Zprávy

DPP zrekonstruuje tramvajovou trať v Sokolovské ulici.

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se na konci února pustí do první větší rekonstrukce v rámci kolejové sítě v tomto roce. Od pátku 28. února 2020 do pátku 3. dubna 2020 bude rekonstruovat tramvajovou trať v Sokolovské ulici na Praze 9 mezi Poliklinikou Vysočany a náměstím OSN. V tomto úseku proto bude obousměrně přerušen provoz tramvají. […]

Read More

Oštěpař Braian Toledo zahynul při nehodě na motocyklu

Podle zprávy  ve čtvrtek zemřel 26letý vrhač z Argentiny při nehodě na motocyklu těsně před tím, než mohl závodit na olympijských hrách v Tokiu.

Read More

Horská služba Jizerské hory Na zavřených sjezdovkách hrozí nebezpečí

Horská služba varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohyboval na sjezdových tratích po večerním uzavření, může dojít k vážným úrazům.

Read More

Premiér Andrej Babiš přislíbil FN Motol 550 milionu korun na stavbu ubytovny pro sestry

 Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem dnes v odpoledních hodinách navštívil Fakultní nemocnici v Motole. Hlavními tématy jednání vládních představitelů s vedením největší české nemocnice byly budoucí investice, vytvoření Národního onkologického centra a stipendijní program pro studenty zdravotnických oborů.

Read More

Miliardová investice v Ostravě ŠKODA VAGONKA rozšiřuje areál

 V rámci rozšiřování výrobního areálu se dnes uskutečnilo slavnostní zahájení stavby. Škoda Vagonka se rozroste na dvojnásobek plochy, postaví se například nová lakovna, moderní obráběcí centrum nebo výrobní linky. Skupina Škoda Transportation celkově v příštích dvou letech v Ostravě investuje jednu miliardu korun.

Read More

Nehoda u Černošic s fatálním koncem řidičky – 27.2.2020

Černošice. Na silnici 115 došlo k dopravní nehodě 2 osobních vozidel a 1 nákladního. Řidička osobního vozidla utrpěla smrtelné zranění. Celá komunikace je nyní uzavřena. Na místě zasahují všechny složky

Read More

Přípravy na olympijské hry 2020 pokračují podle plánu

Přípravy na olympijské hry  2020 také pokračují podle plánu, navzdory fámám, že mohou být zrušeny

Read More

Společnost V – CON dokončuje unikátní krystalické lávky mezi budovami VŠCHT v Praze. Investice má dosáhnout 50 milionů korun.

Výstavba dvou spojovacích lávek tvaru krystalu mezi budovami Vysoké školy chemicko-technologické v Praze bude brzy dokončena. V průběhu března dojde k finálnímu osazení obou ocelových konstrukcí lávek a do konce května bude stavba dokončena. Roli projektanta RDS konstrukcí a statika zaštituje společnost V – CON patřící do známé projekčně-konzultantské skupiny Valbek. Celková délka výstavby se předpokládá na 5 […]

Read More

Týdenní předpověď počasí 2020

Od západu postoupí na naše území slábnoucí okluzní fronta. Ve středu a ve čtvrtek k nám bude proudit po přední straně tlakové níže postupující z Britských ostrovů k východu teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu. V pátek přejde od severozápadu přes střední Evropu studená fronta, za kterou k nám začne proudit studený vzduch. V něm se bude přes střední Evropu přesouvat k jihovýchodu tlaková výše, která zeslábne. Od neděle počasí u nás ovlivní brázda nižšího tlaku vzduchu ve vyšších vrstvách atmosféry.

Read More