Liberecký kraj

Liberecké tramvaje prochází generální opravou v ostravském závodě Škoda Group

První tři tramvaje z liberecké flotily zahájily svou generální opravu v závodě Škoda Group v ostravském Martinově. Škoda Group totiž zvítězila ve výběrovém řízení na opravu celkem šesti kusů tramvají T3 v hodnotě zhruba 46 milionů Kč. Práce zahrnují především opravu skříní a elektrických částí vozidel, v plánu je ale i celková oprava interiérů včetně kabin pro řidiče. Plánovaná generální oprava umožní zachovat vlastnosti tramvaje po dalších 15 let.

Read More

Víkend Křišťálového údolí v jabloneckém muzeu!

K akcím Křišťálového údolí se tradičně připojuje i Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Po oba dny připravilo pestrý program, navíc za výhodné vstupné.

Read More

Lávky a útulny získaly Krkonošskou cenu za architekturu

Při letošním prvním udělování Krkonošských cen za architekturu zabodovala také Správa KRNAP. Lávky a útulny, které pro Správu KRNAP vytvořili studenti a pedagogové Fakulty architektury ČVUT získaly jedno z ocenění.

Read More

Správa KRNAP má nové slavnostní uniformy

Po letech, kdy pracovníky Správy KRNAP sjednocoval pouze pracovní terénní stejnokroj, má nyní naše organizace nové slavnostní uniformy. 

Read More

18 milionů oslavenců

Na 20. října připadá Den stromů. Tento svátek slavíme i v Krkonošském národním parku a to s o to větší radostí, že zdejší lesy jsou podle odborníků v současné době v nejlepším stavu za posledních několik set let. Podle aktuální inventarizace lesů máme v KRNAP téměř 18 milionů stromů.

Read More

Získali jsme Bludičku

Tak se jmenuje výjimečný symbolistní obraz malíře Františka Kavána, který díky dotaci Ministerstva kultury České republiky, z programu Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví, získalo naše Krkonošské muzeum v Jilemnici do svých sbírek a stane je nedílnou součástí jilemnické Kávanovské galerie.

Read More

Úklid Krkonoš přinesl překvapení

Na tři stovky pracovníků Správy KRNAP, polského KPN a desítky dobrovolníků v pátek a sobotu vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Všechny skupiny sběračů se shodují na tom, že při letošním podzimním úklidu se sesbíralo rekordně nejméně odpadků. Celkový odhad je 2,5 tuny.

Read More

Město Železný Brod zve k návštěvě XVI. Ročníku akce Skleněné městečko

Sklářské slavnosti v Železném Brodě jsou jedinečnou příležitostí setkávání sklářských výtvarníků, absolventů sklářské školy, historiků skla, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a řemesla.

Read More

V centru České Lípy spadla na chodník a do silnice stěna z lešení

Dnes kolem 13.45 se v centru České Lípy na rohu Moskevské ulice zřítila stěna z montovaného lešení zhruba šest metrů vysoká a devět metrů široká přímo na chodník a do přilehlé silnice. Jen díky neuvěřitelnému štěstí pod ní v tu chvíli neprocházel žádný chodec a po silnici jelo jen jediné osobní vozidlo tovární značky Škoda Karoq, jehož řidič tento karambol ustál bez zranění. Nicméně prkna a lešenářské trubky, které na Karoq dopadly,  na něm zanechaly škodu za nejméně 100 000 korun.

Read More

Sezona Za světlem je zahájena a divadlo zná vítěze liberecké Thálie

Ve čtvrtek 1. září 2022 byla oficiálně zahájena 139. sezona Divadla F. X. Šaldy, která nese motto ZA SVĚTLEM. V 16.00 zahrála kapela NE-KLIŠÉ na náměstí Dr. E. Beneše, večerní program, který měl v režii balet DFXŠ, se přesunul do Šaldova divadla. Při této příležitosti byly také uděleny ceny divácké ankety Liberecké Thálie 2021/2022, v […]

Read More