Ústecký kraj

Nový jízdní řád 2023 v Ústeckém kraji

 V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. Hlavní novinkou v regionální dopravě v Ústeckém kraji bude prodloužení páteřní linky U1 Děčín – Ústí nad Labem – Kadaň-Prunéřov, zajišťované moderními jednotkami RegioPanter, až do stanice Kadaň předměstí. Spojení do Německa po hlavní trati podél Labe i v novém jízdním řádu ovlivní rozsáhlá výluková činnost na území Německa. Vlaky na Moldavu v Krušných horách budou nově zajišťovat dopravci GW Train Regio a Railway Capital. Nový jízdní řád bude platit do 9. prosince 2023.

Read More

Skončila revitalizace trati z Lovosic do České Lípy

Správa železnic ukončila revitalizaci trati z Lovosic do České Lípy, která začala v listopadu loňského roku a za vysoutěženou cenu 981,9 milionu korun ji provedlo sdružení firem AŽD Praha a EDIKT. Realizace projektu umožnila zvýšení traťové rychlosti v některých úsecích, zkrácení jízdní doby vlaků a vyšší bezpečnost železničního provozu.

Read More

Na železničním přejezdu se srazila drezína s dodávkou v Šluknově

Čtyři jednotky Hasičů vyjely do Budišínské ulice v Šluknově, kde se na železničním přejezdu srazila drezína s dodávkou.

Read More

V Ústí nad Labem – Brné jsme zahájili stavbu přístaviště pro malá plavidla

Ředitelství vodních cest ČR zahájilo výstavbu veřejného přístaviště pro malá plavidla v ústecké části Brná. Turisté zde budou mít možnost zdarma vyvázat svou loď až na dobu 48 hodin a z odběrných sloupků doplnit do lodí vodu či čerpat elektřinu. Projekt je součástí komplexní podpory rekreační plavby formou programu výstavby veřejných přístavišť na vodní cestě, který Ředitelství vodních cest ČR dlouhodobě realizuje.

Read More

Staroměstské náměstí letos ozdobí smrk z Ústeckého kraje

Do centra metropole letos přijede vánoční strom z Ústeckého kraje. Do výšky zhruba pětadvaceti metrů rostl 58 let. Smrk vzešel z šestadvaceti tipů, které zaslala veřejnost po výzvě organizátora pražských trhů, společnosti Taiko. Vítězný strom do Prahy dorazí z malé vesnice nedaleko České Kamenice. Kácení, převoz a následné zdobení bude již tradičně v režii společnosti Technologie hlavního města Prahy.

Read More

Litoměřice na zlaté minci ČNB

Česká národní banka vydává zlatou minci nominální hodnoty 5 000 Kč s motivy města Litoměřice. Tato mince z desetidílného cyklu Městské památkové rezervace je v prodeji od 4. října 2022.

Read More

Ústí nad Labem získá až 33 nových trolejbusů od Škoda Group

Dopravní podnik města Ústí nad Labem vybral pro modernizaci svého vozového parku předního české výrobce vozidel pro hromadnou dopravu, Škoda Group. Dnes společně podepsali rámcovou smlouvu na dodávku až 33 trolejbusů typu Škoda 27Tr. Dodávka vozidel započne příští rok. Zakázka na moderní kloubová nízkopodlažní vozidla, která navazuje na předchozí spolupráci s dopravním podnikem, přesáhne částku 650 mil. Kč.

Read More

Od 1.10.2022 se otevře Pravčická brána

Od 1.10.2022 se otevře Pravčická brána Bude zatím pouze přístupová cesta od Hřenska/Třech prámenů (pozor: Gabrielina stezka od Mezní louky je stále uzavřena!)

Read More

Dva lidé zemřeli dnes při dopravní nehodě na Děčínsku.

Řidič osobního vozu vyjel mimo silnici, kde narazil do stromu. Příčiny vyšetřuje policie.

Read More

Nehoda vlaku s autem Dolního Podluží se zraněním

Dne 24.9. 2022 ve 12:43 vyjela jednotka ze stanice Varnsdorf k dopravní nehodě osobního automobilu a vlaku do Dolního Podluží. Hasiči na místě události vyprostili z osobního vozu jednu zraněnou osobu pomocí hydraulického vypřošťovacího zařízení.

Read More