CESTOVÁNÍ

Nejkrásnější vodopády v Tyrolsku – mystický, v kotlině, pro milovníky ptáků

Návštěva vodopádu slibuje nejen příjemné osvěžení během horkých letních dnů a přírodní uměleckou galerii v zimě, ale působí také jako uklidňující prvek. Vědecké studie dokazují, že pobyt u vodopádu pomáhá při léčbě alergií či astmatu. I to je jedním z důvodů, proč vyrazit na výlet právě k některému z tyrolských vodopádů, které často působí jako […]

Read More

V Bardejovských kúpeloch otevřeli i venkovní koupaliště

Ve středu 1.července 2020 otevřeli v Bardejovských kúpeloch, a.s., venkovní letní koupaliště s vyhřívanou vodou. V případě dobrého počasí bude v provozu až do září. Samoplátci, klienti zdravotních pojišťoven, i jednodenní návštěvníci tak už mohou využívat všechny služby, procedury a atrakce, které mají v lázních k dispozici.

Read More

České aerolinie vypraví sérii zážitkových letů kolem Prahy

Při příležitosti konání Runway Parku na Letišti Václava Havla České aerolinie připravily pro své fanoušky a klienty sérii zážitkových letů kolem Prahy v nízké letové hladině, obdobné jako před dvěma lety při příležitosti 95. výročí založení společnosti. První lety se uskuteční v sobotu 11. 7. ve 14 hodin a neděli 12. 7. v 10 hodin. […]

Read More

Novinky v KRNAP: nová zonace, klidová území, nový návštěvní řád KRNAP a změna značení cyklotras

Od 1. července se na území KRNAP mění několik věcí. Především vstoupila v platnost nová zonace KRNAP a ministerstvem životního prostředí byla nově na území KRNAP vyhlášena tři klidová území a mění se značení cyklotras vyhrazených Správou KRNAP.

Read More

Nové přímé spoje do zahraničních destinací. FlixBusem od čtvrtka přímo do Rumunska, na Ukrajinu i chorvatské pobřeží

Na začátku hlavních prázdnin FlixBus obnoví spojení s Rumunskem a Ukrajinou, spojí také Prahu s dovolenkovými cíli, jako jsou chorvatská přímořská letoviska, rakouské Alpy, jezero Bled či italský Terst.

Read More

Před cestou do Řecka je nutné vyplnit vstupní formulář

Od 1. 7. je možné opět vyrazit na dovolenou do Řecka letecky, Řecko k tomuto datu rozšířilo seznam otevřených mezinárodních letišť. V souvislosti s novým koronavirem budou cestovatelé v letošní sezóně, mimo standardní cestovní doklady, potřebovat i tzv. Passenger Locator Form (PLF). Tedy formulář, který umožní evidenci a lokaci cestovatelů.

Read More

Věž olomoucké radnice je už o osm metrů vyšší

Střední část dřevěné špice dnes dopoledne vyzdvihl jeřáb na radniční věž. Osmimetrová konstrukce o hmotnosti sedm a půl tuny je zhruba od jedenácti hodin usazována na dolní část konstrukce. Tu na věž vyzdvihli už minulý rok v říjnu.

Read More

Rozcestník informací k cestování do ostatních států 2020

Přehled podmínek ke vstupu do jednotlivých zemí průběžně aktualizujeme dle webových stránkách příslušných zastupitelských úřadů ČR.

Read More

Děti s vysvědčením mají v poslední červnový den volný vstup na radniční věž

Na zajímavou akci pro školáky i rodiče láká informační centrum pod Vyhlídkovou věží Nové radnice v Ostravě. V úterý 30. června nabízí všem dětem, které se přijdou pochlubit svým letošním vysvědčením, vstup na věž zdarma. Žáci se samými jedničkami se navíc mohou těšit na odměnu v podobě malého dárku.

Read More

ASTORIA Hotel & Medical Spa v Karlových Varech prošel rekonstrukcí a znovu se otevírá

Rozsáhlou rekonstrukcí vnitřních prostor prošel ASTORIA Hotel & Medical Spa v Karlových Varech. Ta byla po několik měsíců trvajících pracích úspěšně dokončena a došlo k slavnostnímu znovutevření hotelu. „Máme velkou radost, že před zahájením letní sezony můžeme naše hosty pozvat do čerstvě zrekonstruovaného hotelu, který září novotou,“ říká generální ředitel hotelu ASTORIA Hotel & Medical […]

Read More