Zahraniční

Tradice německého lázeňství

Německá turistická centrála (DZT) představila novou marketingovou kampaň-Tradice německého lázeňství (German.Spa.Tradition) Cílem je oživit zájem hostů o německé lázně po propadu způsobeném covidovou pandemii.

Read More

Nehoda autobusu u města Slavonski Brod na dálnici mezi hlavním městem Záhřebem a srbskými hranicemi

Autobus odbočil z dálnice a v neděli brzy v neděli havaroval, přičemž zahynulo 10 lidí a nejméně 30 dalších bylo zraněno, uvedla policie.

Read More

Formule 1 v metropolích: Češi se báli o Karlův most, Slováci o podvozek závodního vozu

Ve druhé polovině dubna se na významných lokalitách České a Slovenské republiky proháněla formule 1. Natáčení reklamního spotu společnosti Redbull vyvolalo v sociálních médiích řadu debat, a to zejména u českých uživatelů, kde se do diskusí zapojil šestinásobně vyšší počet uživatelů než na Slovensku. Zatímco v českých příspěvcích převažovala slova kritiky, většina Slováků pohlížela na natáčení pozitivně.

Read More

Zemřel Princ Philip ve věku 99 let

S hlubokým zármutkem oznamujem smrt Vévody z Edinburghu. V 99 letech zemřel manžel britské královny Alžběty II. Princ Philip.

Read More

Protest proti porušování lidských práv. Spojené státy zvažují bojkot olympijských her v Pekingu

Na prahu velké krize se ocitá olympijské hnutí a řeč není jen o koronavirem ohrožených letních hrách v Tokiu. Ve Spojených státech amerických diskutují možný bojkot zimních olympijských her 2022 v Pekingu na protest proti porušování lidských práv v Číně. V úterý to uvedlo tamní ministerstvo zahraničí. Jeho mluvčí Ned Price řekl, že USA konzultují situaci s názorově spřízněnými zeměmi z celého světa. Debatují o postupu vůči Číně v souvislosti se zimním sportovním svátkem včetně účasti na olympiádě.

Read More

Bojlery z Popradu dostaly nové jméno. Tatramat je STIEBEL ELTRON

Ohřívače vody společnosti Tatramat, jejíž historie sahá až do první poloviny 19. století, mění svůj název na STIEBEL ELTRON. K úplnému ukončení používání názvu Tatramat dojde ke konci letošního roku

Read More

Společnost Molson Coors Beverage Company dává nový význam „zelené“.

Ve Velké Británii společnost Molson Coors uvedla na trh  pivní láhev ze skla s nízkým obsahem uhlíku  po nedávném pokusu se značkou Staropramen, který snížil uhlíkovou stopu její výroby o 90%.

Read More

Vídeň chce otevřít restaurační zahrádky do konce března

Rakouská vláda představila počátkem týdne po schůzi s experty a hejtmany plán rozvolňování. Ten závisí na dalším vývoji pandemie, očkování a zvýšeném testování, umožní ale zavedení regionálních pravidel v jednotlivých spolkových zemích. Toho chce využít i město Vídeň a umožnit ještě v březnu školní sport a otevření zahrádek.

Read More
YouTube
Share