Film

 Dcera divočiny (The Marsh King’s Daughter) 

Helena žije idylický život. Má milujícího manžela, krásnou dcerku, domov, stabilní práci. Ale má i tajemství. Jako dítě vyrůstala v divočině, naprosto odříznutá od světa, vychovávána svým tvrdým otcem tak, aby byla schopná přežít i v nejdrsnějších podmínkách. Jenže právě otec, který ji byl nejbližší, ve skutečnosti držel v lesích ji i její matku násilím.

Read More

Festival francouzského filmu 2023

Festival francouzského filmu, pořádaný Francouzským institutem v Praze a Francouzským velvyslanectvím v České republice ve spolupráci s Unifrance, chystá 26. ročník. Nabídne předpremiérová uvedení, soutěžní sekci Výběr české kritiky, krátké filmy a připomene tvorbu Jean-Luc Godarda.

Read More

Franta Mimozemšťan – Nová komedie o jedné nečekané návštěvě z kosmu

Jsme ve vesmíru sami? A co když se náhodou ocitnou mezi námi? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií Po čem muži touží 1 a 2 a Ostrov, v nové komedii Franta mimozemšťan vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě!

Read More

Festival sportovních filmů v Miláně ocenil Případ Modrý. Snímek si odváží hlavní cenu v dokumentární kategorii

Historický snímek Případ Modrý získal na jubilejním čtyřicátém ročníku festivalu sportovních filmů v Miláně hlavní cenu v dokumentární kategorii. Pro vyprávění Blanky Modré o tragickém příběhu jejího otce je to v pořadí již druhá cena. Vítězný snímek, který uspěl v konkurenci 140 přihlášených, nabízí iVysílání České televize.

Read More

Zrušme KRNAP!

Zrušme KRNAP! je název krátkometrážního dokumentárního filmu, který u příležitosti 60. výročí založení našeho nejstaršího národního parku natočil přírodovědec a fotograf Petr Jan Juračka se svým týmem. Slavnostní premiéra proběhla v pražském kině MAT za přítomnosti náměstka ministra životního prostředí Tomáše Tesaře, předsedy Svazku měst a obcí Jana Sobotky a dalších významných hostů.

Read More

Značka DS je opět partnerem Festivalu francouzského filmu

Značka DS se stala už po šesté partnerem Festivalu francouzského filmu v ČR. Letošní 26. ročník proběhne ve dnech 23. až 29. listopadu v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a v Českých Budějovicích.

Read More

Dvojí triumf na festivalu v Miláně: PŘÍPAD MODRÝ A MARTIN ŠKRTEL ZÍSKALI SVĚTOVÉ CENY

Italské Miláno hostilo od 7. do 11. listopadu mezinárodní festival sportovních filmů „40th Milano International FICTS Fest“. Jednalo se o vyvrcholení světové série festivalů, mezi něž patří jako druhý nejstarší SPORTFILM LIBEREC. Ve světové konkurenci 140 vybraných filmů se v Miláně prosadily dva české snímky. Porota udělila Mention d´Honneur filmu Martin Škrtel: Buď, alebo a hlavní cenu Guirlande d´Honneur v kategorii dokumenty filmu České televize Případ Modrý.

Read More

Bláznivá komedie „ Jedeme na teambuilding“ se představuje v traileru

„Za firemní se paří nejlíp“ je výstižný a pravdivý slogan, který patří k bláznivé komedii Jedeme na teambuilding. Ta je od tvůrců filmu Známí neznámí a představuje se nyní v traileru, do kin pak přijde pár dní před Silvestrem.

Read More

Nový díl Hunger Games je prequelem původní série

Nový přírůstek v sérii Hunger Games nese podtitul Balada o ptácích a hadech a odehrává se více jak 60 let před posledním dílem, díky čemuž mohou diváci poznat trochu z minulosti Corionaluse Snowa, budoucího ředitele Panemu. Ten jako mladý dostane za úkol být mentorem jednoho z vyvolených, kteří i tentokrát budou bojovat o přežití. Bohužel mu bude přidělen největší outsider, dívčí zástupkyně chudého dvanáctého kraje Lucy Gray. Na boj na život a na smrt v Hladových hrách se mohou fanoušci těšit na 16. listopadu v kinech. Film je zpracován podle stejnojmenné knižní předlohy od Suzanne Collinsové.

Read More

Porota Prague Science Film Festu vybrala nejlepší dokumenty o vědě.

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Prague Science Film Fest, který se od 16. do 19. října konal v kampusu České zemědělské univerzity (ČZU), zná své vítěze. Objektivy kamer, které se ucházely o pozornost odborné poroty, zamířily nejen do nitra lidského těla, ale i hluboko pod zem nebo zaostřily na detailní složení naší stravy. Do prestižní filmové […]

Read More