Cyklistika

Nominace silničářů do Tokia: Štybar, Schlegel, Kukrle a Neumanová

 Silniční komise Českého svazu cyklistiky dnes schválila nominaci silničářů na olympijské hry v Tokiu. Čtyřčlenný výběr tvoří Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step), Michal Schlegel, Michael Kukrle (oba Elkov Kasper) a jedinou ženou bude Tereza Neumanová (Women Cycling Team).

Read More

Boj o mistrovské tituly i olympiádu začíná! V časovce jde o všechno, mám čtyři favority, říká reprezentační trenér

Od čtvrtka do neděle se bude ve slovenských Bánovcích nad Bebravou soupeřit o mistrovské tituly při společném šampionátu SR a ČR. Trenér české silniční reprezentace Tomáš Konečný tam samozřejmě nebude chybět, protože mistrovské závody jsou důležité i z hlediska nominace na olympiádu do Tokia.

Read More

Na Zličíně se pojede Pražský MTB pohár doleva i doprava, vezměte si plavky   

Nadcházející víkend bude patřit dalším dvěma závodům ŠKODA Pražského MTB poháru, které přivítá tradiční lokalita seriálu – zličínský bikepark. Meteorologové předpovídají tropické horko, denní teploty obou víkendových dnů se mají vyšplhat přes 30 stupňů, a tak závodníci i jejich doprovody po odjetí závodu jistě uvítají osvěžující vodu v sousedícím rybníku Dolejšák, který byl v minulém roce vyčištěn, rekonstruován a už při loňském závodě se stal vyhledávanou zábavou a součástí zličínského závodu.

Read More

Biker Cink se po pěti letech se vrátil na stupně vítězů ve Světovém poháru. V short tracku v Leogangu druhý

Skvělý začátek zaznamenal Ondřej Cink ve Světovém poháru v Leogangu, když v short tracku obsadil druhé místo. Po pěti letech se tak vrátil na stupně vítězů v závodě Světového poháru horských kol. Český reprezentant nestačil pouze na Švýcara Mathiase Flückigera. Třetí finišoval Nizozemec Milan Vader. Na 28. místě se prosadil Jan Škarnitzl.

Read More

Vydařená derniéra v Beckově!

Úvodní kolo volnočasového seriálu horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se uskutečnilo v Beckově a pro tuto oblíbenou bikovou lokalitu, kde trénuje úspěšný mládežnický tým ADASTRA Cycling Team, to byl i závod poslední.

Read More

Češi mají třetí evropský titul, Koblasa vyhrál i silniční závod

Ve vynikající formě jsou čeští handicapovaní cyklisté na mistrovství Evropy v Horním Rakousku. Ivo Koblasa závodící v kategorii C2 dokázal po páteční časovce zvítězit i v silničním závodě s hromadným startem.

Read More

Na ME v para cyklistice po dvou dnech dva mistři Evropy – Ivo Koblasa i Patrik Jahoda vezou ze svých kategoriích v časovce jednotlivců zlato

Hned první den se handbiker Patrik Jahoda postaral o vynikající úspěch české para-cyklistiky, když v časovce mistrovství Evropy 2021 v Horním Rakousku dokázal zvítězit. Druhý den vítězná mise českých cyklistů pokračuje – Ivo Koblasa v kategorii C2 po 25 km dlouhé časovce protíná cílovou pásku jako první.

Read More

Biker Cink v Brně vyhrál přesvědčivě

Týden po startu Českého poháru MTB na šumavském Zadově pokračoval dnes prestižní seriál v cross country v Brně.  Vedle nejlepších českých bikerů přijela opět velice kvalitní konkurence ze zahraničí. Závod žen vyhrála Estonka Janika Loivová, před Jitkou Čábelickou. Mužům jasně dominoval Ondřej Cink. 

Read More

Vasová a Egger vítězí v úvodním závodu Českého poháru v cross country na Zadově

Úvodní závod seriálu v cross country IZOMAT Cup – Český pohár MTB na šumavském Zadově vyhráli v elitních kategoriích Maďarka Kata Blanka Vasová a německý závodník Georg Egger. Z Čechů si vedl nejlépe v závodu kategorie C1 kalendáře UCI Jan Škarnitzl, který skončil druhý a třetí dojela jeho sestra Jitka Čábelická.

Read More

Čeští bikéři obsadili podium úvodního kola Slovenského MTB poháru. Zatloukal skončil druhý, Škarnitzl třetí

Lyžařský areál Drozdovo byl dějištěm úvodního kola Slovenského MTB poháru, který spadal do kategorie UCI C2 a našim reprezentantům se dařilo.

Read More
YouTube
Share