Ústecký kraj

Procházka po Žatci – městu chmele a také památkou zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO

Česká republika má novou památku zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Je to Žatec a krajina žateckého chmele. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v Rijádu (Saudská Arábie). Památka je první na tomto seznamu UNESCO, která představuje krajinu s chmelnicemi a stavby spojené se zpracováním chmele a jeho obchodováním.  Historické centrum s jeho průmyslovou čtvrtí z 19. století, ve které je největší koncentrace staveb spojených se zpracováním chmele a obchodováním, bylo roku 2023 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Read More

Opravená fasáda teplického nádraží se odhaluje v plné kráse

  První část rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích se chýlí ke konci. Z památkově chráněného objektu pomalu mizí lešení, které dosud zakrývalo opravenou fasádu. Stavební ruch se nyní přesunul zejména na 1. nástupiště, kde se pracuje také na historickém zastřešení. Hlavní část stavby skončí ještě letos, úplně hotovo bude v únoru příštího roku. Následně se stavbaři zaměří na vnitřní prostory rozlehlé nádražní budovy. 

Read More

Žatec a jeho krajina je v UNESCO

Česká republika má novou památku zapsanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Je to Žatec a krajina žateckého chmele. Rozhodl o tom Výbor pro světové dědictví na svém zasedání v Rijádu (Saudská Arábie). Památka je první na tomto seznamu UNESCO, která představuje krajinu s chmelnicemi a stavby spojené se zpracováním chmele a jeho obchodováním.  

Read More

Začátkem září propojí Středočeský a Ústecký kraj nová autobusová linka 413

Díky dohodě obou krajů bude od 2. září 2023 zavedena nová autobusová linka 413 mezi Prahou a Litoměřicemi, která bude odjíždět od stanice metra C „Letňany“. Trasa povede až do Nové Vsi po dálnici D8, poté linka nově obslouží např. obce Ledčice, Straškov-Vodochody, Doksany či Terezín. V Litoměřicích bude linka ukončena na autobusovém nádraží, o víkendech pojede až k hornímu vlakovému nádraží.

Read More

Dožínky v Zubrnicích budou oslavou právě sklizené úrody

Oslavte právě sklizenou úrodu v Muzeu v přírodě v Zubrnicích . Protože Zubrnice se nacházejí v oblasti chmelařské a ovocnářské, bude třeba nejen uložit obilné snopy, ale také  usušit chmel, naložit zelí do zelňáků, zmoštovat jablka nebo připravit povidla. Po práci čeká zasloužený odpočinek v podobě dožínkové zábavy, netradičních her a dobrého jídla.

Read More

Jarmark Chutí 2023 – akce pro veřejnost a odborníky zaměřená na výživu

Jarmark chutí Teplice proběhne ve dnech 22. – 23.9.2023 na kolonádě Domu kultury Teplice a jejím okolí. Již 3. ročník Jarmarku chutí Teplice je důkazem, že je o takovouto zajímavou akci, kde můžeme propojit veřejnost a odborníky nejen ve výživě, velký zájem.  

Read More

Na rozhledně Triangl došlo k pádu dětí .

Na rozhledně Triangl v katastru obce Markvartice došlo k pádu dětí z rozhledny. Na místě zasahovaly 4 jednotky hasičů. Poskytovali jsme předlékařskou pomoc a transportovali jsme zraněné osoby. Celkem došlo ke zranění 9 nezletilých osob. V současné době probíhá vyšetřování.

Read More

Auto přerazilo sloup na Litoměřicku.

Jednotka hasičů ze stanice Litoměřice vyjela k dopravní nehodě u obce Tlučeň na Litoměřicku.

Read More

Modernizované ochranné stání u Lovosic umožní i za extrémních povodní bezpečné stání velkých plavidel

Ředitelství vodních cest zahájilo modernizaci stávajícího ochranného stání pro velká plavidla v těsné blízkosti přístavu Lovosice-Prosmyky. V případě příchodu velké vody zajistí bezpečné vyvázání jednoho velkého plavidla o rozměrech až 137 x 11,5 m i za největší zaznamenané povodně. Stavba bude dokončena v prosinci letošního roku.

Read More

Národní park České Švýcarsko se opět plní turisty. S orientací jim pomáhá nová navigace od společnosti Coca-Cola

Zdrcující obrázky z léta minulého roku, kdy Hřensko a okolní lesy národního parku zasáhl největší požár historie ČR si jistě pamatuje každý z nás. Úsilí hasičů, které až po několika týdnech konečně vyústilo v uhašení požáru podporovala dodávkami nápojů i společnost Coca-Cola. Mimo nápoje pro hasiče v hodnotě více než 600.000 Kč společnost darovala národnímu parku 500.000 Kč na obnovu zničené turistické infrastruktury. Hlavní turistické atrakce parku jsou nyní i díky tomuto příspěvku znovu přístupné.

Read More