Karlovarský kraj

Převrácené auto na přejezdu, desítky zraněných ve vlaku. Složky IZS cvičily u Chebu vážnou železniční nehodu

Na železničním přejezdu u zastávky Cheb-Všeboř se srazilo osobní auto s vlakem. Tak začalo ve čtvrtek před polednem cvičení složek IZS s názvem Lázeňský expres 2023. Díky spolupráci s Českými dráhami bylo možné využít část železniční tratě, která je aktuálně ve výluce, a především poskytly vyřazené vagony pro osobní přepravu. V nich se odehrála nejpodstatnější část cvičení. Možnost cvičit přímo ve vlaku umožnilo prověřit si činnosti záchrany ve skutečně reálných podmínkách.

Read More

Včerejší nehoda auta na trati v Chebu se štastným koncem

Hasiči se stanice Cheb a drážní hasiči z Chebu zasahovali u železniční dopravní nehody. Ta se stala v úterý krátce před devátou hodinou večer na přejezdu v Tršnicích.

Read More

První smrtelná dopravní nehoda v Karlovarském kraji v tomto roce.

K nehodě došlo na komunikaci mezi obcemi Svatava a Lomnice na Sokolovsku. Silnice je v současné době zcela uzavřena. Objízdnou trasu na místě řídí policisté

Read More

PENNY plánuje obnovu prodejny v Chodově na Sokolovsku.

PENNY plánuje obnovu prodejny v Chodově na Sokolovsku. Výstavbu prodejny, která byla zcela zničena požárem 6. listopadu loňského roku, PENNY plánuje zahájit už v letošním roce.

Read More

Autobus bez cestujících havaroval v pondělí odpoledne u Kynšperka nad Ohří.

 Na zledovatělé vozovce sjel autobus zcela mimo silnici. V autobuse byl v době nehody pouze řidič, s lehkým zraněním si jej převzala posádka záchranné služby.

Read More

Nový jízdní řád 2023 v Karlovarském kraji

V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, které zajišťují České dráhy v Karlovarském kraji, zůstane na úrovni současného grafikonu. ČD na základě objednávky krajského úřadu zajistí na některých tratích nové víkendové spoje, které rozšíří nabídku spojení. Nové spoje pojedou z Karlových Varů do Nejdku a o letních prázdninách také z Aše do […]

Read More

Mladík obviněn ze zapálení prodejny v Chodově

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání teprve osmnáctiletého mladíka z Chodova, kterého obvinili ze spáchání zločinu poškození cizí věci.

Read More

Víkend v Mariánských Lázních s folklorním festivalem a prohlídkou miniatur

Vydali jsme se do Mariánských Lázní na Regionální den železnice na Karlovarsku v rámci něhož měl do Mariánských Lázní přijet nostalgický vlak tažený parní lokomotivou Všudybylka. Vlak však nakonec pro poruchu lokomotivy nepřijel. Měli jsme ale možnost si prohlédnout Císařský salonek na nádraží. Již v minulosti jsme podnikli vycházky po trase Edwardovy cesty, Metternichovy cesty […]

Read More