Kultura

NEpleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2

Jedenáctý ročník oblíbené akce „Pleteme pomlázky s Městskou policií Praha 2“ má kvůli probíhajícímu nouzovému stavu zcela jinou podobu. Navzdory současným krizovým opatřením však malí koledníci o tento symbol Velikonoc nepřijdou. Strážníci jim upletené pomlázky zanechají u vybraných škol.

Read More

Janáčkova filharmonie – zrušené a přesunuté koncerty

Vzhledem ke stále trvajícímu nouzovému stavu v České republice přistoupilo vedení Janáčkovy filharmonie Ostrava k následujícím krokům. Pro některé z březnových a dubnových koncertů se podařilo vyjednat náhradní termíny.

Read More

Vídeňské městské muzeum sbírá předměty z doby koronakrize pro další generace

Z čeho nadcházející generace pochopí, jaké změny přinesla pandemie koronaviru? Digitální formáty časem mizí, ale objekty zůstávají. Vídeňské městské muzeum proto chystá muzeální sbírku předmětů souvisejících s běžným životem v době  koronaviru.

Read More

První vlaštovkou letošního Landscape festivalu Žižkov je online výstava Praguescape

Osmý ročník Landscape festivalu věnujícího se městské krajině a veřejnému prostoru by se měl i vzhledem k situaci okolo viru COVID-19 konat na pražském Žižkově bez výrazných změn. Jeho první vlaštovkou je virtuální výstava Praguescape – Současná krajinářská architektura ve veřejném prostoru Prahy, která je ke zhlédnutí na webových stránkách pořádající Galerie Jaroslava Fragnera.

Read More

Radostná cesta s Radostí a další premiéry z brněnského studia

Hned několik premiér připravilo do dubnového vysílání České televize jeho brněnské studio. Diváci ČT art se mohou těšit například na záznamy divadelních představení Lakomec a Její pastorkyňa. Nejprve je ale čeká dokument o historii a současnosti legendárního brněnského dětského loutkového divadla Radost.

Read More

20. sezóna Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

Agentura Liver Music již v tuto chvíli může oznámit náhradní termíny všech jarních koncertů ze série Prague International Bluenight. Koncerty Southern Avenue a Waltera Trouta se budou konat ještě letos, koncerty kapel Larkin Poe a Wille & The Bandits se uskuteční příští rok.

Read More

S dětmi v domácí karanténě? Tvůrci medvěda Wrr poskytli audioknihu gratis

Zůstali jste s dětmi v domácí karanténě? Víme, že není jednoduché skloubit home office, suplovat školu, zvládnout všechny domácí práce a k tomu se ještě naplno věnovat našim nejmenším. Autoři medvěda Wrr proto pro rodiče s dětmi připravili zdarma k poslechu audioknihu Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít!

Read More

Sbírka Radka Baboráka pro hudebníky na volné noze odstartována

Spontánní nápad špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka nabyl reálných obrysů: lidé mohou přispívat, hudebníci se aktivně účastnit projektů i žádat o příspěvek. Dirigent světového renomé Daniel Barenboim jde vzorem a rozhodl se na tuto sbírku přispět významnou částkou. K podpoře sbírky se připojily i další špičkové osobnosti kulturní scény.

Read More

One Step Before the Fall: Pusťte si tanec domů!

Ve čtvrtek 2. dubna 2020 můžete sledovat záznam představení Divadla Ponec One Step Before the Fall, užijte si taneční zážitek z bezpečí domova a podpořte umělce, kteři nyní nemohou hrát! Představení mělo derniéru v roce 2018, a proto půjde o jedinečnou příležitost je zhlédnout.

Read More