PARNÍ VLAKY

Mikulášský parní vlak pojede Chocně do Litomyšle. ZRUŠENO

Mezi Chocní, Vysokým Mýtem a Litomyšlí se můžete v neděli 28. listopadu 2021 svézt mikulášským vlakem, který poveze parní lokomotiva Skaličák. Dopřejte dětem setkání s Mikulášem, andělem a čerty na kolejích. Na hodné malé pasažéry čeká ve vlaku nadílka. – AKCE ZRUŠENA

Read More

Parní legendu soustruží v pražském depu

Do Prahy dorazila ze Slovenska legendární parní lokomotiva 498.104 Albatros. Ve Středisku údržby Jih jí pracovníci Českých drah obrábějí kola na moderním podúrovňovém soustruhu, jediném svého druhu u nás. Lokomotivní řada 498.1  drží československý parní rychlostní rekord 162 km/h.

Read More

Kalendář parních vlaků 2021

Přinášíme Vám kalendář parních vlaků pro rok 2021. Zde opět budeme uveřejňovat kalendář parních vlaků, v České i Slovenské republice a také  v Evropě.

Zatím není uveřejněno pro rok 2021 mnoho jízd, a tak vše se bude během doby upravovat a doplňovat.

Read More

S párou do Oslavan za Mikulášem, čerty a anděly – ZRUŠENO

Akce zrušena! Svezte se v sobotu 4. prosince 2021 mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan, kde koná akce Čertovský zámek s jarmarkem, výstavou betlémů a samozřejmě s čertech dobrou zábavou. V čele nostalgického vlaku s historickými vozy pojede parní lokomotiva Skaličák (433.001).

Read More

Mikulášské parní vlaky a Čertohráček vyrazí ze Smíchovského nádraží

Pojeďte na výlet s Mikulášem a jeho družinou a nadílkou pro děti ve vlaku. Mikulášské jízdy v Praze a Středočeském kraji se uskuteční o víkendu 4. a 5. prosince 2021. Výchozí stanicí bude vždy Smíchovské nádraží a svézt se můžete buď parním vlakem s lokomotivou Šlechtičnou (475.179), nebo oblíbeným výletním vlakem Cyklohráčkem, který se na […]

Read More

Mikulášským parním vlakem po Letohradsku 2021 – ZRUŠENO

AKCE JE ZRUŠENA !Svezte se poslední listopadovou sobotu mikulášským vlakem mezi Letohradem a Dolní Lipkou. Ve vlaku vám budou dělat společnost Mikuláš, anděl a čerti. Pro hodné děti je připravena nadílka. Občerstvení je možné  v bufetovém voze.

Read More

Mikulášská jízda s Albatrosem

ALBATROS klub pri RD Bratislava hlavné, ZSSK Slovensko, ŽSR a ŽMSR pořádají 4. prosince 2021 tradiční Mikulášskou jízdu s parní lokomotivou 498.104 Albatros.

Read More

Poslední parní víkend v Lužné u Rakovníka

Poslední říjnový víkend 30. a 31. 10. 2021 se v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka koná tradiční akce pojatá jako stylové rozloučení s letošními nostalgickými zážitky na kolejích – Poslední parní víkend. V sobotu i v neděli se můžete svézt parním vlakem, historickým motoráčkem nebo parním vláčkem po muzejní úzkokolejce.

Read More

Parním expresem do Polska do železničního muzea ve Slezské Javořině

Pardubický kraj si pro vás ve spolupráci s Muzeem starých strojů v Žamberku připravil mimořádnou jízdu historického parního expresu. Ta se uskuteční v sobotu 30. října 2021 a spojí Pardubický kraj s polským Dolnoslezským vojvodstvím. Parní express vydá z Ústí nad Orlicí přes Letohrad a Lichkov až do Polska, kde zastaví v Kladsku, městě Dzierżoniów […]

Read More

Unikátní kniha z opravy popradského Papouška 477.013

4. září  2021 se na naše tratě po téměř třech letech opravy vrátil popradský Papoušek 477.013, pýcha Klubu železničních historických vozidel Poprad. V tomto článku Vás zavedeme do zákulisí jeho opravy a představíme tak i unikátní knihu z vydavatelství Richarda Lunter – KICOM (www.knihanaj.sk) od autorky Anky Antalíkové …

Read More
YouTube
Share