Kraj Vysočina

Město pokračuje v přípravě lyžařských stop na Heulose

Úprava technického sněhu a příprava lyžařských stop ve veřejném prostoru u amfiteátru v Jihlavě pokračuje, příští týden by se mohlo začít běžkovat.

Read More

V Jihlavě u Matky Boží najdete betlém

Ručně vyřezávaný a každoročně jinak postavený betlém je v minoritském kostele Nanebevzetí Panny Marie v ulici Matky Boží v Jihlavě ke shlédnutí  do 2. února.  

Read More

Oprava větrníku se chýlí ke konci v Třebíči

Větrný mlýn na Kanciborku byl postaven v roce 1836 pro potřeby Budischowského závodů, mlela se v něm smrková a borová kůra na takzvané tříslo. To sloužilo koželuhům k čištění kůží. Později pak sloužila budova mlýna pro potřeby sociálního bydlení.

Read More

Nový jízdní řád 2021 v Kraji Vysočina

V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád. Rozsah regionální dopravy Českých drah v Kraji Vysočina zůstane na obdobné úrovni jako v současném grafikonu. Vlaky na většině tratí pojedou podobně jako v současnosti, s některými změnami je však potřeba počítat na trati 240 mezi Jihlavou, Třebíčí, Náměští nad Oslavou a Brnem. V úseku mezi Horní Cerekví a Jindřichovým Hradcem budou zajišťovány pouze vlaky dálkové dopravy. Nový jízdní řád bude platit až do 11. prosince 2021.

Read More

Nehoda autobusu na Jihlavsku si vyžádala čtyři těžká zranění

Všechny složky IZS zasahovali u dopravní nehody autobusu na Jihlavsku. Pod autobusem se utrhla krajnice a převrátil se na bok. Na místě byl větší počet zraněných dětí

Read More

Rozsvěcení vánoční výzdoby bude letos online ve městě Třebíč

První adventní neděle připadá v letošním roce na 29. listopad. Tradiční rozsvěcení vánočního osvětlení s kulturním programem není aktuálně možné, kvůli zákazu shlukování většího počtu lidí.

Read More

Most Vysočina na D1 bude v plném provozu, modernizace u Velkého Meziříčí v neděli končí

Nejvyšší most na brněnské D1 prošel generální opravou a bude znovu v provozu. Celkem 425 metrů dlouhý a 70 metrů vysoký most Vysočina u Velkého Meziříčí je v obou jízdních pruzích rozšířen na 12,5 metru, proběhla sanace spodní stavby mostu a protikorozní úprava povrchů. Modernizace úseku č. 19 na brněnské D1 tak v neděli 29. listopadu skončí.

Read More

Město finančně podpoří záchrannou stanici Pavlov

Jihlava pošle na podporu stanice, která se zabývá záchranou poraněných volně žijících živočichů, 10 tisíc korun.

Read More

Vánoce se blíží!

Na Masarykovo náměstí byl během úterního dopoledne nainstalován vánoční strom. V rámci úspor se na něj nekupovaly nové ozdoby, celkově stála letošní vánoční výzdoba město 400 tisíc korun.

Read More

Jihlava tu bude i za sto let

Město obhájilo nejvyšší kategorii „A“ v rámci Auditů udržitelného rozvoje.

Read More