Moravskoslezský kraj

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: Víla se sněhovou vločkou

Kvete jako jedna z prvních cibulovin a vypadá krásně ve společnosti čemeřice. Její květy často vykukují ze sněhu. V anglosaských zemích ji říkají the Snowflake Fairy neboli volně přeloženo víla se sněhovou vločkou. Česky této rostlině říkáme sněženka zelená nebo také Woronova (Galanthus woronowii).

Read More

V Zoo Ostrava se zabydluje nový samec Lva indického

Před časem avizovaná výměna samců lvů indických mezi Krakovem a Ostravou proběhla. Dnes před polednem dovezli krakovští kolegové svého samce a zpátky do Krakova odvezli toho ostravského. Nakládání a vykládání obou lvů proběhlo bez komplikací. 

Read More

Hasiči během necelých dvou hodin zasahovali u dvou tragických nehod

U dvou tragických nehod, v průběhu dvou hodin, zasahovali hasiči v Moravskoslezském kraji. Při nehodách přišli o život celkem tři lidé, u jedné nehody museli hasiči řidiče z vozu vyprostit pomocí vyprošťovacího nářadí.

Read More

Při nehodě nákladního a osobního automobilu zemřela jedna osoba

V ranních pátečních hodinách došlo k tragické dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla, u které hasiči museli vyprostit jednou mrtvou osobu. Silnice byla po dobu zásahu na několik hodin neprůjezdná.

Read More

Biodiverzita Zoo Ostrava: Návštěva nejbarevnějších ptačích druhů

„Má hejla na nose“ – rčení, které je zmíněno již v Balbínově encyklopedii ze 17. století a znamenalo, že má někdo od mrazu červený nos. Stejně nápadně červená  barva je charakteristická pro samečky hýla obecného. Samičky jsou jen nevýrazně šedohnědé. A právě hejnko těchto krasavců navštěvovalo po celý minulý měsíc jedno z mnoha krmítek v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava.

Read More

Oslavte Valentýna v Zoo Ostrava!

Hledáte pro svou drahou polovičku netradiční dárek u příležitosti oslav svátku zamilovaných? Můžete ji pozvat následující sobotu do ostravské zoologické zahrady. Zamilované páry mohou využít zvýhodněné vstupné do zoo a zúčastnit se speciální komentované prohlídky zaměřené na partnerské soužití zvířat.

Read More

Hnutí „Reverse the Red“ pokračuje. Zoo dál pomáhají zvrátit vymírání druhů na Zemi.  

„Reverse the Red“ je globální hnutí vyhlášené Mezinárodním svazem pro ochranu přírody (IUCN) a Světovou asociací zoologických zahrad a akvárií (WAZA) v roce 2022. Jeho cílem je podpořit spolupráci světových vládních i neziskových ochranářských organizací, které se významným způsobem podílejí na záchraně ohrožených druhů na planetě. Zoo Ostrava se spolu s dalšími českými a slovenskými zoologickými zahradami k hnutí také připojila. Podruhé si také připomíná Mezinárodní den Reverse the Red Day, který připadá na 7. února.

Read More

Jarní prázdniny v Zoo Ostrava

První týden jarních prázdnin začal, kdo se nechystá na hory či naopak do teplých krajů, může zavítat například do ostravské Zoologické zahrady, která nabízí pro školáky a jejich rodiče pestré vyžití. Kromě zvířat se mohou těšit i na zábavné luštění s poznávání. Nahlédnout mohou také do výukového centra, které je jinak pro návštěvníky nepřístupné. Stále […]

Read More

Pozvánka na přednášku Zoo Ostrava: Kalifornie – ohnisko biodiverzity

Co je to ohnisko biodiverzity? Proč se tak označuje Kalifornie? Čím je tato oblast unikátní a zároveň ohrožená? Pro odpovědi Vás zveme na přednášku z cyklu Zajímavosti ze světa zoologie, která se uskuteční následující středu, tj. 7. února od 16 hodin v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava.

Read More