Moravskoslezský kraj

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: Jahodový keř

Nadešel podzim, který je v říši rostlin spjat hlavně s dozrávajícími plody. Existují ale rostliny, které i v tomto období stále kvetou. Rovněž v areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava lze zahlédnout ještě několik kvetoucích druhů či kultivarů. Patří k nim například sazaník Raulstonův.

Read More

Zoo Ostrava vyhlašuje sběračskou soutěž Šípkový podzim

Letos už popatnácté vyhlašuje ostravská zoologická zahrada soutěž ve sběru podzimních plodů – Šípkový podzim. Během uplynulých 14 let lidé pro zoo nasbírali přes bezmála 19 tun plodů! Nejvíce bylo žaludů, které v zoo pravidelně zpestřují jídelníček jelenům, medvědům či prasatům. Na sušených šípcích či jeřabinách si zase pochutnávají zejména plodožraví ptáci. Upozorňujeme, aby sběrači do zoo nenosili kaštany, resp. plody jírovce maďalu. Chovaná zvířata tyto plody nekonzumují.

Read More

Běžci vyběhali 231 tisíc korun na ochranu korálových útesů

Téměř 1000 lidí běželo na konci srpna v ostravské zoo pro korály. Díky nim pošle Zoo Ostrava na ochranu korálových útesů 231 tis. Kč! Všechny ročníky charitativních běhů v Zoo Ostrava vynesly na podporu záchranných programů v různých částech světa již více než 1,2 mil. Kč.

Read More

Se parním vlakem taženým Skaličákem z Ostravy až na Valašsko

Udělejte si s námi romantický výlet parním vlakem z Ostravy přes Frenštát pod Radhoštěm do Valašského Meziříčí a svezte se po malebné Podbeskydské magistrále, železniční trati vinoucí se pod vrcholky Beskyd, nad níž bdí tací velikáni jako Lysá hora, Smrk, Velký Javorník nebo Radhošť. 

Read More

Den pro seniory v Zoo Ostrava

V sobotu 16. září se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční tradiční akce pro seniory. Tento den budou mít lidé nad 60 let volný vstup do zoo a připraven pro ně bude i speciální doprovodný program.

Read More

Závěr léta můžete oslavit v Národním zemědělském muzeu Ostrava

Víte, co jsou to trombity a jak vypadá ovce valaška? Přijďte se v sobotu 16. září seznámit na akci Fajne léto. Druhý ročník opět nabídne program pro celou rodinu. Akci zahájí v 9 hodin Trhy, co se hledají a od 10 hodin budou připraveny ukázky zpracování ovčí vlny, kovářského řemesla, dřevěné dílny i zážitkové jízdy […]

Read More

Mezinárodní noc pro netopýry 2023 v Zoo Ostrava

Po letní přestávce pokračuje v zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava přednáškový cyklus zajímavostí ze světa Zoologie. Zářijová přednáška je již řadu let věnována netopýrům – jediným aktivně létajícím savcům. Nebude tomu jinak ani letos. Tradiční noc pro netopýry se zde uskuteční již podevatenácté.

Read More

Prodloužení otevírací doby ZOO Ostrava až do 3. září 2023

Celé prázdniny mohou lidé využít prodlouženou otvírací dobu ostravské zoologické zahrady. Areál byl otevřen až do 20 hodin. ZOO ponechá prodlouženou otevírací dobu i během prvního zářijového víkendu od 1. do 3. září. Pavilony se uzavřou v 18 hodin, stejně tak i pokladny, proto je třeba přijít do ZOO před jejich uzavřením, později už nebude možné […]

Read More

Biodiverzita Zoo Ostrava: Alarmující úbytek hmyzu ve světě

Příslušníci starší generace (a nemusí se jednat jen o odborníky) pamatují doby, kdy v přírodě při každé procházce pozorovali desítky motýlů, potkávali řadu brouků, vážek, sarančat a dalšího hmyzu. Koneckonců i řidiči  by mohli vyprávět, za jak krátkou dobu se přední sklo v autě pokrylo polapeným hmyzem.

Read More

Ostrava se stane od zítřka epicentrem soudobé hudby

Česká premiéra opery Bernharda Langa Hrátky s Trumpem, flash-mob pera v rytmu techno-optimismu pro 2 e-koloběžky a 4 hoverboardy, Minimaraton elektronické hudby,  prostorové kompozice v katedrále, připomenutí avantgardních i experimentálních děl minulého století i světové premiéry současných autorů – to vše a mnohem více nabídne letošní ročník festivalu  ostravské dny. Ostrava se tak po dobu […]

Read More