Kultura

James Blunt zveřejnil před pražským koncertem emotivní video. Vyrovnává se v něm s onemocněním svého otce.

Nový videoklip Jamese Blunta k aktuálnímu singlu Monsters přiměje všechny fanoušky k slzám. Populární zpěvák nedávno oznámil, že jeho otec, plukovník Charles Blount, bývalý důstojník kavalérie, trpí chronickým onemocněním ledvin 4. stupně. Bluntův nový singl a klip je poctou umírajícímu otci, který si v klipu zahrál. Jednoduché minimalistické video s jediným střihem a spoustou emocí režíroval […]

Read More

Herci a diváci se setkali na taneční parketu. V Lidových sadech proběhl ples Divadla F. X. Šaldy

V sobotu 18. ledna se v Lidových sadech uskutečnila již tradičně velká společenská událost – divadelní ples. Nabitému sálu hrál k tanci Big´O´Band Marka Ottla.  Během večera se představily všechny tři soubory divadla, ale i ostatní zaměstnanci.

Read More

Americký idol Maluma se 27. února 2020 vrátí do Prahy, jako předskokan vystoupí Mikolas Josef

Pražská O2 aréna se 27. února otřese v základech. Idol Maluma, jedna z největších hudebních hvězd pocházející z latinské Ameriky, vystoupí v rámci WORLD TOUR 11:11 na naší největší scéně. Fanoušci jsou nadšení. Hostem koncertu bude Mikolas Josef, který byl opravdu potěšen, když dostal nabídku, aby byl na pražské zastávce předskokanem právě Malumy.

Read More

Přijďte s dětmi na hravé odpoledne do výstavy Rytíři nebes!

Doprovodný program k výstavě Rytíři nebes přitažlivou formou přiblíží příběhy vybraných československých letců, kteří za druhé světové války bojovali v řadách Královského letectva Velké Británie za naši okupovanou zem. Dozvíte se, co museli adepti splnit, pokud chtěli vstoupit do RAF, a jak probíhaly letecké briefingy. Těšit se můžete na tematická stanoviště s ukázkami výstroje, uniforem, modelů letadel a dalších předmětů spojených […]

Read More

20. února 2020 se koná vídeňský Ples v Opeře – oslava opery a umění.

Vídeňský Ples v Opeře je po celém světě znám jako tradiční rakouský ples. Jedná se o hudební slavnost na konci masopustu, která se nese v duchu propojení vysoké kultury a zábavy. Vídeňský Ples v Opeře je příležitost pro setkání zahraničních hostů, umělců, politiků, podnikatelů a fanoušků plesu v jednom z nejkrásnějších plesových sálů na světě: ve Vídeňské státní opeře.

Read More

JAMARON V LUCERNĚ!

Rocková hudební skupina JaMarOn vystoupí v Lucerna Music Baru u příležitosti křtu jejich nového alba “Doma”.

Read More

Galerie Na radnici v Brně představí autorskou výstavu TVARY

RICHARD PÍŠE OBRAZY – Malíř s duší šamana, narozen v Brně roku 1973. Nechává se inspirovat duší, sluncem a emocí krás života. Proto se také jeho tvorba ubírá přes strohou abstraktní krajinu, lodičky, až po realistické křivky těl. Svými obrazy mapuje cestu vlastní.

Read More

Štefan Margita si poprvé zahrál a zazpíval roli Aigisthose v opeře Richarda Strausse Elektra ve Valencii!!!

V Opeře ve Valencii, která se jmenuje Palau de les Arts Reina Sofia, Štefana Margitu po premiéře, která s velkým úspěchem proběhla v sobotu 18. ledna 2020 v tomto prestižním operním domě, čekají do 30. ledna letošního roku ještě 4 představení této opery.

Read More

Mniši z kláštera Šaolin v únoru předvedou své umění v Laa an der Thaya

Vydejte se s rodinou na unikátní show plnou mystického bojového umění kung-fu Šaolinských mnichů a návštěvu zkombinujte s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Laa jen kousek za hranicemi

Read More

Černý kůň českých knižních pultů: Kniha osobitých cestopisů Jiřího Peňáse je vyprodaná, dotisk vyjde koncem ledna

Černý kůň českých knižních pultů: Kniha osobitých cestopisů Jiřího Peňáse je vyprodaná, dotisk vyjde koncem ledna

Read More