Zahraniční

Rozcestník informací k cestování do ostatních států 2020

Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých zemí průběžně aktualizujeme dle webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů ČR.

Read More

ASTORIA Hotel & Medical Spa v Karlových Varech prošel rekonstrukcí a znovu se otevírá

Rozsáhlou rekonstrukcí vnitřních prostor prošel ASTORIA Hotel & Medical Spa v Karlových Varech. Ta byla po několik měsíců trvajících pracích úspěšně dokončena a došlo k slavnostnímu znovutevření hotelu. „Máme velkou radost, že před zahájením letní sezony můžeme naše hosty pozvat do čerstvě zrekonstruovaného hotelu, který září novotou,“ říká generální ředitel hotelu ASTORIA Hotel & Medical […]

Read More

Zájem o dotace pro zubaře a praktické lékaře nadále roste

Zájem o dotace z programů zaměřených na podporu zřizování a udržení ordinací zubařů a praktických lékařů pro dospělé i pro děti v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb nadále narůstá. Do různých krajů republiky tak jen od začátku roku 2020 putují schválené dotace pro devět zubařských ordinací a čtrnáct ordinací praktického lékaře. Celkově již ministerstvo podpořilo 92 lékařských ordinací […]

Read More

Kapela O5 a Radeček vyráží na koncerty blízko nebe. Čeká ji Turné na střechách 2020.

O5 a Radeček se po třech letech vrací do nebe. Populární kapela z jesenických hor odehraje pět unikátních koncertů přímo na střechách budov. Fanoušci se mohou těšit na pohodovou a neformální atmosféru vystoupení a hlavně dechberoucí výhledy.

Read More

Farář požehnal opravené štole sv. Jana Nepomuckého

Pracovníci oddělení vodního hospodářství a správy podzemí jihlavského magistrátu opravili štolu sv. Jana Nepomuckého u Hamrů blízko Hybrálce. Štole poté požehnal farář Římskokatolické farnosti u kostela sv. Jakuba Většího.

Read More

Dvoutělesová parní turbína s přihříváním 25 MW v dánském Kalundborgu produkuje elektřinu, topnou vodu i procesní páru

Úspěšným ukončením zkušebního provozu završila Doosan Škoda Power projekt ASV6 v kogenerační elektrárně Asnæs Power Station v dánském Kalundborgu. Společnost dodala unikátní dvoutělesovou parní turbínu s odpojitelným nízkotlakým dílem a příslušenstvím. Kromě výroby elektrické energie bude turbína Doosan Škoda Power zabezpečovat dodávky topné vody pro region nebo procesní páru pro blízkou továrnu na výrobu léčiv.

Read More

Čokoládová tretra 2020 odstartuje ve Frýdku-Místku. Poprvé i s programem pro rodiče.

 Jubilejní 60. ročník Čokoládové tretry se chystá na start! První závody se poběží 29. června ve Frýdku-Místku. Patronát nad nimi bude mít běžec Jakub Holuša, medailista z několika světových a evropských šampionátů a účastník trojích Olympijských her. Čokoládová tretra se uskuteční od června do září ve 13 městech na Moravě a ve dvou na Slovensku. […]

Read More

České dráhy obnoví většinu mezistátních spojů do poloviny června

České dráhy v kooperaci se svými zahraničními partnery obnoví do poloviny června většinu mezistátních spojů. Prodej jízdenek přes e-shop bude zahájen v průběhu příštího týdne.    

Read More

Přehled obnovování provozu mezinárodních spojů RegioJet – stav k 5. 6. 2020

RegioJet jako největší středoevropský soukromý dopravce na dálkových vlakových a autobusových linkách je v čele obnovování mezinárodní přepravy – jak ve vlakové, tak i autobusové dopravě.

Read More

První vodíkový autobus ve Vídni

Vídeň začala testovat první vodíkový autobus. V provozu bude na severu města každý den do 12. června. Test je součástí příprav zakázky na desítku vozidel. Vídeň navíc poptá i 72 elektrobusů.

Read More