Plzeňský kraj

V Plzni vjela dodávka na chodník !

V Plzni na Palackého nám. zasahují hasiči  u nehody dodávky, která najela do zábradlí u chodníku.

Read More

Škoda Group zahajuje typové zkoušky a homologaci trolejbusů pro Vilnius

 První trolejbus Škoda 32 Tr pro společnost Vilniaus viešasis transportas zahájil v Plzni typové zkoušky a homologační proces. Tento milník představuje významný posun ve výrobě 91 trolejbusů určených pro litevský Vilnius. První vozidlo absolvuje rozsáhlý seznam povinných zkoušek, zahrnující přibližně 2 500 km jízdy, které mají zajistit spolehlivost a provozní vlastnosti.

Read More

Prohlídková trasa Pilsner Urquell získala prestižní mezinárodní ocenění World Travel Awards 2024

Prohlídková trasa Pilsner Urquell v plzeňském pivovaru se stala nejlepší pivovarskou návštěvnickou trasou v Evropě. Získala prestižní ocenění World Travel Awards 2024, které si zástupci Plzeňského Prazdroje převzali na galavečeru 31. ročníku soutěže během mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITB BERLIN.

Read More

Kombinují sport a vysokoškolské studium. ZČU letos podpoří 17 špičkových sportovkyň a sportovců

Stipendijní program UNIS Ministerstva školství ČR a resortního sportovního centra VICTORIA VSC pomáhá studujícím už od roku 2020. 

Read More

Převrácený traktor v Chodském Újezdu

V Chodském Újezdu zasahovali hasiči  u dopravní nehody traktoru. Vozidlo se převrátilo na bok a došlo k úniku provozních kapalin, který  zlikvidovali sorbentem. Jedna zraněná osoba skončila v péči ZZS.

Read More

V Plzeňském kraji vzrostl meziročně odběr z dobíjecích stojanů Skupiny ČEZ o 112 a v Karlovarském o 33 procent

Více než 140 nových dobíjecích stojanů, meziroční růst celkově odebrané bezemisní elektřiny o 24 % a k tomu 20% navýšení průměrně načerpané energie při jednom dobíjení. To jsou hlavní příspěvky největší české veřejné dobíjecí sítě, kterou provozuje Skupina ČEZ, k boomu elektromobility v ČR. Vloni byl také navýšen celkový výkon této sítě na téměř 50 […]

Read More

Prazdroj chce spolu s vědci zachránit nejdůležitější surovinu pro české pivo

Plzeňský Prazdroj přichází se zcela novou inciativou na podporu českého sladovnického ječmene. Ten je zásadní surovinou pro výrobu piva a jeho kvalitu v posledních letech negativně ovlivňují klimatická změna a výkyvy počasí. Vědecko-výzkumný projekt Pro ječmen, na kterém se podílí také Česká zemědělská univerzita, Mendelova univerzita, JTZE a další partneři, je založen na kombinaci postupů […]

Read More

Požár autobusu v Plzni

V půl šesté vyjely čtyři jednotky hasičů do Líní, kde na Plzeňské ulici hořel autobus. Všem cestujícím se podařilo vystoupit před naším příjezdem.

Read More

Budova plzeňského hlavního nádraží se zítra otevře pro cestující

Památkově chráněná budova plzeňského hlavního nádraží se po náročné rekonstrukci otevře zítra pro veřejnost. Stavba zahrnovala celkovou obnovu střechy, fasády a interiérů. Současně došlo ke zkvalitnění služeb pro cestující a zvýšení jejich komfortu, a to i díky vybudování bezbariérového přístupu. Aktuální celkové náklady dosahují miliardy korun. Do konce ledna budou probíhat dokončovací práce ve veřejných prostorách, celá stavba pak skončí v závěru března.

Read More

Flotila dopravce ČD Bus se rozrostla o deset nových nízkopodlažních autobusů

Autobusový dopravce ČD Bus převzal v těchto dnech desítku nových vozidel. Nízkopodlažní autobusy mají kapacitu 45 míst k sezení a mezi jejich výbavu patří např. klimatizace, vyklápěcí nájezdová plošina nebo couvací kamera. V příštích měsících budou nové autobusy zajišťovat přepravu cestujících během výlukové činnosti v Jihomoravském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji. Investice do rozvoje a modernizace vozidlového parku ČD Bus plánuje i v příštích letech.

Read More