Moravskoslezský kraj

Z důvodu nalezení nevybuchlé munice je v současné době uzavřena část Ostravy-Poruby – stará Poruba

Z důvodu nalezení nevybuchlé munice je v současné době uzavřena část Ostravy-Poruby – stará Poruba,ve které probíhá evakuace osob z rodinných domů,školských zařízení a to v rozsahu 600 metrů od nálezu. Evakuována bude také část Fakultní nemocnice Ostrava

Read More

Speciál Václavův ležák bude k ochutnání už na Pivovarských slavnostech HOLBA v Hanušovicích

Čím si připít na svátek svatého Václava, patrona českého piva? Samozřejmě pivem. A právě i pro tuto příležitost uvařil sládek hanušovického pivovaru Holba, Luděk Reichl, speciální Václavův ležák zastudena chmelený. Sudové pivo typické výrazně hořkou chutí můžete pomalu ochutnávat nejen v restauracích a hospodách, ale také 4. září na Pivovarských slavnostech Holba v Hanušovicích.

Read More

CISO bude mít výstavu k 15. výročí založení centra v DOV ve vstupním prostoru Světa techniky

CISO bude mít výstavu k 15. výročí založení našeho centra. Bude se konat od 10.9. 20212 do 31.12. 2021 v DOV ve vstupním prostoru Světa techniky . Dne 9.9. ve 13,30 se koná vernisáž pro zvané. Výstava se měla konat již loni,ale z důvodu pandemie se to muselo přesunout na letošní rok.

Read More

Svatováclavský hudební festival má opět mezinárodní rozměr s řadou naprostých uměleckých špiček.

Špičkové koncerty duchovní a tzv. staré hudby, velkolepé, komorní i alternativní projekty nabídne ve dnech 3. – 28. září 2021 již 18. ročník Svatováclavského hudebního festivalu. Nabídka je pestrá, festival nabízí 31 živých koncertů s neopakovatelnou atmosférou na různých místech Moravskoslezského kraje.

Read More

Stylové rozloučení s prázdninami – Strašení na hradě

Strašení na hradě. Stylové rozloučení s prázdninami na Slezskoostravském hradě proběhne v sobotu 28.8. 2021. Hradní brány se otevírají mimořádně až v 17:00, hlavní program začíná v 19:30. Zaručeně se budete bát.

Read More

Vyprošťování dodávky z řeky Opavice v Městě Albrechticích jeřábem

Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 22.8.2021 ráno a dopoledne v Městě Albrechticích, místní části Hynčice (okres Bruntál), u nehody dodávkového automobilu Fiat Ducato, který skončil na pravém boku v řece Opavici, zhruba dva metry pod úrovní silnice, olemované betonovým okrajem se zábradlím. Obě osoby z dodávky se zranily, ale podle zasahujících hasičů to ale nebyla zranění ohrožující život.

Read More

CISO Alexander Džobák se stal mistrem Evropy ve vzpírání na MEJ do 17 let

Stal se jím vzpěrač CISO Alexander Džobák. První místo vybojoval v nadhozu a 3. místa pak v trhu a v nadhozu, tam také vytvořil nové české rekordy.

Read More

České dráhy modernizují druhou lokomotivu pro úzkorozchodnou dráhu Třemešná ve Slezsku – Osoblaha

Jediná úzkorozchodná dráha v provozu Českých drah a zároveň jediná na Moravě a ve Slezsku dostane do konce roku druhou modernizovanou lokomotivu. Opravený stroj získá nový motor splňující nejnovější emisní normy, jeho skříň pak bude opravená a dostane historický nátěr. Dvacetikilometrová dráha s rozchodem pouhých 760 mm je významným turistickým lákadlem do Osoblažského výběžku.

Read More

První sportovci se v regionu připravují pod vedením nové krajské atletické akademie

Tři desítky atletů z Moravskoslezského kraje zahájí nadcházející atletickou halovou sezónu poprvé s podporou Krajské atletické akademie Ostrava (KAAO). KAAO doplňuje systém péče o talentovanou mládež. Nadaným sportovcům do 26 let nabízí komplexní zázemí pro rozvoj ve spojení se vzděláním. Funguje s podporou Českého atletického svazu, Moravskoslezského kraje a města Ostravy. Do akademie je zapojených osm největších atletických klubů v regionu, střední školy i Ostravská univerzita. Svým krajským rozměrem je jediná v republice.

Read More

Vzácný beskydský mokřad má po „letním“ úklidu. Může zadržet miliony litrů vody

Uklizený mokřad je základ. Jen tak může v krajině dlouhodobě fungovat. Cenný mokřad Hutě ve Starých Hamrech v Beskydech „vyčistili“ za vydatné pomoci dobrovolníků Pivovar Radegast a ČSOP Salamandr. Letos je čekají na beskydských mokřadech ještě další tři úklidové akce.

Read More
YouTube
Share