Moravskoslezský kraj

Cyklista ve věku čtrnáct let zřejmě nezvládl zatáčku na silnici mezi Ovčárnou a Hvězdou, těžce se zranil a musel pro něj letět vrtulník z Ostravy.

Nehoda se stala včera kolem deváté hodiny ranní a zároveň s horskými záchranáři k chlapci vyjel i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci. „Chlapec v plné rychlosti narazil do svodidel na kraji vozovky. Prudkým nárazem si přivodil otevřenou ránu na pravé straně hrudníku. Proto jsme předpokládali, že jde o velice těžké zranění, a to i přesto, že […]

Read More

Děti s vysvědčením mají v poslední červnový den volný vstup na radniční věž

Na zajímavou akci pro školáky i rodiče láká informační centrum pod Vyhlídkovou věží Nové radnice v Ostravě. V úterý 30. června nabízí všem dětem, které se přijdou pochlubit svým letošním vysvědčením, vstup na věž zdarma. Žáci se samými jedničkami se navíc mohou těšit na odměnu v podobě malého dárku.

Read More

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: Čínský angrešt – studnice zdraví

Nejdelší den v roce spolu s nocí svatojánskou nám připomínají, že vlády nad krajinou se ujalo další roční období – léto. Díky déletrvajícím dešťům se rozvodnily některé vodní toky, na druhou stranu dostala vegetace po dlouhé době šanci připravit se na horké letní dny. Vlhké a teplé počasí některým druhům vyhovuje více než jiným.

Read More

Sportovci CISO ukázali svou vynikající formu

Vendula Šafratová – vzpěračka CISO  zkoušela v nadhozu i 89kg , škoda pokus se nezdařil , ale dnes pět platných – 65 -70 -. 73 s 80 – 86 – 89N a překonala pět českých rekordů juniorek a jeden rekord žen v trhu 73kg ve váze do 59kg ( jinak startuje ve váze do 55kg […]

Read More

Zájem o dotace pro zubaře a praktické lékaře nadále roste

Zájem o dotace z programů zaměřených na podporu zřizování a udržení ordinací zubařů a praktických lékařů pro dospělé i pro děti v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb nadále narůstá. Do různých krajů republiky tak jen od začátku roku 2020 putují schválené dotace pro devět zubařských ordinací a čtrnáct ordinací praktického lékaře. Celkově již ministerstvo podpořilo 92 lékařských ordinací […]

Read More

Noční vyhlídky z radniční věže už tuto sobotu

Na Vyhlídkové věži Nové radnice bude v létě opět umožněno zájemcům si ve vybrané dny vychutnat pohled na město při západu slunce nebo po setmění. Návštěvníci mohou v rámci tradiční, ale stále speciální akce s názvem Ostrava v barvách noci v sobotu 27. června v letošním roce poprvé zavítat na vyhlídkovou terasu až do 23 hodin!

Read More

Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Novinkou letošní sezóny v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava je komplex šesti voliér, které vznikly na jedné z botanických stezek – na Cestě vody. Jejich obyvateli jsou vybrané druhy našich sov a také orli královští. Ve všech případech se jedná o vzácné a ohrožené druhy české přírody a Zoo Ostrava se dlouhodobě podílí na jejich ochraně […]

Read More

Tento pátek proběhne mimořádné promítání filmu Milada Horáková ve Frenštátě pod Radhoštěm

Město Frenštát pod Radhoštěm si připomene DEN PAMÁTKY OBĚTÍ KOMUNISTICKÉHO REŽIMU, který připadá na 27. června. Naše město si tento významný den připomene už v pátek 26. června 2020 dvěma akcemi.

Read More

Dítě, které ve Frýdku-Místku spadlo z převráceného raftu do rozbouřené řeky Ostravice, bohužel zemřelo.

Mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petra Petlachová před několika minutami potvrdila, že dítě, které ve Frýdku-Místku spadlo z převráceného raftu do rozbouřené řeky Ostravice, bohužel zemřelo. Raft s jedním dospělým a 2 dětmi se tam převrátil dnes odpoledne.

Read More

V Zoo Ostrava se začala líhnout mláďata plameňáků kubánských

Ve skupině plameňáků kubánských v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se vylíhla první mláďata. Zatím jsou na světě tři mláďata, další chovné páry ale ještě svá vejce inkubují. Návštěvníci mají možnost malé plameňáky pozorovat na hnízdě, odkud se však záhy vydávají objevovat okolní svět.

Read More