Zahraniční

Speciální parní jízda z Dolní Lipky do Slezské Javořiny

Tato přeshraniční jízda parního vlaku propojí dvě velkolepé akce na obou stranách hranice. Vlak bude v sobotu slavnostně vyjíždět ze Žamberka u příležitosti  zahájení speciálního Dne otevřených dveří s podtitulem „Továrna se otevírá po rekonstrukci veřejnosti” v sobotních dopoledních hodinách (cca 10), aby odpoledne dorazil na sobotní vyvrcholení paralelní akce Gala Pary v Jaworzyne Śląske. V neděli je možné se zúčastnit dalších akcí v rámci „Festivalu zabytkow techniki“ v Jaworzyne a přilehlém okolí. V odpoledních hodinách 24. 9. 2023 kolem 14:00 bude vlak odjíždět zpět směr Žamberk.

Read More

Čtyřkolka udělala stojku !

U havárie čtyřkolky, která se po nárazu do lampy pouličního osvětlení převrátila na přední část, zasahovala profesionální jednotka z centrální hasičské stanice Kolín.

Read More

DS AUTOMOBILES doprovází znovuotevření pařížské restaurace TOUR D’ARGENT

Restaurace Tour d’Argent, jež od roku 1582 funguje na místě s výjimečným výhledem na Seinu a pařížskou katedrálu Notre-Dame, se stala ikonickým místem kulinářského umění v srdci francouzské metropole.

Read More

Vídeň bude vyrábět solární energii na střeše radnice

Památkově chráněná budova vídeňské radnice bude brzy fungovat jako elektrárna. Koncem září bude spuštěn provoz nového fotovoltaického systému umístěného přímo na její střeše. Energii zde bude vyrábět celkem 572 solárních modulů, které budou ročně dodávat 223 000 kilowatthodin elektřiny a pokrývat spotřebu energie až 110 domácností.

Read More

Klub českých turistů označuje atraktivní trasy v rumunském Banátu 

Každým rokem se v rumunském Banátu v Eibenthalu koná Festival Banát, který pomáhá tuto unikátní oblast proslavit. Letos se tato kulturní akce koná od 15. do 20. srpna. Jedním z partnerů je Klub českých turistů. Kromě pestrého kulturního programu si hosté mohou vyjít na výlety po označených trasách v Almašských horách.

Read More

Škoda Group a Titagarh Firema vyhrály tendr na vozy pro italské noční linky

 Škoda Group hlásí další úspěch v Itálii, tentokrát se jedná o projekt na dodávku nových lůžkových vozů. Zakázku na výrobou až 370 nových železničních vozů Škodovka získala spolu se společností Titagarh Firema. Konsorcium společností uspělo v Evropském výběrovém řízení vypsaném společností Trenitalia, člen skupiny Ferrovie dello Stato Italiane. Na trasu Milán – Palermo – Syrakusy tak v budoucnosti vyjedou zcela nové vozy, které v sobě kombinují nejmodernější a nejefektivnějších technické řešení a respekt k veškerým charakteristikám ekologické udržitelnosti. Celková hodnota zakázky je až 732,5 milionu eur.

Read More

Vídeň pořádá druhý ročník Dlouhé noci trhů

Poslední prázdninový pátek 1. září 2023 se bude už podruhé konat Dlouhá noc vídeňských trhů. I letos pořadatelé lákají na nákupy v netradičním nočním čase a na bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Vídeňská radnice chce navázat na úspěch loňského ročníku, kdy v noční atmosféře přišlo ke stánkům rekordních 82 500 návštěvníků.

Read More

Cestovní kanceláře situaci na Rhodosu zvládly, fungující spolupráce s MZV pokračuje

Na ostrově Rhodos došlo ke stabilizaci situace a většina požárů je uhašena. Turisté z celého světa se vrací zpět a oblíbená letoviska znovu otevírají. Ministerstvo zahraniční věcí ČR již ve svém doporučení neupozorňuje na žádnou oblast, kam by nedoporučilo na ostrově cestovat. Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) vyhodnotila po uplynulých dnech kroky, díky kterým cestovní kanceláře zajistily rychlý návrat turistů zpět do České republiky.

Read More

Nová nemocnice v Malmö jako vzor moderního přístupu k architektuře

Málokdo se cítí v nemocnici příjemně, ať už jste pacient nebo návštěva. To se snaží změnit v Malmö, třetím největším městě Švédska. Vzniká tu projekt, který využívá nových technologií a trendů moderní doby. Architekti navrhli nemocniční komplex, který bere v potaz návrhy a připomínky lékařů i pacientů. Nechybí rozlehlý park k odpočinku nebo jednolůžkové pokoje v nejvyšším standardu.

Read More

Z Říma do Pompejí za méně než dvě hodiny

Vysokorychlostní vlak z Říma do Pompejí Přímé vlakové spojení z Říma do Pompejí za méně než dvě hodiny: díky dohodě mezi
italským ministerstvem kultury a italskými státními drahami, Ferrovie dello Stato Italiane, mohou nyní turisté a návštěvníci v neděli rychle a pohodlně dosáhnout archeologického naleziště.

Read More