trolejbus

Do Brna míří nový trolejbus od Škoda Group

Nový trolejbus Škoda 32 Tr je na své cestě do Brna. Dopravní podnik města Brna si ho od Škoda Group slavnostně převzal v rámci tiskové konference na veletrhu Czechbus 2023. Brno se může pochlubit nejrozvinutější trolejbusovou sítí v České republice. Stávající vozový park, skládající se z více než 140 trolejbusů Škoda, ho staví do čela […]

Read More

Nová éra cestování na pražské letiště, DPP a Škoda Group představily Škoda-Solaris 24m, nejdelší trolejbus v ČR

 Cestující využívající veřejnou dopravu na či z Letiště Václava Havla Praha již brzy čeká velká změna. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a Škoda Group v konsorciu s polským výrobcem Solaris Bus & Coach dnes na veletrhu Czechbus 2023 v pražských Letňanech představily dlouho očekávaný tříčlánkový, téměř 25metrový bateriový trolejbus Škoda-Solaris 24m. DPP objednal 20 těchto vozidel pro linku Nádraží Veleslavín – Letiště Praha, která se po dokončení elektrifikace změní z autobusové 119 na trolejbusovou 59. Škoda-Solaris 24m budou vůbec nejdelšími trolejbusy využívanými v MHD v ČR.

Read More

Kompletní servis trolejbusů a autobusů v Teplicích zajistí Škoda Group

Škoda Group získala prestižní zakázku na zabezpečení služeb full-service pro všechny trolejbusy a autobusy městské hromadné dopravy provozované v Teplicích. Kontrakt v hodnotě až téměř 95 milionů Kč zajistí provádění kompletního servisu pro dopravce Městská doprava Teplice v letech 2024 a 2025. Součástí místního vozového parku je celkem 41 vozidel – 34 trolejbusů a 7 autobusů. Tato zakázka představuje další krok skupiny v poskytování komplexních služeb v oblasti veřejné dopravy, což je trend, který se stává standardem v západní Evropě.

Read More

Autobusová linka č. 134 Podolská vodárna – Dvorce se změní na trolejbusovou

Už na šestnácté městské autobusové lince v Praze budou v blízké budoucnosti naftové autobusy nahrazeny bateriovými trolejbusy. Rada hl. m. Prahy (RHMP) dnes totiž schválila investiční záměr elektrifikace autobusové linky č. 134 Podolská vodárna – Dvorce. DPP začne na základě usnesení RHMP s projektovou přípravou záměru. Odhadované investiční náklady činí 338 milionů korun, jeho realizaci DPP předpokládá v horizontu let 2027–2028. Po zprovoznění trolejbusové infrastruktury je v plánu vzájemné propojení elektrifikovaných linek č. 134 a 176.

Read More

Nové trolejbusy pro Švédsko získají elektrickou výzbroj od Škoda Group

Škoda Group byla vybrána jako dodavatel kompletní elektrické výzbroje pro parciální trolejbusy výrobce Solaris Bus&Coach, které zamíří do švédské Landskrony. Součástí kontraktu v hodnotě dosahující 1 milionu eur je dodávka kompletní trakční výzbroje a její montáž do tří vozidel. Dodávka hotových trolejbusů je naplánována na podzim roku 2024.

Read More

Ústecký dopravní podnik využil celou opci na nákup trolejbusů od Škoda Group

Dopravní podnik města Ústí nad Labem využil celou opci v rámci smlouvy na nákup trolejbusů Škoda 27 Tr. Kontrakt na nákup velkokapacitních trolejbusů uzavřel ústecký dopravní podnik se Škoda Group na podzim roku 2022. Poslední objednávka na dodatečných dvanáct vozidel dosáhne částky bezmála 250 milionů Kč, celkově má zakázka hodnotu více než 650 milionů Kč.

Read More

V hlavním městě Litvy bude jezdit 91 českých trolejbusů. Vyrábět je bude Škoda Group

Škoda Group zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku moderních trolejbusů do litevského Vilniusu. Smlouva s dopravcem JSC „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) zahrnuje dodávku 91 vozidel typu Škoda 32 Tr v celkové hodnotě dosahující 1,3 mld Kč. Vozový park litevské metropole tak získá moderní vozy, které přispějí k čistšímu a zdravějšímu prostředí pro život. Dodávka trolejbusů bude probíhat v letech 2024 a 2025.

Read More

V sobotu 13. května 2023 se uskuteční šestý ročník Autobusového dne PID v Letňanech

V sobotu 13. května 2023 se v terminálu u stanice metra C Letňany uskuteční již 6. ročník oblíbeného Autobusového dne PID, který bude letos nově obohacen o posílený provoz trolejbusů na lince 58. Těšit se můžete na tradiční statickou výstavu autobusů zapojených do systému PID, komentované prohlídky koordinačního dispečinku nebo jízdy nejen historickými autobusy po okolí Letňan.

Read More

V Praze vznikne třetí trolejbusová trať: Na Knížecí – U Waltrovky

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) získal pravomocné společné povolení (sloučené územní a stavební) k elektrifikaci autobusové linky č. 137 Na Knížecí – U Waltrovky. V návaznosti na to může připravit zadávací dokumentaci a vyhlásit veřejnou zakázku na zhotovitele stavby třetí trolejbusové tratě v Praze. DPP předpokládá zahájení samotné výstavby ideálně v příštím roce, v koordinaci s dalšími projekty v oblasti připravovanými jinými subjekty, a zprovoznění tratě v roce 2025. Autobusová linka č. 137 se pak změní na trolejbusovou 52.

Read More

Město Plzeň představí projekt elektrifikace MHD na Severním Předměstí

Páteřní autobusová linka číslo 33, která vede z centra města přes náměstí Republiky, kolem Roudné a fakultní nemocnice na Lochotíně na Košutku, se patrně v nejbližších letech dočká elektrifikace. Naftové autobusy nahradí trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem. V dalších etapách rozvoje se trolejbusy rozjedou i na sídliště Vinice a do ulice Na Roudné, v závislosti na dokončení […]

Read More