Auta

Citroën C5 Aircross plug-in hybrid vás doveze úsporně, pohodlně a bezpečně do cíle vašich cest

Do naší redakce jsme dostali k testování SUV Citroën C5 Aircross ve verzi plug-in hybrid a provedli jsme s ním klasické testy se zaměřením na využití hybridního pohonu, to znamená maximální nabíjení baterie s nejvíce možným použitím elektrického pohonu ke snížení emise a spotřebovaných pohonných hmot. Hlavním naším cílem tedy bylo co nejefektivněji využívat rekuperací a kombinovaným jízdním […]

Read More

Tým Peugeot TotalEnergies udělal další krok vpřed v závodě 6 hodin Fudži

V Japonsku, kde se konal pátý podnik mistrovství světa FIA ve vytrvalostních závodech, dojely oba vozy 9X8 týmu Peugeot TotalEnergies do cíle. Tento šestihodinový závod byl dalším zásadním krokem v programu Hypercar Hybrid 9X8. Získaná zkušenost potvrdila, jak velkého pokroku tým od závodu v Monze dosáhl.

Read More

Peugeot Rifter e-GT dobrý vůz pro práci, na výlety i do kempu

Do naší redakce jsme na závěr prázdnin dostali k otestování plně elektrický vůz francouzského výrobce Peugeot Rifter e-GT. Rozhodli jsme se tedy jej důkladně otestovat a to včetně přenocování v kempu v tomto voze. Naplánovali jsme také delší trasu až na východ Čech. V testu jsme chtěli zdůraznit univerzálnost použití tohoto automobilu.

Read More

Jedinečné spojení vědy a praxe: experti ze ŠKODA AUTO navštívili CIIRC ČVUT

Pravidelné setkání zaměřené na strategická témata digitalizace oblasti Výroby a logistiky ŠKODA AUTO se minulý týden konalo v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze (CIIRC ČVUT). Při této příležitosti se členové představenstva společnosti ŠKODA AUTO, Dr. Michael Oeljeklaus a Christian Schenk, spolu se čtyřmi desítkami expertů z oblasti výroby a logistiky, […]

Read More

Dachser Czech Republic otevřel 100. přímou linku sběrné služby

Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic rozšířil svoje portfolio přímých linek sběrné služby. Od začátku tohoto roku otevřel nová denní spojení do dalších sedmi destinací v Evropě. Stá přímá denní linka míří na belgickou pobočku společnosti Dachser v Mouscron nedaleko francouzských hranic.

Read More

TATRA den v Lužné u Rakovníka

O víkendu 16. a 17. července 2022 se v našem největším železničním muzeu v Lužné u Rakovníka koná sraz vozidel značky Tatra. K vidění budou limuzíny, autobusy i užitkové stroje z různých produkčních období. Těšit se můžete i na RC modely nebo projížďky tatrováckého motorového vozu M131 z Lužné do Krupé a zpět.

Read More

Kia plánuje testy zdokonalených varovných systémů s cílem zvýšit dopravní bezpečnost na silnicích

Projekt Safety Priority Services bude na základě dat v reálném čase varovat řidiče na blížící se nebezpečí nebo vozidla záchranných složek Projekt vychází z aktuálně používaných varovných funkcí, např. pro překážky na vozovce, nehody nebo mimořádné klimatické podmínky Varování budou začleněna do stávajících systémů vozidla; budou minimalizovat odvádění pozornosti od řízení

Read More

S Pražskou energetikou k moři

Pražská energetika nově rozšiřuje svou síť dobíjecích stanic ke Středozemnímu moři. PRE s více než 382 veřejnými dobíjecími stanicemi PREpoint v České republice zpřístupnila svým zákazníkům možnost dobíjet v síti Enel X Way Italia, HEP-Opskrba v Chorvatsku a Petrol v Chorvatsku i Slovinsku.

Read More

SUV Citroën C3 Aircross -SERIES 1.2 PureTech 110 S&S MAN6

Do naší redakce jsme dostali po delší době automobil s klasickým motorem a to Citroën C3 Aircross. Tedy po delší době jsme mohli otestovat automobil bez systému dobíjení či baterie a porovnat tak dřívější zkušenosti s hybridními a elektrickými automobily.

Read More

Olympia zvládla nájezd smečky elektromobilů. U nového hubu 11 stanic ČEZ doplnilo baterie 22 e-aut najednou

Největší dobíjecí hub v západních Čechách tvoří 11 rychlodobíjecích stojanů. ČEZ momentálně provozuje 13 míst, kde může dobíjet více než 6 e-aut najednou. Dobíjecí huby jsou koncipovány s možností budoucího zvyšování výkonu stanic.

Read More