Ústecký kraj

Požár lokomotivy osobního vlaku v Dolních Zálezlech

 Tři jednotky vyjely v ranních hodinách v sobotu 24.7. k požáru lokomotivy ve stanici Dolní Zálezly, okres Ústí nad Labem.

Read More

Zaplavené kolejiště ve stanici Bad Schandau .

Zprovoznění tratě v úseku Děčín – Bad Schandau je plánován na dnešní 18.00 hod.

Read More

Voda v okresu Děčín – více než 80 událostí a další přibývají. 

Vytrvalý déšť zejména v okrese Děčín způsobuje zatopení sklepů rodinných domů nebo místních komunikací.

Read More

Výbuch v areálu firmy Preol v Lovosicích

Dvanáct jednotek hasičů zasahuje po výbuchu v areálu firmy Preol v Lovosicích.

Read More

Dny otevřených dveří na Švestkové dráze

Společnost AŽD připravila pro studenty vyšších a středních škol technického zaměření dny otevřených dveří na Švestkové dráze. Studenti si tak na nejmodernější regionální trati v Evropě, která v rámci linky U10 zajišťuje vlakové spojení Litoměřic h. n., Lovosic a Mostu, mohou prohlédnout špičkové zabezpečovací a sdělovací technologie pro železnici.

Read More

Požár nákladního auta s výbuchy tlakových lahví v Malém Březnu

11. 5. 2021 12:32 Pět jednotek vyjelo k požáru a následným výbuchům nákladního automobilu vezoucího tlakové lahve v Malém Březnu, okres Ústí nad Labem. Nikdo nebyl zraněn.

Read More

Dopravní nehoda kamionu se štěrkem u obce Kryry

Dopravní nehoda Kryry 10.5. 2021 12:58 Dvě jednotky vyjely k dopravní nehodě nákladního auta u obce Kryry, okres Louny.

Read More

Optimalizace trati Ústí nad Labem-Střekov – Děčín východ má územní rozhodnutí

Správa železnic získala územní rozhodnutí pro optimalizaci traťového úseku Ústí nad Labem-Střekov – Děčín východ. Dvoukolejná trať na pravém břehu Labe má význam především pro nákladní železniční dopravu, jedním z cílů projektu je proto prodloužení kolejí ve vybraných stanicích pro nákladní vlaky o délce 740 m. Důležitou součástí prací bude i výstavba nových nástupišť. Realizace stavby se předpokládá v letech 2023 až 2025, její celkové investiční náklady se předpokládají ve výši 9,1 miliardy korun.

Read More

Poslanci mají na vybranou: chránit přírodu, nebo otevřít národní parky developerům

Poslanecká sněmovna v tomto týdnu rozhodne o tom, jak budou vypadat  naše národní parky a chráněné krajinné oblasti. Ve třetím čtení nového stavebního zákona budou totiž poslanci hlasovat i o některých pozměňovacích návrzích, které ochranu jedinečné přírody oslabují. O stavebních záměrech v nejpřísněji chráněných územích podle těchto návrhů již nebudou rozhodovat jejich správy. Přes některé výhrady je proto z pohledu ochrany naší nejcennější přírody  přijatelný vládní návrh.

Read More
YouTube
Share