Monaco

Velká cena Monaka po deštivém závěru dramatický konec s vítězstvím Maxe Verstappena

Sergio Perez pro havárii v kvalifikaci startoval z posledního místa. Charles Leclerc po penalizaci za blokování Landa Norrise  v kvalifikaci startoval z 6. místa.

Read More

Velká cena Monaka – nedělní závod – tým BWT Alpine F1

Památné pódium v Monaku pro Estebana Ocona a silné sedmé místo pro Pierra Gaslyho, který získal důležité body pro tým BWT Alpine F1 si nárokoval své první pódium v sezóně 2023 FIA Formula 1 Mistrovství světa. Esteban Ocon zvládl Velkou cenu Monaka v suché i mokré mistrovské třídě a zůstal klidný až do konce, kdy získal třetí místo […]

Read More

Velká cena Monaka – nedělní závod – tým Mercedes-AMG PETRONAS Formula One

Dvojbodový závěr dramatického odpoledne v Monackém knížectví Lewis Hamilton skončil čtvrtý a George Russell pátý ve Velké ceně Monaka 2023. Seřazení na pátém a osmém místě vypadalo, že bude málo akcí nebo změn v pozicích, dokud těsně za polovinou závodu nezačne pršet. Oba piloti zajeli do boxu pro střední sady pneumatik v 55. kole, strategicky […]

Read More

Velká cena Monaka – nedělní závod – tým Scuderia Ferrari

Scuderia Ferrari odjíždí z Monaka s hrstkou bodů poté, co déšť, přišel v poslední čtvrtině závodu neudělal Charlesi Leclercovi a Carlosi Sainzovi žádnou výhodu, protože šachovnicovou vlajku projeli na šestém a osmém místě.

Read More

Formule 1 – GRAND PRIX DE MONACO 26.-28.5.2023

Po zrušeném závodě v Imole je na pořadu ikonická Grand Prix Monaco. Trať v ulicích Monte Carla je napínavá a dechberoucí. Díky ztíženému předjíždění jsou rozhodující zastávky v boxech a také dobře zvolená taktika při Safety caru.

Read More

Velká cena Monaka – sobotní kvalifikace – tým Aston Martin F1

Fernando Alonso si zajistil další start z první řady poté, co obsadil druhé místo ve velmi těsné kvalifikaci.

Read More