PARNÍ VLAKY

Oslavte svátek železnice v Bohumíně

Letošní regionální oslavy svátku železnice se v Bohumíně konají ve středu 28. září 2022. Můžete se svézt parními vlaky, které pojedou mezi Bohumínem a Ostravou, prohlédnout si výstavu moderních železničních vozidel v bohumínském depu a s dětmi si užít celodenní doprovodný program.

Read More

Oslavy 150 let železnice na Krnovsku s jízdami parních vlaků

První říjnový víkend (1. a 2. 10. 2022) se konají oslavy 150 let tratě Olomouc – Krnov – Opava a 150 let společnosti Krnovské opravny a strojírny. Součástí oslav jsou jízdy historických vlaků a pestrý doprovodný program na nádraží v Krnově. Děti se mohou těšit na Vláček hráček.

Read More

Oslavy železnice jsou tradičně připraveny v září

Národní den železnice 2022 se letos uskuteční v areálu plzeňského depa 24.9. a přivítá desítky kusů historické i moderní železniční techniky Českých drah a jejich partnerů. Areál bude již tradičně rozdělen do tří světů – historie, změny a zábavy. Vydat se můžete také na Regionální dny železnice, které se uskuteční v řadě měst po České […]

Read More

Kalendář parních vlaků 2022

Přinášíme Vám kalendář parních vlaků pro rok 2022. Zde opět budeme uveřejňovat kalendář parních vlaků, v České i Slovenské republice a také  v Evropě.

Read More

Se Všudybylkou z Lužné u Rakovníka do Plzně (nebo naopak)

Ve čtvrtek 22. září 2022 se můžete svézt parním vlakem v čele s lokomotivou Všudybylkou z Lužné u Rakovníka do Plzně, kde se o dva dny později koná Den železnice 2022. V neděli 25. září pak pojede tento historický vlak opačným směrem. Nenechte si ujít nostalgický zážitek na kolejích.

Read More

V Olomouci oslaví svátek železnice stylově

Přijeďte si do hanácké metropole užít zábavu na kolejích. V sobotu 17. září 2022 se v olomouckém depozitáři ČD Muzea koná Regionální den železnice a těšit se můžete nejen na komentované prohlídky, ale také na jízdy historických vlaků nebo výstavu nostalgických vozidel na točně.

Read More

Víkend se Všudybylkou na Karlovarsku – ZRUŠENO

O víkendu 17. a 18. září 2022 se můžete svézt na Karlovarsku parní vlakem vedeným lokomotivou Všudybylkou (354.195). Z důvodu technické závady na parní lokomotivě 354.195 Všudybylce je zrušen Regionální den železnice v Karlovy Vary

Read More

Den železnice v Praze láká nejen na prohlídku depa

Oslavte  svátek železnice v Praze, tentokrát v areálu stanice a depa ve Vršovicích v sobotu 10. září 2022 od 9:30 do 17:00 hodin. Těšit se můžete na oblíbené jízdy historickými i moderními vlaky a letos také na prohlídku zázemí provozu železniční dopravy. Nebude chybět zábava pro děti ani občerstvení.

Read More

Do Lednice oblíbeným motoráčkem i parní lokomotivou

Na trati z Břeclavi do Lednice začne o tomto víkendu další sezóna oblíbených nostalgických vlaků Českých drah. Každou sobotu, neděli a ve státní svátky od konce dubna do začátku září se tu milovníci železniční historie svezou motorovým vláčkem Hurvínkem. V plánu jsou tradičně také jízdy parních vlaků, kdy motoráček ve dvou termínech nahradí parní lokomotiva Skaličák s historickými vozy. Díky historickým vlakům si můžou cestující naplánovat výlet po malebném Lednicko-valtickém areálu nebo návštěvu muzeí či impozantního zámku v Lednici.

Read More

Série Regionálních dnů železnice startuje tuto sobotu v České Třebové

Zářijové oslavy svátku železničářů zahájí v sobotu 3. září  2022 Regionální den železnice v České Třebové. České dráhy připravily atraktivní program v areálu českotřebovského depa a jízdy historických vlaků po tratích v okolí. V areálu depa budou od 8 do 16 hodin vystavena moderní i historická kolejová vozidla, zájemci se budou moci svézt na stanovišti […]

Read More