Brno

Přes 31 tisíc návštěv, prohlídky s asistenční službou pro nevidomé či světová hudební premiéra – to byl Open House Brno 2024

Loňský rekord návštěvnosti Open House Brno padl. Sedmý ročník oblíbeného brněnského festivalu architektury a urbanismu zaznamenal celkem 31 912 návštěv, o 4 tisíce víc než v předešlém roce. Přibylo téměř 2 tisícepřehrání našich podcastů pro individuální prohlídky. Největší zájem byl o prohlídky AZ Tower, Vilu Engelsmann či Tesařovu vilu, z kurátorského záměru to byla ZŠ a MŠ […]

Read More

Podchod v Brně se z větší části znovu zpřístupní lidem

Po nedávném požáru zůstal na zhruba dva týdny uzavřený podchod pod hlavním nádražím. Práce na jeho renovaci ale naštěstí pokročily rychle a už od zítra bude možné ho částečně otevřít.

Read More

PAPÍRNY BRNO sázejí na výrobu krabic , nová linka patří nejefektivnějším u nás .

 Tradiční výrobní podnik PAPÍRNY BRNO, známý širokým výrobním programem, jemuž dominují školní sešity, přichází v roce 2024 s novinkou v podobě výroby lepenkových krabic. Progresivní přístup ke skladbě výrobního portfolia s sebou na druhé straně přináší i redukci dosavadních služeb.

Read More

Filozofická fakulta se poprvé zapojí do Muzejní noci. Zpřístupní protiletecký kryt

Komentované prohlídky, workshopy pro děti i dospělé, možnost prožít atmosféru antického sympozia. Filozofická fakulta Masarykovy univerzity nabídne u příležitosti Muzejní noci 2024 program v budovách na ulici Arna Nováka a Joštova.

Read More

Jubilejní EKOFILM představuje vizuální styl 50. ročníku. Jeho autorem je mladý tvůrce se znevýhodněním

Nejstarší evropský filmový festival o životním prostředí EKOFILM představil vizuální styl pro jubilejní 50. ročník. Letos poprvé se na něj vyhlásila veřejná soutěž. Vítězné grafické zpracování letošního tématu „Jak (ne)zabít přírodu“ vybrali organizátoři z dvaceti šesti přihlášených návrhů. Ten vítězný vznikl ve studiu Maturus, které zaměstnává tvůrce s handicapem. Autor ilustrací, šestadvacetiletý Oliver Moučka, vsadil […]

Read More

Výstava kosatců IRIS proběhne o dva týdny dříve

Návštěvníci Botanické zahrady a arboreta MENDELU mohou letos rozkvetlé kosatce obdivovat už od pátku 10. května. Tradiční výstava IRIS proběhne totiž kvůli počasí oproti původnímu plánu o dva týdny dříve. Posledním dnem, kdy bude výstavu možné navštívit, je pondělí 13. května.

Read More

Česká pošta a Magistrát města Brna otevřely první třípřepážkovou poštu Partner

V pondělí 6. května 2024 byla v Brně v Orlí ulici slavnostně otevřena první třípřepážková pošta Partner v České republice. Provozovat ji bude Magistrát města Brna v budově, kde doposud fungovala pobočka České pošty, přesunutá sem z OC Velký Špalíček. Pošty Partner jsou plnohodnotné pobočky, které nabízejí všechny poštovní služby.

Read More

Rok spolupráce Mendelovy univerzity s Lesy ČR

Memorandum o pětileté spolupráci podepsal Školní lesní podnik Masaryků les Křtiny (ŠLP Křtiny) se státním podnikem Lesy České republiky (Lesy ČR) loni v červnu. ŠLP Křtiny v lesích Mendelovy univerzity (MENDELU) dlouhodobě hospodaří v souladu s adaptační strategií na změnu klimatu, jež spočívá v pěstování lesů prostorově, věkově i druhově rozrůzněných. O své zkušenosti s […]

Read More

Přehlídka automobilové techniky 2024 -Brno

Technické muzeum v Brně jako každý rok otevře depozitář v Brně-Řečkovicích s historickými vozidly. Zájemci si budou moci prohlédnout vozy z muzejních sbírek – vozidla městské hromadné dopravy (autobusy, trolejbusy), vojenskou techniku i osobní automobily. Chybět nebudou ani návštěvníky oblíbené okružní jízdy historickými autobusy do okolí.

Read More

Masarykova univerzita založila MUNI Ventures

Masarykova univerzita otevírá novou kapitolu v propojení vědy a společnosti s cílem přinést vědecké objevy tam, kde mohou nejvíce pomoci – mezi lidi. Z těchto důvodů založila vlastní společnost MUNI Ventures, jejímž posláním je, aby se řada objevů, patentů a dalších unikátních vědeckých výsledků rychleji dostala do praxe.

Read More