Kraj Vysočina

Masarykova univerzita podepsala memorandum o spolupráci s Krajem Vysočina

Prorektor pro personální a akademické záležitosti Masarykovy univerzity Jiří Hanuš a hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek podepsali v Telči memorandum o spolupráci. Podpisu byli přítomni také kvestorka MU Marta Valešová, ředitel Univerzitního centra Telč Jaroslav Makovec či náměstkové hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová a Roman Fabeš. Memorandum bylo uzavřeno na dobu neurčitou.

Read More

Tři mladí muži zemřeli při dopravní nehodě na Žďársku

Třem rodinám se dnes navždy změnil život zemřeli tři mladí lide při těžké dopravní nehodě

Read More

OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily; jedná se již o 400. veřejnou stanici PREpoint v ČR

V rámci první fáze společného projektu OMV a PRE byla dnes zprovozněna rychlodobíjecí stanice PREpoint již na 40. čerpací stanici OMV na odpočívce Mikulášov (95. kilometr dálnice D1) ve směru z Prahy do Brna. Majitelé elektromobilů mohou dobíjet svá auta už skoro na třetině z celkového počtu 140 čerpacích stanic OMV v České republice.

Read More

Pozor na dálnici D1 na 137 kilometru směr Praha

Na 136. km ve směru na Prahu došlo před třetí hodinou odpoledne k nehodě nákladního vozidla.

Read More

Zahájení parní sezóny na Vysočině 14.5.

Úzkokolejky Jindřichův Hradec vypraví 14.5. 2022 první letní parní jízdu na Vysočinu s tematickým programem na zámeckém nádvoří Zámku Kamenice nad Lipou

Read More

Zámek Třešť se po rekonstrukci otevírá

Po dvou a půl letech práce je hotovo. Zámek Třešť na Vysočině prošel náročnou rekonstrukcí, oprav se dočkala i zámecká zahrada a rybník. Novinkou je wellness a propojení se spisovatelem Franzem Kafkou, který v Třešti pobýval. Zámek bude sloužit jako hotel, restaurace, prostor pro kongresy i svatby – a to jak Akademii věd ČR, tak veřejnosti.

Read More

S jarem opět vyjely dukovanské autobusy s přepravou kol. Letos už posedmé.

K elektrárně autobusem a nazpět na kole. Oblíbenou přepravní službu využívají především zaměstnanci dukovanské elektrárny. Letošní sezónu zahájili i přes aprílové počasí desítky nadšených cyklistů. Zejména ranní přeprava kol přispívá k vyšší bezpečnosti v hodinách s dopravní špičkou a podporuje zdravý životní styl zaměstnanců. Cyklobusy je možné využít až do konce října.

Read More

Nehoda blokuje D1 u Humpolce

Nehoda je se zraněním. Probíhají záchranné a vyprošťovací práce. Odklon dopravy je na sjezd MÚK Humpolec km 90. Předpoklad uvedení do provozu je za cca 3 hodiny.

Read More

Bernard Fest bude 24. a 25. června 2022

O posledním červnovém víkendu se v Humpolci uskuteční už 26. ročník hudebního festivalu Bernard Fest. Hvězdami budou např. Lucie Bílá, Mig 21, Chinaski a Wanastowi Vjecy.

Read More

Energetici v Dukovanech snižují dopravní zátěž i emise CO2

Lidé cestující za prací do Jaderné elektrárny Dukovany ušetřili jen v loňském roce 327 tisíc kilometrů jízdy autem, díky kterým nebylo do ovzduší vypuštěno 50102 kilogramů emisí CO2. Díky řešení, které funguje ve světových metropolích, nepřijíždí pracovníci každý svým autem, ale při cestě do práce si navzájem vycházejí vstříc a nabízejí možnost svezení. Vedle dobrého […]

Read More