Brno

Brno opanuje temperamentní Brasil Fest. Na Nové radnici zavlaje při té příležitosti brazilská vlajka a návštěvou ji poctí brazilská delegace

Atmosféru, kterou je možné zažít jen v Riu nebo v Brně, vnese do města od pátku 30. července do neděle 1. srpna mezinárodní hudební a taneční festival Brasil Fest Brno 2021. Jeho druhý ročník se uskuteční za přítomnosti brazilského rady – vyslance v České republice Albina Ernesta Poliho Juniora a brazilského velvyslance ve Slovenské republice […]

Read More

Světová architektura v Brně: Mezinárodní soutěž na nové hlavní nádraží vyhráli nizozemští architekti Benthem Crouwel

Je rozhodnuto – nové brněnské hlavní nádraží vznikne podle návrhu nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, který stojí za projektem nádraží v Rotterdamu nebo rekonstrukcí a dostavbou nádraží v Amsterdamu. Dle vítězů se brněnské nádraží stane novou branou do města a pozitivním impulzem pro vznikající čtvrť Trnitá na nábřeží řeky Svratky. Brňané získají moderní přestupní uzel a záruku dalšího rozvoje zdejší železniční dopravy. Výběr odborné poroty, ve které zasedla architektka Eva Jiřičná nebo urbanista Peter Gero, potvrdilo v tomto týdnu vedení města Brna i Správa železnic. Kancelář architekta města Brna vystaví jako organizátor soutěže všechny návrhy včetně velkého modelu nové čtvrti v Křížové chodbě brněnské Nové radnice na konci září.

Read More

Brasil Fest Brno 2021 Brazilské rytmy letos v létě znovu roztančí ulice Brna

Pro velký úspěch loňské premiéry se organizátoři rozhodli exotický festival v letošním roce zopakovat. Jediný festival svého druhu v celé republice opět otevře možnosti příznivcům hudby, dobrého jídla a tance prožít tradiční brazilskou kulturu na vlastní kůži přímo v centru Brna.

Read More

Za poznáním památných stromů v Brně zve nová městská mapová aplikace

Sto sedmdesát čtyři. Právě tolik památných stromů se momentálně nachází na území města Brna. Je mezi nimi 37 solitérů, ostatní rostou ve dvojicích, skupinách či stromořadích. Informace o nich shrnuje nová aplikace, vytvořená Magistrátem města Brna a dostupná na brno.cz/pamatne-stromy.

Read More

Hornbach nabízí 20% cenové zvýhodnění pro postižené tornádem ve své brněnské prodejně

Společnost Hornbach si je vědoma, do jak těžké životní situace se dostali lidé, kteří ztratili střechu nad hlavou. Materiální pomoc jsme poskytli přímo krizovému štábu Jihomoravského kraje již v prvních hodinách neštěstí. I přesto jsme se rozhodli naši pomoc občanům postižených obcí i místním samosprávám ještě výrazně rozšířit a to především na rychlou renovaci zničených domovů a bytů. Pomoc je zaměřena na obce Lužice, Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Týnec a zasaženou část města Hodonín.

Read More

Letní světová přehlídka ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS Nad brněnským hradem Špilberk od konce června do září

Dobrá zpráva pro všechny obyvatele a návštěvníky Brna a jižní Moravy je, že také letos festival IGNIS BRUNENSIS s velkolepými uměleckými ohňostroji připravil svůj další ročník. Aktuální vládní opatření  a výhled na léto znamenají změny v dramaturgii i letošního čtyřiadvacátého ročníku.

Read More

Nehoda autobusu na ulici Kníničská v Brně

Nehoda noční linky v Kníničské ulici v Brně. Hasiči a záchranáři pomohli jedenácti zraněným, tři z nich měli zranění vážná. Autobus narazil do sloupu cca ve 23:20.

Read More

Primátorka při znovuotevření podpoří brněnská divadla. V roli Alžběty Anglické v romantické komedii Zamilovaný Shakespeare

Mimořádný večer s mimořádným obsazením dnes čeká na diváky slavnostního představení Zamilovaný Shakespeare na činoherní scéně Městského divadla Brno. Role Alžběty Anglické se totiž zhostí primátorka Markéta Vaňková. Chce tak vyjádřit podporu brněnským divadlům, která mohla po sedmi měsících konečně otevřít.

Read More

Brněnské vodárny a kanalizace hlásí havárii vodovodního řadu

Brněnské vodárny a kanalizace hlásí havárii vodovodního řadu v kolektoru, která má za následek rozsáhlé přerušení dodávek vody na území města Brna.

Read More
YouTube
Share