CESTOVÁNÍ

Poreč a Novi Grad – dvě malebná městečka na pobřeží Istrie

Vydali jsme se na pár dní k moři na Istrijský polostrov. Během našeho pobytu jsme se zastavili ve městě Poreč a Novi Grad.

Read More

Světový den goril a oslavy 60 let chovu goril v Zoo Praha

V sobotu 23. září oslaví Zoo Praha Světový den goril společně s výročím 60 let zdejšího chovu těchto největších primátů světa. Návštěvníci se mohou těšit na mimořádný program v obou pavilonech – v loni otevřené Rezervaci Dja, kterou obývá rodinná skupina, a také v Centru Méfou, kde žije slavný Richard se svými syny. Každou hodinu od 11 do 16 proběhne na obou místech speciální komentované setkání. Pro všechny gorily navíc přichystali chovatelé na 15. hodinu překvapení.

Read More

Cestou k moři můžete navštívit okruh Formule 1

Vydali jsme se za sluncem a příjemnými plážemi do Chorvatska. Na trase cesty jsme se chtěli vyhnout velkým městům, proto jsme zamířili k rakouskému městu Graz neboli Štýrský Hradec. Vidět okruh Red Bull Ring v blízkosti městečka Spielberg , kde se jezdí řada automobilových soutěží a mimo jiné také závody Formule 1, bylo již dávno […]

Read More

Den pro seniory v Zoo Ostrava

V sobotu 16. září se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční tradiční akce pro seniory. Tento den budou mít lidé nad 60 let volný vstup do zoo a připraven pro ně bude i speciální doprovodný program.

Read More

Cyklobusy Arriva jezdí i po prázdninách, ještě v září vozíme kola na řadu míst

Letní prázdnin skončily, dovolených už je také méně, přesto naše nejpopulárnější cyklobusy nezahálí ani v září a dovezou vás na vzdálenější místa, abyste si vychutnali cyklotoulky i v barvách pozdního léta a nastupujícího podzimu, kdy je počasí přeci jen příjemnější a není takové horko.

Read More

Velká rodinná hra Déčka vylákala dětské diváky na více než sto tisíc výletů

Velká letní hra Déčka s podtitulem KONEC TELKY?! přilákala rodiny na více než sto tisíc výletů napříč republikou. Podobně jako v předchozích letech bylo úlohou soutěžících plnit dobrodružné úkoly a sbírat hesla, díky kterým se podařilo odvrátit pohromu a dodat telce opět šťávu. Dohromady se do hry během prázdninových měsíců zapojilo přes šestadvacet tisíc hráčů, […]

Read More

Staroměstská radnice má zrekonstruované přízemí a nový turistický provoz

Hlavní město společně s Prague City Tourism otevřelo zrekonstruovanou spodní část Staroměstské radnice a nový turistický provoz. Jeho součástí je turistické informační centrum, průvodcovské služby Guides&Tours a první kamenný obchod s kultivovanými suvenýry, na kterých Prague City Tourism spolupracuje výhradně s lokálními tvůrci.  Nový provoz je symbolem celkové kultivace cestovního ruchu v metropoli a je […]

Read More

Botanická zahrada v Troji vinobraním na Vinici sv. Kláry

O víkendu 16. a 17. září ožije Botanická zahrada hl. m. Prahy a Vinice sv. Kláry tradičním vinobraním. Ta se tu konají už od roku 2004. Při oslavách sklizně se představí místní vinařská produkce, která zahrnuje kvalitní odrůdová vína a cuvée.

Read More

České pivo pošpanělsku

Od pultu přímo na ulici. Tak se ve Španělsku tradičně podává jídlo a pití a přímo na ulici se také vychutnává. Ostatně místní venku tráví většinu roku. „Když na pár týdnů přijde ochlazení, raději si vezmou teplejší oděv, než by zůstali doma,“ komentuje sympatické návyky Španělů český rodák David Franke. V centru Valencie otevřel podnik, […]

Read More

Mezinárodní noc pro netopýry 2023 v Zoo Ostrava

Po letní přestávce pokračuje v zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava přednáškový cyklus zajímavostí ze světa Zoologie. Zářijová přednáška je již řadu let věnována netopýrům – jediným aktivně létajícím savcům. Nebude tomu jinak ani letos. Tradiční noc pro netopýry se zde uskuteční již podevatenácté.

Read More