Zahraniční

Formule 1 v metropolích: Češi se báli o Karlův most, Slováci o podvozek závodního vozu

Ve druhé polovině dubna se na významných lokalitách České a Slovenské republiky proháněla formule 1. Natáčení reklamního spotu společnosti Redbull vyvolalo v sociálních médiích řadu debat, a to zejména u českých uživatelů, kde se do diskusí zapojil šestinásobně vyšší počet uživatelů než na Slovensku. Zatímco v českých příspěvcích převažovala slova kritiky, většina Slováků pohlížela na natáčení pozitivně.

Read More

Zemřel Princ Philip ve věku 99 let

S hlubokým zármutkem oznamujem smrt Vévody z Edinburghu. V 99 letech zemřel manžel britské královny Alžběty II. Princ Philip.

Read More

Protest proti porušování lidských práv. Spojené státy zvažují bojkot olympijských her v Pekingu

Na prahu velké krize se ocitá olympijské hnutí a řeč není jen o koronavirem ohrožených letních hrách v Tokiu. Ve Spojených státech amerických diskutují možný bojkot zimních olympijských her 2022 v Pekingu na protest proti porušování lidských práv v Číně. V úterý to uvedlo tamní ministerstvo zahraničí. Jeho mluvčí Ned Price řekl, že USA konzultují situaci s názorově spřízněnými zeměmi z celého světa. Debatují o postupu vůči Číně v souvislosti se zimním sportovním svátkem včetně účasti na olympiádě.

Read More

Bojlery z Popradu dostaly nové jméno. Tatramat je STIEBEL ELTRON

Ohřívače vody společnosti Tatramat, jejíž historie sahá až do první poloviny 19. století, mění svůj název na STIEBEL ELTRON. K úplnému ukončení používání názvu Tatramat dojde ke konci letošního roku

Read More

Společnost Molson Coors Beverage Company dává nový význam „zelené“.

Ve Velké Británii společnost Molson Coors uvedla na trh  pivní láhev ze skla s nízkým obsahem uhlíku  po nedávném pokusu se značkou Staropramen, který snížil uhlíkovou stopu její výroby o 90%.

Read More

Vídeň chce otevřít restaurační zahrádky do konce března

Rakouská vláda představila počátkem týdne po schůzi s experty a hejtmany plán rozvolňování. Ten závisí na dalším vývoji pandemie, očkování a zvýšeném testování, umožní ale zavedení regionálních pravidel v jednotlivých spolkových zemích. Toho chce využít i město Vídeň a umožnit ještě v březnu školní sport a otevření zahrádek.

Read More

GEFCO zajistí dodávky elektromobilů koncovým zákazníkům v Číně, uzavřelo partnerství s firmou Polestar

GEFCO, světový lídr v oblasti multimodálních řešení dodavatelských řetězců a přední evropský poskytovatel logistiky pro automobilový průmysl, posunuje své služby opět o krok dál. V Číně začne doručovat elektromobily koncovým zákazníkům. Službu Home Delivery zajistí v Šanghaji a Pekingu pro prémiovou značku výkonných elektromobilů Polestar přes platformu GEFCO Moveecar. Ta je pro doručování vozů používána i v České republice, kde přes ni koncovým zákazníkům GEFCO od spuštění služby doručilo již několik set aut.

Read More

Shell a Scuderia Ferrari obnovují technologické partnerství

Hlavním cílem prodloužení dlouholetého technologického partnerství společnosti Shell s týmem Scuderia Ferrari je nadále podporovat úspěch týmu na závodní dráze a podílet se na významných technologických inovacích a vizích pro udržitelnou dopravu.

Read More

Halové mistrovství Evropy v atletice 2021 s hrdostí sponzoruje společnost SPAR

SPAR je opět hlavním sponzorem halových mistrovství Evropy v atletice, které se budou konat v polském Toruni ve dnech 5. – 7. března 2021. Na této klíčové události v evropském atletickém kalendáři bude soutěžit více než 550 špičkových sportovců ze 48 zemí.

Read More
YouTube
Share