Kraj Vysočina

150 let železnice v Chotěboři s jízdou parního vlaku s lokomotivou Skaličák

Svezte se historickým vlakem v čele s parní lokomotivou 433.001 „Skaličák“ z roku 1948 u příležitosti oslav 150. výročí železnice v Chotěboři. Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program, výstavu techniky a vozidel Správy železnic, s. o., a společnosti ČD Cargo, a. s., výstavu modelového kolejiště, jízdy motorovým vozem M131.1 „Hurvínek“ po chotěbořských vlečkách […]

Read More

Vysokorychlostní tratě v Kraji Vysočina

Zástupci Správy železnic dnes prezentovali projekt vysokorychlostních tratí představitelům Kraje Vysočina. Na následné tiskové konferenci představili novinářům tým přípravy nových tratí.

Read More

Smrtka nás provázela na krátké procházce po Havlíčkově Brodě odhalila krásné náměstí a řadu zajímavých pamětihodností

Projížděli jsme městem Havlíčkův Brod a rozhodně jsme nelitovali, že jsme podnikli krátkou procházku centrem města. Přešli jsme řeku Sázavu přes most u sv. Kateřiny, na jehož okraji nás zaujal Hnátův kámen. Jedná se o smírčí kámen ze 16. století. Připomíná hlásného Hnáta, který měl zradit město jihlavským Němcům. Za to byl ukamenován.

Read More

ProberemeJi: Lidé jsou pyšní na turistické cíle, chtějí ale nové chodníky

Přes devět set lidí se zapojilo od začátku roku do akce Probereme Jihlavu a sběru podnětů. Upozorňovali na to, co se jim ve městě líbí i co by rádi změnili. Z akce Probereme Jihlavu vzejde Strategie rozvoje města pro roky 2022 až 2032.  

Read More

Dálnice D1 na Vysočině je už nyní průjezdná se zvýšenou opatrností.

Dálnice D1 na Vysočině je už nyní průjezdná se zvýšenou opatrností. V noci se zcela zastavil provoz mezi 76. a 100. km na Prahu. Provoz blokovaly kamiony, které nemohly vyjet. Při jízdě po D1 dbejte zvýšené opatrnosti a pokynů na informačních tabulích

Read More

Město pokračuje v přípravě lyžařských stop na Heulose

Úprava technického sněhu a příprava lyžařských stop ve veřejném prostoru u amfiteátru v Jihlavě pokračuje, příští týden by se mohlo začít běžkovat.

Read More

V Jihlavě u Matky Boží najdete betlém

Ručně vyřezávaný a každoročně jinak postavený betlém je v minoritském kostele Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě ke shlédnutí  do 2. února.  

Read More

Oprava větrníku se chýlí ke konci v Třebíči

Větrný mlýn na Kanciborku byl postaven v roce 1836 pro potřeby Budischowského závodů, mlela se v něm smrková a borová kůra na takzvané tříslo. To sloužilo koželuhům k čištění kůží. Později pak sloužila budova mlýna pro potřeby sociálního bydlení.

Read More

Nový jízdní řád 2021 v Kraji Vysočina

V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád. Rozsah regionální dopravy Českých drah v Kraji Vysočina zůstane na obdobné úrovni jako v současném grafikonu. Vlaky na většině tratí pojedou podobně jako v současnosti, s některými změnami je však potřeba počítat na trati 240 mezi Jihlavou, Třebíčí, Náměští nad Oslavou a Brnem. V úseku mezi Horní Cerekví a Jindřichovým Hradcem budou zajišťovány pouze vlaky dálkové dopravy. Nový jízdní řád bude platit až do 11. prosince 2021.

Read More

Nehoda autobusu na Jihlavsku si vyžádala čtyři těžká zranění

Všechny složky IZS zasahovali u dopravní nehody autobusu na Jihlavsku. Pod autobusem se utrhla krajnice a převrátil se na bok. Na místě byl větší počet zraněných dětí

Read More
YouTube
Share