VW

První fotografie a nový název: Volkswagen poskytuje exkluzivní výhled na budoucí ID.7 Tourer

První zcela elektrické kombi značky Volkswagen ponese označení ID.7 Tourer1. ID.7 Tourer nabízí ještě více prostoru při zachování vysoké hospodárnosti. Nízký součinitel aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,242 zajistí velmi dlouhý dojezd. Nový model přijde v Evropě na trh v roce 2024 a nabídne vysokou úroveň cestovního komfortu.

Read More

Velká modernizace modelů VW ID.4 a ID.5: nový elektrický pohon s vyšším výkonem i hospodárností

Nové modely lze již objednávat: Vylepšené elektromobily ID.4 a ID.5 se zcela novým konceptem ovládání a novým pohonem. Výkonnější a hospodárnější: Nový elektrický pohon modelů ID.41 a ID.52 poskytuje až o 60 kW vyšší výkon a podle metodiky WLTP umožňuje dojezd až 556 km3. Atraktivní poměr cena/výkon: Ceny zůstávají konstantní a začínají od 1 435 900 Kč.

Read More

Značka Volkswagen připravuje své výrobní závody na budoucnost

Přidělení výroby jednotlivých modelů německým výrobním závodům značky Volkswagen je naplánováno do roku 2028. Alokace modelů podle platforem sníží složitost výroby. Efektivnější rozdělení modelů mezi výrobní závody přispěje spolu s vyšší efektivitou samotné výroby k realizaci výkonnostního programu „ACCELERATE forward | Road to 6.5“.

Read More

Komfortní cestování v novém modelu ID.7 s prémiovými sedadly ergoActive

Nová generace sedadel pro vozy VW dokáže cíleně namasírovat a poprvé také aktivovat skupiny svalů v oblastech páteře a pánve. Automatická klimatizace v sedadle měří teplotu a vlhkost, přizpůsobuje nastavení a zajišťuje příjemné klima. Vývoj prémiových sedadel ergoActive probíhal ve spolupráci s organizací „Aktion Gesunder Rücken“ (AGR – „Akce zdravá záda“). 

Read More

Volkswagen představil v Locarnu koncepční vůz ID.X Performance

Vize zcela elektrické sportovní limuzíny s pohonem všech kol o výkonu 411 kW/558 k. Dynamický celkový dojem díky mnoha sportovním prvkům v exteriéru a interiéru. Premiéra na Setkání ID., které organizují fanoušci v kantonu Ticino.

Read More

Volkswagen spouští předprodej nového modelu ID.7

Manažerskou elektrickou limuzínu ID.7 lze nyní objednávat ve verzi Pro s využitelnou kapacitou akumulátorů 77 kWh a dojezdem až 618 kilometrů (WLTP). Nové ID.7 Pro s rozsáhlou sériovou výbavou stojí 1 569 900 Kč. Do konce letošní roku budou do předprodeje zařazeny také varianty Pro S a GTX. 

Read More

Sportovní, elektrický, emocionální – Volkswagen představuje koncepční vůz ID. GTI Concept

Mobilita pro všechny: Volkswagen vystavuje na IAA MOBILITY své rozsáhlé produktové portfolio pro dnešek i zítřek. Thomas Schäfer, předseda představenstva značky Volkswagen: „Naše nové směřování je patrné v celé šíři, ať se jedná o vozidla poháněná elektromotorem, spalovacím motorem, nebo hybridním systémem.“ Světová premiéra studie ID. GTI Concept1: Emocionální značka GTI bude mít svou elektrickou […]

Read More

Otevřený, inkluzivní, bezbariérový: Volkswagen zve k diskuzím na IAA MOBILITY

Mobilita pro všechny: S rozsáhlým produktovým portfoliem pro dnešek i zítřek se mohou zájemci seznámit na mnichovském náměstí Odeonsplatz. Značka bude ve své expozici Open Space s mottem #OneFuture prezentovat svou tvůrčí vůli pro společnou, rozmanitou budoucnost. Zábavní program od 5. do 10. září: bezplatný vstup, panelové diskuze, komorní koncerty.

Read More

Volkswagen představil před 10 lety první elektrické modely

Elektromobily e-Golf a e-up! měly světovou premiéru na IAA 2013. Volkswagen vytvořil během 10 let nejširší portfolio elektromobilů na trhu. Zákazníci profitují z dlouhodobého zaměření značky Volkswagen na hospodárné pohony, snižování emisí CO2 a úspěšnou realizaci strategie ACCELERATE.

Read More

Volkswagen představuje nový T-Cross: Velká modernizace úspěšného kompaktního SUV

První fotografie a fakta o zdokonalené generaci, která bude uvedena na trh na začátku roku 2024. Kvalitnější materiály v interiéru, vnitřní design a technické prvky jsou reakcí na požadavky zákazníků. Na přání dodávaný asistenční systém „Travel Assist“ umožňuje částečně automatizovanou jízdu.

Read More