Liberecký kraj

U požáru pivovaru ve Vratislavicích nad Nisou zasahovalo 10 jednotek

Dnes ráno krátce po čtvrté hodině ranní byl na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje nahlášen požár sladovny pivovaru v ulici Pivovarská ve Vratislavicích nad Nisou. Na místo události byly okamžitě vyslány jednotky 2. stupně požární poplachu.

Read More

Zájem o dotace pro zubaře a praktické lékaře nadále roste

Zájem o dotace z programů zaměřených na podporu zřizování a udržení ordinací zubařů a praktických lékařů pro dospělé i pro děti v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb nadále narůstá. Do různých krajů republiky tak jen od začátku roku 2020 putují schválené dotace pro devět zubařských ordinací a čtrnáct ordinací praktického lékaře. Celkově již ministerstvo podpořilo 92 lékařských ordinací […]

Read More

Liberecká zoo odchovala mládě vzácného orla křiklavého pomocí inseminace mraženým spermatem

Obrovský úspěch světového významu se podařil liberecké zoo. Jako prvním na světě se ji podařilo rozmnožit orla křiklavého pomocí inseminace mraženým spermatem. Jedná se o důležitý okamžik pro záchranu nejen tohoto druhu dravce, který byl v České republice téměř vyhuben, ale i dalších ohrožených druhů ptáků.

Read More

Skleněný poklad

Městská galerie Vlastimila Rady v Železném Brodě Vás zve na výstavu Skleněný poklad, kterou můžete navštívit v termínu 8. 6. – 30. 8. 2020.

Read More

Výstrahy meteorologů na extrémní srážky a povodňové ohrožení byly prodlouženy – Hasiči jsou v pohotovosti v terénu a pomáhají !

Ve Višňové je v tuto chíli 10 jednotek hasičů, komunikace mezi obcemi Černousy a Boleslav je uzavřena. V Novém Městě pod Smrkem a Bílém potoce hasiči čerpají vodu. V Raspenavě dávají hasiči pytle s pískem aby se voda nedostala do domů.

Read More

Koncert Waldovy Matušky v zámecké zahradě Zámku Svijany

Přijďte v sobotu 20. června do zámecké zahrady Zámku Svijany na koncert skupiny Waldovy Matušky.

Read More

V sobotu 20.6. na dinosaury do Šťastné země

Přírodní zábavní dětský areál Šťastná země vznikl v roce 2004 a během své existence si získal množství stálých návštěvníků, především z řad rodin s malými dětmi.   Areál Šťastná země se nachází v samém srdci Českého ráje ve vesnici Radvánovice, Turnov, okres Semily. Do areálu můžete dorazit, jak automobilem, veřejnou dopravou na kole nebo pěšky. […]

Read More

Vojtěch a Irena Havlovi – SLAVNOSTI SLUNOVRATU

Vysoko nad řekou Jizerou se vypíná hrad Vranov. Toto místo láká mnoho turistů i milovníků kultury. V sobotu se zde budou konat SLAVNOSTI SLUNOVRATU.

Read More

Erbovní bestie na Valdštejně

Výstava nadpřirozených bytostí z erbů české šlechty. Jedná se o poznávací výstavu s informační silou nejen v oblasti fantastické zoologie, ale především folkloristiky a historických souvislostí nejen této země.

Read More