Zprávy

Čína: riziko nákazy koronavirem – Opatření Ministerstva zdravotnictví

 Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje vzhledem k opatřením čínských úřadů v souvislosti s nárůstem počtu osob nakažených koronavirem až do odvolání necestovat do města Wuhan. V místě byla uzavřena letiště a hromadná doprava. Při pobytu v Číně doporučuje MZV dbát zvýšené opatrnosti, zvýšené hygieny, nezdržovat se v místech s velkou koncentrací osob, nenavštěvovat tržnice a […]

Read More

Představení nových autobusů MHD v Kolíně

Od 1. února se v Kolíně mění dopravce MHD. Novým provozovatelem bude společnost OAD Kolín, která dnes za přítomnosti vedení města představila na Karlově náměstí autobusy zn. Mercedes-Benz a midibus ISUZU ze svého vozového parku.

Read More

Piráti připravili návrhy, které zjednodušují podnikání a lépe chrání osobní údaje živnostníků

Druhým sněmovním čtením dnes prošel vládní návrh zákona, který upravuje daňový řád České republiky. Pirátští poslanci Mikuláš Ferjenčík a Tomáš Martínek podali k návrhu několik zásadních pozměňovacích návrhů, jejichž účelem je především odstranění šikanózních prvků ze strany finančních úřadů a státu vůči živnostníkům a ochrana jejich soukromých dat.

Read More

Vídeňský ledový sen 2020

Od 22. ledna 2020 je veřejnosti zpřístupněna ledová plocha o rozloze 9 000 m2 známá jako Vídeňský ledový sen – letos na radničním náměstí již po 25.!

Read More

Obědy seniorům se budou na Sedmičce rozvážet bez emisí

V pátek 17. ledna převzalo Pečovatelské centrum Praha 7 nový elektromobil zn. Nissan e-NV 200. Vůz nahrazuje dosluhující, 15 let starý Fiat Ducato. Stejně jako on bude sloužit klientům pečovatelské služby například při cestách za lékaři či do Denního stacionáře a také rozvážet obědy těm, kteří si již sami uvařit nemohou.

Read More

Nadační fond Magdaleny Kožené zve po třetí do stipendijní akademie MenART pro nadané žáky ZUŠ a jejich učitele

Stipendijní akademie MenART pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, klíčová aktivita Nadačního fondu Magdaleny Kožené, otevírá možnost přihlášek do dalšího ročníku. Třetím rokem nabízí tento unikátní projekt mentoringu uměleckého vzdělávání možnost intenzivního pracovního setkání s předními osobnostmi české umělecké scény. Ve školním roce 2020/2021 přijalo role mentorů 11 špičkových umělců různých oborů. […]

Read More

Zamilovaní na Valentýna v Home Credit Areně vystřídají hokejisty

Speciální veřejné bruslení je tady! V Home Credit Areně se letos opět na svátek sv. Valentýna ukáže, že i lásku lze oslavit aktivně a pohybem. Pro zamilované páry tak bude přibarven led v Home Credit Areně a efektní „ice bar“. Hrát bude tematická hudba a na multimediálním pásu a kostce nad ledem budou promítány speciální grafické efekty. […]

Read More

Mighty Oaks představují nový singl a videoklip „Tell Me What You’re Thinking“ z připravovaného studiového alba.

Indie-folkové trio usazené v Berlíně tvoří Ian Hooper (USA), Claudio Donzelli (Itálie) a Craig Saunders (Velká Británie) představují nový singl „Tell Me What You’re Thinking“.

Read More