Auto-moto

Renault Scenic je jedním z finalistů Car of the Year 2024

Model Scenic E-Tech electrický je jedním ze sedmi finalistů soutěže Car of the Year 2024. S vozem Scenic rozšiřuje Renault svou elektrickou nabídku a potvrzuje svůj závazek zpřístupnit elektromobilitu.

Read More

Nový Peugeot 3008 ve finále Car Of The Year 2024

Dne 27. listopadu 2023 zvolila porota Car of the Year (Evropské auto roku) složená z 59 členů zastupujících 22 evropských zemí sedm finalistů, mezi nimi i nový Peugeot 3008. O titul se ucházelo celkem 28 modelů. Vůz značky Peugeot byl vybrán mezi finalisty této prestižní ankety posedmé za posledních deset let.

Read More

Test Kia Sportage HEV – bezpečné a pohodlné SÚV

Do naší redakce jsme dostali k testu automobil korejského výrobce Kia a to model Sportage HEV. Jedná se o velké SUV s pohonem všech čtyř kol.

Read More

Příběhy z paddocku Mercedes AMG-Motorsport : Dvě velké události v Abú Dhabí

Když se sezóna F1 2023 chýlila ke konci velkolepým ohňostrojem v Abú Dhabí, Mercedes-AMG Customer Racing byl zaneprázdněn přípravami na 12hodinový závod na okruhu Yas Marina

Read More

Nová Kia Sorento: Výrazný nový vzhled, prémiový interiér a technologická modernizace

 Kia Sorento se vyznačuje všestranností: je k dispozici s pěti, šesti nebo sedmi sedadly, nabízí efektivní škálu pohonných systémů s plug-in hybridním, plně hybridním a dieselovým pohonem a v terénu si vede stejně dobře jako na dálnici.

Read More

Peugeot 408 získal titul Flotilové auto roku 2023

Dynamický fastback Peugeot 408 byl 21. listopadu vyhlášen Flotilovým autem roku 2023 v České republice. Cenu převzal Roman Kraus, vedoucí fleetového prodeje značky Peugeot.  I v uplynulých letech se vozy Peugeot v této anketě pravidelně umisťovaly na stupních vítězů, a to v rámci jednotlivých kategorií, nejvyšší ocenění však značka v letošním roce získala poprvé v […]

Read More

Kia EV9 mezi finalisty evropské ankety Auto roku 2024

Kia EV9 byla nominována do finálového kola prestižního ocenění Auto roku 2024 (COTY) v Evropě. Toto čistě elektrické SUV s dojezdem až 563 km bylo zařazeno mezi 28 nových modelů uvedených na trh v letošním roce a nyní bylo vybráno 59 porotci COTY ze 22 zemí, včetně českého zástupce odborné poroty pana Jiřího Duchoně, do […]

Read More

Nový Opel Movano Elektrický, inovativní, efektivní

Nový Opel Movano nastavuje měřítka svému segmentu Nový elektromotor o výkonu 200 kW/270 k s točivým momentem 400 Nm Nová baterie 110 kWh, dojezd až 420 km (WLTP), rychlonabíjení výkonem až 150 kW Nové asistenční systémy umožňují automatizovanou jízdu úrovně 2 Nový kokpit s až 10-palcovými barevnými dotykovými displeji Typický Opel design přední a zadní […]

Read More

Test Honda ZR-V Sport

Do naší redakce jsme dostali k testu novinku od výrobce Honda, a to model ZR-V Sport. Tento model obohacuje elektrifikovanou řadu vozidel tohoto výrobce.

Read More

Předpremiéra modelu NOVÝ PEUGEOT 3008 se vzácným hostem, konceptem Inception

14. listopadu proběhla v pražských Letňanech předpremiéra modelu NOVÝ PEUGEOT 3008. Zatím se s touto novinkou seznámilo jen několik málo vyvolených, na jaře příštího roku však nový Peugeot 3008 dorazí do Česka se vším všudy – s českými cenami, velkým počtem uváděcích vozů, testovacími auty… atd.

Read More