Moravskoslezský kraj

Ve Valašském muzeu v přírodě vzniká další areál s názvem Kolibiska

Po více než čtyřiceti letech buduje Valašské muzeum v přírodě další areál s názvem KOLIBISKA. Jedná se o výjimečný úkol, který nemá v současné době v naší zemi obdobu.

Read More

Výtěžek z aukce dresů Baníku přinesl zhruba 8 500 nových ryb pro Bečvu

Další ryby jsou vypuštěny. Výtěžek 220 997 Kč z aukce výročních dresů Baníku a Radegastu už pomáhá s obnovou Bečvy po ekologické havárii. V další fázi zarybňování poškozené řeky se povedlo vysadit 14 000 nových ryb, z toho bylo přibližně 8 500 kusů díky výtěžku z online aukce.

Read More

Pád paraglidistky na Javorovém

V pátek dopoledních hodinách vyjížděla hlídka HS Javorový k paraglidistce ,která spadla do lesního porostu u sjezdové tratě známe jako „sedmistovka“

Read More

Slovenská strela může vyjet na koleje. Vrátí se domů do Kopřivnice

Ve čtvrtek 6. května úspěšně proběhla technicko bezpečnostní zkouška historického motorového vozu M 290.002 Slovenská strela. Drážní zkušební komisař Ing. Alois Kotrba PhD. tak mohl v protokolu konstatovat plnou provozuschopnost vozidla. Na základě této skutečnosti bude moci Drážní úřad vystavit průkaz způsobilosti. Nic tedy nebrání návratu kompletně zrekonstruované vlakové soupravy zpět do Kopřivnice, kde je […]

Read More

Moravskoslezští hasiči čerpali vodu a odklízeli bahno po večerním lijáku

Bezmála pět desítek událostí v souvislosti s večerními vydatnými dešti (ve středu 12.5.2021) mají na kontě profesionální a dobrovolní hasiči v Moravskoslezském kraji. Především šlo o čerpání vody, hlavně v okresech Opava, Karviná a Frýdek-Místek, také o odklízení bahna, především na Hlučínsku.

Read More

Siemens ve Frenštátě pomáhá i v nelehké době

Sto tisíc korun opět rozdělí frenštátský výrobce elektromotorů na pomoc místním neziskovým a příspěvkovým organizacím. Siemens Fond pomoci přijímá žádosti organizací na podporu konkrétních projektů do 15. května 2021 .

Read More

U masivního požáru v recyklační firmě v Ostravě – Vítkovicích právě teď zasahují Hasiči

U masivního požáru v recyklační firmě v Ostravě – Vítkovicích právě teď zasahují hasici a Policie CZ . Předcházela mu exploze, při které nebyl nikdo zraněn. Evakuace obyvatelstva nebyla nutná, nicméně hustý dým lze pozorovat ze vzdálenosti několika km.

Read More

Na solární lampy veřejného osvětlení přispěla Žabni Nadace ČEZ

Vedení obce Žabeň na Frýdecko-Místecku pokračuje v plnění svého dlouhodobého cíle, zvyšování bezpečnosti zejména dětí a seniorů. Radní pořídili pět solárních lamp a umístili je na místa, kde veřejné osvětlení zatím chybělo. Vesnici, na jejímž katastru se právě modernizuje rozvodna Lískovec, pomohli jako dobří sousedé také energetici, na nové lampy přispěli prostřednictvím Nadace ČEZ 50 […]

Read More

Slezskoostravský hrad znovu otevírá své brány

Jediný ostravský hrad otevírá své brány po dlouhých 6 měsících.  Jak a co bude otevřeno, na co se můžete těšit a co pro vás chystáme?

Read More
YouTube
Share