PARNÍ VLAKY

Parním vlakem Posázavím do Týnce nad Sázavou

Vydejte se v neděli 5. května 2024 na okružní výlet parním vlakem. Projedete se po jedné z našich nejkrásnějších tratí podél řeky Vltavy a Sázavy z Prahy přes Davli do Týnce nad Sázavou, které se říká Posázavský pacifik. Zpět do Prahy se vrátíte Ladovým krajem přes Čerčany a Senohraby.

Read More

Parní víkend v Lužné u Rakovníka

Přijeďte si užít víkend plný železniční nostalgie do Lužné u Rakovníka. Kdy? V sobotu 11. a v neděli 12. května 2024. Po oba víkendové dny se můžete svézt z Prahy do Lužné historickým vlakem a z Lužné se také projet s párou do Rakovníka, Nového Strašecí, Krupé nebo Kolešovic. Další parní krásky se vám představí […]

Read More

Parním vlakem kolem České Lípy

V sobotu 4. května 2024 si udělejte výlet do České Lípy. Na českolipském hlavním nádraží se koná bohatý program. Těšit se můžete na jízdy parních vlaků do okolí, jízdy historického motoráčku po českolipském trianglu nebo na výstavy lokomotiv, historických automobilů, zbraní a uniforem v depu, kam vás doveze kyvadlová doprava.

Read More

Svezte se historickým vlakem na výlet do Lednice!

Vydejte se do Lednicko-valtického areálu nostalgickým vlakem! Od 1. května do 29. září 2024 jezdí o víkendech a státních svátcích z Břeclavi do Lednice a zpět historický motoráček Hurvínek. V rámci akce Lednické parní léto ho o sobotách 18. května a 7. září 2024 nahradí parní vlak s vozy Rybáky a historickým restauračním vozem.

Read More

Muzejní noc ve Výtopně Jaroměř a jízda parního vlaku Turnov – Jaroměř

Tradiční Muzejní noc ve Výtopně Jaroměř letos proběhne 24. května od 17 hodin. Opět dorazí parní vlak, který vyrazí z Turnova. Můžete se těšit na předváděcí jízdy lokomotiv, rozsvěcování návěstidel a netradiční večerní prohlídku muzea s dobrovolným vstupným. Nebude chybět ani občerstvení. 

Read More

Prvomájová parní jízda na Švestkové dráze 2024

Pro všechny, kteří hledají nezvyklý způsob, jak oslavit První máj, přichystala Švestková dráha (Linka U10: Litoměřice horní nádraží – Lovosice – Most) nostalgické parní jízdy. Společnost AŽD totiž ve středu 1. května 2024 vypraví historickou soupravu taženou parní lokomotivou 354.195 z roku 1925, známou pod přezdívkou Všudybylka.

Read More

Drážďanské setkání parních lokomotiv

Nenechte si ujít 16. Drážďanské setkání parních lokomotiv, které se koná v saské metropoli druhý dubnový víkend. Kromě jízd historických vlaků patří k hlavním lákadlům noční focení lokomotiv na točně. Na tomto festivalu pro celou rodinu nebudou chybět ani atrakce pro děti včetně skákacího hradu nebo třeba malování na obličej. 

Read More

Kalendář parních vlaků 2024

Přinášíme Vám kalendář parních vlaků pro rok 2024. Zde opět budeme uveřejňovat kalendář parních vlaků, v České i Slovenské republice a také v Evropě. Vše se bude v kalendáři  během roku upravovat a doplňovat tak, aby byl aktualní.

Read More

Párou s lokomotivou Rosnička  na Dobříš

Nenechte si ujít letošní novinku a vydejte se s námi v sobotu 4. května na výlet parním vlakem do romantické oblasti Podbrdska. Součástí nostalgického vlaku, který pojede z Prahy do Dobříše a zpět, bude také historický bufetový vůz s nabídkou občerstvení a služební vůz pro přepravu kočárků a jízdních kol. 

Read More

Parním vlakem za světovým dědictvím UNESCO v Žatci – 6. 4. 2024

V sobotu 6. dubna 2024 se uskuteční první veřejná jízda vlaku NTM v čele s parní lokomotivou 464.102  „Ušatá“ z roku 1940.

Read More