Parní vlaky 2020

Parní vlaky vyjedou na Králicko i letos, tentokrát pod hlavičkou Leo Express

Tradice jízd historických parních vlaků bude zachována i v letošním roce. Pardubický kraj si jízdy objedná u dopravce Leo Express, který je zajistí ve spolupráci s Muzeem starých strojů v Žamberku. Oproti předchozím letům budou vlaky jezdit o pěti srpnových sobotách a mimořádně také o státních svátcích 28. října a 17. listopadu. Trasa z České […]

Read More

Svezte se parním vlakem Českým rájem

Jako v minulých letech, tak i letos jsou pro Vás připravili jízdy zvláštních historických vlaků Českým rájem.

Read More

Návrat parního vlaku z Jaroměře o Turnova

Po prodlouženém víkendu se parní vlak bude vracet do Turnova a vy se můžete svézt v něm.

Read More

Živé muzeum! Parní vláček a káva k tomu!

První prázdninový víkend bude v továrně Vonwillerka živo! Jednak bude zatopena parní lokomotiva, která vás bude vozit a také k tomu Kluci z Café Neratov uvaří tu nejlepší kávu v okrese. Nabídka bude jako vždy zajímavá, včetně kávových specialit a úžasných dortíků.

Read More

Odemykání točny v Olomouci – Svezte se parními vlaky okolo hanácké metropole

Svezte se okolo metropole Hané zvláštními vlaky taženými nejstarší provozuschopnou parní lokomotivou “Kocúr” z roku 1898. Jízdenky v prodeji přímo u / ve vlaku.

Read More

Parním vlakem z Lužné do Kolešovic s prohlídkou sušárny chmele

V sobotu 27. června 2020 si můžete zpestřit prohlídku železničního muzea v Lužné u Rakovníka jízdou parním vlakem do Kolešovic. V čele historického vlaku pojede lokomotiva 414.096, přezdívaná Heligón. V Kolešovicích bude pro vás připravena komentovaná prohlídka unikátní sušárny chmele.

Read More

Oslavte letní slunovrat na kolejích s parní lokomotivou v Českém ráji

Letos vychází první letní den na sobotu 20. června. Pokud ještě nemáte plány na tento víkendový den, máme pro vás tip – projížďku parním vlakem po Českém ráji. Už v pátek 19. 6. 2020  jede vlak v čele s lokomotivou Kafemlejnkem z Turnova do Staré Paky, v sobotu 20. 6. 2020  pak uskuteční několik jízd […]

Read More