PARNÍ VLAKY

Kolešovka – jízda parním vlakem po kraji plném chmelnic 2020

Svezte se v létě o prázdninových sobotách parním vlakem po tzv. Kolešovce! Historický vlak vás proveze po jinak opuštěné trati mezi Krupou a Kolešovicemi. Při nostalgické jízdě krajem plným chmelnic zažijete opravdovou železniční romantiku.

Read More

Parní léto 2020 aneb na výlet z Telče parním vlakem

Zpestřete si víkend jízdou historickým vlakem. V sobotu 25. července 2020 se můžete svézt parním vlakem z Telče do Třeště a zpět, v neděli 26. července pak z Telče do Kostelce nad Jihlavou a zpět. Připraven je také doprovodný program

Read More

Parním vlakem po Českém ráji

Výlet do Českého ráje si můžete zpestřit projížďkou parním vlakem. O sobotách 15. července, 1., 15. a 29. srpna 2020 jede po trasách Turnov – Semily a Turnov – Rovensko pod Troskami historický vlak tažený parní lokomotivou Kafemlejnek (310.0134). A děti se mohou těšit i na železniční loutkové divadlo.  

Read More

Parním vlakem do Kralovic

První srpnovou sobotu 1. 8. 2020 si můžete udělat výlet do Lužné u Rakovníka. Kromě prohlídky železničního muzea se můžete taky svézt parním vlakem do Kralovic, kde se koná doprovodný program. V čele historického vlaku pojede parní lokomotiva 414.096 (Heligón) z roku 1906.

Read More

Parní vlaky vyjedou na Králicko i letos, tentokrát pod hlavičkou Leo Express

Tradice jízd historických parních vlaků bude zachována i v letošním roce. Pardubický kraj si jízdy objedná u dopravce Leo Express, který je zajistí ve spolupráci s Muzeem starých strojů v Žamberku. Oproti předchozím letům budou vlaky jezdit o pěti srpnových sobotách a mimořádně také o státních svátcích 28. října a 17. listopadu. Trasa z České […]

Read More

Svezte se parním vlakem Českým rájem

Jako v minulých letech, tak i letos jsou pro Vás připravili jízdy zvláštních historických vlaků Českým rájem.

Read More

Návrat parního vlaku z Jaroměře o Turnova

Po prodlouženém víkendu se parní vlak bude vracet do Turnova a vy se můžete svézt v něm.

Read More