Cyklistika

Cyklistický tým Novo Nordisk uzavřel partnerství s Xero Shoes. Bude z něj těžit i český profesionální cyklista Matyáš Kopecký

První profesionální cyklistický tým na světě složený ze sportovců s diabetem Team Novo Nordisk uzavřel partnerství s výrobcem minimalistické obuvi Xero Shoes.  Xero Shoes se stává oficiální obuví týmu pro aktivity mimo cyklistické pedály.

Read More

Bez ambicí na medaili by nemělo smysl závodit, říká Vacek před mistrovstvím světa

Elitní český cyklista Mathias Vacek, který se letos stal mistrem republiky v silničním závodě, by o nejvyšší příčky rád zabojoval i na nadcházejícím mistrovství světa ve Skotsku. “Už jsem říkal, že na všechny závody jezdím s mentalitou vyhrát, jinak bych nebyl závodník. S jiným mentálním nastavením by nemělo smysl do Glasgow jet,” říká Vacek.

Read More

Brácha byl pro mě v závodě klíčový člověk, chválil Mathias Vacek po republikovém titulu staršího sourozence

Mathias Vacek o víkendu ovládl poprvé v kariéře mistrovství republiky v silničním závodě, když zvládl závěrečný sprint. “Nečekal jsem, že bych takhle dokázal zašpurtovat. Jsem rád, že konečně ukážeme dres pro mistra republiky na pořádných závodech ve World Tour," radoval se Mathias bezprostředně po dojezdu.

Read More

Chci jet na celkové umístění, říká Mathias Vacek před Tour de Norway

 Mathiase Vacka čeká od pátku do pondělí etapový závod v Norsku, kde se představí po více než měsíční pauze od závodění. Úvodní čtyři měsíce roku měl totiž stále teprve dvacetiletý cyklista elitního týmu Trek-Segafredo extrémně náročné. Vždyť od konce ledna do poloviny dubna měl za sebou neuvěřitelných 31 závodních dnů.

Read More

David Friedel bere bronz na Juniorské sérii v Novém Městě na Moravě

Český junior David Friedel získal senzační třetí místo na juniorské sérii v rámci Světového poháru v Novém Městě , člen CISO

Read More

Cink a Terpstraová ovládli Český MTB pohár v Touškově

Ondřej Cink a Anne Terpstraová z Nizozemska potvrdili roli největších favoritů a ovládli druhý díl Českého poháru v cross country horských kol v Městě Touškov.

Read More

Úvodní závod ČP MTB XCO v Kutné Hoře ovládl Ulík a Czeczinkarová

Úvodní závod Českého poháru v olympijském cross country na horských kolech v Kutné Hoře vyhráli v hlavních kategoriích Jana Czeczinkarové (Berria Vittoria Factory Team) a slovenský mistr v barvách Expres CZ – TUFO Team Kolín Matej Ulík.

Read More

Kulhavý – plavání s kopanci, kolo s mega náskokem, běh slušný – vyhrál svůj první triatlon XTERRA

Při své mezinárodní triatlonové premiéře si Jaroslav Kulhavý hned připsal vítězství. Na závodě XTERRA Malta, který patří do nižší kategorie této komerční série, předvedl v cyklistice výkon hodný olympijského šampiona a zajistil si díky tomu vítězství.

Read More

Pavel Kelemen ovládl úvodní závod Českého poháru na silnici ve Velké Bíteši

Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v neděli 26. 3. ve Velké Bíteši. Pavel Kelemen závod pro sebe v závěrečném spurtu rozhodl, když přesprintoval Dominika Neumana z Elkov Kasper a Richarda Holce z TUFO Pardus Prostějov. Pořadí v kategorii do 23 let ovládl Filip Chýle, který se zároveň stal také nejlepším nováčkem soutěže.

Read More

Tábor převzal v nizozemském Hoogerheide štafetu pořadatele MS v cyklokrosu

Nizozemsko – Mistrovství světa v cyklokrosu v severobrabantském městečku Hoogerheide je minulostí. Pro Tábor mělo převeliký význam. Vedení města převzalo přímo v nizozemském království pořadatelskou štafetu, a to do rukou starosty Štěpána Pavlíka, místostarostky Lenky Horejskové a šéfa českého cyklokrosu Petra Balogha. Příštím hostitelem světové cyklokrosové špičky bude totiž počátkem února 2024 jihočeský Tábor a zdejší sportovní areál Komora. 

Read More