Zahraniční

Výstava Národního muzea Nikdy se nevzdáme! je k vidění i v Londýně

Nedávno otevřená výstava v Národním muzeu s názvem Nikdy se nevzdáme! se nyní dočkala i své putovní verze. Tato výstava nese rovněž název Nikdy se nevzdáme! a byla zahájena v budově Velvyslanectví České republiky v Londýně u příležitosti Dne ozbrojených sil za účasti velvyslankyně ČR ve Velké Británii Marie Chatardové, delegace poslanců Poslanecké sněmovny České republiky, brigádního generála Vratislava Berana a generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše. K vidění bude od 29. června do 31. srpna letošního roku.

Read More

Skupina ORLEN Unipetrol začala spolupracovat s Technickou univerzitou v Košicích

Zástupci rafinérské a petrochemické skupiny ORLEN Unipetrol a Technické univerzity v Košicích podepsali smlouvu o vzájemné spolupráci, zejména v oblasti výzkumu a vývoje vodíku. Podpis smlouvy je pokračováním sbližování obou subjektů, které začalo v roce 2021. Posilování spolupráce s akademickým světem v oblasti vzdělávání, výzkumu a vývoje je součástí rozvoje aktivit skupiny ORLEN Unipetrol na Slovensku. ORLEN Unipetrol tu dlouhodobě působí v oblasti velkoobchodního prodeje pohonných hmot a dalších rafinérských a petrochemických produktů. V roce 2019 vstoupil na místní trh se svým řetězcem čerpacích stanic ORLEN Benzina a netají se plány na ekologizaci průmyslu a veřejné mobility.

Read More

Počet škodováckých tramvají v Bratislavě se zvýší až na 100

Dopravní podnik Bratislava a Škoda Group podepsaly smlouvu na dodávku nových obousměrných tramvají Škoda ForCity Plus 30T. Jedná se již o druhý letošní kontrakt na tramvaje, kterého Škodovka v Bratislavě dosáhla v letošním roce. Bratislavský dopravní podnik objednal 10 obousměrných tramvají stejného typu, které ve městě jezdí již od roku 2015.

Read More

Skupina Škoda dodá další tramvaje do finského Tampere

 Společnost Tampereen Raitiotie Oy si u skupiny Škoda objednala dalších 5 moderních a udržitelných tramvají ForCity Smart Artic. Finský provozovatel tramvají využil opci ke smlouvě, kterou s výrobcem podepsal v roce 2017. Opce má hodnotu téměř 34 milionů eur. Nyní objednané vozy jsou totožné s 20 tramvajemi dodanými v letech 2020-2021

Read More

Soutěž o jednu noc ve vídeňském obřím kole

Jedna z kabin vídeňského obřího kola v Prátru se dočasně promění na unikátní hotelový pokoj. Přenocování však nebude v nabídce žádného hotelu, jedná se o jednorázovou soutěž k 125. výročí atrakce.

Read More

Vinařský den Castilla-La Mancha

Hospodářská a obchodní kancelář Španělska v Praze uspořádala opět po covidové přestávce prezentaci vín. Zúčastnilo se 19 španělských vinařství z největšího španělského vinařského regionu Castilla-La Mancha. Cílem bylo dostat tato vína do povědomí českých distributorů, prodejců a supermarketů, kteří by mohly mít zájem o prodej v ČR.

Read More

Na historickou trať Vindobony přijíždí Lužnice, od prosince nové přímé spojení Prahy a Vídně přes jižní Čechy

České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a dva páry o víkendech propojí turistické regiony Čech a Dolních Rakous. Vlaky vyjedou s novým jízdním řádem od 11. prosince 2022.  

Read More

Vídeň představila svůj Akční plán boje s horkem

Horko, které v letních měsících panuje obzvláště ve velkých městech, je velmi často nesnesitelné, a to především pro seniory, děti a další rizikové skupiny. Aby Vídeň udržela vysokou kvalitu života ve městě i v teplejších měsících, představila svůj Akční plán boje s horkem. Jsou v něm krátkodobá i dlouhodobá opatření.

Read More

Vídeňské obří kolo se točí už 125 let

Vídeňské obří kolo v zábavním parku Prátr patří k hlavním monumentům města. Letos slaví kolo, které bylo postaveno v roce 1897 k 50. výročí korunovace císaře Františka Josefa, své 125. jubileum. Návštěvníci se mohou až do začátku července těšit na speciální doprovodný program včetně soutěže o noc strávenou ve vagónu obřího kola.

Read More

Odhalte krásy Evropy. Evropská síťová jízdenka Interrail je nyní za poloviční cenu

Cestovat v létě křížem krážem Evropou za polovinu obvyklé ceny, odhalovat kulturu jednotlivých zemí, navazovat nová přátelství, poznávat kulturní, technické a přírodní zajímavosti, to umožňuje akční nabídka Českých drah a společnosti Eurailgroup, kterou oslaví 50. výročí evropské síťové jízdenky Interrail. Díky nabídce lze ušetřit až 10 000 Kč a získat celoevropskou jízdenku na dobu až 3 měsíce za poloviční cenu.    

Read More