KULTURA

Minuta věčnosti

Režisér a scenárista Rudolf Havlík na Islandu v extrémních podmínkách divoké přírody natočil komorní dobrodružné drama Minuta věčnosti. V hlavních rolích otce a dcery se představují Jiří Langmajer a Martina Babišová.

Read More

Festival Film a architektura zavítá ve dnech 30. září – 4. října do sedmnácti měst.

FILMY, PANELOVÉ DISKUZE I TANEČNÍ PERFORMANCE NABÍDNE LETOŠNÍ FESTIVAL FILM A ARCHITEKTURA

Pět dnů, dvacet mezinárodních a tuzemských snímků, diskuze s režiséry a odborníky nebo taneční performance. Festival Film a architektura zavítá ve dnech 30. září – 4. října do sedmnácti měst. Desátý ročník svým programem zcela naplňuje letošní téma “Spojení”, poukazující na nezastupitelnou roli architektury nejen coby pojítka lidí, míst a kultur, ale také uměleckých a společenských disciplín.

Read More

Hudbou proti Alzheimeru v pražském Divadle v Dlouhé

Přes půl milionu korun vybral za svou desetiletou praxi projekt Mrakoplaš kontra Alzheimer. Tuto neděli 26. září proběhne v pražském Divadle v Dlouhé desátý charitativní koncert na podporu vývoje časné diagnostiky a prevence onemocnění Alzheimerovou chorobou. S heslem Nezapomeňme na sebe… vystoupí pořadatelé z blues-rockové skupiny Mrakoplaš spolu s hudebními hosty Janem Holečkem a Stanislavem […]

Read More

Čas StarDance začíná! Marek Eben a Tereza Kostková přivítají novou desítku soutěžících už v polovině října

Nová dekáda StarDance se blíží. Jedenáctý ročník a s ním deset nových osobností a zkušených tanečníků poprvé vlétne na taneční parket již v sobotu 16. října ve 20:10 hodin. Diváci uvidí originální taneční výkony, nekompromisní verdikty poroty i neotřelé moderátorské vstupy po dobu deseti sobotních večerů vždy živě na ČT1. Poprvé v české historii se […]

Read More

Knižní novinka Nezmrzačte naší historii pokřtěna!

 Knihu vydal spolek Veteráni ozbrojených sil a bezpečnostních sborů, z. s. v reakci na pokusy falšování našich dějin v případě dvou novodobých historických událostí spojených s přímým osvobozováním Československa na podzim roku 1944 a na jaře roku 1945. Role kmotry se zhostila profesorka MUDr. Věra Adámková, CSc., což navrhli armádní veteráni, příslušníci československého protichemického praporu, přímí účastníci války v Perském zálivu (2. srpna 1990- 28. února 1991), o jejichž zdraví se paní profesorka stará v pražském IKEMu.

Read More

Rozhovor s moderátory XI. řady StarDance

Tereza Kostková StarDance má za sebou deset úspěšných ročníku. S jakými pocity vcházíte do druhé dekády? Já se spíš stále nepřestávám divit, že už je to patnáct let, co jsem znělku StarDance slyšela poprvé. To je fakt kus života. Uf!

Read More

Tři otázky pro členy poroty StarDance

1. Máme za sebou období, kdy se nesmělo tančit. Jak moc Vám chyběl tanec? 2. Ve StarDance pravidelně tančí dvacet velmi sympatických osobností. Je těžké zachovat si objektivitu při jejich hodnocení? 3. Nemáte někdy chuť si to se soutěžícími vyměnit a zatančit před veřejností

Read More

StarDance XI. řada – rozhovory s těmi kdo se na pořadu podíleli

250 je členů štábu a účinkujících na výstavišti, mnozí další se ale podílejí na přípravě StarDance z Kavčích hor

Read More

Nové exponáty v Galerii ocelových figurín v Praze

Pražská Galerie ocelových figurín je po dlouhé době obohacena o nové exponáty. K sochám, které návštěvníci už moc dobře znají, přibylo až 13 nových figurín. Všechny věkové kategorie se mohou těšit na sochy inspirované hlavně světem sci-fi filmů a pohádek. Výška nových figurín se pohybuje od jednoho až do dvou a půl metru a váha od padesáti do tří set kilogramů.

Read More

Režisér Ivo Bystřičan představuje české dějiny na osudech manufaktur a továren

Neznámý příběh průmyslových dějin českých zemí od prvních manufaktur 18. století až po robotizované továrny 21. století přináší nový 12dílný dokumentární cyklus Industrie. Diváci ČT2 ho mohou sledovat od 8. září 2021 vždy ve středu ve 22 hodin a následující den v 17:30. V brněnském studiu České televize natáčel režisér Ivo Bystřičan.

Read More
YouTube
Share