Ústecký kraj

V Mostě osobního vozidlo skončilo v kolejišti MHD

Jednotka Hasičů ze stanice Most vyjela dne 26. 6. 2022 ve 4:50 do ulice Železničářů v Mostě, kde došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo v kolejišti MHD.

Read More

Tragedie v Meziboří,kde při nehodě zemřely dvě osoby

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dne 11. 06. v 5:47 v Meziboří u dopravní nehody osobního vozidla s autobusem.

Read More

Začne první fáze rekonstrukce výpravní budovy ve stanici Teplice v Čechách

Rekonstrukce rozsáhlé výpravní budovy ve stanici Teplice v Čechách může začít. Správa železnic vybrala zhotovitele první etapy prací, která zahrnuje opravu fasády a přilehlého nástupiště. Vítězem výběrového řízení se stala společnost Chládek & Tintěra, Litoměřice, která nabídla nejvýhodnější cenu 236,1 milionu korun. Zahájení realizace se předpokládá letos v červenci, dokončení první etapy prací je v plánu za necelé dva roky.

Read More

Hasičské slavnosti Litoměřice 2022

Litoměřice již tradičně přivítají největší celorepublikový sraz hasičstva s nejrozsáhlejší výstavou hasičské techniky. Jedná se již o 8. ročník a proběhne ve dnech 10. – 11. června 2022

Read More

Nádražní budova v Krásné Lípě projde rekonstrukcí

Na Dráze národního parku, která vede chráněnou oblastí Českého Švýcarska, začnou cestující brzy využívat další zrenovované nádraží. Správa železnic může díky pravomocnému stavebnímu povolení pokračovat v přípravě rekonstrukce nádražního objektu v Krásné Lípě na Děčínsku. Kromě kompletní opravy se v něm vzhledem k turistické oblibě počítá i se vznikem ubytovacích prostor.       

Read More

Požár chaty s tragickým koncem v Rumburku

5. 4. 2022 v 19:08 hodin. Hasiči ze stanice Varnsdorf a dobrovolní hasiči obcí Rumburk a Jiříkov likvidovali požár chaty v Rumburku na Děčínsku.

Read More

Vykolejení nákladního vlaku v Bílině na Teplicku

Dnes 14. 3. 2022 v 8.22 hodin v Bílině na Teplicku vykolejil na výhybce nákladní vlak Nex 53030.

Read More

V Ústí nad Labem poskytuje služby druhé informační centrum Správy železnic

Správa železnic dnes otevřela pro veřejnost své druhé infocentrum. Zájemci ho naleznou v podchodu na hlavním nádraží v Ústí nad Labem a získají v něm zejména informace o přípravě VRT Drážďany – Praha. Kromě vyškolené obsluhy jsou jim k dispozici informační panely, které pokryjí veškeré aspekty přípravy této přeshraniční vysokorychlostní trati. Infocentrum bude zpočátku otevřeno pouze některé dny v týdnu, následně pak každý pracovní den.

Read More

Revitalizace trati z Lovosic do České Lípy se naplno rozjíždí, začínají nepřetržité výluky

Správa železnic provádí od konce loňského roku revitalizaci trati Lovosice – Česká Lípa. Už příští týden postoupí práce do další fáze, která si vyžádá nepřetržité výluky. Od pondělí tak utichne vlakový provoz v celé trati mezi Lovosicemi a Českou Lípou. Toto omezení skončí 22. dubna, výluky na různě dlouhých úsecích pak potrvají do začátku srpna.   

Read More