Doprava Praha

Pražská doprava

Nový buspruh v Modřanské urychlí autobusovou linku 190

Od 22. října 2020 funguje v Braníku a Hodkovičkách nový vyhrazený pruh pro autobusy v Modřanské ulici, který urychlí zejména páteřní autobusovou linku 190 jedoucí z Modřan na Smíchovské nádraží během častých kolon, které vznikají zejména v ranní špičce v širokém okolí Barrandovského mostu. Jedná se o další zlepšení podmínek pro autobusy v této oblasti po úpravách nájezdové rampy z Modřanské na Barrandovský most v září letošního roku. Díky novému buspruhu dlouhému cca 800 metrů ušetří cestující v autobusové lince 190 v případě kolon až 10 minut.

Read More

Modernizace trati mezi Karlštejnem a odbočkou Berounka se blíží k realizaci

Správa železnic vypsala výběrové řízení na dodavatele dokumentace pro stavební povolení na projekt modernizace železniční trati mezi Karlštejnem a novou odbočkou Berounka. Vlastní stavební práce začnou v roce 2023, hotovo bude o tři roky později.

Read More

Zrušení provozu školních linek v Praze, školních spojů na příměstských autobusových linkách

V návaznosti na pokračující pokles počtu cestujících z důvodu aktuálně vyhlášeních mimořádných opatření vládou ČR, uzavření škol a doporučení hygieniků na omezení pohybu obyvatelstva kromě nezbytných aktivit, rozhodla Praha ve spolupráci se Středočeským krajem o dalších opatřeních ve veřejné dopravě, týkajících se školních autobusů, nočních vlaků a také některých víkendových rekreačních vlaků, jejichž primárním cílem nejsou nezbytně nutné cesty do a ze zaměstnání či k lékaři nebo na nákup.

Read More

Praha dočasně ukončí provoz vybraných autobusových linek ve 22:00

Vzhledem k opětovnému vyhlášení nouzového stavu, uzavření restaurací a barů již ve 20:00, zrušení všech kulturních i sportovních akcí a z toho vyplývajícímu poklesu poptávky i vytíženosti večerních spojů po 20:00 v průměru o téměř 60 % Hlavní město Praha, organizátor pražské integrované dopravy společnost ROPID a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od této soboty 17. 10. 2020 dočasně ukončí provoz na 35 vybraných autobusových linkách již ve 22:00.

Read More

Praha připravuje rozšíření Strakonické, stavba má pravomocné stavební povolení

Koncem září získala Technická správa komunikací (TSK) pravomocné stavební povolení na dlouho plánovanou a připravovanou akci „Strakonická – rozšíření“. Předmětem projektu je změna organizace provozu v ulici Strakonická ve směru do centra, a to v úseku zastávka Dostihová – Barrandovský most. V rámci této úpravy bude komunikace rozšířena o jeden plnohodnotný jízdní pruh s cílem preference autobusů veřejné hromadné dopravy a složek IZS.

Read More

Dopravní opatření Praha víkend 26. – 27.9.2020

Dopravní opatření v souvislosti se silničním během Běchovice – Praha a Dopravní opatření v souvislosti se silničním během Běchovice – Praha

Read More

Ukliďme Béčko: Připojte se k úklidům v okolí stanic metra linky B

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se letos připojil k celorepublikové iniciativě Ukliďme Česko akcí Ukliďme Béčko, která přispěje ke zvelebení veřejného prostoru v okolí stanic pražského metra. DPP ve spolupráci s českou pobočkou projektu Trash Hero zve všechny zájemce v sobotu 19. září 2020 na dobrovolnické úklidy, které proběhnou v okolí všech 24 stanic linky metra B.

Read More

Tunel Blanka slaví 5 let: Pomohla odlehčit městským ulicím?

Původním smyslem tunelu Blanka bylo “dostat auta pod zem” a jako obchvat centra snížit intenzitu provozu ve vnitřním městě. Oficiální čísla po 5 letech od zprovoznění tunelu ovšem dokládají, že investice za více než 42 mld. Kč se v tomto směru nevyplatila. Spíše naopak, celková doprava v Praze narostla o 11 % včetně provozu v […]

Read More

Nehoda tramvají v Praze na Újezdě

U nehody dvou tramvají na pražském Újezdě zasahujÍ Hasiči Praha společně s hasiči DPPO. Jedna osoba je v péči ZZSHMP a spolupracují s Policie CZ

Read More