od 19. do 22. srpna. Organizace se ujali pořadatelé maratonského seriálu horských kol Prima CUP a ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, ten se uskuteční 18. září. Pořadatelé přicházejí podobně jako u maratonu s novinkami a pojímají závod cross country ve zcela nové divácky atraktivní režii.

Read More

Vítěz 108. ročníku Tour de France Tadej Pogačar obdržel trofej z křišťálového skla navrženou ŠKODA AUTO

Za své již druhé celkové vítězství na Tour de France převzal v neděli na pařížské třídě Champs-Élysées Tadej Pogačar trofej pro vítěze

Cenu navrhlo oddělení ŠKODA Design a která je vyrobena z českého křišťálového skla. 22letý Slovinec se prosadil proti konkurenci v pravděpodobně nejnáročnějším cyklistickém závodě na světě, který měří 3 414 kilometrů. Plně elektrický vůz ŠKODA ENYAQ iV opět vedl peloton jako ředitelské vozidlo (“Red Car”) v závěrečné etapě z Chatou do Paříže. ŠKODA AUTO podporuje cyklistický závod jako hlavní partner závodu již od roku 2004.

Read More

Nominace silničářů do Tokia: Štybar, Schlegel, Kukrle a Neumanová

 Silniční komise Českého svazu cyklistiky dnes schválila nominaci silničářů na olympijské hry v Tokiu. Čtyřčlenný výběr tvoří Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step), Michal Schlegel, Michael Kukrle (oba Elkov Kasper) a jedinou ženou bude Tereza Neumanová (Women Cycling Team).

Read More

Boj o mistrovské tituly i olympiádu začíná! V časovce jde o všechno, mám čtyři favority, říká reprezentační trenér

Od čtvrtka do neděle se bude ve slovenských Bánovcích nad Bebravou soupeřit o mistrovské tituly při společném šampionátu SR a ČR. Trenér české silniční reprezentace Tomáš Konečný tam samozřejmě nebude chybět, protože mistrovské závody jsou důležité i z hlediska nominace na olympiádu do Tokia.

Read More
YouTube
Share