Top news

Galerie, muzea, výstavy

Výstava Národního památkového ústavu představí stavitelský rod Herzánů

Národní památkový ústav ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Třebíč a Městským kulturním střediskem Třebíč připravil unikátní výstavu o stavitelském rodu Herzánů. Představí zásadní stavby realizované třebíčským rodem s dvousetletou tradicí, který se významně podílel na utváření moderního obrazu města.

Read More

Drátenictví – řemeslo z dob, kdy i obyčejné věci měly svou cenu

Od úterý 15. ledna zve Národní zemědělské muzeum na první výstavu letošního roku nazvanou Dráteník na vsi. Výstava návštěvníkům představí historii drátenického řemesla i jeho současnou podobu a připomene dobu, kdy věci měly svou cenu a vyplácelo se je opravovat.

Read More

Aznavour Praha ´69 / Loučení s Palachem

České centrum Paříž představí od 16. ledna do 2. března 2019 unikátní výstavu fotografií Pavla Váchy z návštěvy legendy francouzského šansonu Charlese Aznavoura v Praze v lednu 1969. Aznavour přicestoval do Prahy na svůj první koncert, který však zrušil, jakmile se dozvěděl o smrti Jana Palacha. Čtyřicítka černo-bílých fotografií přiblíží francouzskému publiku tíživou atmosféru lednových […]

Read More

Hvězdy stříbrného plátna v Galerii 140 v Táboře

V Galerii 140 v Táboře můžete od 17. ledna 2019 navštívit putovní výstavu Hvězdy stříbrného plátna: Sláva – úspěchy – skandály – pády nejznámějších filmových a divadelních herců a hereček. Výstava představí filmové a divadelní hvězdy první republiky a protektorátu a jejich další osudy.

Read More

František Kupka (1871-1957) poslední týden výstavy do 20.1.2019

František Kupka (1871-1957) Ve spolupráci s francouzským Reunion de musées nationaux Grand Palais a Ateneum Art Museum v Helsinkách představuje Národní galerie v Praze retrospektivní výstavu František Kupka (1871-1957).Výstava František Kupka 1871–1957 bude pro veřejnost otevřena během posledního týdne s prodlouženou otevírací dobou: středa 16/1 — neděle 20/1 8.00–22.00!

Read More

Ve výstavní síni Albína Poláška můžete zahlédnout Kus arménské duše

Nová sezóna ve Výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm byla zahájena v úterý 8. ledna 2019 výstavou rožnovského fotografa Josefa Bosáka. Několika cenami ověnčená výstava s názvem Kus arménské duše v podobě černobílých fotografií přibližuje život lidí Náhorního Karabachu. O příjemnou hudební atmosféru se postaral mladý zuberský umělec Patrik Beránek.

Read More

Poklady Rytířů Mělnických. Výstava scénických rekvizit a vybavení…

“Ty meče jsou ostrý?” Často se nás ptají. “To jste teda vostrý.” Dodávají k tomu. “Ty meče jsou tupé.” Odpovědi znějí,a co potom dodávají, neřeknem nikomu.

Read More

CZECHIMAGE – Česká republika očima mladých zahraničních výtvarníků

Do 31. 1. 2019 se v Galerii Českých center představuje mezinárodní projekt CzechImage, který organizují Česká centra v rámci široké řady akcí pořádaných při příležitosti oslav 100. výročí české státnosti. Výběr bezmála šedesáti originálních plakátů představuje ukázky prací mladých výtvarníků z deseti zemí světa.  Jaký je pohled na naši zemi očima mladé zahraničí generace?  Nová výstava tak nabízí […]

Read More

Chlapi si zase hrajou… Modelklub Mělník slaví 70 let své činnosti výstavou v muzeu.

Chlapi si zase hrajou…to je název výstavy, která zaplní velký sál Regionálního muzea Mělník na přelomu ledna a února 2019.

Read More