Zahraniční

Výstava Formule 1® ve Vídni připomíná narozeniny Nikiho Laudy kampaní 1+1

Zítra, 22. února 2024, by se Niki Lauda dožil 75 let. V novém roce si zároveň připomínáme 50. výročí jeho vstupu do Ferrari a 40 let od posledního titulu mistra světa pro Rakousko. Výstava Formule 1 ve vídeňském METAStadtu je od února místem setkání všech fanoušků a příznivců motoristického sportu, kde jsou k vidění také exponáty trojnásobného mistra světa Formule 1® včetně jeho závodní helmy. Včera výstavu navštívil i syn Nikiho Laudy Mathias a byl nadšený.

Read More

Stavební práce uzavřou 24. února drážďanské hlavní nádraží, výluka omezí i vlaky EuroCity z ČR

Od soboty 24. února od 04:00 nepřetržitě do neděle 25. února 2024 do 04:00 hod. bude správce německé železniční infrastruktury, společnost DB InfraGO, opravovat trakční vedení ve stanici Dresden Hbf a v přilehlých traťových úsecích. Stanice tak bude tento den pro vlaky zcela neprůjezdná.

Read More

Srbské dopravní letadlo mělo nehodu se štastným koncem

Air Serbia Embraer ERJ-195 (OY-GDC, rok výroby 2008, pronajatý od Marathon Airlines) utrpěl vážné poškození trupu a levého stabilizátoru, když narazil do překážek za vzletovou dráhou 30 v Belgrade-Intl AP (LYBE), Srbsko.

Read More

Převrácený traktor v Chodském Újezdu

V Chodském Újezdu zasahovali hasiči  u dopravní nehody traktoru. Vozidlo se převrátilo na bok a došlo k úniku provozních kapalin, který  zlikvidovali sorbentem. Jedna zraněná osoba skončila v péči ZZS.

Read More

Glamour se setkává s obdarováváním : Exkluzivní kolekce Silvie Furmanovich pro vzdělávání především slaví svůj oslnivý debut

Nadace Education Above All (EAA) a proslulá brazilská návrhářka Silvia Furmanovich představily exkluzivní a okouzlující kolekci  šperků na výstavě šperků a hodinek v Dauhá (DJWE) 2024.

Read More

Ještě více umění. Albertina se rozroste o další pobočku

Letos v dubnu otevře vídeňská mekka umění svoji v pořadí už třetí pobočku. Nedaleko Vídně budou k vidění díla současného umění z vlastní sbírky muzea.

Read More

Vídeň na cestě k digitální budoucnosti

Na začátku roku představila vídeňská radnice jeden ze svých hlavních cílů – stát se digitální metropolí, kde moderní technologie budou lidem ulehčovat každodenní život i komunikaci s městskou správou. Magistrát plánuje zrealizovat na 30 projektů, které zavedou digitální inovace například v administrativě, městské dopravě nebo zdravotních službách.

Read More

Ministr Lipavský vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu

Šéf české diplomacie se 16. a 17. ledna zúčastnil výročního zasedání Světového ekonomického fóra. Na panelu moderovaném šéfredaktorem magazínu Foreign Policy vystoupil s apelem na podporu ukotvení práva nebýt manipulován. Na okraj jednání měl ministr Lipavský řadu schůzek se svými zahraničními protějšky, včetně prvního setkání s novým polským ministrem zahraničí Radosławem Sikorskim.

Read More

L’ORÉAL kupuje společnost GJOSA

Společnost L’Oréal oznámila, že podepsala dohodu o převzetí zbývajících akcií švýcarského startupu Gjosa, který je průkopníkem technologie frakcionace vody. L’Oréal zahájil spolupráci se startupem Gjosa, aby v roce 2021 uvedl na trh profesionální sprchovou hlavici L’Oréal Professionnel Water Saver, která byla časopisem TIME zařazena mezi „100 nejlepších vynálezů roku“

Read More