Cyklistika

Tadej Pogačar je vítězem 107. Tour de France, získal křišťálovou trofej, kterou navrhl ŠKODA Design

Po téměř 3 500 ujetých kilometrech po celé Francii se včera vítězem letošního 107. ročníku Tour de France stal Tadej Pogačar. Pro 21letého Slovince to byl první úspěch na největším cyklistickém závodě světa v jeho kariéře. Stejně jako vítězové minulých ročníků obdržel Tadej Pogačar křišťálovou trofej, navrženou oddělením ŠKODA Design. Zelenou trofej pro vítěze bodové klasifikace obdržel včera v Paříži jezdec Sam Bennett. Zelený trikot pro nejlepšího sprintera, který letos již pošesté sponzoruje ŠKODA AUTO jako oficiální hlavní partner Tour de France, si zajistil 29letý Ir. Při včerejší závěrečné etapě z Mantes-la-Jolie do Paříže vedl peloton opět jako velitelský vůz („Red Car“) nový elektromobil ŠKODA ENYAQ iV.

Read More

Metodický pokyn hlavní hygieničky ČR k jednotnému postupu krajských hygienických stanic při konání sportovních akcí

Dnes vydala hlavní hygienička ČR metodický pokyn a pravidla pro konání sportovních soutěží, které připravila Národní sportovní agentura (NSA) ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví a jsou určena k zajištění řádného průběhu sportovních soutěží i v této těžké epidemiologické situaci.

Read More

Deset let přímých přenosů Tour de France v České televizi: nový ročník startuje již tuto sobotu

Deset let přímých přenosů a zároveň desátý start Romana Kreuzigera, to jsou výročí, která se pojí s nadcházejícím ročníkem nejslavnějšího cyklistického klání, Tour de France, jenž na obrazovkách České televize startuje již tuto sobotu. Ačkoli se závod zcela netradičně přesunul na nejzazší termín ve své historii, Česká televize z něj již tradičně nabídne divákům v přímých přenosech všech 21 etap.

Read More

Berouně vzniká cyklověž

V sousedství autobusového a vlakového nádraží začala v polovině srpna stavba cyklověže. Tato zastřešená bezpečná úschovna s automatickým systémem pro uložení 118 kol by měla být hotová do konce roku.

Read More

Top česká cyklistika na 17. Memoriálu Jana Veselého, 8. závodu Českého poháru mládeže a žen na silnici a 4. ročníku FARM TOUR

Memoriál Jana Veselého přivádí do Ostravy v 29. 8. nejlepší české cyklisty ve všech věkových kategoriích. Na své si přijdou na oblíbeném okruhu na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě profesionálové, diváci i amatérští jezdci. V neděli výkonnostní borci pokračují v závodě Českého poháru se startem v Hrabyni.   

Read More

Poslední výzva, kdy mohou sportovní organizace čerpat slevu na nájemném

Do pondělí 31. srpna 2020 včetně, mají sportovní organizace poslední možnost žádat Národní sportovní agenturu o příspěvek na nájemné. A to za předpokladu, že jsou ve svém sportovním zařízení v nájmu hl. m. Prahy a mají zájem o dotaci v souladu s podmínkami výzvy.

Read More

Adam Ťoupalík mistrem ČR v silničním závodě

Mistrem republiky v silničním závodu s hromadným startem se stal v Mladé Boleslavi Adam Ťoupalík. Ve spurtu vedoucí pětičlenné skupiny na společném mistrovství českých a slovenských jezdců, zvítězil jezdec stáje Elkov Kasper před Zdeňkem Štybarem (Deceuninck QuickStep) a Petrem Vakočem z Alpecin Fenix.

Read More