Kultura

Za vánoční atmosférou a dárky do Divadla Spejbla a Hurvínka

Divadlo Spejbla a Hurvínka pořádá ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 MAP II již druhý seminář pro učitele základních a mateřských škol, který je součástí vzdělávacího projektu Divadlo S+H školám, jenž byl s velkým ohlasem spuštěn na konci minulého roku. Tento projekt cílí na úzkou spolupráci mezi divadlem a školami. Divadlo nezapomíná ani na blížící se vánoční […]

Read More

Rozhovor se soutěžícím ze StarDance hercem a režisérem Miroslavem Hanušem

Herec Miroslav Hanuš vytvořil se svou taneční  partnerkou Adrianou Maškovou v X. řadě StarDance sympatický pár, který si diváci při soutěžních večerech oblíbili. Tentokrát však porota i diváci rozhodli, že v šestém soutěžním večeru z kola ven tentokrát půjdou oni. Ještě než se rozloučil se  StarDance,   jsme položili Miroslavu Hanušovi několik otázek :

Read More

V listopadu přichází do kin film Last Christmas

Hvězda Hry o trůny Emilia Clarke září, baví a dojímá ve vánoční romantické komedii Last Christmas. V jejím příběhu se spojil autorský um herečky a oscarové scenáristky Emmy Thompson s nadčasovými písničkami George Michaela.

Read More

Na Větrné hůrce. Ve Švandově divadle chystají adaptaci slavného románu o svobodě, lásce i pomstě

Po úspěchu inscenace Hadry, kosti, kůže, vyprávějící o soužití Jana Wericha s Vladimírem Holanem v jedné vile, připravuje režisér Martin Františák ve Švandově divadle další lákavou novinku. V adaptaci Marie Novákové tu brzy ožije jedno z nejslavnějších děl anglické literatury, román Na Větrné hůrce od Emily Brontë. Premiéra stejnojmenné inscenace se chystá 23. listopadu 2019 ve Velkém sále.

Read More

Monika Kopřivová uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety

Monika Kopřivová, se ve svých autorských počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek. Zároveň je zakladatelkou portálu a obchodu s dárky pro babičky a dědečky s názvem Babičkářství.

Read More

The Tap Tap – Mikulášská v Divadle na Vinohradech

Kapela The Tap Tap opět chystá Mikulášskou. Tentokrát bude již v 24.listopadu a na novém místě. Promítnou ukázky z oceněného dokumentu Postiženi muzikou/Two Roads.

Read More

Vítěz Tváře Urban: Nahoty se nebojím!

Vítěz dalšího dílu pořadu Tvoje tvář má známý hlas a muzikálový Tarzan znovu dokázal svůj talent zpěváka i herce. Zatímco v populární soutěži už počtvrté oblékl ženský kostým, na jevišti Divadla Hybernia hraje mužného Tarzana jen v bederní roušce. Baví ho více ženské šaty, nebo nahota?

Read More

Proč máme rádi pohádky?

Na pohádkách vyrostla snad každá generace dětí a každý z nás si odnesl vzpomínku na tu svoji nejoblíbenější pohádku nebo pohádkovou postavu.

Read More

StarDance X. řada – 6. soutěžní večer

  Tématem šestého soutěžního večera StarDance 2019 , který proběhl v převečer výročí sametové revoluce  byl pojem svoboda. Šest soutěžních párů předvedlo jive, cha-chu a jive.

Read More

Soulové legendy Incognito představí v Praze nové album

Britská skupina Incognito, která rozdává soulové a funkové vibes už neuvěřitelných 40 let, se v neděli 17. listopadu vrátí na kruhové pódium Lucerna Music Baru, kde představí všechny klasické hity i zbrusu novou desku Tomorrow’s New Dream. Vstupenky za 650 Kč (+ poplatky) pořídíte na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru, […]

Read More