Liberecký kraj

V Liberci se konají oslavy svátku železnice na konci září

Vypravte se v sobotu 30. září do Liberce na Regionální den železnice. Těšit se můžete na jízdy parního vlaku, na nostalgické projížďky historickým motorovým vozem a také na výstavu železničních vozidel. Z libereckého nádraží vás motorový vůz zdarma dopraví do depa nebo do tramvajové vozovny, kde bude probíhat další doprovodný program.

Read More

Liberecká Thálie byla slavnostně udělena

Večer, v neděli 27. srpna se na náměstí před libereckou radnicí konalo slavnostní zahájení nové divadelní sezony ZROZENÍ. Ani deštivé počasí neodradilo věrné diváky, kteří v pláštěnkách či s deštníky v ruce sledovali celý hudební program. 

Read More

Chci připravit podmínky pro rozumný rozvoj větrné energetiky v Česku, uvedl ministr Petr Hladík při návštěvě druhého největšího větrného parku v Česku

Česká republika podporuje výstavbu obnovitelných zdrojů, jako klíčového pilíře v rámci rozvoje moderní energetiky. V prvních letech vlády Petra Fialy se podařilo zajistit renesanci solární energetiky, nyní Ministerstvo životního prostředí připravuje kroky, kterými odblokuje rozvoj větrných elektráren. Na tiskové konferenci pořádané u větrné elektrárny ve Václavicích (Hrádek nad Nisou) v Libereckém kraji to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).

Read More

Astronomický ústav zve na pozorování Perseid a akci Den a noc na Jizerce

Astronomický ústav AV ČR zve zájemce o vesmír všeho věku na dvě tradiční a velmi oblíbené akce v sobotu 12. srpna spojené s maximem meteorického roje Perseid. Zatímco v Ondřejově se pozorování bude konat pouze za jasného počasí, na Jizerku lze přijet i ve špatném počasí na doprovodný program.

Read More

Podzemní bariéra v dole Turów funguje, monitoring podzemních vod bude pokračovat i nadále

Odborná pracovní skupina složená z předních českých hydrogeologů v čele s Českou geologickou službou (ČGS) zhodnotila funkčnost podzemní těsnící bariéry v dole Turów po ročním pilotním provozu. Data ukázala, že bariéra funguje a hladina podzemní vody v blízkosti bariéry stoupá. Zda se její pozitivní vliv projeví i na českém území, musí prokázat aktualizovaný hydrogeologický model […]

Read More

Nehoda se štastným koncem vlaku a auta na Semilsku

V odpoledních hodinách  zasahovali hasiči u železniční dopravní nehody v Libštátu na Semilsku, kde došlo ke střetu vlaku s osobním automobilem.

Read More

Krkonoše a Jizerské hory uchvátily lídry světové ochrany přírody

 Experti z chráněných území celého světa [1] strávili celý týden v Krkonošském národním parku a CHKO Jizerské hory. Setkání Světového fóra lídrů chráněných území (World Protected Areas Leaders Forum, WPALF), které začalo v pondělí na Erlebachově boudě ve Špindlerově Mlýně dnes skončilo v klášteře v Hejnicích.

Read More

Auto na střeše v obci Provodín

Krátce po 12. hodině jsme zasahovali v obci Provodín na Českolipsku u dopravní nehody 1 osobního automobilu. To skončilo v příkopě převrácené na střeše.

Read More

Nehoda vlaku a nákladního auta ve Stráži nad Nisou na Liberecku

Dnes 21. 6. 2023 v 13:56 hodin se ve Stráži nad Nisou na Liberecku střetl osobní vlak (Jindřichovice pod Smrkem – Liberec) s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu P2819 zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. Při mimořádné události bylo zraněno 21 osob.

Read More

V restaurantu Lavina v Jilemnici vás čeká lavina chutí a výjimečné kulinářské zážitky

Při návštěvě města Jilemnice jsme obědvali v restaurantu Lavina, ke kterému neodmyslitelně patří i historický Hotel Na Staré poště. Nachází se v centru města na Masarykově náměstí. 

Read More