KULTURA

Beyond Vibration -komponované představení z děl tří významných současných choreografů.

Spojujícím elementem není jen moderní pohybový slovník, hledání svébytné estetiky či hloubka metaforického sdělení, ale i vibrace „nástrojů“: tančícího těla a znějící struny. vibrace v choreografiích krzysztofa pastora, Hanse van Manena a Marca Goeckeho a také v hudbě alfreda schnittkeho, Henryka Góreckého, Benjamina Brittena a Gustava Mahlera.

Read More

Kde je pravda o indiánech a kovbojích?

„Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály.“ To jsou obrazy, které nás fascinují na Divokém západě v románech a filmech. Kolik z těchto romantických představ je však pravdivých? Je čas odhalit skutečnou historii Divokého západu a jeho legendárních postav. Nový šestidílný dokument Americké pohraničí vám ukáže jiný obraz původních obyvatel Ameriky a prvních kovbojů. Pokusí se také vyvrátit některé zažité mýty o těchto obyvatelích.

Read More

Love Island Česko & Slovensko EPI 14: Bombshell Diana na lovu. Venis ztrácí pevnou půdu pod nohama. Návrat Lua do vily, nebo jen velké romantické gesto?

Včera večer  na Voyo byla  premiéra 15. dílu reality show Love Island Česko & Slovensko 2023. Vrací se Lu do vily, nebo jde jen o velké romatické gesto pro Adrianu? Do vily míří nová bombshell – sexy modelka Petra.

Read More

Kordélie a kreslozemci

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s dobrodružnou fantasy dětskou knihou. Vstupte do fascinujícího světa odvážné Kordélie Kloboučníkové plného dobrodružství a divoké magie.

Read More

Film Jagna od tvůrců S láskou Vincent doprovázejí po světové premiéře v Torontu pozitivní ohlasy kritiků.

Diváky opět nadchla strhující technika animované malby.Na Mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu se publiku poprvé představil dlouho očekávaný snímek Jagna od tvůrců filmu nominovaného na Oscara S láskou Vincent. V pořadí druhý debut dvojice režisérů Doroty Kobiely Welchman a Hugha Welchmana oslnil nejen ručně malovanou technikou, ale také silným příběhem, který Vincenta v ledasčem […]

Read More

Krkonoše vyrazily do Prahy

Výstava fotografií 60 let Krkonošského národního parku, kterou dosud mohli lidé vidět ve vrchlabském Krtkovi, dorazila do Prahy, do holešovické galerie H40. Návštěvníci se mohou těšit na více než osm desítek velkoformátových fotografií na plátně. Jedinečné fotografie představují krkonošskou krajinu, vzácné druhy rostlin a živočichů, ale také problémy, kterým musí náš nejstarší národní park čelit. Výstava, která je prodejná, potrvá do 6. října.  

Read More

David proti Goliáši. Zvládne rakouskou klasiku Forejt, který ji nikdy ani nejedl, a nebo Punčochář, který ji má na jídelním lístku v restauraci?

Ve třetí sérii Souboje na talíři Jana Punčocháře a Přemka Forejta čekají samá překvapení. Nikdy dopředu neví, kam pojedou, kdo tam na ně bude čekat a co budou vařit. Ve středeční, již čtvrté, epizodě se vypraví na Vysočinu. Tam je přivítá zpěvák Matěj Ruppert, který kromě hudby miluje i skvělé jídlo a rád jezdí na místa, kde žili slavní muzikanti. Proto je vezme do rodného domu Gustava Mahlera, kde nyní je výtečná restaurace. Souboj na talíři přímo ze dvora budovy kousek od Humpolce, kde se narodil slavný český hudební skladatel diváci TV Nova uvidí 20. září ve 21:35.

Read More

Žatec a jeho krajina je v UNESCO

Česká republika má novou památku zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Je to Žatec a krajina žateckého chmele. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v Rijádu (Saudská Arábie). Památka je první na tomto seznamu UNESCO, která představuje krajinu s chmelnicemi a stavby spojené se zpracováním chmele a jeho obchodováním.  

Read More

SKANDÁL V ČECHÁCH

Volná, komiksová adaptace Sherlocka Holmese od českého autora Petra Kopla Skandál v Čechách vás provede vyšetřováním několika propletených případů. Jak je u nejznámějšího detektiva světa zvykem, nebude nouze o různá překvapení. Vítejte ve světě mystifikace!

Read More