Plzeňský kraj

Cenu města Plzně získal vědec Jindřich Matoušek ze Západočeské univerzity

Cenu města Plzně obdržel vědec Jindřich Matoušek ze Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) za vedení projektu automatické konzervace a rekonstrukce hlasu, jenž má pomoci zejména lidem, kteří kvůli vážnému onemocnění přijdou o hlasivky. Vědec ji z rukou plzeňského primátora Martina Baxy převzal 24. listopadu při kratším osobním setkání na radnici v Sále Luďka Pika. Kvůli […]

Read More

Prazdroj v Plzni rozváží plechovky nefiltrovaného ležáku Pilsner Urquell z historických sklepů

Plzeňský Prazdroj nabízí možnost objednat si unikátní nefiltrovaný ležák Pilsner Urquell, který zraje v dřevěných sudech v historických sklepích, až domů. Po Plzni ho nově rozváží v limitované edici litrových plechovek.

Read More

Atletický stadion ve Skvrňanech má novou rozcvičovnu

Město Plzeň postavilo na Atletickém stadionu ve Skvrňanech novou rozcvičovnu, která nahradila původní kapacitně nevyhovující objekt. V nové budově vznikly tréninkové sektory pro vrhy a hody, pro skoky do výšky a skoky o tyči, sloužit bude i pro běžecké disciplíny. Investice představuje 23,5 milionu korun včetně DPH.    

Read More

Plzeňským vánočním stromem bude jedle, slavnostní rozsvícení bude možné sledovat jen on¬-line

Plzeň si letos vybrala za svůj vánoční strom jedli bělokorou, jež zatím roste na soukromém pozemku v Kařezu na Rokycansku. Poražena, odvezena a umístěna na náměstí Republiky bude ve čtvrtek 12. listopadu, její zdobení začne o 11 dnů později. Strom se poprvé rozzáří tradičně první adventní neděli, tedy 29. listopadu 2020 . Kvůli nepříznivé epidemické […]

Read More

Gambrinus na podzim podpoří malé fotbalové kluby částkou 1,6 milionu korun

Komunitní fotbal se letos ocitl ve složité situaci. Po jarní krizi a krátkém letním nadechnutí se opět opakuje situace, kdy se nemohou konat zápasy ani další akce. Právě fotbalové kluby jsou v mnoha obcích a menších městech hlavními tahouny nejen sportovního, ale především společenského života. V nelehké situaci podpoří Gambrinus desítky klubů zapojených do programu Kopeme za fotbal celkovou částkou 1,6 milionu korun.

Read More

Nejzarputilější hospodští jsou na Plzeňsku, kde je nejvíce otevřených hospod z celé ČR

I přes to, že protiepidemiologická opatření nepřejí provozu hospod a restaurací a prodeje čepovaného piva propadly v porovnání s loňskem na zhruba 5 %, jsou stále hospodští, kteří se rozhodli vytrvat a prodávat jídlo a pivo s sebou. Ti nejzarputilejší, kteří se nadále perou se složitou situací a prodávají pivo z okének, jsou v Plzeňském kraji. Celkem zde funguje 14 procent hospod, to je nejvíce ze všech regionů (celorepublikový průměr je 11 %). Nejvíce pak v samotné Plzni.

Read More

Prazdroj pomáhá s trasováním pacientů s koronavirem, daruje také Birelly záchranářům

Celkem dvacet zaměstnanců Plzeňského Prazdroje nyní pomáhá hygienickým stanicím s trasováním kontaktů pacientů nakažených koronavirem. Prazdroj pro tuto práci vyčlenil ty pracovníky, kteří mají zkušenosti s pozicí telefonního operátora.

Read More

Plzeň spustila svůj oficiální informační web o koronaviru

Plzeň spustila svůj oficiální informační web o koronaviru. Občanům v přehledné a intuitivní formě poskytuje základní informace, souhrn platných opatření, odkazy na nejdůležitější kontakty i praktické rady. Adresa webu je: https://koronavirus.plzen.eu/. Lidé se na něj dostanou i z oficiálních stránek webu města www.plzen.eu kliknutím na červený box v pravé spodní části strany, stejnou cestou se […]

Read More

V souvislosti s epidemií COVID-19 omezí ČD v koordinaci s kraji vybrané regionální spoje

Vzhledem k nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR je v koordinaci s krajskými úřady dočasně omezena regionální vlaková doprava ČD. Provoz je aktuálně omezen v hlavním městě Praze, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském kraji a v Kraji Vysočina. Omezené jsou zejména vlaky, které jedou v přepravních sedlech, v okrajových částech dne, dále tzv. „školní“ vlaky a rekreační spoje. Zachována je naopak nabídka spojení pro cestující jedoucí do zaměstnání. Zavedená opatření budou platit do odvolání a v souvislosti s vývojem epidemiologické situace může dojít k dalším úpravám. 

Read More