CESTOVÁNÍ

Lítačka na sdílená kola? Novinku zavádí i Vídeň

Vídeň, podobně jako Praha, propojí nabídku dopravního podniku a sdílená kola. V ulicích rakouské metropole se během roku objeví 3 000 nových kol, která budou trvale jezdit přímo v barvách dopravního podniku. Držitelé předplatných kuponů si navíc kola půjčí za poloviční tarif, 30 minut je vyjde na 30 eurocentů, tedy asi osm korun.

Read More

Ve Vídni otevřela restaurace, která nabízí jídlo z automatu

Gurmánský zážitek slibuje nová restaurace Foodie Fridge ve Vídni. Ta nabízí regionální a udržitelná jídla s sebou. Zákazníci si je mohou vyzvednout v jakoukoliv denní či noční hodinu v automatech.

Read More

Konsorcium Siemens – Škoda dodá Českým drahám 50 supermoderních expresních vozů

Cestující vlaky ČD se mohou těšit na nejmodernější osobní vozy v Evropě. Pro své dálkové linky je u konsorcia Siemens-Škoda objednal národní dopravce České dráhy. Supermoderní komfortní vozy spojí výhody a zkušenosti získané z provozu vysokorychlostních jednotek a lokomotivami dopravovaných vlaků, sestavených z osobních vozů.

Read More

V trojské botanické zahradě začíná pravý podzim. Zaplní jí stovky dýní, k vidění bude i rekordní česká dýně s váhou 175 kg

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje výstavu dýňových aranžmá, tentokrát pod názvem Tajuplný dýňový podzim. Na velké i malé návštěvníky čeká svět roztodivných dýňových aranžmá a dýně různých tvarů, barev i velikostí. Na výstavě, která se koná od 15. do 31. října se představí i největší česká dýně, která váží 175 kg. Botanické zahradě ji věnoval pěstitel Jan Staněk z Horních Bludovic. Tajemné dýňové dekorace v podobě strašidel a pohádkových postav připravují studenti České zahradnické akademie Mělník. Víkend 23. – 24. října bude patřit Dýňovým hrátkám, kde se zabaví celá rodina. Poslední říjnový den bude už tradičně věnován oslavám Halloweenu a lampionovému průvodu po setmění.

Read More

Prague City Tourism s partnery spouští novou kampaň. Hlavní město chce přilákat do metropole bonitnější klientelu

Marketingová digitální kampaň organizace Prague City Tourism a partnerů cílí především na vybrané evropské trhy. Cílem je pozvednout status Prahy jako města, kde i náročnější klientela nalezne to, co hledá. Díky komplexní strategii organizace věří, že kampaň do metropole přiláká bonitnější klientelu než doposud. Kampaň se uskuteční do konce roku. Hlavní město na ni vyčlenilo 40 milionů korun.

Read More

Krkonoše jsou opět čisté

 Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Výsledkem je 3,5 t odpadu, který skončí na skládce.

Read More

Parní vůz Komarek bude nejstarším prezentovaným vozidlem na Setkání motorových vozů v Lužné u Rakovníka

Parní motorový vůz M 124.001 „Komarek“ z roku 1903 ze sbírky Národního technického muzea se o víkendu 9. a 10. října 2021 představí na Setkání motorových vozů v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. Vyjede v letošní sezoně naposled, aby se zúčastnil této jedinečné přehlídky pojízdných historických motorových vozů jako nejstarší prezentované vozidlo akce. […]

Read More

Dvojčata pandy červené v ZOO Praha už zkoumají svůj venkovní výběh

Návštěvníci Zoo Praha nyní mohou zahlédnout dva vzácné přírůstky pandy červené. Čtyřměsíční dvojčata se právě v těchto dnech začínají samostatně pohybovat ve venkovním výběhu poblíž hlavního vchodu do areálu zoo.

Read More

Vídeňské elektrotaxíky se budou automaticky dobíjet při čekání na stanovištích

Vídeňská radnice chce usnadnit přechod taxislužeb ze spalovacích pohonů na elektřinu. Během dvou let zabuduje na osmi stanovištích a do 56 vozidel automatizované nabíjení. Taxíky se budou nabíjet pouhým stiskem tlačítka na přístrojové desce, bez ručního zapojování kabelů nebo zajížďky na dobíjecí stanici. Do iniciativy se zapojil i Štýrský Hradec. Podle Vídně se jedná o […]

Read More

V Mongolsku pokřtili poštovní známku jako ocenění Návratu divokých koní

Projekt Návrat divokých koní má v Mongolsku i svou vlastní poštovní známku. Za přítomnosti českého velvyslance Jiřího Brodského proběhl v mongolském hlavním městě Ulánbátaru křest známky, která je oceněním dlouholetého podílení Zoo Praha na záchraně koně Převalského. Návrh ilustrace vznikal několik měsíců a známka vychází u příležitosti 10. výročí od prvního transportu koní.

Read More
YouTube
Share