Film

Letní kina v Praze a Brně zvou na 6. ročník filmové přehlídky DAS SOMMERKINO

Šestý ročník filmové přehlídky DAS SOMMERKINO míří do pražských a brněnských letních kin. V průběhu července a srpna láká na pětadvacet snímků z Německa, Rakouska a Švýcarska, které slavily úspěch na minulých ročnících festivalu DAS FILMFEST a získaly řadu mezinárodních prestižních ocenění. Nabízí aktuální témata, pohledy do nedávné minulosti i historické filmy. Na své si v letních kinech přijdou […]

Read More

Déčko ztroskotalo! Trosečníky mohou zachránit děti v letní soutěži po celém Česku

Oblíbené postavičky z Déčka se těšily na poklidné prázdniny na moři. Na plavbu parníkem Titán se připravovaly celé dva týdny. Hned první červencovou středu se ale vše zvrtlo a Duháček, ovečky, mimozemšťan, drak, Inženýr Vrtulka i špunti ztroskotali u neznámého ostrova a nyní potřebují pomoc dětí, aby se dokázali vrátit domů. Právě dnes startuje letní […]

Read More

Českem tam a zpět. Česká televize vyjíždí za diváky do regionů. Jako první navštíví Karlovy Vary

Česká televize vyjíždí za diváky v novém projektu „Českem tam a zpět“. Dvouměsíční putování po republice s podtitulem „Víkend začíná s Českou televizí“, odstartuje v pátek 3. července 2020 v Karlových Varech. Návštěvníci nahlédnou do zákulisí přípravy zpravodajství, setkají se se známými tvářemi ČT a prostřednictvím pozvaných hostů do vysílání zpravodajské ČT24 lépe poznají i […]

Read More

Tereza Ramba byla nejdřív proti, pak rozhodl dobrý scénář

Tereza Ramba jako Klára ve filmu 3Bobule zachraňuje vztah s Honzou (Kryštof Hádek) i rodinný podnik. “Natáčení jsem si moc užila, všichni se o mě krásně starali. Jsem zvyklá sice točit s míň kilama (herečka točila těhotná), ale stálo to za to.” Pro Terezu bylo rozhodování, zda jít do dalšího pokračování, složitější. „Na první schůzce jsem byla vyloženě proti. […]

Read More

Červencové novinky v kinech – Jak býti dobrou ženou

Francouzská komedie Jak býti dobrou ženou je vtipným, satirickým pohledem na věčný příběh o hledání rovnosti žen a mužů.

Read More

Kofola vrací život do ulic a pomáhá oslabené gastronomii i turismu

Na 90 kino produkcí pod širým nebem, koncerty nebo zábavné rodinné dny. K tomu originální pohlednice, které mohou lidé posílat zdarma z atraktivních československých destinací, a limitovaná edice sběratelské turistické známky. Tím vším chce Kofola podpořit oslabenou gastronomii a lokální turismus.

Read More

Samotáři se vracejí do kin

Kultovní komedie Davida Ondříčka a Petra Zelenky Samotáři se vrací  v digitálně restaurované verzi. V obnovené premiéře po 20 letech vstoupí film do kin 2. července 2020.

Read More

Vzniká nový film podle bestselleru Deníček moderního fotra

V červenci začne natáčení nové české komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Dominka Landsmana DENÍČEK MODERNÍHO FOTRA. V hlavních rolích originálního příběhu otce na mateřské dovolené se představí JIŘÍ MÁDL a TEREZA RAMBA. Do kin přijde Deníček moderního fotra koncem ledna 2021.

Read More

Tento pátek proběhne mimořádné promítání filmu Milada Horáková ve Frenštátě pod Radhoštěm

Město Frenštát pod Radhoštěm si připomene DEN PAMÁTKY OBĚTÍ KOMUNISTICKÉHO REŽIMU, který připadá na 27. června. Naše město si tento významný den připomene už v pátek 26. června 2020 dvěma akcemi.

Read More

Jak se režíruje vinařská sága?

Režisér Martin Kopp nespolupracuje s producentem 3Bobulí Tomášem Vicanem poprvé. S Vicanem už realizoval oblíbený seriál Vinaři, ve kterém se objevil třeba i Miroslav Táborský, známý jako Kozderka z filmové trilogie Bobule. Naposledy tvůrčí duo Vican – Kopp realizovalo cyklokomedii Bajkeři.

Read More