Auta

Speed festival Česká Lípa 2023

Vlaky a auta jsou nedílně propojeny v pohledu do minulosti, kdy oba tyto dopravní prostředky formovaly moderní společnost. Oba přístupy k dopravě se navzájem ovlivňovaly – automobily a železnice. Dnes jsou historické vlaky i automobily považovány za vzácné klenoty minulosti, které nám ukazují, jak se technologie mění a formuje náš svět. 

Read More

Nový Peugeot 3008 SUV fastback zahajuje novou éru NEXT-LEVEL

Značka Peugeot, která bude mít od roku 2025 nejširší nabídku elektromobilů ze všech evropských mainstreamových výrobců automobilů, již nyní nahrazuje svůj bestseller zcela novým SUV typu fastback. Nový Peugeot 3008 je neodmyslitelnou součástí elektrické budoucnosti značky. K pohonu totiž využívá převážně elektromotory. Tento nový vůz dorazí na evropský trh v únoru 2024.

Read More

Hlavní město plánuje investovat do modernizace Strahovského tunelu

Radní hl. m. Prahy na pondělním zasedání schválili postupnou modernizaci Strahovského tunelu v následujících deseti letech. Celkem by mělo být do konce roku 2033 investováno do tunelu přibližně šest miliard korun. Modernizovány budou technologie, odvodňovací šachty, vozovka či celková bezpečnost pro provoz automobilové dopravy i případný úkryt osob v případě ohrožení obyvatel.

Read More

Návštěvníci NTM mohou zhlédnout o 40 vozů značky Bugatti víc než obvykle

V polovině září se uskuteční mezinárodní setkání historických vozů Bugatti Brescia 2023 in the Czech Republic. Na čtyři desítky automobilů Bugatti převážně typu Brescia, vyráběného v letech 1920 až 1926, se objeví poprvé v Čechách. V úterý 12. září navštíví Centrum stavitelského dědictví NTM v Plasích a v sobotu 16. září se tyto ušlechtilé závodní […]

Read More

Sportovní, elektrický, emocionální – Volkswagen představuje koncepční vůz ID. GTI Concept

Mobilita pro všechny: Volkswagen vystavuje na IAA MOBILITY své rozsáhlé produktové portfolio pro dnešek i zítřek. Thomas Schäfer, předseda představenstva značky Volkswagen: „Naše nové směřování je patrné v celé šíři, ať se jedná o vozidla poháněná elektromotorem, spalovacím motorem, nebo hybridním systémem.“ Světová premiéra studie ID. GTI Concept1: Emocionální značka GTI bude mít svou elektrickou […]

Read More

Barrandovský most čekají zatěžovací zkoušky jeho opravené jižní poloviny

Po ukončení hlavních stavebních prací II. etapy rekonstrukce a před uvedením Barrandovského mostu do plného provozu, je třeba provést zatěžovací zkoušky. Ty proběhnou ve dvou nočních uzávěrách, a to od 30. srpna do 1. září, vždy mezi 21:00 a 5:00. Při nich bude nutné kompletně uzavřít jižní část mostu se všemi rampami (barrandovská, strakonická, modřanská). […]

Read More

Společnost Hymer navrhla obytný vůz nové generace pomocí platformy Siemens Xcelerator

Díky softwarovému portfoliu Siemens Xcelerator a kompletnímu digitálnímu dvojčeti vozidla se společnosti Hymer podařilo snížit počet fyzicky vytvořených prototypů o 80 % a o dalších 65 % zkrátit dobu pro tvorbu variantVisionVenture je spojením špičkového designu, nových výrobních metod a materiálových technologií. Přináší tak zcela nový koncept rekreačního vozidla.

Read More

Dachser Czech Republic zavádí elektrické nákladní vozidlo ve vnitrostátní dálkové dopravě

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic nasadil na svoji linku Kladno – Hradec Králové a zpět nové vozidlo Volvo FH Electric. Plně elektrický tahač Volvo bude používán jako tandemová souprava se dvěma výměnnými nástavbami a trasu tam a zpět o délce přibližně 330 kilometrů absolvuje zcela bezemisně. Na tuto pravidelnou denní linku navazují v obou […]

Read More

NOVÝ PEUGEOT 2008 : Odvážné a hbité SUV s novým designem a dojezdem až 406 km

Peugeot 2008 je již více než tři roky nejprodávanějším SUV segmentu B na evropském trhu. Nyní udělal další krok vpřed z hlediska designu, technologií a elektrifikace.

Read More

Nový pohon pro rodinu elektromobilů ID. nabízí vyšší výkony i hospodárnost

Výrazné zvýšení výkonu a točivého momentu. Další výhodou pro modely ID. je delší dojezd. Volkswagen začne nový pohon zavádět do výroby ve čtvrtém čtvrtletí 2023. Výrobu bude zajišťovat Volkswagen Group Components v Kasselu.

Read More