Auta

Opravený úsek D2 u Hustopečí bude opět průjezdný ve čtyřech pruzích

Celý rekonstruovaný úsek  dálnice D2, km 24.-32. km ve směru na Brno se dnes kolem 19. hodiny otevře řidičům. Po zhruba tříměsíční rekonstrukci tak řidiči projedou ve dvou pruzích v každém směru s drobným omezením.

Read More

Toyota získala cenu v rámci Czech Top 100 za přínos k bezemisní dopravě

Toyota Central Europe – Czech získala v rámci slavnostního vyhlášení výsledků Czech Top 100 ocenění za iniciativu v oblasti bezemisní dopravy, kterou uděluje společnost Orlen Unipetrol. Ta hodnotila zejména přínos Toyoty v zavádění vodíkového pohonu v Česku.

Read More

Ruské „Auto roku 2021“ vyneslo značku Kia na přední příčky v šesti kategoriích

Do roku 2027 plánuje Kia představit sedm nových vyhrazených elektromobilů Kia v každoročním ruském soutěžním klání Auto roku 2021 posbírala celkem šest ocenění Modely Carnival, Sorento, K5, Seltos a Picanto se stávají vítězi příslušných tříd Kia si odnesla titul „Oblíbená značka v mainstreamovém segmentu“

Read More

Část opravovaného úseku D2 se v sobotu otevře řidičům

Od víkendu už řidiči projedou zhruba polovinou rekonstruovaného úseku D2 ve směru na Brno. V sobotu po poledni pracovníci Skanska otevřou čtyři kilometry (km 24-28) opravené dálnice D2 a mimoúrovňovou křižovatku u Hustopečí ve směru Břeclav – Hustopeče. Jezdit se zatím bude pouze jedním pruhem.

Read More

Volkswagen zajišťuje na turnaji UEFA EURO 2020™ mobilitu pro fotbalové fanoušky

Přibližně 9000 dobrovolníků s označením „Volkswagen Mobility Maker“ bude v jedenácti pořadatelských městech mistrovství Evropy ve fotbale pomáhat fanouškům s mobilitou V Mnichově a Kodani se mohou návštěvníci nechat bezplatně přepravovat městem v modelech ID. v rámci služby „Volkswagen Free Chauffeur“ Tričko „EURO Mobility Shirt“ je klíčem k dalším nabídkám mobility v Římě, Londýně, Kodani […]

Read More

Nepřiměřená rychlost může stát nejeden lidský život, upozorňuje nový dokument Víta Klusáka 13 minut

Fenoménu překračování povolené rychlosti na českých silnících se věnuje nový celovečerní dokument Víta Klusáka. Unikátní film nazvaný 13 minut zachycuje reálné příběhy řidičů, kteří způsobili dopravní nehodu s tragickými následky. Uvedení snímku, jenž se divákům programu ČT1 představí v premiéře tento čtvrtek 10. června ve 20.10 hodin, je součástí preventivní kampaně proti nepřiměřené rychlosti.

Read More

Praha hledá zhotovitele Dvoreckého mostu, který nově propojí Prahu 4 a Prahu 5

Rada hlavního města Prahy souhlasila s vypsáním veřejné zakázky na zhotovitele stavby Dvoreckého mostu pro MHD, pěší a cyklisty spojující Smíchov a Podolí. Délka mostu bude 388 metrů a široký bude 16 metrů. Odhadovaná cena stavby Dvoreckého mostu je 972 milionů korun. Pokud by se vše uskutečnilo bez problémů, metropole by do začátku příštího roku […]

Read More

DACHSER vytváří více ložného prostoru

Mezinárodní logistický provider DACHSER od dubna 2021 přechází při pořizování nových návěsů výhradně na takzvané megatrailery. Díky jejich objemnějšímu ložnému prostoru – při současné stejné délce a šířce – jsou tyto megatrailery úspornější a dosahují nižší spotřeby paliva než běžné návěsy. Přechod celé flotily, což představuje pořízení celkem 680 nových megatrailerů, by měl být v […]

Read More

Výjezd z Královopolského tunelu dostal tichý asfalt, úsek je v provozu o týden dříve

Auta vyjíždějící z Královopolského tunelu ve směru od Svitav už jezdí po nově položeném takzvaném tichém asfaltu. Speciální povrch, který snižuje hlučnost o 3-6 decibelů tam specialisté Skanska položili jako další z protihlukových opatření v celé stavbě. Místo se navíc podařilo zprovoznit o týden dříve oproti plánu.

Read More

Dopravní opatření v souvislosti se sportovní akcí The Battle of The Teams

V neděli 30. května 2021 s v Praze uskuteční maratonský závod The Battle of The Teams. Trasa závodu povede ulicemi centra Prahy, kde budou v době od cca 6:30 do 10:30 hodin platit některá dopravní opatření.

Read More
YouTube
Share