Kraj Vysočina

Metrostav dokončil hrubou stavbu nové biologické linky pro žďárskou čistírnu odpadních vod

Z výšky to vypadá, jako kdyby Žďár nad Sázavou budoval obří vojenské bunkry. Sedmdesát centimetrů tlusté betonové stěny však nebudou čelit nepřátelským hordám zvenčí, nýbrž tlaku tisíců kubíků odpadních vod zevnitř. Stavební společnost Metrostav po deseti měsících dokončila v areálu ČOV v Hamrech nad Sázavou hrubou stavbu nové biologické linky. Cílem modernizace a intenzifikace čistírny […]

Read More

Tragická nehoda na D1 s odklonem dopravy

Z důvodu tragické dopravní nehody, která se stala na 131.km dálnice D1 ve směru na Brno, je v místě zastavený provoz. Střetlo se zde osobní a nákladní vozidlo. Při nehodě zemřely dvě osoby. Na místě pracují všechny složky IZS.

Read More

Železniční tepnu přes Vysočinu čeká modernizace

Po dvouletém zatěžkávacím období čeká významnou spojnici Brna a Prahy přes Vysočinu rozsáhlá modernizace. Finišují přípravy na vypsání tendrů na zhotovitele rekonstrukce úseků mezi Vlkovem u Tišnova a Křižanovem a Přibyslaví a Pohledem. Komplexní přestavba čeká i samotnou stanici Vlkov u Tišnova. Přípravné stavební práce by měly začít už v listopadu letošního roku, nejnáročnější etapa s vlivem na provoz přijde v roce 2024. Celkové investiční náklady všech tří staveb přesáhnou 6,9 miliardy korun.

Read More

Rozloučení s masopustem v hlineckém Betlémě

Maškary z Hlinecka, které jsou z části zapsány v seznamu nemateriálního kulturního dědictví UNESCO, zahájily své reje 28. ledna ve Vítanově. Další masopustní průvody se konají v Hamrech, na Veselém Kopci, v Jeníkově, Včelákově, Studnicích, Blatně, Vortové a nakonec se rozloučí na hlineckém Betlémě.

Read More

Masopust ve skanzenu Veselý Kopec u Hlinska

V sobotu 4. února 2023 se v prostředí muzea v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska  uskuteční první program roku 2023. Můžete zhlédnout tradiční obyčej, který je od roku 2010 součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Read More

Na dálnici D1 na Vysočině jezděte se zvýšenou opatrností

Na dálnici D1 na Vysočině byla vzhledem k povětrnostním podmínkám snížená rychlost na 80 km/h. Dbejte proto aktualních pokynů na informačních tabulích a jeďte opatrně.

Read More

Nový jízdní řád 2023 v Kraji Vysočina

V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy Českých drah v Kraji Vysočina zůstane na stejné úrovni jako v současném jízdním řádu. Na jednotlivých tratích v regionu dochází pouze k drobným úpravám času odjezdů a příjezdů. Na trati 241 Znojmo – Okříšky budou nově o víkendech na většině spojů pravidelně nasazovány modernější soupravy. Nový jízdní řád bude platit do 9. prosince 2023.

Read More

Obyvatelé malebné Přibyslavi na Vysočině se od dnešního dne mohou těšit z nové prodejny PENNY

 Jedná se už o osmou letošní novou prodejnu tohoto diskontního řetězce, který do konce roku plánuje otevřít další čtyři nové prodejny, čímž si upevní pozici řetězce s nejvyšším počtem prodejen v České republice.

Read More

Masarykova univerzita podepsala memorandum o spolupráci s Krajem Vysočina

Prorektor pro personální a akademické záležitosti Masarykovy univerzity Jiří Hanuš a hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek podepsali v Telči memorandum o spolupráci. Podpisu byli přítomni také kvestorka MU Marta Valešová, ředitel Univerzitního centra Telč Jaroslav Makovec či náměstkové hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová a Roman Fabeš. Memorandum bylo uzavřeno na dobu neurčitou.

Read More

Tři mladí muži zemřeli při dopravní nehodě na Žďársku

Třem rodinám se dnes navždy změnil život zemřeli tři mladí lide při těžké dopravní nehodě

Read More