Karlovarský kraj

Volkswagen ID.4 se stává prvním elektromobilem ve vozovém parku firmy EAF protect

Chebský specialista na požární ochranu sází na elektromobilitu značky Volkswagen Po modelu ID.4 se firma EAF protect chystá doplnit vozový park o další elektromobily Pravidelné doplňování elektrické energie zajistí vlastní nabíjecí stanice v areálu firmy

Read More

Noční pátrací akce Horské služby v okolí Nejdku v Krušných horách

Pátrací akce pohledem dispečera Horské služby. Tuto pátrací akci v noci na pátek 14.5.2021 mají za sebou horoslužebníci z Krušných hor.

Read More

Hrad Bečov navázal spolupráci s dvěma fakultami ZČU. Se Sutnarkou připravuje expozici Tekutý poklad

Státní hrad a zámek Bečov, který je od roku 2014 fakultním objektem Univerzity Karlovy, nově navázal spolupráci také se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU), a to hned se dvěma fakultami – s Fakultou filozofickou a Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara. S uměleckou fakultou v současné době připravuje expozici Tekutý poklad, věnovanou vínům a koňakům […]

Read More

Česká pošta rozjíždí mobilní poštu v uzavřených lokalitách

V reakci na rozhodnutí vlády o omezení pohybu v okresech nejvíce postižených koronavirem rozhodla Česká pošta o zapojení mobilní pošty na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku. Mobilní pošta bude na Trutnovsku zajíždět do 15 obcí, na Chebsku a Sokolovsku do 20 obcí, jež na svém území nemají kamennou pobočku pošty. Hlavním důvodem je ochrana zdraví a snížení mobility lidí.

Read More

Reakce Ministerstva zdravotnictví na situaci v Chebu

V reakci na množící se dotazy a dezinformace týkající se situace v Nemocnici Cheb přináší Ministerstvo zdravotnictví vysvětlení. Ministerstvo považuje využití zahraniční pomoci v současné době za odborně neodůvodněné. Kapacita lůžkové péče ČR umožňuje zatím zajistit umístění svých pacientů v případě nutnosti do jiných nemocnic podle odborné potřebnosti.

Read More

Státní podpora na lázeňské pobyty v ASTORIA Hotel & Medical Spa v Karlových Varech až do konce června

Státní vouchery bude na lázeňské pobyty v ASTORIA Hotel & Medical Spa v Karlových Varech možné znovu uplatnit až do konce června. Zvýhodněné balíčky si tak mohou hosté zlevnit o dalších 4 000 Kč na osobu. „Nemůžeme se dočkat, až zase v našem hotelu uvítáme lázeňské hosty a představíme jim náš nový bazén a saunový svět,“ říká generální […]

Read More

Na přejezdu v Božičanech se srazilo osobní auto s vlakem

Ve vlaku nebyli cestující, událost je bez zranění.Železniční dopravní nehoda se stala v úterý odpoledne na přejezdu bez světelné signalizace v Božičanech na Karlovarsku.

Read More

V Žacléři pokračuje stavba domova pro seniory. Kraj na ni obdržel státní dotaci

Královéhradecký kraj obdržel státní dotaci ve výši 61 milionů korun na rekonstrukci dvou objektů bývalé ubytovny v Žacléři, kterou zahájil loni v září. Investice za téměř 145 milionů korun rozšíří kapacitu Domova Důchodců v Lamperticích o 52 sociálních lůžek. Stavební práce by měly skončit v jarních měsících roku 2022.

Read More

Správa železnic představila podobu nové nádražní budovy v Chodově

Správa železnic připravuje výstavbu nové výpravní budovy v Chodově na Karlovarsku. Bude umístěna u bezbariérového podchodu na ostrovní nástupiště při pěší cestě ke starému nádraží. S tímto vhodnějším místem se počítalo už při výstavbě peronů a modernizaci stanice. Návrh moderního objektu představila Správa železnic zástupcům města Chodova.

Read More

PENNY otevřelo novou prodejnu v Hořicích

 Ve městě, které proslavily originální hořické trubičky, dnes PENNY otevřelo svoji nejmodernější prodejnu. Během týdne se tak jedná už o třetí novou prodejnu tohoto řetězce s nejširší sítí obchodů u nás, který tak nezadržitelně míří k hranici 400 prodejen.

Read More
YouTube
Share