Cyklistika

Tábor převzal v nizozemském Hoogerheide štafetu pořadatele MS v cyklokrosu

Nizozemsko – Mistrovství světa v cyklokrosu v severobrabantském městečku Hoogerheide je minulostí. Pro Tábor mělo převeliký význam. Vedení města převzalo přímo v nizozemském království pořadatelskou štafetu, a to do rukou starosty Štěpána Pavlíka, místostarostky Lenky Horejskové a šéfa českého cyklokrosu Petra Balogha. Příštím hostitelem světové cyklokrosové špičky bude totiž počátkem února 2024 jihočeský Tábor a zdejší sportovní areál Komora. 

Read More

Juniorka Dlasková skončila na cyklokrosovém MS osmá

Zatím nejlepším výsledkem české výpravy na světovém cyklokrosovém šampionátu v nizozemském Hoogerheide je osmé místo Vandy Dlaskové v závodě juniorek. O pět míst za ní skončila Eliška Hanáková, mezi muži do 23 let byl i přes řadu technických problémů nejlepší Matyáš Fiala klasifikovaný na 26. místě. V závodě žen elite český cyklokros na startu zastoupení neměl.

Read More

L’Etape Czech Republic by Tour de France 2023: Tři trasy a hvězdný Bradley Wiggins

Pestřejší, dynamičtější a otevřená ještě většímu množství cyklistů bude L’Etape Czech Republic by Tour de France 2023, která se pojede v příštím roce 10. června. Trasy silničního závodu pro amatérské cyklisty na kompletně uzavřených cestách pro veškerou dopravu během úterního podvečeru odhalila pořádající agentura Petr Čech Sport při slavnostní prezentaci v pražském kině Přítomnost.

Read More

Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá

Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru,kde dojel na sedmé místě. Jen o jednu příčku níže skončila mezi ženami U23 Kristýna Zemanová. Naopak neuspěli junioři. Jeden ze spolufavoritů závodu Václav Ježek obsadil až osmnácté místo, o dvě místa před ním skončil Ondřej Novotný. Titul mezi jezdci elite vybojoval domácí Michael Vanthourenhout před obhájcem zlata Nizozemcem Larsem van der Haarem, třetí dojel Belgičan Laurens Sweeck.

Read More

Jedenáct českých cyklistů startuje na dráhovém mistrovství světa

Hned jedenáct českých reprezentantů se představí na světovém dráhovém šampionátu cyklistů, který se uskuteční v Paříži od 12. do 16. října. Na dráze bude o co nejlepší výsledky usilovat šest sprinterů a kvintet jezdců ve vytrvalostních disciplínách.

Read More

Mathias Vacek slaví stříbro na světovém šampionátu v silničním závodě U23

Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem. Až ve finiši ho předčil Kazach Jevgenij Fjodorov. Navíc Pavel Bittner spurtoval na skvělém šestém místě.

Read More

Medailové žně na závěr juniorského dráhového světového šampionátu

Závěrečný pátý den světového juniorského šampionátu v dráhových disciplínách v izraelském tel Avivu vyšel české výpravě naprosto famózně. Z pěti disciplín se jen jednou nikdo z našich jezdců nedostal na stupně vítězů, jinak Češi vybojovali dvě zlata a dva bronzy, celkově z mistrovství si domu vezou šest cenných kovů.

Read More

Cyklista Kukrle byl po úniku druhý v závěrečné etapě SAZKA Tour, celkově vyhrál třetí Rota

Český cyklista Michael Kukrle z týmu Elkov Kasper skončil druhý v dnešní závěrečné etapě Sazka Tour, která měřila 180 kilometrů a vedla ze Šumperka do Šternberka přes celkem 2720 výškových metrů. Při závodu si tak po třetí pozici v úvodní etapě připsal druhé pódiové umístění. Závěrečný díl vyhrál po úniku Francouz Alexis Guerin.

Read More

Jedenáctý Hirt pomohl Rotovi udržet žlutý trikot v cyklistické SAZKA Tour

Český cyklista Jan Hirt dovezl týmového parťáka Lorenza Rotu na šesté místo na Dlouhých stráních a pomohl mu udržet žlutý dres vedoucího jezdce průběžného pořadí Sazka Tour. Hirt obsadil ve třetí etapě jedenácté místo a zejména v závěrečném kopci byl velmi aktivní. Etapu dlouhou 150 kilometrů z Moravské Třebové, v níž závodníci nastoupali 2730 metrů, vyhrál Kamiel Bonneu z Belgie, který v těsném dojezdu porazil Anthona Charminga z Dánska.

Read More

Cink a Czeczinkarová jsou bikovými mistry republiky  

Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru, přinesl již šestý (čtvrtý v řadě) titul pro Ondřeje Cinka (Kross Orlen Cycling Team) a premiérový pro Janu Czeczinkarovou (Liv ELMTRADE Racing). Ve Stupně se také šampiony mezi juniory stali favorizovaní Simona Spěšná a Ondřej Novotný.

Read More