Zahraniční

Deutsche Bahn a Siemens Mobility společně vstupují do éry vodíku

Deutsche Bahn (DB) a Siemens Mobility spojují své síly v oblasti dopravy šetrné k životnímu prostředí a budou společně testovat využití vodíku na železnici. Cílem je otestovat zcela nový komplexní systém skládající se z nově vyvinuté vodíkové regionální trakční jednotky a nově navržené vodíkové plnící stanice. DB upraví jednu ze svých údržbářských dílen, aby zde mohl probíhat servis vozidel na vodíkový pohon.

Read More

Siemens Mobility dodavatelem inteligentního systému řízení dopravy na rakouských dálnicích

Společnost Siemens Mobility uzavřela partnerství se společností ASFiNAG, zodpovídající za plánování, financování, stavbu, provoz a údržbu rakouské dálniční sítě, za účelem poskytnutí technologie inteligentního systému řízení dopravy, který umožňuje výměnu bezpečnostních informací mezi vozidly a infrastrukturou. Kooperativní inteligentní dopravní systém (C-ITS) je systém řízení dopravy nové generace, který využívá C-ITS technologii k analýze stavu dopravy a poskytuje motoristům informace o dopravních kolonách, nehodách a uzavírkách. ASFiNAG je prvním poskytovatelem dopravní infrastruktury v Evropě, který instaluje systém propojující vozidla a dopravní infrastrukturu na dálnice a rychlostní silnice. Proces implementace systému na více jak 2 200 kilometrů dálnic a rychlostních silnic v Rakousku již začal.

Read More

Teroristický útoku ve Vídni v pondělí večer – zemřeli civilisté a jeden z útočníků, uvedlo ministerstvo vnitra.

Teroristický útoku ve Vídni v pondělí večer – zemřeli dva civilisté a jeden z útočníků, uvedlo ministerstvo vnitra.

Read More

Dnes nehoda metra v Holandsku

Vlak metra je  viděn viset na uměleckém díle několik metrů nad zemí poté, co prorazil bariérou na konci kolejí ve Spijkenisse kolem půlnoci, na okraji Rotterdamu, brzy v pondělí ráno.

Read More

Symbol spolehlivosti – Škodovácké tramvaje v Turecku překonaly hranici dvou milionů najetých kilometrů

Skvělou provozní spolehlivost škodováckých tramvají prokázaly dva miliony kilometrů, které za dva roky svého provozu ujela flotila nízkopodlažních vozidel v tureckém městě Eskişehir. Zajímavostí je, že moderní vozy ze Škody Transportation jsou vybavené výkonnými trakčními bateriemi pro jízdu na trasách bez trolejového vedení.

Read More

Společnost Siemens a skupina Toutenkamion představily mobilní jednotky intenzivní péče pro nemocnice

Společnost Siemens Smart Infrastructure společně se skupinou Toutenkamion Group vytvořila flexibilní modulární systém moderních jednotek intenzivní péče s cílem snížit tlak na nemocniční infrastrukturu. Novým řešením reagují na vývoj pandemie onemocnění covid-19, která si naléhavě vyžaduje praktická řešení pro zajištění odpovídající péče o vysoce infekční pacienty, aniž by bylo ohroženo poskytování neodkladné akutní i standardní péče. Jednou z hlavních výzev aktuální epidemie je totiž potřeba zajistit a zvýšit počet lůžek na anesteziologicko-resuscitačních odděleních a jednotkách intenzivní péče

Read More

Siemens Mobility dodá 109 rychlodrážních tramvají pro německá města Düsseldorf a Duisburg

Společnosti Düsseldorfer Rheinbahn AG a Duisburger Verkehrsgesellschaft AG společně provozují páteřní rychlodrážní tramvajový systém (LRT- Light Rail Transit), který zajišťuje veřejnou hromadnou dopravu osob nejen v Düsseldorfu a Duisburgu, ale i v dalších blízkých městech v Porýní i jejich vzájemné propojení. Na předměstích a mezi městy jsou tramvajové tratě vedeny na povrchu na samostatném tělese, následně pokračují v městských ulicích. V centrech Düsseldorfu a Duisburgu jsou pro zvýšení rychlosti jízdy a plynulosti provozu vedeny v mělce pod povrchem vyhloubených tunelech. Zejména příměstské a podpovrchové stanice jsou opatřeny vysokými nástupišti pro rychlý bezbariérový nástup cestujících do vozidel.

Read More

Ceny nájmů v Praze od začátku roku 2020 klesly o 2,6 %, v průměru stojí metr čtvereční 300 korun

Průměrná výše nájemního bydlení v hlavním městě pololetně poklesla o 2,6 %. Nájemné se nyní pohybuje okolo 300 Kč/m². Vyplývá to z analýzy, kterou pro Magistrát hlavního města Prahy zpracovala společnost Deloitte.

Read More

Flotilu deseti nových vozidel již dodala do slovenského Prešova společnost Škoda Electric

 Flotilu deseti nových vozidel již dodala do slovenského Prešova společnost Škoda Electric. Dceřiná firma plzeňské Škody Transportation vyrábí pro tamní dopravní podnik čtyři trolejbusy typu 30 Tr a šest kloubových vozidel 31 Tr.

Read More

Společnost Siemens Mobility instaluje systém CBTC na linku metra Jurong v Singapuru

Společnost Siemens Mobility obdržela od Singapurského pozemního dopravního úřadu (LTA) zakázku na instalaci automatického systému řízení jízdy vlaků a nástupištních dveří o poloviční výšce na lince metra Juron (JRL) v hodnotě přibližně 135 milionů eur. Na trase dlouhé 24 kilometrů bude společnost Siemens Mobility odpovědná za instalaci technologie pro automatické řízení jízdy vlaků systémem CBTC (Communication Based Train Control) v provedení Trainguard Sirius a traťového zabezpečovacího zařízení Trackguard Westrace. Kromě toho bude společnost Siemens Mobility instalovat informační panely pro cestující umístěné na dveřích ve stanicích, což podpoří nejvyšší stupeň automatizace (GoA 4) celé trasy a umožní plně automatický bezobslužný provoz vlaků (bez strojvedoucího a bez přítomnosti doprovodu). Projekt byl připraven mezinárodním týmem společnosti Siemens Mobility v Singapuru a Španělsku.

Read More