Kraj Vysočina

V síti E.ON Drive mohou řidiči využít nejrychlejší dobíječku elektromobilů v Česku i střední Evropě

Společnost E.ON spustila ve své síti nejrychlejší dobíječku elektromobilů v České republice a zároveň i ve střední Evropě. Stanice s výkonem 400 kW stojí v dobíjecím hubu E.ONu ve Vystrkově u Humpolce a automobilům, které takový výkon pojmou, umožní dobít z 10 na 80% baterie za 18 minut. Spuštění nové dobíječky je součástí velké modernizace celého dobíjecího hubu, který E.ON otevřel už v roce 2016. Hub tvoří ještě další tři dobíječky s vysokými výkony a možnost využít rychlé dobíjení může až šest aut najednou. Společnost E.ON tak plní své předsevzetí rozšiřovat síť ultrarychlého dobíjení, které je klíčové pro rozvoj elektromobility v Česku.

Read More

Správa železnic hledá architekty pro třetí terminál vysokorychlostní železnice

Další terminál, který zvýší dostupnost vysokorychlostní dopravy v regionech, vznikne v Jihlavě. Stejně jako v případě dopravních uzlů Praha východ VRT a Roudnice nad Labem VRT bude jeho podoba a řešení výsledkem architektonicko-urbanistické soutěže. Její vítěz by měl být představen v první polovině příštího roku.

Read More

Balóny nad Telčí

Ve dnech 18. až 20. srpna 2023 se v Telči setkají posádky horkovzdušných balónů z celé České republiky. Za příznivého počasí budou balóny létat nad romantickou krajinou a dělat radost pilotům, posádkám, pasažérům, divákům, dětem, dospělým … prostě všem. 

Read More

Modernizace úseku Pohled – Přibyslav přinese další zlepšení havlíčkobrodské trati

Správa železnic dnes vypsala tendr na kompletní modernizaci devítikilometrového úseku mezi Pohledem a Přibyslaví. Tři roky trvající rekonstrukce přinese zvýšení rychlosti až na 160 km/h, opravené stanice a zastávky a lepší parametry pro nákladní dopravu. Po celou dobu stavby se počítá se zachováním jednokolejného provozu.

Read More

Telčské parní léto 2023

Po tři letní víkendy se můžete svézt parním vlakem na trase Kostelec – Třešť – Dačice – Slavonice s doprovodným programem. Můžete si prohlédnout také expozici historie železniční dopravy.

Read More

O víkendu se můžete přijít podívat do skanzenu na Veselém kopci jak se dříve hospodařilo

Od soboty do neděle 12.–13. srpna bude na Veselém Kopci u Hlinska od 9.00 do 17.00 hodin připraven program nazvaný Jak se dříve hospodařilo věnovaný ukázkám tradičního zpracování zemědělských plodin a řemesel na vesnici.

Read More

RegioPantery na Vysočině jsou kompletní

Na Vysočinu dorazil šestý RegioPanter. Tento moderní dvouvozový elektrický vlak doplní další jednotky, které už obsluhují regionální spoje na trati č. 250 mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou a také na trati č. 225 Havlíčkův Brod – Jihlava / Jihlava město.

Read More

ČESKÁ „LADY SOUL“ zpěvačka MARIE ROTTROVÁ s nezaměnitelným hlasem je stále plná energie a ve skvělé formě. 

Vyprodaným dvouhodinovým koncertem v doprovodu SEPTET PLUS ORCHESTRA dokázala Marie Rottrová zaujmout i o dvě generace mladší diváky na zámku v Třešti, kde se koncert se konal  pod širým nebem. 

Read More

Veselokopecký jarmark oživí areál Veselého Kopce

V sobotu 15. a v neděli 16. července se v době od 9.00 do 17.00 v areálu Veselého Kopce u Hlinska uskuteční oblíbený Veselokopecký jarmark. Ten byl jedním z prvních pořadů, který se v areálu před desítkami let poprvé uskutečnil – v letošním roce je to již 38. ročník. 

Read More

Muzeum v přírodě Vysočina připravilo workshopy a komentované prohlídky

Nejen pro rodiny s dětmi připravilo Muzeum v přírodě Vysočina pestrou nabídku workshopů a komentovaných prohlídek ve všech svých expozičních areálech.Od června do října se mohou návštěvníci expozičního areálu Veselý Kopec, památkové rezervace Betlém v Hlinsku i vodního kovacího Hamru ve Svobodných Hamrech zúčastnit zajímavých komentovaných prohlídek a workshopů. Některé z nich jsme připravili ve […]

Read More