Karlovarský kraj

VŠCHT bude spolupracovat s Karlovarským krajem

V úterý 21. června 2022 bylo slavnostně uzavřeno memorandum o spolupráci na rozvoji, vzdělávání a výzkumu a aplikační praxi chemického průmyslu v Karlovarském kraji. Svým podpisem jej stvrdili krajský radní pro oblast regionálního rozvoje a projektového řízení Patrik Pizinger, rektor Vysoké školy chemicko-technologické v Praze Pavel Matějka, místopředseda představenstva SUAS GROUP David Najvar, člen představenstva […]

Read More

Mattoni 1873 podpoří rozmanitost české přírody spolu s ochránci přírody buduje Motýlí louky Rudiho Mattoni

Výrobce minerálních vod Mattoni 1873 společně s Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) chce do několika lokalit v Česku vrátit druhovou rozmanitost i ohrožené motýly. Monitoring lokalit a první práce začaly na podzim loňského roku na veřejně přístupných pozemcích v okolí závodů v Mnichově, Byňově a v Poděbradech. Projekt mj. navazuje i na odkaz pravnuka Heinricha Mattoniho, který byl uznávaným […]

Read More

Zběsile ujížděl, nakonec byl zadržen u policejní školy

Dvaatřicetiletý muž z Chebu měl v úterý 31. května letošního roku řídit osobní automobil značky Seat. Poblíž Citic na Sokolovsku měl projet kolem hlídky sokolovských dopravních policistů, kteří se rozhodli osobní vozidlo předepsaným způsobem zastavit.

Read More

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary vyhráli Pavlišta a Pastorová

Populární Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary zná své šampiony. Mezi muži dominoval Vít Pavlišta, ženám kralovala Petra Pastorová. „Doufal jsem, že by to takhle nějak mohlo vyjít. Fakt jsem si to užil, byla tady parádní atmosféra. Spousta diváků, kteří mě hnali dopředu. To město tím dneska žilo,“ radoval se Pavlišta. „V tohle jsem vůbec nevěřila. Od maratonu jsem dva týdny skoro neběhala, takže jsem do toho šla s tím, že nevím, co od sebe mohu očekávat, že budu ráda, když doběhnu,“ jásala Pastorová. Neopakovatelné kulisy lázeňského města patřícího na seznam světového dědictví UNESCO okouzlily 4500 domácích i zahraničích běžců. „Z prvních ohlasů je patrné, že jsme lidem opět nabídli nezapomenutelný sportovní zážitek,“ řekl manažer regionálních závodů RunCzech Igor Murko.

Read More

Správa železnic hledá zhotovitele výstavby nové výpravní budovy v Chodově na Karlovarsku

Správa železnic vypsala výběrové řízení na zhotovitele novostavby výpravní budovy ve stanici Chodov na Karlovarsku. Bude situována nedaleko vstupu do nového podchodu, vybudovaného v rámci výstavby moderních nástupišť. Na místě současné budovy vznikne točna a stání pro autobusy. Plánovaná výše investice je 41 milionů korun bez DPH.

Read More

Pod vlivem alkokoholu vjel na parkoviště a poničil čtyři vozidla

Policisté ze sokolovského dopravního inspektorátu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky čtyřicetiletému muži z Chodova.

Read More

Vážná dopravní nehoda s tragickým koncem se stala v sobotu dopoledne na silnici v Aši.

Vážná dopravní nehoda osobního a nákladního auta se stala v sobotu dopoledne na silnici v Aši. V osobním autě zůstali po nehodě zaklíněné tři osoby. 

Read More

Doupovské uzeniny zažívají velký respekt zákazníků  

   Rodinná firma Pelant-Doupovské uzeniny ze Žalmanova, nedaleko Karlových Varů získala řadu ocenění, včetně Obalu roku. Jak syn Petr Pelant prozradil, rodina se dělí se společností a vrací jí hodně zpět v podobě různých podpůrných akcí. Na Andělské hoře například do kostela pořídili sochu archanděla Michaela, opravili rozvalenou sochu sv. Jana Nepomuckého. Zachraňují kulturní památky: kapličku pod Andělskou horou, boží muka, smírčí kameny. Na Andělské hoře vysadili třešňovou alej a ke stému výročí založení naší republiky si otec Pelant vzal do hlavy, že u jezera Medard nedaleko Sokolova se vysadí 100 dubů. Sto rodin z celého kraje vysázelo sto dubů, jedním ze sázejících byl i herec Marek Eben. Duby porostou u jezera minimálně 300 až 400 let a budou se dědit z generace na generaci.

Read More

Nový jízdní řád 2022 v Karlovarském kraji

V neděli 12. prosince 2021 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy zajišťované Českými drahami v Karlovarském kraji zůstane na podobné úrovni jako při letní změně grafikonu v červnu letošního roku, od kdy byla spuštěna nová linka spěšných vlaků mezi Karlovými Vary, Chebem a Plzní. Na regionálních linkách nyní dojde jen k minimálním úpravám a hlavní změny nastanou v dálkové dopravě. ČD postupně nasadí na obě linky mezi Chebem a Prahou, tedy přes Plzeň i Ústí nad Labem, deset zcela nových souprav InterJet. Obnoveno bude také přímé Pendolino z Karlových Varů přes Plzeň a Prahu do Ostravy, které bylo od letošního dubna kvůli výlukám rozdělené na dva spoje bez přípojové návaznosti. Nový jízdní řád bude platit až do 10. prosince 2022.

Read More