CESTOVÁNÍ

Dýně pro Zoo Ostrava

Sezóna dýní je v plném proudu, a proto se ostravská zoologická zahrada opět obrací na zahrádkáře a pěstitele, kterým se urodilo nebývalé množství těchto plodů. Pokud nevíte co s nimi, zoo ráda Vaše přebytky přijme. Dýně poslouží k výzdobě areálu podzimní zoo, ale zejména jako krmivo pro zvířata. Pochutnají si na nich prasata, medvědi, hroši a další zvířata.

Read More

Víkend v Mariánských Lázních s folklorním festivalem a prohlídkou miniatur

Vydali jsme se do Mariánských Lázní na Regionální den železnice na Karlovarsku v rámci něhož měl do Mariánských Lázní přijet nostalgický vlak tažený parní lokomotivou Všudybylka. Vlak však nakonec pro poruchu lokomotivy nepřijel. Měli jsme ale možnost si prohlédnout Císařský salonek na nádraží. Již v minulosti jsme podnikli vycházky po trase Edwardovy cesty, Metternichovy cesty […]

Read More

Stezka korunami stromů Krkonoše věnuje měsíc říjen seniorům

Pokud přemýšlíte, jak udělat radost prarodičům, strávit s nimi příjemný den, přijeďte na Stezku korunami stromů v Janských lázních. U příležitosti Mezinárodního dne seniorů můžete využít snížené vstupné a speciální menu v místní restauraci. Den seniorů celosvětově oslavíme 1. října, ale tradiční vstupenku 1+1 zdarma a zvýhodněné menu si na Stezce můžete se svými blízkými užít během celého října.

Read More

Běžci vyběhali 153 tisíc na záchranu ohrožených loskutáků!

Více než 900 lidí běželo na konci srpna v ostravské zoologické zahradě pro loskutáky niaské. Díky nim pošle Zoo Ostrava na záchranu těchto kriticky ohrožených ptáků 153 tis. Kč! Všechny ročníky charitativních běhů v Zoo Ostrava vynesly na podporu záchranných projektů v různých částech světa již více než 1 mil. Kč. Organizátoři už také připravují sedmý ročník charitativní akce.

Read More

Czech Hobitton – svět hobitů pod Orlickými horami

Při naší  cestě po Královéhradeckém kraji jsme si nemohli nechat ujít návštěvu Českého Hobitína (Czech Hobitton). Nachází se v obci Šediviny nedaleko Deštného v Orlických Horách.  Nejedná se ale o turistickou atrakci. Unikátní hobití vesničku postavil pan Svatoslav Hofman na svém pozemku.

Read More

V zoo proběhlo první kolo Velké ceny malých zoologů. Vítěz bude znám příští pátek, kdy proběhne finále soutěže.

Na konci minulého týdne navzdory ne úplně příznivému počasí se po areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava pohybovaly stovky dětí a prověřovaly nejen své znalosti z biologie, ale také fyzickou zdatnost. Proběhlo zde základní kolo Velké ceny malých zoologů. Soutěž je určena žákům 4. a 5. tříd a téma letošního ročníku je „Duchové Madagaskaru a jejich domov“.

Read More

Vídeňský Belveder oslaví 300 let

Jedna z předních kulturních institucí ve Vídni finišuje přípravy na svůj jubilejní rok 2023. Výročí 300 let od dokončení paláce Belveder, který si nechal vystavět princ Evžen Savojský, oslaví světoznámá galerie řadou akcí s podtitulem Zlaté jaro. Tematické výstavy zahájí už v letošním prosinci.

Read More

Návštěva Malých lázní Běloves u Náchoda

Lázně Běloves máme spojené s minerální vodou běloveská kyselka IDA. Byli jsme zvědavi, jak vypadá místo, kde je prameník této vody a proto jsme se do Lázní Běloves vydali.

Read More

Období vyzvedávání dětí ze školy nebo kroužků je tady! Na co si dát s ratolestmi v autě pozor?

Děti už jsou zase zpátky ve školních lavicích, což pro rodiče znamená jediné – vyzvedávání ze školy, kroužků nebo tréninku se opět stává denním chlebem. Ať už své děti vezete kamkoliv, je potřeba dát si pozor na rizika, která mohou být s autem spojena. Na co byste si měli dát pozor a na co úplně zapomenout?

Read More

Zoo Ostrava vyhlašuje sběračskou soutěž Šípkový podzim

Letos už počtrnácté vyhlašuje ostravská zoologická zahrada soutěž ve sběru podzimních plodů – Šípkový podzim. Za 13 uplynulých let lidé pro zoo nasbírali přes 15 tun plodů! Nejvíce bylo žaludů, které v zoo pravidelně zpestřují jídelníček jelenům, medvědům či prasatům. Na sušených šípcích či jeřabinách si zase pochutnávají zejména plodožraví ptáci. Upozorňujeme, aby sběrači do zoo nenosili kaštany, resp. plody jírovce maďalu. Chovaná zvířata tyto plody nekonzumují.

Read More