Karlovarský kraj

Mladík obviněn ze zapálení prodejny v Chodově

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání teprve osmnáctiletého mladíka z Chodova, kterého obvinili ze spáchání zločinu poškození cizí věci.

Read More

Víkend v Mariánských Lázních s folklorním festivalem a prohlídkou miniatur

Vydali jsme se do Mariánských Lázní na Regionální den železnice na Karlovarsku v rámci něhož měl do Mariánských Lázní přijet nostalgický vlak tažený parní lokomotivou Všudybylka. Vlak však nakonec pro poruchu lokomotivy nepřijel. Měli jsme ale možnost si prohlédnout Císařský salonek na nádraží. Již v minulosti jsme podnikli vycházky po trase Edwardovy cesty, Metternichovy cesty […]

Read More

Golf pro Paraple aneb „na handicap nehrajeme“

Společnost Metrostav se opět stala generálním partnerem Golfu pro Paraple, který se konal ve dnech 11. – 12. srpna v areálu Golf & Spa Resortu Cihelny v Karlových Varech. Letošní dvanáctý ročník charitativního golfového turnaje proběhl za účasti 100 hráčů, z nichž 15 bylo handicapovaných. Smyslem tohoto turnaje je propojit svět zdravých a handicapovaných osob […]

Read More

Tragická nehoda – Hawker Hurricane Mk.IV – Letecký den Cheb 14.8.2022

Na letišti došlo k nehodě letadla Hawker Hurricane Mk.IV  . Akce byla ukončena v souladu s nouzovým plánem. Na místě jsou všechny záchranné složky, které situaci řeší. Tragická nehoda se stala za areálem letiště, na poli, mimo zástavbu. Děkujeme všem návštěvníkům za spolupráci a respektování pokynů pořadatelů.

Read More

Karlovy Vary město pro odpočinek i výlety

Vydali jsme se na prodloužený víkend do známého lázeňského města Karlovy Vary, proslavené zřídly i filmovým festivalem. Během našeho pobytu jsme si užili relaxace, vycházek s nádhernými vyhlídkami návštěvou muzea i výlety.

Read More

Kyselka – lázně které proslavil Heinrich Mattoni

Inspirováni seriálem Já, Mattoni, vydali jsme se do obce Kyselka nedaleko Karlových Varů.  Kromě návštěvy Mattoni muzea jsme se prošli po Mattoniho stezce s nádhernými vyhlídkami nad lázněmi. Získávali jsme řadu informací o historii lázní. Nakonec nás cesta dovedla opět k Mattoni muzeu.

Read More

Prohlídka místa, kde vzniká porcelánová krása v Nové Roli u Karlových Varů

Při návštěvě Karlových Varů jsme si nemohli nechat ujít prohlídku výroby porcelánu v Nové Roli u Karlových Varů. Prohlídka začíná v návštěvnickém centru ve vstupní části zvané  Porcelánová zastávka. Zde jsme se mohli seznámit se současnou výrobou českého porcelánu a těžbou kaolinu. Dozvěděli jsme se, že základ suroviny pro výrobu porcelánu tvoří kaolin, křemen, živec a voda.

Read More

Jan Becher Muzeum vás provede historií a současností výroby likéru spjatého s Karlovými Vary

Při pobytu v Karlových Varech jsme si nemohli nechat ujít návštěvu Jan Becher Muzea , které se nachází v prostorách bývalé likérky Jan Becher, kde se po staletí bylinný likér vyráběl. Na rohu ulice T. G. Masaryka a Náměstí republiky Vás na první pohled upoutá zajímavá budova s červenou fasádou. V atriu s nápisem Becherplatz […]

Read More