Moravskoslezský kraj

V Zoo Ostrava proběhla Noc snů – speciální večer pro handicapované děti

V ostravské zoologické zahradě se ve čtvrtek 23. června po třech letech uskutečnil další ročník speciální akce pro handicapované děti – Noc snů. Na akci do podvečerní zoo přišlo přes 250 účastníků.

Read More

U Zoo Ostrava se začne stavět parkovací dům – stavba přinese nových 200 míst k parkování

Počet návštěvníků Zoologické zahrady a botanického parku postupně narůstá a narůstá i počet těch, kteří přijíždějí do zoo autem. Především o víkendových dnech je tak často naprosto nedostačující kapacita stávajících parkovacích ploch. Zlepšit by to měl parkovací dům, který se začne stavět v následujících týdnech. Stavba s sebou přinese určité komplikace (uzavření dolního parkoviště), zároveň však do budoucna nabídne 200 nových parkovacích míst. Zoo dočasně zajistí dostatek náhradních parkovacích ploch.

Read More

Den pro včely a medobraní v ZOO OSTRAVA

Sobota 18. června 2022 bude v Ostravské zoologické zahradě věnována včelám a včelaření. Uskuteční se zde tradiční medobraní a pro děti a dospělé budou připraveny různé včelí aktivity, při nichž se dozvědí, k čemu se používá medomet, co je to voština, jak vypadá žihadlo pod mikroskopem a další zajímavosti. Vzhledem k alarmujícímu úbytku těchto významných opylovatelů představí ZOO […]

Read More

Zoo Ostrava přivítala čtvrtmiliontého návštěvníka

V neděli 12. června prošel branou Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava letošní již 250 000. návštěvník. K cestě využil výletní vlak pohornickou krajinou, který má zastávku jen kousek od zoo.

Read More

Biodiverzita v Zoo Ostrava: V zoo opět zahnízdili ledňáčci říční – letos na utajeném místě

Přírodní areál Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava je již dlouhá léta pravidelným hnízdištěm „létajících drahokamů“ našich vod – ledňáčků říčních. Na vybraných místech pro ně bylo vybagrováno několik kolmých stěn v blízkosti vody, které v předchozích letech ledňáčci využívali k hnízdění. Po loňské přestávce, kdy pro tuhou zimu ledňáčci nepřežili, se letos opět objevili. Nový pár ale zahnízdil na jiném místě a úspěšně vyvedl čtyři mláďata.

Read More

Den moří a oceánů v Zoo Ostrava

Přestože Česká republika nepatří k přímořským státům, problematika moří a oceánů se týká i nás vnitrozemců. Týkat se jí bude i akce v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, která se uskuteční v sobotu 11. června. Upozorní na klíčový význam moří a oceánů pro život na Zemi, ale i na skutečnost, že se oceány v důsledku lidské činnosti v posledních letech dramaticky změnily.

Read More

Návštěva zoologické zahrady a botanického parku v Ostravě

Naše redakce se vydala do Moravskoslezského kraje, kde navštívila také zoologickou zahradu a botanický park v Ostravě.  Využili jsme čas a po úžasném zážitku na letošní Zlaté tretře jsme první červnový den navštívili zoologickou zahradu v Ostravě, kde právě probíhala řada akcí v rámci Dne dětí.

Read More

Biodiverzita v Zoo Ostrava: Vzácné pozorování plachého tvora – hryzce vodního

V přírodním areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava se podařilo zachytit na video plachého hryzce vodního – našeho největšího hraboše. Kromě vodních biotopů obsazuje tento hlodavec i suchá stanoviště.

Read More

Den dětí v Zoo Ostrava

Ve středu 1. června se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční oslavy svátku dětí. Pro děti, které tento den do zoo přijdou, bude připraven speciální program a těšit se mohou i na malý dárek.

Read More

Zahájení provozu safari v Zoo Ostrava

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava byla po zimní přestávce zahájena letos již 9. sezóna provozu safari. Zájemci se tak opět mohou projet safari expresem přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků.

Read More