ZPRÁVY

V rámci oslav v sobotu projel Jihlavou unikátní konvoj historických vozidel

Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) oslavil o víkendu 111. výročí zahájení provozu. V sobotu 19. září  vyjely z Masarykova náměstí asi dvě desítky především historických autobusů a trolejbusů mapujících kompletní poválečnou historii městské hromadné dopravy v Jihlavě.

Read More

Magistrát města Brna vypisuje dotační titul na podporu vrcholového sportu

Stejně jako v minulých letech město Brno vypisuje dotační titul na podporu vrcholových sportovců. Výzva se týká jak kolektivních, tak individuálních sportů. Lhůta pro podání žádostí začíná 19. října a končí 30. října 2020.

Read More

Salon vín – národní soutěž vín ČR vstupuje do 21. ročníku opět s rekordem

Ve Valticích vrcholí přípravy hodnocení 21. ročníku Salonu vín – národní soutěže vín, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice. Nyní probíhá sběr vín do prvního kola, kterých je rekordních 1546.

Read More

Legenda na kolejích v pražských ulicích o víkendu

 Zítra “88” slaví 120 let od uvedení do provozu. Po jízdenkách na dnešní a zítřejší jízdy se jen zaprášilo. Konstatuje DPP . A i když  jednu jízdu každý den přidali, jsou již dlouho vyprodané.

Read More

Na dálnic D2 hoří kamion

Hasičí právě likvidují požár návěsu kamionu na dálnici D2 16 km směr Břeclav. Vyhlášen II. stupeň poplachu.

Read More

Praha 5 chce být stále součástí aktivního města. Tamní rada schválila pokračování projektu

Na základě pozitivních ohlasů, se kterými se u obyvatelem městské části Praha 5 setkal letní mimořádný projekt Aktivní město – příspěvky na tábory, příměstské tábory a sportovní soustředění dětí do 18 let, se Rada městské části svým souhlasným stanoviskem rozhodla pokračovat v projektu i pro školní rok 2020/2021.

Read More

50 let profesionálních hasičů v Prachaticích

V sobotu 19. září oslaví Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje své další významné výročí. Letošní rok je 50. výročím existence profesionálního sboru v Prachaticích

Read More

Tragická dopravní nehoda uzavřela Pražský okruh u Herinku

K nárazu dodávky do mobilního dopravního značení došlo ve čtvrtek 17. září před 15. hodinou na dálnici D0 (Pražský okruh) mezi sjezdy Jesenice a Modletice ve směru k brněnské dálnici. Podle oznamovatele zůstal řidič dodávky zaklíněný uvnitř vozu.

Read More

Usměvavá srdíčka charitativní společnosti Život dětem opět zaplaví česká i moravská náměstí

Obecně prospěšná společnost Život dětem zahajuje svou tradiční dobročinnou sbírku Srdíčkové dny. Podzimní edice se rozběhne v pondělí 21. září a v průběhu týdne se bude snažit vybrat co největší finanční obnos na pomoc vážně nemocných dětí. Tváří akce se stala nemocná Viktorka, které lékaři krátce po narození diagnostikovali spinální muskulární atrofii. Tradiční sbírková akce Srdíčkové dny pak proběhne v týdnu od 21. do 25. září.

Read More

Mládě hrocha poznává venkovní výběh

Mládě hrocha obojživelného, které se v ostravské zoologické zahradě narodilo 24. července, prospívá. Tento týden začalo ve společnosti své matky objevovat venkovní výběh. V závislosti na počasí zde tráví část dopoledne. Samec zatím zůstává od samice s mládětem oddělen. Ve venkovním výběhu se střídají, uvnitř pavilonu je instalována bariéra.  

Read More