Kraj Vysočina

Pozor na dálnici D1 na 137 kilometru směr Praha

Na 136. km ve směru na Prahu došlo před třetí hodinou odpoledne k nehodě nákladního vozidla.

Read More

Zahájení parní sezóny na Vysočině 14.5.

Úzkokolejky Jindřichův Hradec vypraví 14.5. 2022 první letní parní jízdu na Vysočinu s tematickým programem na zámeckém nádvoří Zámku Kamenice nad Lipou

Read More

Zámek Třešť se po rekonstrukci otevírá

Po dvou a půl letech práce je hotovo. Zámek Třešť na Vysočině prošel náročnou rekonstrukcí, oprav se dočkala i zámecká zahrada a rybník. Novinkou je wellness a propojení se spisovatelem Franzem Kafkou, který v Třešti pobýval. Zámek bude sloužit jako hotel, restaurace, prostor pro kongresy i svatby – a to jak Akademii věd ČR, tak veřejnosti.

Read More

S jarem opět vyjely dukovanské autobusy s přepravou kol. Letos už posedmé.

K elektrárně autobusem a nazpět na kole. Oblíbenou přepravní službu využívají především zaměstnanci dukovanské elektrárny. Letošní sezónu zahájili i přes aprílové počasí desítky nadšených cyklistů. Zejména ranní přeprava kol přispívá k vyšší bezpečnosti v hodinách s dopravní špičkou a podporuje zdravý životní styl zaměstnanců. Cyklobusy je možné využít až do konce října.

Read More

Nehoda blokuje D1 u Humpolce

Nehoda je se zraněním. Probíhají záchranné a vyprošťovací práce. Odklon dopravy je na sjezd MÚK Humpolec km 90. Předpoklad uvedení do provozu je za cca 3 hodiny.

Read More

Bernard Fest bude 24. a 25. června 2022

O posledním červnovém víkendu se v Humpolci uskuteční už 26. ročník hudebního festivalu Bernard Fest. Hvězdami budou např. Lucie Bílá, Mig 21, Chinaski a Wanastowi Vjecy.

Read More

Energetici v Dukovanech snižují dopravní zátěž i emise CO2

Lidé cestující za prací do Jaderné elektrárny Dukovany ušetřili jen v loňském roce 327 tisíc kilometrů jízdy autem, díky kterým nebylo do ovzduší vypuštěno 50102 kilogramů emisí CO2. Díky řešení, které funguje ve světových metropolích, nepřijíždí pracovníci každý svým autem, ale při cestě do práce si navzájem vycházejí vstříc a nabízejí možnost svezení. Vedle dobrého […]

Read More

Železniční dopravní nehoda v Rožné na Žďársku

Hasiči zasahovali u železniční dopravní nehody v Rožné na Žďársku. Při střetu nákladního vozidla a osobního vlaku se zranili dva lidé.

Read More

Správa železnic vyhlásila zakázku na dodavatele dokumentace pro VRT Vysočina

Úsek vysokorychlostní tratě (VRT) z Velké Bíteše do Brna připraví projektanti v podrobnosti dokumentace pro územní rozhodnutí. Jedná se již o osmou veřejnou zakázku na dodání těchto klíčových dokumentů pro síť nových vysokorychlostních železnic.

Read More

Nehoda hasičů Vysočina

Dnes ráno mířili profesionální hasiči z Pelhřimova k nehodě osobního vozidla u obce Chýstovice.

Read More