KULTURA

Na zámku Kostka to tentokrát bude pořádně vřít! Na Voyo míří Aristokratka ve varu  

Na Voyo vstupuje hvězdně obsazená komedie Aristokratka ve varu, navazující na divácky úspěšný film Poslední aristokratka.  Ve filmu režiséra Jiří Vejdělka, který je již druhou adaptací bestsellerů kastelána Evžena Bočka, se v hlavních rolích se opět blýskne česká herecká špička: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Eliška Balzerová, Yvona Stolařová, Pavel Liška, Zdeněk Piškula, Martin Pechát a nově také Simona Lewandovska, Petra Nesvačilová nebo Tomáš Jeřábek. Komedie Aristokratka ve varu vstupuje na Voyo 19.dubna 2024.

Read More

Východní Morava se prezentovala na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF SLOVAKIATOUR v Bratislavě

Turistický region Zlínského kraje – Východní Morava se ve dnech 11. až 14. dubna prezentovala na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour v Bratislavě, a to v rámci společné expozice 3 krajů, zahrnující Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.

Read More

Bubeníček International Ballet Gala. Slavnostní galavečer plný světových tanečních hvězd

Významný sólista a choreograf Jiří Bubeníček pořádá v Praze slavnostní galavečer s názvem Bubeníček International Ballet Gala. Program s ukázkami Bubeníčkových nejvýraznějších choreografií v podání více než dvaceti světových tanečních hvězd zhlédnou diváci na jevišti Divadla na Vinohradech ve dnech 4. a 5. srpna 2024. Na gala se představí nejen osobnosti evropské taneční scény, ale […]

Read More

Hrabal nadále otevírá dveře současným českým autorům do světa, doloží blížící se konference v Nymburce

Hned čtyř dotisků se od roku 2019 dočkal japonský překlad Hrabalova známého románu Obsluhoval jsem anglického krále. Hloubka pohledu, symboličnost a metaforický jazyk, které se podařily Kenichi Abemu z Katedry komparatistiky Tokijské univerzity převést ve výjimečné kvalitě, přitom podnítily zájem japonského publika nejen o tohoto klasika, ale také další české spisovatele. Právě Hrabalův dvorní překladatel patří […]

Read More

Hráči v šoku z nečekaného promíchání kmenů. Radek je novým Lovcem, Bandurko a Iva míří k Titánům.

Voyo včera uvedlo 16. epizodu show Survivor Česko & Slovensko. Soutěžící tráví na ostrově již 38. dní.U Titánů se policistka Kristina a Tomáš rozhodli tajně prohledat batoh Yenifer, ze kterého vzali bonbóny a lízátko. Yenifer označuje Kristinu jako sobce. Sama následně čelila podezření, že snědla hroznové víno. Souboj o kmenovou imunitu zvládli lépe Lovci. V […]

Read More

Státní zámky Zákupy, Ploskovice a Konopiště jsou hlavními objekty letošního ročníku Po stopách šlechtických rodů

Letošní ročník projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů nese podtitul Habsburkové – domovem i v Českých zemích. Veřejnosti představuje, jak Habsburkové a zejména reprezentanti toskánské panovnické linie bydleli v Čechách a na Moravě v 18. až 20. století a jak zděděná či zakoupená sídla přizpůsobovali svému vkusu i zálibám. Zaměřuje se na ty členy rodu, kteří v Čechách a na Moravě pobývali dlouhodobě a měli zde svá zázemí a domovy.

Read More

Vyšehrad, nejstarší nakladatelství u nás, vstupuje do dalšího desetiletí se silným edičním plánem

 Nejstarší české nakladatelství slaví 90 let. Staví na tradici vydávání kvalitní české i překladové literatury, kterou dnes reprezentuje nová generace jeho autorů. Vyšehrad letos vydá téměř devadesát titulů. Čtenáři se mohou těšit na taková díla, jako jsou Proměny Země Petera Frankopana, prvotina Michela Houellebecqa H. P. Lovecraft: Proti světu, proti životu či další vydání úspěšné knihy 1177 př. Kr. Zhroucení civilizace a invaze mořských národů od Erica H. Clinea. Z pera českých autorů vyjdou povídky Krajina roztavených zvonů Jana Štiftera, román Třetí terapie Danuty Chlupové či historická monografie Heinrich Franz Boblig. Zlý duch moravsko-slezských dějin? od Jaroslava Čechury. Ediční plán zahrnuje stejně jako každý rok i řadu longsellerů –  například slavný román Kámen a bolest Karla Schulze vyšel ve Vyšehradu poprvé už v roce 1942.

Read More

Česká televize představuje druhou pětici soutěžících třináctého ročníku StarDance

Letošní podzim se na ČT1 bude opět tančit. K pětici známých žen Martě Dancingerové, Janě Paulové, Martině Ptáčkové, Chili Ta a Lucii Vondráčkové se přidá pět slavných mužů. Pozvání do soutěže přijal herec Filip Blažek, spisovatel Patrik Hartl, herec Oskar Hes, paralympionik Jiří Ježek a hudebník Ondřej Ruml. Loňský, dvanáctý ročník překonal dosavadní rekordy na sociálních sítích ČT – více než čtyři sta příspěvků a krátkých videí mělo sedmdesát milionů zobrazení či zhlednutí.

Read More

Utajený šéf vymění notebook za dodávku, koště a hadr

Diváci reality show se aktuálně podívají do luxusních hotelů, ale i třeba i do prádelny. V hlavní roli uvidí ředitele Ondřeje Šimečka v přestrojení za oškubaného kovboje. Jak se bude tvářit, když zjistí, že hotelový údržbář odmítá přivrtat nohu postele, servírka neumí ani slovo anglicky, na pokojích to vypadá jako po výbuchu a v prádelně se pere již jednou vyprané. Utajený šéf z firmy H&H Hotels Group uvede TV Nova ve středu. 17. dubna, ve 20:20 hod.

Read More

Kolaps jedné ze soutěžících po nervy drásajícím souboji o odměnu. Na pomoc jí vyrazí i Ondřej Novotný.

Voyo dnes večer uvede 15. epizodu show Survivor Česko & Slovensko. V minulé epizodě došlo na kmenové radě k výměně názorů mezi soutěžícími ohledně toho, nakolik vyměnění hráči skutečně ctí příslušnost k novým kmenům, nebo stále cítí vazbu se svými původními kmeny.

Read More