Liberecký kraj

ANIFILM  je jedním z prvních filmových festivalů roku 2021, kde můžete zajít do kina i potkat známé tvůrce

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm začíná již za týden a na svém webu již zveřejnil svůj kompletní program. Vedle bohatého programu mezinárodních i národních soutěží nejnovějších animovaných filmů, virtuální reality a počítačových her se festivaloví návštěvníci můžou těšit i na bohatý nesoutěžní filmový program a další doprovodné akce, jako jsou výstavy, koncerty, prezentace, přednášky, workshopy, […]

Read More

Taneční drama Liliom se dočká s ročním zpožděním premiéry

První premiérou libereckého baletního souboru DFXŠ bude hořkosladké taneční drama Liliom. Po ročním odkladu se inscenace dočkala diváků v pátek 11. června 2021 v Malém divadle v Liberci. Příležitosti choreografovat a režírovat jednoaktový balet Liliom se ujala mladá talentovaná japonská tanečnice Rie Morita. Její inscenace navazuje na úspěšnou sérii choreografických děl mladých umělců z řad […]

Read More

Pád lezkyně na Hruboskalsku

Dvaatřicetiletá lezkyně se včera v podvečer po selhání jištění zřítila z výšky asi 7 metrů ze skály Dívčí ve skalních lokalitách Hruboskalska

Read More

Jízda parního vlaku České Lípy do Děčína s děčínskou Šlechtičnou ZRUŠENA

Nenechte si ujet parní vlak, v jehož čele se ukáže na kolejích lokomotiva Šlechtična!  Nostalgické jízdy se konají v sobotu 29. května 2021 a s párou se svezete z České Lípy do Děčína a zpět. Na českolipském nádraží se můžete setkat s dalšími železničními babičkami – na výstavě historických lokomotiv. Na doporučení Krajské hygienické stanice […]

Read More

Polští aktivisté dnes budou blokovat dopravu na česko-polských hranicích

Polští aktivisté v reakci na rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie, které v rámci předběžného opatření nařizuje Polsku okamžitě zastavit těžbu v hnědouhelném dole Turów, ohlásili na dnešní den 25. května na 14. hodinu zahájení blokády česko – polského hraničního přechodu Hrádek nad Nisou – Kopaczow. Trvat má minimálně do 18. hodiny.

Read More

Čeští a polští zástupci dnes jednali o Turówu.

Diskutovali také o pátečním rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie .Hejtman Libereckého kraje Martin Půta, maršálek Dolnoslezského vojvodství Cezary Przybylski, náměstek Ministerstva životního prostředí České republiky Vladislav Smrž a státní tajemník polského Ministerstva státních aktiv Artur Soboń se dnes sešli v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem schůzky byl polský hnědouhelný důl Turów. Minulý pátek Soudní dvůr Evropské unie nařídil Polsku pozastavit v dole okamžitě těžbu za porušení unijního práva při povolování rozšíření a prodloužení těžby, a to až do doby rozhodnutí soudu o žalobě Česka na Polsko. Polští politici i zástupci těžební firmy PGE se v páteční reakci na rozhodnutí soudu vyjádřili, že těžbu zastavit nehodlají.

Read More

Požár železničního motorového vozu řady 840 v Harrachově

Necelou hodinu před polednem (11:16 hod.) přijalo Krajské operační a informační středisko informaci o požáru železničního motorového vozu řady 840 v Harrachově-Mýtinách.

Read More

Požár vlaku v Harrachově-Mýtinách

Čtyři jednotky PO byly povolány k požáru vlaku v Harrachově-Mýtinách. Vlak je v součastné chvíli zajištěn proti pohybu. Probíhá hasební zásah. Dle strojvedoucího by neměly být v soupravě žádné osoby.

Read More

Rekonstrukce mostu ve Vilémově u Šluknova si vyžádá nepřetržitou výluku

Správa železnic letos dokončí rekonstrukci viaduktu přes Karolinino údolí ve Vilémově u Šluknova na trati Rumburk – Sebnitz. Ta začala loni na jaře, kvůli pandemii a zpoždění dodávek potřebného materiálu ze zahraničí se výměna ocelové konstrukce samotného mostu uskuteční až letos během 90denní výluky, která začne v neděli 18. dubna.

Read More

BusLine testuje zaměstnance přímo v terénu – ve speciálním Covid Test Busu

Dopravní společnost BusLine řeší povinnost testů svých zaměstnanců netradičním způsobem. Své pobočky v menších městech objíždí speciálním Covid Test Busem. Ve větších městech, jako je například Smržovka či Jablonec probíhá testování v ordinacích závodního lékaře. V některých vzdálenějších pobočkách však musí nastoupit mobilní řešení, které společnost dnes předvedla v Liberci.

Read More
YouTube
Share