Auta

Nová D1: Modernizace běží na sedmi úsecích, v říjnu zmizí první omezení

Začátkem října bude dokončeno dalších 10 kilometrů dálniceD1, celkem se tak dostaneme na 100 hotových kilometrů z celkových 161 mezi Mirošovicemi a Kývalkou. Konkrétně zmizí omezení na úseku č. 07 Soutice – Loket mezi 56. a 66. kilometrem. Celá modernizace D1 bude dokončena na podzim 2021.

Read More

Pro řidiče byla zprovozněna přeložka silnice I/21 Trstěnice – Drmoul

Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo pětikilometrovou přeložku mezi obcemi Trstěnice a Drmoul na silnici I/21.

Read More

Dopravní opatření na komunikaci Nádražní  

Od 1. června do konce října 2020 bude v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě uzavřena komunikace Nádražní v úseku Moulíkova – Křížová.

Read More

Od pondělí 11.5.bude povolena mezinárodní autobusová a železniční doprava

Vláda schválila obnovení mezinárodní dopravy, která byla zastavena od půlky března. Přes hranice tak od pondělí mohou opět jezdit vlaky a autobusy, pokud se pro to dopravci rozhodnou a bude zájem cestujících. Na hranicích s Rakouskem a Německem se otevírají další přechody.

Read More

Od poloviny května začnou fungovat inteligentní kamery na přejezdech

Od 18. května 2020 se spustí provoz další inteligentní kamery na železničním přejezdu. Po pilotním projektu v Úvalech u Prahy, tak bude fungovat druhá kamera na přejezdu v Uhersku, která bude monitorovat přestupky řidičů. Záznamy z tohoto zařízení budou pomáhat ve správním řízení vedeném proti přestupci Policií ČR. V krajním případě tak může neukázněný řidič […]

Read More

Na Městském okruhu se o víkendu prováděla údržba kamer. O správu systému, ve kterém jich je připojeno 4 500, se od ledna stará THMP

V noci ze soboty na neděli se v západní části Městského okruhu prováděla údržba kamer pražského kamerového systému. O tu se postarala společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP), která od ledna zajišťuje správu systému, ke kterému jsou kamery připojeny. Ta zároveň servisuje všech 1 100 městských kamer a na základě objednávky i několik set kamer […]

Read More

Dopravní uzavírka  a omezení, silnice II/116, v katastru obce Řevnice, okr. Praha-západ

Úplná uzavírka od 15. března 2020 18:00 do 30. dubna 2020 23:59 z důvodu sanace zádržného systému

Read More

Ministerstvo dopravy vyhlásilo výzvu na podporu výstavby doplňkové sítě dobíjecích stanic

Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) další výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily. Za tímto účelem je vyčleněno z evropských prostředků až 60 milionů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva.

Read More

Na nejpotřebnějších 116 km dálnic je zakázáno předjíždění pro kamiony

V době od 31. 1. do 30. 4. 2020 je na více než 116 km českých dálnic zakázáno předjíždění pro kamiony. Příslušné dopravní značky osadilo ŘSD v těchto dnech. Omezení bude platit vždy mezi šestou hodinou ranní a desátou večerní.

Read More

Vážná nehoda uzavřela silnici na Písecku

Dnes (pátek 10. ledna) přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na tísňovou linku informaci o dopravní nehodě, která se stala v katastru obce Čížová, části obce Krašovice.

Read More