ZPRÁVY

Senioři z RoSy vyšli na molo ve stylu ´Zlatých šedesátých´ Nechyběly ani roušky!

Senioři z Centra RoSa v Praze 8 Kobylisích vyšli dnes již pošesté na přehlídkové molo. Zralé modelky a modelové předvedli na červeném koberci módu inspirovanou 60. lety s aktuálním bonusem – promenádou v rouškách. Show se konala ve čtvrtek 13. srpna od 14 hodin. Patronkou akce byla herečka Naďa Konvalinková, čestným hostem pak její herecký kolega Martin Písařík.

Read More

Noví sportovci z chodníku slávy se věnují sportu i nadále

Před enteria arénou v Pardubicích přibyly tento týden dvě nové dlaždice pro hokejového reprezentanta Otakara Janeckého a mistra v hodu diskem a atletického trenéra Pavla Studničku. Za Pardubický kraj jim gratuloval radní René Živný, který ocenil, že se i nadále věnují sportu, ať už jako organizátoři, nebo trenéři mládeže. Více z akce obrazem.

Read More

Luxusem se chlubí už i Praha 8: PENTHOUSY Nové Chabry se pyšní prostornými terasami a velkým zájmem

Nebývalý luxus, bezpečí, klid a krásné výhledy nabízí nové byty typu Penthouse v projektu Nové Chabry developerské společnosti Star Group. Penthousy z I. fáze jsou již ze 65 procent prodané. Star Group hlásí rekordní zájem především ze strany stávajících rezidentů. Klíčem je stále rostoucí atraktivita lokality i kvalita samotného projektu.

Read More

Město Jihlava zaplatí útratu prvním šťastlivcům

Ve hře Účty s gustem byli při losování přímo na Masarykově náměstí v pátek 7. srpna vybráni první výherci. Více než dva tisíce dvě stě korun dostane účastník, který zjevně do losovací urny vhodil více formulářů s účtenkami, a štěstí se na něj při losování usmálo hned třikrát.

Read More

Na žádost Eventmatu pražský magistrát vyzval městské části k odpuštění poplatků ze vstupného, některé to ignorují

Eventmat v červnu 2020 požádal v otevřeném dopise vedení Hlavního města Prahy o zrušení poplatků ze vstupného. Podle Eventmatu mají finanční prostředky místo na poplatky jít raději na honoráře postiženým vystupujícím hudebníkům či umělcům a podpořit tak obnovu kulturního života v hlavním městě. Radní pro kulturu na iniciativu Hana Třeštíková reagovala písemnou výzvou směřovanou pražským městským […]

Read More

Vínofest – Riegrovy sady – Šetři vodu, pij víno.

Nech se námi vézt kaleidoskopem známých či méně známých, i přesto skvělých značek vín, včetně prosecca. Máte možnost ochutnat průřez z vinic z Čech, Moravy a Evropy. K degustaci budete mít mnoho vzorků a příležitost ochutnat rozmanitost originální street food nabídky na mnoho způsobů a nejen to. A navíc! Uděláte pro sebe něco zdravého, protože […]

Read More

DPP opraví tramvajovou trať v Nádražní ulici mezi Smíchovským nádražím a Andělem

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) naváže na probíhající rekonstrukci tramvajové trati v Nádražní ulici a vymění lokálně kolejnice a kolejové oblouky také v úseku Anděl – Smíchovské nádraží. Práce začnou tuto sobotu 15. srpna 2020 v ranních hodinách a potrvají do pátku 28. srpna 2020. Budou probíhat postupně ve směru od Anděla ke Smíchovskému nádraží, jsou rozděleny do tří etap tak, aby bylo možné na části trati co nejdříve obnovit tramvajový provoz a linku č. 7 vrátit do své původní trasy. DPP po celou dobu výluky zavede náhradní autobusovou dopravu X20.

Read More

U stanice Tišnov u Brna vykolejil rychlík Vysočina jedoucí z Prahy do Brna

Dnes v 9.15 hodin vykolejil za vjezdu do stanice Tišnov rychlík Vysočina jedoucí z Prahy do Brna – přední část předposledního vozu jela na jinou kolej než jeho zadní část (tzv. vidlicová jízda).

Read More

Na Mělnicku v obci Mšeno došlo v ranních hodinách k požáru v domově seniorů.

Na Mělnicku v obci Mšeno došlo v ranních hodinách k požáru v domově seniorů. Na místě probíhá evakuace osob.

Read More