trolejbus

Flotilu deseti nových vozidel již dodala do slovenského Prešova společnost Škoda Electric

 Flotilu deseti nových vozidel již dodala do slovenského Prešova společnost Škoda Electric. Dceřiná firma plzeňské Škody Transportation vyrábí pro tamní dopravní podnik čtyři trolejbusy typu 30 Tr a šest kloubových vozidel 31 Tr.

Read More

Škoda Transportation předala první z flotily deseti nových trolejbusů pro norské město Bergen

Plzeň, 22. 9. 2020 – Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation předala první z flotily deseti nových trolejbusů pro norské město Bergen. První cestující by se měli svézt moderními nízkopodlažními vozidly na podzim letošního roku.

Read More

V Jihlavě už slouží nové trolejbusy ze Škody Electric

 Obyvatele a návštěvníky Jihlavy vozí nové trolejbusy ze Škody Electric. Firma pro metropoli Vysočiny vyrobí celkem deset nových nízkopodlažních vozidel, z toho sedm s pomocným bateriovým pohonem.

Read More

První trolejbus v majetku DPP po 60 letech jde od zítřka do provozu, o sobotách bude jezdit na lince 58 mezi Palmovkou a Letňany

První vlastní trolejbus Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) po 60 letech, vůz ŠKODA 24 Tr Irisbus evidenčního čísla 9508, bude od zítřka poprvé nasazen do provozu pražské MHD na lince 58 mezi Palmovkou a Letňany. Vůz je přelakován do tradičních pražských barev, tj. opatřen červenobílým nátěrem. Vozidlo bude DPP sloužit primárně ke školení řidičů a technického personálu, a dále k pokračování různých testů na drážní infrastruktuře, jejichž výsledky slouží k přípravě plánované elektrifikace vybraných autobusových linek. Každou sobotu odpoledne jej DPP bude také nasazovat v pravidelných hodinových intervalech na linku 58.

Read More

V Jihlavě začínají sloužit nové trolejbusy ze Škody Electric

Výrazného omlazení se dočká vozový park městské hromadné dopravy v Jihlavě. Obyvatelům a návštěvníkům krajského města totiž v příštích týdnech začne sloužit deset nových dvanáctimetrových nízkopodlažních trolejbusů z plzeňské Škody Electric.

Read More

První pražský trolejbus po 60 letech

V pondělí se v ulicích Prahy poprvé v novém laku v rámci technicko-bezpečnostních zkoušek objevil trolejbus Škoda 24Tr, který DPP v květnu zakoupil z Plzně.

Read More

Při stavbě velkého městského okruhu na Tomkově náměstí a Rokytově vznikne nová manipulační trať pro trolejbusy

V návaznosti na budování velkého městského okruhu v oblasti Tomkova náměstí a Rokytovy ulice vznikne nová manipulační trať pro trolejbusy. Bude měřit 2,3 kilometru a ulehčí vozidlům na linkách číslo 25 a 26 vjezd do vozovny Slatina během stavebních prací.

Read More

Jeden z posledních českoamerických trolejbusů Škoda 14 TrE je vystaven v Muzeu MHD

Expozice Muzea MHD ve vozovně Střešovice obohatil unikátní exemplář, jeden z posledních českoamerických trolejbusů Škoda 14 TrE s evidenčním číslem 9803, který téměř 22 let sloužil v Daytonu v Ohiu pro místní dopravní podnik RTA Dayton.

Read More

Autobusy a trolejbusy řídí bez nehod

Dopravní podnik města Hradce Králové včera ocenil řidiče a řidičky městské hromadné dopravy, kteří v uplynulém období docílili ujetí 250, 500 nebo 750 tisíc kilometrů bez zavinění nehody. Slavnostní vyhodnocení soutěže se mělo původně uskutečnit už v březnu, ale opatření kvůli šíření koronaviru jej odložila o téměř tři měsíce.

Read More

Trolejbusy z Plzně začínají sloužit cestujícím v rámci zkušebního provozu v Brašově

 První cestující v rumunském Brašově již vozí nové kloubové trolejbusy, na jejichž výrobě se významně podílí společnost Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation. Firma pro vozy vyrobila kompletní elektrovýzbroj a zajistila kompletní montáž trolejbusů včetně testování vozidel ve svém plzeňském závodě.

Read More