Doprava Praha

Pražská doprava

Pěšky z Hlavního nádraží na metro A za pět minut. „Chodníček smrti“ je rozšířený, počet jízdních pruhů magistrály zůstal stejný

Pražané i turisté mají od dnešního dne bezpečnou cestu na Vinohrady nebo pěšky na metro A. Místy jen 30 centimetrů široká obruba chodníku přiléhající k magistrále byla rozšířena na plnohodnotný chodník bez ubrání jízdních pruhů. Technická správa komunikací hl. m. Prahy dokončila stavbu dříve, předpokládaný termín dokončení prací byl konec listopadu.

Read More

Informace o změnách v dopravě – výluka tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady (od 18. 11. 2019 do 22. 11. 2019)

Z důvodu opravy tramvajové trati v Chotkově ulici bude od pondělí 18. 11. 2019 (cca 4:30 hod.) do pátku 22. 11. 2019 (cca 4:30 hod.) přerušen provoz tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady, v uvedeném směru.

Read More

Dopravní opatření v souvislosti se sobotním shromážděním a oslavami 17. listopadu

Nadcházející víkend čeká Prahu řada významných událostí, které budou mít vliv na dopravu i bezpečnost. V sobotu se na Letné uskuteční Demonstrace pro demokracii, při níž není plánována dopravní uzavírka, policie však může operativně uzavřít či omezit komunikace v okolí. V neděli 17. listopadu 2019 se budou v Praze konat hlavní oslavy 30. výročí Sametové revoluce. V […]

Read More

Výměna povrchu vozovky v ulicích Pánkova a Jeremiášova – listopad a prosinec 2019

Technická správa komunikací provede výměnu povrchu vozovky, která spočívá v odfrézování stávajícího asfaltového souvrství s lokální opravou podkladních vrstev. Bude položen nový povrch s obnovou vodorovného dopravního značení.

Read More

Dopravní opatření na komunikaci Táborská 2019

Od 18. do 24. listopadu 2019 bude omezen provoz na komunikaci Táborská v Praze 4. Důvodem je rekonstrukce kanalizace.

Read More

Dopravní opatření na komunikaci Milady Horákové 2019

 Od 11. listopadu do 1. prosince 2019 bude omezen provoz na komunikaci Milady Horákové v úseku od rampy Tunelového komplexu Blanka k ulici U Sparty. Důvodem je výstavba světelně řízené křižovatky.

Read More

Evropskou čekají opravy vozovky, Pražané se musí připravit na dopravní komplikace

Prahu 6 a především hlavní tah směrem na letiště a na Kladno čeká na podzim a v zimě zásadní dopravní omezení. Technická správa komunikací tu bude z důvodu oprav vozovky po částech uzavírat Evropskou ulici. Práce začnou ve středu 25. září a dokončeny budou na konci roku, v případě nepříznivých klimatických podmínek na jaře 2020. […]

Read More

Pražská koalice hledá cesty ke zklidnění centra, současná dopravní opatření na nábřežích se prodlouží do 17. listopadu

Na základě koaliční dohody primátora Zdeňka Hřiba a náměstků Adama Scheinherra a Petra Hlubučka se prodlouží současný dopravní režim na Smetanově nábřeží a na Malé Straně do 17. listopadu. Praha bude pokračovat ve sbírání dat o plynulosti dopravy v dotčených místech a na všech objízdných trasách. Na základě těchto dat následně zváží dlouhodobé zklidnění historické […]

Read More

Praha začala stavět Trojskou lávku

Ze Stromovky do zoo se budou moci Pražané příští rok znovu dostat přes lávku, jejíž stavba dnes začala. Zhotovitel stavby, společnost SMP CZ, a.s., na začátku týdne zahájil přípravu staveniště a budování zázemí, práce začnou na pilířích a jejich hlubinném založení. Nová Trojská lávka hlavní město přijde na 128 248 653 Kč.

Read More

Dopravní opatření na Smetanově nábřeží a Křižovnické ulici až do pátku 8.11.2019

Od 29. října do 8. listopadu 2019 bude v souvislosti s opravou tramvajové trati pro automobilovou dopravu uzavřeno částečně Smetanovo nábřeží a komunikace Křižovnická. Úsek mezi komunikacemi Novotného lávka a Platnéřská bude zcela uzavřen.

Read More