Cyklistika

Bittner byl v poslední etapě Závodu míru těsně druhý, Vacek je celkově třetí

Český cyklista Pavel Bittner podruhé bojoval o vítězství v etapě Závodu míru a podruhé těsně prohrál. Ve finiši po 167 kilometrech ho na náměstí v Jeseníku o setinu porazil Brit Samuel Watson. Další český cyklista Mathias Vacek projel cílem v hlavním pelotonu na třicátém místě a v celkovém hodnocení tak udržel konečnou třetí pozici. Celkovým vítězem se stal Belgičan Lennert Van Eetvelt, který nejlépe zvládl sobotní klíčový dvojí výjezd na Dlouhé Stráně.

Read More

Hirt vyhrál královskou etapu Gira!

Český reprezentant Jan Hirt si připsal nejcennější výsledek dosavadní kariéry. Z úniku vyhrál po famózním výkonu královskou 16. etapu Giro d´Italia a v průběžném pořadí poskočil na skvělé deváté místo!

Read More

Kulhavý rozjíždí poslední sezonu profibikera

Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý ohlásil, že má před sebou poslední sezonu profesionálního bikera. Rozloučil by se rád třeba titulem mistra Evropy či světa v maratonu.

Read More

Český svaz cyklistiky se vydává na cestu čisté mobility, do jeho služeb míří 13 elektrifikovaných vozů ŠKODA

Flotila služebních vozů Českého svazu cyklistiky (ČSC) se do konce roku 2022 stane stoprocentně elektrifikovanou. V rámci partnerství s mladoboleslavskou automobilkou ji vytvoří 10 čistě elektrických modelů ŠKODA ENYAQ iV a 3 elektrifikované vozy z rodiny ŠKODA iV. Bylo to oznámeno na dnešní tiskové konferenci, která se uskutečnila při zahájení cyklistického veletrhu For Bikes 2022 na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech.

Read More

Začíná 7. ročník akce Díky, trenére. Vyjádřit podporu svým koučům mohou mladí sportovci i jejich rodiče

 Mladí sportovci i jejich rodiče mají znovu možnost poděkovat trenérům za jejich práci a nasazení. Začaly nominace na 7. ročník akce Díky, trenére, která vyzdvihuje přínos a obětavost trenérů mládeže. Nominovaní trenéři dostanou poděkování od dětí i slavných českých sportovců a mají šanci získat finanční příspěvky v celkové výši 200 000 Kč pro svůj sportovní klub či na zahraniční stáž. Na podzim pak budou spolu se svými svěřenci usilovat o titul Trenér mládeže 2022. Nejnovějším partnerem akce se letos stala Národní sportovní agentura.

Read More

Praha vyhlašuje program na pomoc sportovištím, které postihlo skokové navýšení cen energií

V souvislosti s pokračujícím zvyšováním cen energií a s tím spojeným nárůstem provozních nákladů pražských sportovišť vyhlašuje hlavní město dotační program, který má za cíl zmírnit ekonomické dopady na energeticky náročná sportovní zařízení. Pro tyto účely bude z rozpočtu Prahy poskytnuto 25 milionů korun.

Read More

Do své páté sezony vstupuje MTB tým GAPP System – Kolofix s novým vedením a osmi závodníky  

Dlouhodobým cílem týmu, nově s 8 cyklisty jsou olympijské hry 2024 v Paříži, těmi krátkodobými pak zisk alespoň tří domácích titulů a vstup do elitní patnáctky UCI týmů.

Read More

Kristián Hynek a jeho MTB tým Canynon Nortwave představil plány a sestavu pro rok 2022

Canyon Northwave MTB Team představil staronovou sestavu a také závodní plány pro novou sezónu 2022. Tým Kristiána Hynka, jednoho z našich neúspěšnějších maratonců na horských kolech, nově posiluje také jeden z předních českých silničářů Petr Vakoč.

Read More

Ondřej Cink se stal poprvé v kariéře Králem cyklistiky  

Jednatřicetiletý biker polské stáje Kross Orlen Cycling Team Ondřej Cin, byl vyhlášen Králem české cyklistiky za rok 2021. V anketě Českého svazu cyklistiky, jejímž generálním partnerem je společnost ČEZ, porazil fourcrossaře Tomáše Slavíka a silničáře Zdeňka Štybara.

Read More

Kdo si nasadí korunu pro Krále cyklistiky?  

Už po 57. se bude vyhlašovat Král cyklistiky. Český svaz cyklistiky ocení své nejlepší sportovce ve čtvrtek 3. února v Kongresovém sále PVA EXPO PRAHA Letňany od 20:15 hod. v přímém přenosu na kanálu ČT Sport.

Read More