Film

Český lev oslaví 30. narozeniny s rekordním počtem filmů

Ceny Český lev České filmové a televizní akademie (ČFTA) budou v příštím roce po třicáté předány filmovým tvůrcům. Stane se tak v sobotu 4. března 2023 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v přímém přenosu České televize. Akademici začínají hlasovat o nominacích pro ceny ČFTA za rok 2022 dnešním dnem. Nominace budou vyhlášeny 16. ledna 2023 rovněž v přímém přenosu České televize.

Read More

Do kin míří celovečerní dokument Srdce dubu. Předpremiéru bude mít v rámci Francouzského filmového festivalu

Poetická óda na život, kde hlavní roli hraje příroda. Stromy – živé organismy a zároveň fascinující obrazový materiál pro režiséry dokumentárních filmů o přírodě. Žádný z nich však dosud nezachytil tento dokonalý ekosystém optikou jeho obyvatel. To se nyní podařilo francouzskému snímku Srdce dubu, který divákovi nabízí napětí, vazby i emoce odehrávající se pod mohutnou […]

Read More

Film Ireny Pavláskové Vánoční příběh potěší celou rodinu

Vánoční příběh je komedie režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové, v níž se setkává celá plejáda hereckých hvězd. Příběh se odehrává během Štědrého dne, kdy se hrdinové potkávají s rodinnými příslušníky, ale i zcela náhodně s lidmi, kteří jim ovlivní život. Společně pak prožijí, občas i neplánovaně, neuvěřitelnou vánoční jízdu.

Read More

Dobrodružná komedie OSTROV s Janou Plodkovou a Jiřím Langmajerem se představuje v upoutávce a na plakátu

Dobrodružnou komedii Ostrov vyprávějící o jedné katastrofální dovolené, která pro její dva hrdiny nakonec skončila až na opuštěném thajském ostrově, natočil režisér a scenárista Rudolf Havlík. V kinech bude mít premiéru 2. února a nyní se její příběh i oba hrdinové, Jiří Langmajer a Jana Plodková, představují pomocí upoutávky.

Read More

V prosinci přichází do kin  film Když promluvila (She Said)

Harvey Weinstein býval jedním z největších hollywoodských producentů. Drama Když promluvila mapuje události, které vedly jeho pádu a odhalily jedno z nejděsivějších tajemství slavné továrny na sny.

Read More

Filmová pohádka Jana Budaře Princ Mamánek zaujme i dospělé

Nemohli jsme si nechat ujít uvedení filmu Princ Mamánek spojeného s vyjímečnou událostí, kdy režisér,  scénárista, producent a představitel hlavní role v jedné osobě Jan Budař byl přítomen projekce a navíc se před představením zúčastnil autogramiády a  vylosoval dětské návštěvníky, kterým předával ceny z tomboly. Také odpovídal na otázky moderátorky a ve svých odpovědích zároveň […]

Read More

Jan Budař uvede filmovou pohádku Princ Mamánek v Premiere Cinemas Hostivař

Multiplex PREMIERE CINEMAS v pražské Hostivaři připravil pro své návštěvníky exkluzivní událost s výjimečným hostem. Jan Budař, režisér, scénárista, producent a představitel hlavní role v jedné osobě, zde v sobotu 5. listopadu uvede svoji novou českou filmovou pohádku PRINC MAMÁNEK.

Read More

Značka DS opět partnerem festivalu Francouzského filmu 2022

Značka DS se stala už po páté partnerem Festivalu francouzského filmu v ČR. Letošní jubilejní 25. ročník proběhne ve dnech 24. až 30. listopadu v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a v Českých Budějovicích.

Read More

Do kin přichází film Michael Kocáb – Rocker nebo politik

Přední česká dokumentaristka Olga Sommerová, která už má na svém kontě mimo jiné filmy o osudech Marty Kubišové, Jiřího Suchého, Věry Čáslavské či Soni Červené, rozšířila svou filmografii o dramatický životní příběh muzikanta a politika Michaela Kocába. Svým filmem chce připomenout, že v dějinách rozhodují nejen šťastné či neblahé náhody, ale také to, čemu se […]

Read More

Přírodovědec z Třince zachraňuje slony v Africe. Nový film The Elephangelist má premiéru v Praze a Olomouci

Arthur Sniegon je nenápadný kluk z Třince, přesto svým příběhem mění osud slonů a dalších ohrožených zvířat. Nový film The Elephangelist přibližuje jeho práci ve střední Africe, kde mapuje přírodu či rozkrývá sítě pytláků se slonovinou.

Read More