Doprava Praha

Pražská doprava

DPP zrekonstruuje tramvajovou trať v Sokolovské ulici.

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) se na konci února pustí do první větší rekonstrukce v rámci kolejové sítě v tomto roce. Od pátku 28. února 2020 do pátku 3. dubna 2020 bude rekonstruovat tramvajovou trať v Sokolovské ulici na Praze 9 mezi Poliklinikou Vysočany a náměstím OSN. V tomto úseku proto bude obousměrně přerušen provoz tramvají. […]

Read More

DPP nakoupí nové midibusy SOR BN 9,5 a Solaris Urbino 10,5

 Vítězi veřejných zakázek na nákup nových vozů v kategoriích midibus (MD) a midibus plus (MD+), které Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vypsal v loňském roce, se staly společnosti SOR Libchavy spol. s r.o. a Solaris Bus & Coach S.A. DPP v těchto dnech s výrobci uzavřel rámcové smlouvy, díky nimž může v následujících pěti […]

Read More

Trvalé změny PID v březnu 2020 – MHD Praha

Od 2. března 2020 se provoz městských autobusových linek v Praze vrací do obvyklého rozsahu. Současně dojde k několika trvalým změnám autobusových linek a úpravám intervalů vyplývajícím z přepravních průzkumů. Vznikají dvě nové linky – 122 z Újezda u Průhonic na Opatov a 249 ze Zličína do nové bytové zástavby Nový Zličín.

Read More

Dopravní opatření na komunikacích Vršovická a Otakarova 2020

V souvislosti s pokračující rekonstrukcí železničních mostů přes ulice Vršovická a Otakarova v rámci optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. nádraží budou od 16. února 2020 zavedena další dopravní opatření, a to v několika etapách.

Read More

DPP pořádá setkání pro všechny zájemce o práci řidiče autobusu MHD – Nově DPP nabízí náborový příspěvek

 Informační den pro všechny uchazeče na pozice řidičů autobusů MHD, organizovaný Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP), se koná již tuto sobotu 15. února 2020. Akce proběhne v budově autoškoly DPP na Praze 10, kde se zájemci mohou dozvědět podrobné informace o dané profesi. Všichni zájemci jsou zváni na prezentace v 10:00 a ve 13:00 […]

Read More

Praha 4 má nové stanoviště Městského kamerového systému

Městská část Praha 4 má zcela nové stanoviště městského kamerového systému (MKS). Nachází se na křižovatce ulic Na Strži, Olbrachtova a Jeremenkova a tvoří ho jedna otočná a jedna pevná kamera pracující ve Full HD rozlišení.

Read More

Srážka s osobou u Prahy 13.2.2020

Mezi Horními Počernicemi a Mstěticemi došlo ke srážce vlaku s osobou.

Read More

Dlouhodobé kupóny si nyní koupíte pohodlně z mobilu v aplikaci PID Lítačka

   Uživatelé mobilní aplikace PID Lítačka si nově mohou zakoupit dlouhodobé časové kupóny přímo z mobilního telefonu. Jedná se o další krok k tomu, aby se aplikace PID Lítačka stala kompletním průvodcem a pomocníkem Pražanů a Středočechů při jejich cestách veřejnou dopravou.

Read More

DPP provede dezinfekci všech tramvajových vozů ozónem

 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zahájil dezinfekci interiéru všech tramvajových vozů ozónem. K tomuto kroku se DPP rozhodl z důvodu vyhlášení chřipkové epidemie. Tato metoda účinně odstraňuje viry, bakterie, houby, původce zápachu a je několikanásobně účinnější než dezinfekce běžnými chemickými prostředky, které DPP při úklidech tramvají denně používá.

Read More

Na Bucharově ulici se stala vážná dopravní nehoda autobusu a osobního vozidla se smrtelným zraněním.

Na Bucharově ulici se stala vážná dopravní nehoda autobusu a osobního vozidla se smrtelným zraněním. Na místě jsou složky IZS, ulice je uzavřená, tři zraněné osoby a na místo letí vrtulník.

Read More