cysnews
Výlety, Atletika, F1, Gastronomie, Zdraví, Kultura

Přejímky a propojení: Česko a Rakousko v dlouhém 20. století

U příležitosti výročí událostí roku 1918 pořádá RKF v Praze dvoudenní odbornou konferenci

Číst více ...

Hudba v myšlenkách Masarykových

V pořadu zazní skladby českých a slovenských autorů od 19. století až po současnost (A. Dvořák, L. Janáček, B. Martinů, I. Hatrík, J. Macek, P. Zagar, V. Trojan a další).

Číst více ...

Snídaně na peróně ZDARMA a vlakem Prahou, jak ji neznáte !

V rámci Evropského týdne mobility se bude ve čtvrtek 20. září 2018 konat již tradiční akce Snídaně na peróně a to zdarma.

Číst více ...

U Zlínského zámku zažijete středověk na vlastní kůži

Ve Zlíně se uskuteční třetí ročník rodinné akce Žijeme středověkem! Program připomínající dávné středověké jarmarky proběhne v sobotu 22. září od 10:00 do 17:00 v parku u Zlínského zámku.

Číst více ...

Výstava Miloslav Stingl – TVÁŘE SVĚTA

Fotografie legendárního cestovatele a etnografa Miloslava Stingla. Člověk s neuvěřitelnou pamětí, který ve svých čtyřiceti letech viděl „celý svět“.

Číst více ...

Divadelní Osmička

Zveme vás na tradiční přehlídku ochotnických souborů, která představí hry od světových i českých autorů v podání souborů z Prahy a okolí.

Číst více ...

Hledáte zajímavý program na poslední dny babího léta?

Hledáte zajímavý program na poslední dny babího léta? Pak byste měli o předposledním zářijovém víkendu vyrazit do parku Na Pankráci. V termínu 22. a 23. září se zde koná 2. ročník netradiční akce s názvem KAVKY4SPORT. Těšit se můžete na […]

Číst více ...

Narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna

Využijte příležitost setkat se s významnou historickou osobností. K příležitosti svých narozenin na hrad zavítá sám vévoda Albrecht z Valdštejna.

Číst více ...

FOR ARCH 2018 se blíží …

 Ve dnech 18.–22. září 2018 se uskuteční 29. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH.

Číst více ...

Geologická exkurze se sběrem zkamenělin v okolí Rejkovic

Pojďte s námi na výpravu za trilobity z pradávného moře i na místo historické těžby železných rud s hádankami a úkoly pro děti i dospělé.

Číst více ...

Ladronkafest 2018: nová bojová umění, tanečnice Pole Dance i koncert Terezy Maškové

Dnes, v sobotu 15. září 2018 proběhl další ročník největšího festivalu volnočasových a sportovních aktivit ve střední Evropě – LADRONKAFEST.

Číst více ...

Nová publikace PragueScape provází po nejzdařilejších počinech pražské krajinářské architektury

Galerie Jaroslava Fragnera za podpory hlavního města Prahy a ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje vydala publikaci PragueScape. Kniha je formátem uzpůsobena jako kapesní průvodce pro nejširší veřejnost se zájmem o kvalitní veřejný prostor. Na dvou stech stranách představuje šestapadesát […]

Číst více ...

Nejoblíbenější vinobraní v Praze připomene „osmičky“ československé historie a nabídne koncert Anny K. a Tonyi Graves

Už dvanácté Vinobraní na Grébovce pořádá letos městská část Praha 2, a to v pátek 21. září na náměstí Míru a v sobotu 22. září v Havlíčkových sadech. Těšit se opět můžete na oblíbený burčák z historické vinice a na atraktivní program. Ten návštěvníkům připomene […]

Číst více ...

Prague Open Dance festival představí světovou taneční špičku

Prague Open Dance festival je největší mezinárodní taneční soutěž ve standardních a latinsko-amerických tancích v České republice.

Číst více ...

Co nabídne vinice sv. Kláry o vinobraní?

Vinice sv. Kláry patří rozhodně ke klenotům mezi českými vinicemi. Dlouhá tradice pěstování vína, skvělá poloha i jedinečný výhled ji jak předurčují k produkci kvalitních hroznů, tak také z ní činí ideální prostředí, kde je možné si hotová vína opravdu vychutnat.

Číst více ...