PARNÍ VLAKY

Svezte se historickým vlakem na výlet do Lednice

Vydejte se do Lednicko-valtického areálu nostalgickým vlakem! Od 29. dubna do 3. září 2023 jezdí o víkendech a státních svátcích z Břeclavi do Lednice a zpět historický motoráček Hurvínek. V rámci akce Lednické parní léto ho o sobotách 20. května a 9. září 2023 nahradí parní vlak s lokomotivou Skaličák, vozy Rybáky a historickým restauračním […]

Read More

Vydejte se parním vlakem Prahou z Vršovic do Roztok u Prahy

Nenechte si ujít letošní novinku! Projeďte se parním vlakem vedeným lokomotivou Čtyřkolák (434.2186) a užijte si netradiční výhledy na Prahu z oken jedoucího vlaku. Nostalgickým vlakem se můžete svézt o sobotách 6. května a 30. září 2023.

Read More

Párou Posázavím do Týnce nad Sázavou

Vydejte se s námi v neděli 9. dubna 2023 na velikonoční okružní výlet parním vlakem. Projedete se po jedné z našich nejkrásnějších tratí podél řeky Vltavy a Sázavy z Prahy přes Davli do Týnce nad Sázavou, které se říká Posázavský Pacifik. Zpět do Prahy se vrátíte Ladovým krajem přes Čerčany a Senohraby.

Read More

Vydejte se párou Prahou do Hostivice

Oslavte letos velikonoční svátky netradičním způsobem, vraťte se v čase a svezte se v sobotu 8. dubna 2023 parním vlakem vedeným lokomotivou Čtyřkolák (434.2186). Vlak pojede po okružní trase Praha-Vršovice – Praha-Smíchov – Rudná u Prahy – Hostivice – Praha-Zličín – Praha-Vršovice.

Read More

Kalendář parních vlaků 2023

Přinášíme Vám kalendář parních vlaků pro rok 2023. Zde opět budeme uveřejňovat kalendář parních vlaků, v České i Slovenské republice a také v Evropě. Zatím není uveřejněno pro rok 2023 mnoho jízd, a tak vše se bude během doby upravovat a doplňovat

Read More

Za železniční historií do ČD Muzea v Lužné u Rakovníka

V největším železničním muzeu v České republice máte možnost nahlédnout do historie železniční dopravy. Muzeum má také největší sbírku parních lokomotiv.

Read More

Výletní parní vlak vyjede v dubnu z Ústí nad Orlicí do Polska

Milovníci parních vlaků se mají v Pardubickém kraji na co těšit také v letošním roce. Kromě tradičních sobotních jízd v průběhu letních měsíců je připraven výlet parním vlakem do polské Javořiny Slezské, kde bude na návštěvníky čekat prohlídka Železničního muzea ve Slezsku.

Read More

Zimní parní jízda na Döllnitzbahn 11. a 12. února 2023

I když se zima zdá v našem regionu vzácností, je možné podniknout zimní výlet na trase mezi Oschatz Hauptbahnhof, Mügeln a Glossen/Kemmlitz.

Read More

Zimní parní jízda na Přísečnické dráze

Vydejte se na zimní projížďku parním vlakem po trati Steinbach – Jöhstadt o víkendu 11. a 12. února 2023. Po zimní procházce čekají na nástupišti naše dobře vyhřáté vagóny – v bufetovém voze jsou i teplé nápoje

Read More

Nádech dvacátých let ve filmu na Žitavské úzkokolejce

Nový film filmaře Philippa Herforta z Horní Lužice zavede filmovou cestou na žitavskou úzkokolejku v době dvacátých a počátku třicátých let. Děj sleduje výlet dobře situované rodiny na úzkokolejce do Žitavských hor do lázeňského města Jonsdorf. Pro film skladbu „Das gibt’s nur einmal„“ znovu nazpívala muzikálová herečka, zpěvačka a herečka Manja Stein, která se narodila […]

Read More