Metro

Metro od 30. 11. 2020 opět posílí, poslední spoje odjedou z konečných až ve 22:15

Pražská MHD postupně reaguje na mírné uvolňování protiepidemických opatření. Od pondělí 30. listopadu posílí metro během dne. K dosavadním posledním spojům metra z konečných cca ve 22:00 s návazností posledních denních tramvají a autobusů bude na všechny linky metra přidán poslední spoj s odjezdem z konečných cca ve 22:15 (avšak již bez návaznosti na denní povrchovou MHD). Provoz tramvají, autobusů i vlaků zatím zůstává beze změny. S nadcházejícím adventem je však Praha připravena reagovat na případný nárůst počtu cestujících.

Read More

DPP opraví požární komunikaci v depu Hostivař, o tomto víkendu proto nepojede metro v úseku Skalka – Depo Hostivař

Praha, 4. listopadu 2020 – Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájí tento pátek večer opravu požární komunikace v kolejišti depa Hostivař. V první fázi budou probíhat v části, přes kterou vede první a druhá staniční kolej. Z tohoto důvodu nebude o tomto víkendu, tj. v sobotu 7. a v neděli 8. listopadu 2020, jezdit metro na lince A v úseku Skalka – Depo Hostivař. DPP během výluky zavede náhradní autobusovou dopravu XA na trase Skalka – Černokostelecká – Depo Hostivař.

Read More

Dnes nehoda metra v Holandsku

Vlak metra je  viděn viset na uměleckém díle několik metrů nad zemí poté, co prorazil bariérou na konci kolejí ve Spijkenisse kolem půlnoci, na okraji Rotterdamu, brzy v pondělí ráno.

Read More

Osoba pod soupravou metra C

Jednotka z Chodova vyjela do ulice Nad Opatovem. Operační středisko přijalo hlášení o osobě pod soupravou metra

Read More

Anděl (směr Na Knížecí): dočasné uzavření vstupu a výstupu ze stanice metra

Uzavření výstupu z metra Anděl – výstup Na Knížecí! Od 1. listopadu! Z důvodu výměny eskalátorů a revitalizace vestibulu bude od 1. 11. 2020 přibližně na rok uzavřen vstup a výstup ze stanice metra Anděl u autobusového terminálu Na Knížecí. Přístup do stanice metra bude pouze od křižovatky Anděl.

Read More

Praha plánuje na Zličíně novou stanici metra, P+R parkoviště, rozšíření a modernizaci depa Zličín

Praha a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) plánují ze Zličína prodloužit linku B pražského metra a postavit novou, 62. stanici Depo Zličín. Vedle ní vznikne nový P+R parkovací dům s kapacitou až 600 automobilů. Součástí projektu je také stavba dvou nových hal ve stávajícím depu Zličín, přestavba kolejiště a modernizace zabezpečovacího zařízení. DPP v […]

Read More

Provoz na lince B pražského metra v úseku Černý Most – Českomoravská přerušen z důvodu zakouření

Ve stanici metra Hloubětín odvětrávaji Hasiči Praha  spolu s hasiči DPP prostor stanice. Zjišťují zdroj zakouření. Provoz ve stanici metra je přerušen.

Read More

DPP vymění další pražce v metru na lince C a osadí nová svodidla na tramvajové trati Hlubočepy – Barrandov

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije nadcházející prodloužený víkend k pracím na lince C pražského metra a tramvajové trati Hlubočepy – Barrandov. V úseku Pankrác – Pražského povstání bude pokračovat ve výměně dřevěných pražců za betonové. Z tohoto důvodu bude od soboty 26. září 2020 do pondělí 28. září 2020 obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Pro cestující DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC. Kromě toho DPP o tomto víkendu osadí nová svodidla na mostech na Barrandovské estakádě, díky čemuž zde bude moci zvýšit rychlost tramvají ve směru na Barrandov ze 40 na 60 km/h. DPP proto prodlouží náhradní autobusovou dopravu X12 ze zastávky Na Knížecí přes Hlubočepy až na Sídliště Barrandov.

Read More