Moravskoslezský kraj

V Zoo Ostrava proběhlo vážení největších želv Afriky

Kolik váží třetí největší suchozemské želvy světa a zároveň největší želvy Afriky? Pracovníci Zoo Ostrava vážili na začátku prázdnin čtveřici želv ostruhatých. Váha nejtěžšího jedince se blíží 70 kg. S těmito obry se můžete setkat v expozici u Pavilonu afrických zvířat, každé úterý dopoledne lze vyslechnout povídání chovatelů při komentovaném setkání. A kdo by chtěl těmto želvám pomoci, může si pro ně i zaběhnout.

Read More

Nehoda tramvají v Ostravě

Dnešní ranní nehoda dvou tramvají u zastávky Dolní Vítkovice v Ostravě si vyžádala zastavení tramvajové dopravy v obou směrech a to na několik hodin. Pro vyproštění jedné ze souprav povolal velitel do akce i jeřáb.

Read More

Radegast odehraje na Colours of Ostrava kvalitní pivní servis se speciální limitkou piva Rezist

Pivovar Radegast, tradiční partner festivalu Colours of Ostrava, letos opět naservíruje bohatou nabídku pivních zážitků. Návštěvníci si na festivalu vychutnají nejen oblíbená piva Radegast Rázná 10, Radegast Ryze Hořká 12 a Radegast Ratar, ale také limitovanou várku Radegast Rezist, uvařeného ze speciálně vyšlechtěných odrůd chmele odolných vůči suchu.

Read More

Kofola organizuje na festivalu Colours of Ostrava reálné svatby, pro nezadané přichystala originální seznamku

Chcete být blíž své lásce, nebo právě toto léto najít tu pravou? Kofola i letos pokračuje ve své misi a inspiruje páry k intenzivnějšímu prožívání společného času. Na letních festivalech v Česku a na Slovensku připravila jedinečnou zónu – Náměstí lásky, kde se odehrají skutečné i festivalové svatby nanečisto. Nachystala i seznamky pro nezadané nebo diskuze s odborníky na lásku.

Read More

Nový druh v Zoo Ostrava: Vzácný gekon modrý

V Zoo Ostrava je k vidění nový druh plaza – kriticky ohrožený gekon modrý. Doposud byl chován v zázemí, kde se i rozmnožil. Nyní jej mohou lidé pozorovat v novém teráriu v pavilonu Tanganika. V přírodě je velmi vzácný, vyskytuje se pouze na velmi malém území v Tanzanii.

Read More

Biodiverzita Zoo Ostrava: Rorýsi, vlaštovky a jiřičky

Kdo by neznal tyto druhy historicky spjaté s lidskými sídly? Určitě je většina lidí ráda, když se po zimě objeví tito poslové jara a svým vytrvalým letem oživí naše města a vesnice. Jak je od sebe rozeznáme?

Read More

Stará samice medvěda ušatého v Zoo Ostrava musela být utracena. Téměř 15 let si užívala prostorný lesní výběh.

V Zoo Ostrava musela být ze zdravotních důvodů utracena stará medvědice. Narodila se 16. ledna 1989 v Zoo Gdaňsk. Do Ostravy byla převezena jako dvouletá.  S pokročilým věkem se u ní začaly projevovat zdravotní problémy, především pohybového aparátu. V přírodě se tito medvědi dožívají sotva 20 let.

Read More

Rožnovské parní léto 2024  

Svezte se parním vlakem z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm a užijte si pestrý program letních akcí. Kdy? O sobotách 22. června, 6. července a 10. srpna 2024. V čele vlaků pojede parní lokomotiva 423.041 z roku 1924, která tak v letošním roce slaví své 100. narozeniny.

Read More

Prázdniny v Zoo Ostrava: Prodloužená otvírací doba a rozšíření komentovaných setkání

Zoo Ostrava prodlužuje po dobu letních prázdnin otvírací dobu. Zájemci tak budou moci v areálu zůstat až do 20 hodin. Pavilony i pokladny se uzavřou v obvyklou hodinu, tj. v 18 hodin, to znamená, že kdo si bude chtít užít procházku podvečerní zahradou, musí přijít před uzavřením pokladen, později už nebude do areálu vpuštěn. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek.

Read More

Ostrava bude hostit Czechia Travel Trade Day 2025

Další ročník významné akce Czechia Travel Trade Day 2025 proběhne v Ostravě ve dnech 28. – 29. dubna 2025. Tentokrát představí nejen účastníkům turistický potenciál Moravskoslezského kraje.

Read More