Metro

Začíná stavba metra D, šachty a štoly geologického průzkumu se využijí na první stanice

Pražští radní dnes rozhodli o výstavbě metra D a finančním krytí geologického průzkumu. Podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra je začátek výstavby připravený na letošní červen, kdy by měl být na čtyřech místech v oblasti Pankráce zahájen geologický průzkum. Vykopané šachty a štoly se podle nového plánu využijí při samotné stavbě metra D.

Read More

Den dětí na nádraží Praha-Braník 2019

Přijeďte s dětmi první červnovou sobotu 1. 6. 2019 na nádraží Praha-Braník. Těšit se můžete i na jízdy historickými dopravními prostředky.

Read More

Historické soupravy připomenou 45. výročí od zahájení provozu pražského metra

Dopravní podnik připravil u příležitosti 45. výročí zahájení provozu pražského metra na středu 8. května 2019 jízdy historickými soupravami metra typu Ečs a 81-71.

Read More

Nalaďte se v metru – 24.4.2019

Dopravní podnik hlavního města Prahy společně s Konzervatoří a VOŠ Jaroslava Ježka vás srdečně zvou na již 8. ročník akce Nalaďte se v metru, která proběhne 24. dubna 2019 od 9.00 hodin do 22.00 hodin ve stanicích: Florenc C, Hlavní nádraží, Náměstí Republiky, Hradčanská a Můstek A.

Read More

DPP připravuje velikonoční výluku metra C v úseku Pražského povstání – Kačerov

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánuje od pátku 19. 4. 2019 do pondělí 22. 4. 2019 obousměrné přerušení provozu metra C mezi stanicemi Pražského povstání – Kačerov. Důvodem výluky je oprava trati. DPP zajistil pro cestující náhradní autobusovou dopravu a rovněž dostatek informačních materiálů.

Read More

Omezení přístupu do stanice, technická závada eskalátorů na přímém vstupu na linku A – Praha 11.3.2019

Omezení přístupu do stanice, technická závada eskalátorů na přímém vstupu na linku A. uzavřen přímý vstup i výstup ze stanice, pro vstup a výstup ze stanice použijte přestupní vestibul mezi linkami A, C

Read More

Víkendové retro jízdy 2.března – 3.března 2019

Na první březnový víkend DPP připravil zajímavou podívanou pro všechny fanoušky historie a především kolejové dopravy.

Read More

Speciální zážitková turistika v roce 2019

Dopravní podnik ve spolupráci s Klubem železničních cestovatelů připravil pro všechny fanoušky dopravy a především kolejových vozidel Speciální zážitkovou turistiku.

Read More

Vánoční a novoroční provoz PID od 24. 12. 2018 do 4. 1. 2019

I v letošním roce dojde v období Vánoc, Silvestra a Nového roku k úpravám jízdních řádů linek Pražské integrované dopravy. Zkrácen bude denní provoz na Štědrý den, posílena bude naopak silvestrovská noc. V pracovní dny mezi svátky a těsně po nich dojde k mírnému omezení provozu na úroveň prázdninových jízdních řádů.

Read More

Posílení provozu metra o adventních víkendech a další předvánoční úpravy MHD

Každým rokem v období adventu systém Pražské integrované dopravy přepraví vyšší počet cestujících než v průběhu ostatních měsíců. Jedná se především o soboty a neděle, kdy je veřejná doprava zatížena nově cestujícími, kteří přijedou do Prahy nakupovat vánoční dárky, případně navštíví celosvětově známé a oblíbené pražské vánoční trhy. Prosincové víkendy patří k nejvíce zatíženým sobotám a nedělím v průběhu […]

Read More