Metro

Den otevřených dveří DPP ve vozovně Vokovice a v depu Kačerov tento víkend nabídne prohlídku vozového parku nebo zážitkové jízdy  

Po dvouleté přestávce připravil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) tradiční Den otevřených dveří, tentokrát v novém formátu: tři dny a tři areály.
O nadcházejícím víkendu se DPP připojí k pražskému železničnímu dni a v sobotu 11. září otevře pro fanoušky MHD a kolejové dopravy dveře vozovny Vokovice a v neděli 12. září 2021 depa Kačerov, po oba dny od 10 do 16 hodin. Třetí den otevřených dveří DPP chystá na sobotu 25. září 2021 od 10 do 17 hodin, a to v garáži Klíčov.

Read More

DPP hledá nového provozovatele veřejných toalet v metru

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vyhlásil veřejnou zakázku formou jednacího řízení s uveřejněním na nového provozovatele všech 64 veřejných toalet v síti pražského metra. Smlouva s novým provozovatelem bude uzavřena na 5 let. Termín pro podání žádosti o účast v tendru je pro potenciální zájemce do 6. září 2021 do 10:00. Tendr bude zveřejněn v rejstříku veřejných zakázek nejpozději  13. srpna 2021.

Read More

DPP vymění pražce ve stanici I. P. Pavlova, na 9 dnů bude přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum

Dopravní podnik hl. m. Prahy využije prodloužený víkend a začátek letních prázdnin k další etapě výměn dřevěných pražců za betonové na nejstarším úseku pražského metra na lince C. Práce budou tentokrát probíhat 9 dnů, DPP na obou kolejích ve stanici I. P. Pavlova vymění celkem 440 dělených pražců. Z tohoto důvodu bude od soboty 3. července do neděle 11. července 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum. V úseku Pražského povstání – Hlavní nádraží DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC.

Read More

První úsek metra D Pankrác – Olbrachtova postaví mezinárodní sdružení pěti společností, DPP podepsal smlouvu se zhotoviteli

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na základě rozhodnutí představenstva společnosti podepsal smlouvu s vítězem veřejné zakázky na stavbu prvního úseku metra D Pankrác – Olbrachtova. Umožnilo to dřívější rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zamítl rozklad společnosti EUROVIA. První úsek metra D Pankrác – Olbrachtova postaví mezinárodní sdružení pěti společností Subterra a.s., HOCHTIEF CZ a.s., STRABAG a.s., HOCHTIEF Infrastructure GmbH a Ed. Züblin AG, které ve veřejné zakázce nabídlo nejnižší cenu 13,75 miliard Kč.

Read More

Ve Vídni se opět rozjíždí noční metro. Stálo 467 dní

Poprvé od 15. března 2020 se tento pátek znovu rozjede vídeňské noční metro. V nocích na soboty, neděle a před svátky bude opět jezdit v 15minutovém intervalu. Za více než deset let provozu svezly noční spoje 58 milionů cestujících.

Read More

Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo zahájení stavby metra D

Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo na čtvrtečním zasedání výstavbu metra D v úseku Pankrác – Nové Dvory. Zastupitelé rovněž schválili garanci financování stavby, která poslouží jako důležitý předpoklad pro získání financování z evropských fondů popřípadě i pro získání úvěru z Evropské investiční banky. 

Read More

Karlovo náměstí je ode dneška 46. plně bezbariérovou stanicí pražského metra  

Ve stanici metra Karlovo náměstí na trase B Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uvedl dnes do provozu dvě dvojice nových výtahů, které zde začal budovat na konci dubna 2019. Díky tomu vznikl ze stanice další, již desátý výstup, a Karlovo náměstí se stalo 46. plně bezbariérovou stanicí pražského metra. Výtahy ústí do uliční úrovně u vstupu do Václavské pasáže ve Václavské ulici, která byla kompletně opravena včetně předláždění chodníků. DPP zde také vybudoval bezbariérovou autobusovou zastávku Václavská, ve které nově zastavuje pravidelná linka č. 148. Předpokládané celkové náklady na stavbu bezbariérového zpřístupnění stanice metra Karlovo náměstí činí necelých 270 milionů Kč. Další bezbariérovou stanicí pražského metra bude Jiřího z Poděbrad, stavební práce zde DPP plánuje zahájit letos v létě.

Read More

Konsorcium Siemens Mobility a Stadler získává kontrakt na modernizaci metra v Lisabonu

Konsorcium společností Siemens Mobility a Stadler získalo zakázku na metro ve výši 114,5 milionů EUR Siemens Mobility instaluje zabezpečovací systém CBTC na tři linky metra Stadler dodá moderní kolejová vozidla

Read More

Vídeňské automatické metro svezlo cvičně první cestující

Vlak automatického metra ve Vídni už svezl první cestující. Zatím pouze v rámci testovacího provozu. Zkoušky probíhají už přes 250 dní a souprava mezitím najezdila tisíce kilometrů. V ostrém provozu se má objevit už příští rok a do roku 2030 Vídeň získá nejméně 33 dalších souprav X-Wagen. Už nyní však probíhá online hlasování o nové […]

Read More

DPP využije Velikonoce k další výměně pražců v metru na lince C, metro o svátcích nepojede v úseku Pražského povstání – Muzeum  

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) o Velikonocích vymění na lince C pražského metra dalších 290 dřevěných pražců za betonové, tentokrát mezi stanicemi Pražského povstání a Vyšehrad. Práce začnou v pátek 2. dubna od brzkých ranních hodin a skončí v pondělí 5. dubna 2021 před půlnocí. Z tohoto důvodu bude obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum. DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC, která bude v provozu v úseku mezi stanicemi Hlavní nádraží a Pražského povstání. Od úterý 6. dubna 2021 bude metro na lince C opět jezdit v celé své trase.

Read More
YouTube
Share