Moravskoslezský kraj

Dýně pro Zoo Ostrava

Sezóna dýní je v plném proudu, a proto se ostravská zoologická zahrada opět obrací na zahrádkáře a pěstitele, kterým se urodilo nebývalé množství těchto plodů. Pokud nevíte co s nimi, zoo ráda Vaše přebytky přijme. Dýně poslouží k výzdobě areálu podzimní zoo, ale zejména jako krmivo pro zvířata. Pochutnají si na nich prasata, medvědi, hroši a další zvířata.

Read More

Běžci vyběhali 153 tisíc na záchranu ohrožených loskutáků!

Více než 900 lidí běželo na konci srpna v ostravské zoologické zahradě pro loskutáky niaské. Díky nim pošle Zoo Ostrava na záchranu těchto kriticky ohrožených ptáků 153 tis. Kč! Všechny ročníky charitativních běhů v Zoo Ostrava vynesly na podporu záchranných projektů v různých částech světa již více než 1 mil. Kč. Organizátoři už také připravují sedmý ročník charitativní akce.

Read More

V zoo proběhlo první kolo Velké ceny malých zoologů. Vítěz bude znám příští pátek, kdy proběhne finále soutěže.

Na konci minulého týdne navzdory ne úplně příznivému počasí se po areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava pohybovaly stovky dětí a prověřovaly nejen své znalosti z biologie, ale také fyzickou zdatnost. Proběhlo zde základní kolo Velké ceny malých zoologů. Soutěž je určena žákům 4. a 5. tříd a téma letošního ročníku je „Duchové Madagaskaru a jejich domov“.

Read More

Zoo Ostrava vyhlašuje sběračskou soutěž Šípkový podzim

Letos už počtrnácté vyhlašuje ostravská zoologická zahrada soutěž ve sběru podzimních plodů – Šípkový podzim. Za 13 uplynulých let lidé pro zoo nasbírali přes 15 tun plodů! Nejvíce bylo žaludů, které v zoo pravidelně zpestřují jídelníček jelenům, medvědům či prasatům. Na sušených šípcích či jeřabinách si zase pochutnávají zejména plodožraví ptáci. Upozorňujeme, aby sběrači do zoo nenosili kaštany, resp. plody jírovce maďalu. Chovaná zvířata tyto plody nekonzumují.

Read More

Baníkovské oslavy vrcholí. Po 100 letech se otevřely výčepní kohouty v ikonickém hostinci U Dubu

Fanoušci Baníku si dají pivo tam, kde před 100 lety vznikl jejich oblíbený fotbalový klub. Novodobý hostinec U Dubu vyrostl jen kousek od místa, kde byl slezský klub 8. září 1922 založený. Pocta ikonickému místu vznikla v souvislosti s multižánrovým festivalem Baník100fest. Ten proběhne od 9. do 10. září na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Na akci zahrají Jaromír Nohavica, Kryštof nebo Mirai.

Read More

Zoo Ostrava přivítala půlmiliontého návštěvníka

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava zaznamenává od začátku letošního roku rekordní návštěvnost. Dnes jejími branami prošel již půlmiliontý návštěvník. V roce 2019, kdy zoo v Ostravě navštívil historicky nejvyšší počet lidí, přišel návštěvník s pořadovým číslem 500 000 o více než dva týdny později.

Read More

Dopravní nehoda s tragickým koncem ve Frenštátu pod Radhoštěm – zemřel člověk

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 29. srpna 2022 v podvečer u tragické dopravní nehody dvou osobních automobilů ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Read More

Tři mladí puštíci bělaví ze Zoo Ostrava byli vypuštěni do přírody v Rakousku

Letošní chovná sezóna u puštíků bělavých středoevropských byla úspěšná, rodičovský pár odchoval celkem tři mláďata. Všechna byla opět určena pro záchranný repatriační projekt, který probíhá v Rakousku. Jeho cílem je posílit tamní volně žijící populaci této druhé největší sovy Evropy.

Read More

Den pro antilopu Derbyho v Zoo Ostrava

V sobotu 27. srpna se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční akce věnovaná antilopě Derbyho – největší a zároveň nejohroženější antilopě světa. Akci už potřinácté v zoo organizuje spolek Derbianus Conservation, který se v záchraně této antilopy angažuje od roku 2000. Zoo Ostrava záchranný projekt podporuje od roku 2010. Do záchrany antilopy Derbyho jsou zapojeni i všichni návštěvníci zoo prostřednictvím programu Tři koruny ze vstupu.  

Read More

Náročné vyprošťování elektrobusu z příkopu na Třinecku, předtím i tří osob

Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly na okraji obce Vendryně (okres Frýdek-Místek) u nehody linkového autobusu na elektrický pohon (28 mít k sezení, 47 ke stání). Skončil nebezpečně nakloněný v příkopu, hasiči z něj po prvotní stabilizaci museli vyprostit tři téměř ležící osoby, včetně řidiče. Dvě musely být odvezeny na ošetření do nemocnice.

Read More