Film

V květnu přichází do kin Rocketman

Rocketman je hudební fantazie, která vypráví životní příběh jednoho z nejúspěšnějších muzikantů současnosti. Elton John vždycky zpíval jako bůh, oblékal se jako nikdo jiný, žil jako pravý rocker a navzdory tomu přežil, aby vám o sobě mohl vyprávět. 

Read More

Animované i dokumentární, filmový festival pro děti a mládež zavíta do Mikulova

Přehlídka mezinárodních filmů pro děti a mládež 59. Zlín Film Festivalu se představí v Mikulově druhý červnový víkend pod názvem Mikulovské Ozvěny 59. Zlín Film Festivalu. Připraven je pětidenní program.

Read More

V květnu přichází do kin Láska na druhý pohled

Raphaelovi připadá jeho život naprosto dokonalý. Je slavným spisovatelem, čtenáři jej obdivují, milující a krásná žena ho podporuje. A to až do jednoho večera, kdy to v jejich vztahu trochu zaskřípe. Druhý den ráno se Raphael probudí do úplně jiného, alternativního světa, ve kterém musí znovu a od začátku bojovat o svou životní lásku.

Read More

11. ročník FESTIVALU BULHARSKÝCH FILMŮ

Od 11. do 18. dubna 2019 proběhne v Praze 11. ročník Festivalu bulharských filmů, který organizuje Bulharský kulturní institut a Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR. Během jednoho týdne si na své přijdou filmoví fandové, kterým nabídneme výběr z nejkvalitnějších, cenami ověnčených a diskutovaných současných bulharských filmů. Promítání proběhnou v kinech Lucerna a Pilotů. Těšit se […]

Read More

Švýcarský den v Praze 2019

Srdečně Vás zveme na 6. ročník Švýcarského dne v Praze, který se uskuteční v sobotu 13. 4. 2019 v prostorách Ústřední městské knihovny Praha (Mariánské náměstí 1/98, Praha 1).

Read More

Premiéra filmu Renata Davleťjarova “DONBAS. PŘÍHRANIČÍ”

K pátému výročí začátku “ATO” na Ukrajině Vás srdečně zveme na premiéru filmu Renata Davleťjarova “DONBAS. PŘÍHRANIČÍ” V únoru 2014 došlo v důsledku mnohaměsíčního soupeření mezi prezidentem a opozicí ke státnímu převratu.

Read More

Režisér a producent TOMÁŠ MAGNUSEK představil nový unikátní televizní seriál s názvem: Čechovi – rodinná sága

Když se v 90. letech minulého století objevil v Česku seriál Dallas, všichni tuto rodinnou ságu s napětím sledovali a stal se z ní naprostý fenoménem. Již brzy budeme u nás mít “český Dallas” a rodinnou ságu ČECHOVI. Médiím 13-ti dílnou sérii v pražském Kině MAT představil autor, režisér a producent Tomáš Magnusek s režisérkou […]

Read More

V dubnu přichází do kin Nikdy neodvracej zrak

Film Nikdy neodvracej zrak vypráví strhující drama o osvobozující síle umění a lidské tvořivosti. Příběh jeho hrdinů je inspirován skutečnými událostmi i osobami a překlenuje tři éry německé historie, během nichž malíř Kurt Bartnert prožil své dětství v nacistickém Německu, dospíval v komunistickém Východním Německu a svůj umělecký vývoj završil v Západním Německu.

Read More

Televizní Popelka slaví 50 let: Vzpomínkovou knihu pokřtily známé osobnosti včele s Hanou Maciuchovou

Letos na Vánoce uplyne neuvěřitelných 50 let, kdy tehdejší Československá televize poprvé uvedla pohádku Popelka v hlavních rolích s Evou Hruškovou a Jiřím Štědroněm. Při této příležitosti vznikla i unikátní kniha plná vzpomínek i nikdy nezveřejněných fotografií. V pražské kavárně Faux pas se konal křest jak za účasti několika hlavních představitelů příběhu, tak i dalších […]

Read More