Metro

Stanici metra Florenc ozdobí světelné dílo Synapse v rámci projektu Světlo pro metro

Radní hl. m. Prahy schválili realizaci světelného díla Synapse, jehož autorem je Jan Poš. Umístěno bude ve vestibulu stanice metra Florenc v pasáži propojující severní a jižní vestibul metra na lince C. Celkově by měly práce a dílo stát přibližně 18 milionů korun a lidé by jej na místě mohli vidět už v roce 2026. Radní […]

Read More

DPP znovu vyhodnotí vítěznou nabídku na zhotovitele druhého úseku metra D

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) aktuálně získal nové informace v souvislosti s ověřením detailů jedné z referencí vítězného uchazeče o stavbu druhého úseku metra D. Představenstvo DPP proto dnes rozhodlo o zrušení výběru vítěze. Hodnotící komise vítěznou nabídku se zohledněním těchto informací znovu posoudí. Aktuální rozhodnutí nemění nic na skutečnosti, že DPP nadále trvá na vyloučení sdružení PORR, VINCI a Marti (PVM) ze soutěže pro nesplnění podmínek zadávací dokumentace.

Read More

Rekonstrukce stropní desky nad vestibulem stanice Florenc C vstupuje do nejnáročnější fáze

Rekonstrukce stropu nad vestibulem stanice metra Florenc C, kterou Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájil téměř přesně před dvěma lety, nyní vstupuje do nejsložitější fáze. Nejprve bude nutné vybourat stávající monolitickou betonovou desku pod křižovatkou ulic Ke Štvanici a Křižíkova, následně na to vybudovat nosní stropní ocelovou konstrukci a nad ni vybetonovat novou desku. Bourací práce budou probíhat formou postupného odřezávání kvádrů, jejichž hmotnost bude v rozmezí 22 až 30 tun. Při jejich manipulaci je DPP nucen z bezpečnostních důvodů přerušit provoz metra na lince C, obdobně jako tento víkend od 9. do 10. března 2024, od zahájení do skončení provozu, a to v úseku I. P. Pavlova – Nádraží Holešovice. Ve vyloučeném úseku DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC.

Read More

Rada hl. m. Prahy schválila automatizaci linky C pražského metra

 Rada hl. m. Prahy (RHMP) na svém dnešním jednání odsouhlasila přípravu realizace dopravního systému společně pro obě linky C a D v podobě automatického metra bez strojvedoucích a s novým vozovým parkem. Návrh bude předložen také na únorovém zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy (ZHMP), které bude o něm hlasovat. Spojení těchto dvou projektů znamená, že stejné automatické metro by mělo v Praze jezdit nejen na budované trase D, kde se s ním počítalo, ale současně i na stávající lince C.

Read More

DPP podá rozklad proti prvoinstančnímu rozhodnutí ÚOHS ve věci výběru dodavatele stavby na druhý úsek metra D

 Úřad pro ochranu hospodářské (ÚOHS) prvoinstančně rozhodl o zrušení rozhodnutí Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) o výběru dodavatele na stavbu druhého úseku metra D z 5. září 2023, a to z důvodu, že DPP údajně nemohl dojít k jednoznačnému závěru ohledně ověření některých referencí vítězného uchazeče. DPP toto důrazně odmítá a proti rozhodnutí podá rozklad.

Read More

Monitoring a pasportizaci stavby druhého úseku metra D Olbrachtova

Monitoring a pasportizaci stavby druhého úseku metra D Olbrachtova – Nové Dvory zajistí sdružení šesti společností. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na základě rozhodnutí představenstva společnosti podepsal smlouvu s vítězem veřejné zakázky na komplexní geotechnický monitoring a pasportizaci stavby druhého úseku metra D od stanice Olbrachtova po Nové Dvory. Umožnilo to rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zamítl rozklad stěžovatele.

Read More

Provoz PID během vánočních a novoročních svátků

Během letošních vánočních a novoročních svátků a prázdnin bude tradičně upraven provoz Pražské integrované dopravy. Na Štědrý den bude Pražská integrovaná doprava jezdit podle sobotních jízdních řádů s ukončením denního provozu tramvají a autobusů cca v 18:00. Metro pojede až do půlnoci, večer ale v prodloužených intervalech. Od 25. do 26. prosince 2023 a 1. ledna 2024 bude PID v provozu podle nedělních jízdních řádů. O pracovních dnech, tj. 27.–29. prosince 2023 a 2. ledna 2024, bude jezdit PID podle prázdninových jízdních řádů. Na Silvestra bude PID jezdit podle nedělních jízdních řádů s úpravou provozu ve večerním období a s prodlouženým provozem metra.

Read More

Prorážka na stavbě metra D do stanice Olbrachtova

Právě nastal důležitý milník na stavbě metra D a to prorážka z mezistaničního tunelu do budoucí stanice Olbrachtova.

Read More

DPP využije prodloužený víkend k výměně dalších pražců na lince C

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) o prodlouženém víkendu bude pokračovat ve výměně dřevěných pražců za betonové. Z tohoto důvodu bude od pátku od zahájení provozu do neděle do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vltavská. Cestující mohou využít náhradní autobusovou dopravu XC. Pro tento rok […]

Read More

Rekonstrukce stanice metra Jiřího z Poděbrad je dokončena, ode dneška opět slouží cestujícím

Dnes ráno krátce po deváté hodině Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uvedl do zkušebního provozu zrevitalizovanou stanici metra Jiřího z Poděbrad. Za rekordně krátkou dobu necelých deset měsíců se ve druhé nejhlubší stanici pražského metra podařilo vyměnit eskalátory, zrekonstruovat eskalátorový tunel i vestibul a provést kompletní revitalizaci nástupiště. Kromě nových eskalátorů, osvětlení, podhledů, kamenných […]

Read More