Kraj Vysočina

Město Jihlava zaplatí útratu prvním šťastlivcům

Ve hře Účty s gustem byli při losování přímo na Masarykově náměstí v pátek 7. srpna vybráni první výherci. Více než dva tisíce dvě stě korun dostane účastník, který zjevně do losovací urny vhodil více formulářů s účtenkami, a štěstí se na něj při losování usmálo hned třikrát.

Read More

Sražka vlaků v Jihlavě

dnes 11. 8. 2020 v 5.52 hodin v Jihlavě projel nákladní vlak návěst zakazující jízdu a následně se srazil s odstavenou lokomotivou. V důsledku srážky byla odstavena lokomotiva posunuta o cca 94 metrů a obě lokomotivy vykolejily.

Read More

Piráti v sobotu zahájí tour volebního autobusu budoucnosti. Brázdit celou zemi bude až do voleb

Speciální pirátský volební autobus zahájí v sobotu 8. srpna 2020 svou předvolební jízdu, v průběhu dvou měsíců zavítá do všech koutů České republiky. Kromě představení programu pro krajské a senátní volby a prezentaci krajských kandidátů veřejnosti nabídne autobus také vhled do delší budoucnosti – ať už VR brýlemi, elektrickou jednokolkou nebo holografickým projektorem.

Read More

Léto s gustem v Jihlavě pokračuje

V neděli 2. srpna se na Masarykově náměstí odstartovalo srpnové Léto s gustem, které prostor velikého náměstí proměnilo v hernu nabízející různé společenské aktivity a občerstvení. Jedním z cílů Léta s gustem je podpora místních podnikatelů při pandemii, a to zejména díky soutěži Účty s gustem.

Read More

MŠ Bystrouška v Jihlavě bude soutěžit o titul Stavba roku

Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních 84 staveb. Mezi nimi je také mateřská škola Bystrouška, jejíž stavba započala před dvěma lety a před rokem prošla úspěšnou kolaudací. Stavba je do soutěže přihlášena pod jménem zpracovatele stavby, společnosti Podzimek a synové. Majitelem mateřské školy je město. Mateřská škola Bystrouška, která sídlí Na Dolech v Jihlavě, bude soutěžit […]

Read More

Město Jihlava opraví fasádu nemovité kulturní památky na Komenského ulici

Od 15. do 19. století zde byl městský špitál s kostelem. Nyní slouží dům na Komenského ulici 27 k bydlení a nebytovým účelům a je nutné opravit jeho uliční fasádu. Akci za půl milionu korun podpoří dotace z Fondu Vysočiny.

Read More

I letos dostanou všichni prvňáčci na Vysočině bezpečné KUFŘÍKY

Už devátým rokem si prvňáčci na Vysočině z prvního školního dne odnesou kromě nových zážitků také dárek v podobě bezpečného kufříku Kraje Vysočina. Malí školáci v něm mimo jiné najdou veselou cyklolékárničku se Zajícem, maskotem Kraje Vysočina, který dětem připomene důležitá telefonní čísla na složky Integrovaného záchranného systému, reflexní pásek a přívěšek, reflexní vestičku, reflexní […]

Read More

Legiovlak 2020

Legiovlak je ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta skončí až v roce 2020.

Read More

U Třebelovic se střetl osobní vlak s osobním vozidlem

V neděli 2. srpna 2020 po sedmé hodině v podvečer vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jemnice společně s jednotkami drážních hasičů z Havlíčkova Brodu a Brna k ohlášenému střetu osobního vlaku a osobního vozidla na železničním přejezdu u obce Třebelovice.
 

Read More

Mimořádná událost v úseku: Telč – Sedlejov – Střet vlaku Sp 1902 s osobním automobilem.

Trať 227 | Kostelec u Jihlavy – Slavonice,V úseku: Telč – Sedlejov.Střet vlaku Sp 1902 s osobním automobilem.

Read More