cysnews
Výlety, Atletika, F1, Gastronomie, Zdraví, Kultura

Povodňové situace v Příbrami a okolí dnes 25.5.2018 v 9 hodin

V tuto chvíli v Příbrami, na toku Litavka, stále platí II. povodňový stupeň, na Příbramském potoku v tuto chvíli žádný povodňový stupeň vyhlášen není (v noci byl na I. stupni povodňové aktivity). Co se týče situace na Příbramsku, nejsložitější situace byla v obci Obecnice […]

Číst více ...

Prezidentský vlak 2018

Během června až září roku 2018 se uskuteční několik jízd tzv. Prezidentského vlaku.

Číst více ...

Přijďte si prohlédnout pražské nádražní salonky

V rámci Pražské muzejní noci budou také mimořádně zpřístupněny Vládní salonek na pražském hlavním nádraží a Masarykův salonek na pražském Masarykově nádraží.

Číst více ...

Česko vybírá nejlepší DestinaCZi

Která místa máte v Čechách, na Moravě a ve Slezsku nejraději? Na kterém výletě se vám nejvíce líbilo? Agentura CzechTourism vyhlašuje šestý ročník soutěže o nejlepší turistické atraktivity DestinaCZe 2018.

Číst více ...

Přístav v Braníku nebude. Zůstane zeleň a plocha pro cyklisty i kulturní akce

Plány na umělou zátoku s přístavem sportovních lodí v Braníku se ruší a bagrovat se nebude. Místo vodní plochy tam zůstane již dnes veřejně využívaná zelená plocha pro rekreaci či pořádání sportovních a kulturních akcí. Včera to definitivně schválili zastupitelé hl. m. […]

Číst více ...

V Brtníkách na Šluknovsku došlo k vážné nehodě železničního jeřábu.

V Brtníkách na Šluknovsku došlo k vážné nehodě železničního jeřábu. Při přesunu nového mostu se vlak převrátil ze svahu. Na místě zasahují hasiči ze stanice Šluknov, obce Brtníky a SŽDC Liberec. Dva zraněné přepravily sanitky do nemocnice.

Číst více ...

Stromovka ožije letničkami, které zasely děti ze ZŠ Umělecká v Praze 7

Záhony na parteru před Šlechtovou restaurací ve Stromovce jsou do doby dokončení rekonstrukce objektu Šlechtovky provizorně zakládány z přímých výsevů a jsou doplňovány letničkami z předpěstované sadby. Již čtvrtým rokem odbor ochrany prostředí pražského magistrátu k této činnosti zve školní děti.

Číst více ...

Národní památkový ústav převzal pražskou Invalidovnu

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo 17. května 2018 Návrh stabilizace, fungování a rozvoje Městské policie hlavního města Prahy do roku 2023. Strategicky významný dokument, jehož obsah přesahuje jednotlivá volební období, podpořila i část pražské opozice.

Číst více ...

Střet motorkáře s vlakem skončil tragicky

Dnes 22. 5. 2018 v 18.00 hodin se u Kralup nad Vltavou střetl osobní vlak jedoucí z Velvar do Kralup nad Vltavou s motocyklem.

Číst více ...

Po zimní přestávce ožívají pítka a fontány

Před hlavní turistickou sezónou se do pítek a fontán vrátila voda. Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. již zprovoznila všechny, které má ve své správě. Obyvatelé a návštěvníci metropole se ve fontánách a pítkách mohou osvěžit od května […]

Číst více ...