KULTURA

Neuvěříte, jak byl pokřtěn román Myší díra Simony Votyové!

Sotva byla pokřtěna, už se objevila na pultech knihkupců! Řeč je o knižní novince spisovatelky Simony Votyové Myší díra. Ve svém třetím románu autorka prostřednictvím čtivých příběhů /okořeněných anglickým humorem/ seznamuje čtenáře s obyvateli jednoho bytového domu. Jak se brzy ukáže, všichni sousedé skrývají nějaké tajemství… Nikdo z nich ovšem netuší, že jsou sledováni, a to velmi neobyčejným svědkem, který také něco skrývá.

Read More

Pražský komorní balet uvádí premiéru inscenace Kříž u potoka

Ve středu 1. prosince 2021 v 19:30 hodin tančí Pražský komorní balet v Městské knihovně Praha premiéru inscenace Kříž u potoka v choreografii Aleny Peškové. Pro nové taneční drama, jež se zabývá tématy, jako jsou smysl života, nedorozumění, oběť, vina či láska, se choreografka inspirovala stejnojmenným románem Karoliny Světlé a Dvořákovým smyčcovým kvartetem d moll […]

Read More

Balet Národního divadla na zájezdě v Izralském Tel Avivu

Balet Národního divadla prochází sezonou 2020/ 2021 statečně a v této komplikované době i nadále potvrzuje své umělecké kvality. Hned poté, co uvedl dvě divácky velmi úspěšné premiéry – výpravný balet Spící krasavice v choreografii legendární primabaleríny Márcii Haydée a moderní triptych Forsythe / Clug / McGregor mistrů současné choreografie, odcestoval soubor na turné do […]

Read More

Prime Video  dosáhlo ve 3. čtvrtletí 2021 úspěšných tržních podílů  v České republice  

Prime Video má za sebou úspěšné 3. čtvrtletí a vydělalo 4 %, což službě umožnilo předběhnout HBO Go a stát se druhou největší streamovací službou v České republice. Apple TV+ a O2 TV také přidaly podíly na trhu, když vydělaly 1 % a 2 % a vyrovnaly se 7 %.

Read More

Spejbl a Hurvínek se už těší na Vánoce a chystají vánoční dárky i pro vás

Zapomeňte na předvánoční shon a přijďte se pobavit a zasmát spolu se svými dětmi. Od 1. prosince uvede Divadlo Spejbla a Hurvínka své speciální mikulášské představení Hurvínkův Mikuláš a od 10. prosince navodí vánoční atmosféru hra Štědrý den u Spejblů. Bez těchto představení si už řada fanoušků neumí období blížících se Vánoc ani představit.

Read More

Vídeň hledá strategického partnera pro novou multifunkční halu

Vídeň připravuje stavbu nové arény pro koncerty, zábavu i sportovní akce s kapacitou 20 tisíc diváků. Hala se má zařadit mezi tři nejlepší v Evropě. Město již vybralo místo a architektonickou podobu a po optimalizaci projektu nyní začíná hledat strategického investora.

Read More

Mistr a Markétka v Divadle v Dlouhé

Divadlo v Dlouhé oslavilo 25 let od svého založení 16. listopadu premiérou Hry Mistr a Markétka. Dramatizaci románu a režii připravili režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, kteří tvoří režijní tandem SKUTR.

Read More

Kráska a zvíře v Národním divadle

Každá bytost má moc učinit krásným toho, koho skutečně miluje…

Read More

ARCTIC MONKEYS po třinácti letech opět v Praze

Kapela Arctic Monkeys se po svém posledním turné ‘Tranquility Base Hotel + Casino‘, které skončilo v roce 2019, opět vrací na scénu! Svou novou koncertní show předvedou 18.sprna 2022 na Výstavišti v Praze.

Read More
YouTube
Share