CESTOVÁNÍ

ZOO PRAHA láká na nové nejohroženější druhy

Již od minulého týdne mohou návštěvníci pražské Zoo navštívit dva samce jeřábů bílých. Jedná se o nejohroženější druh jeřábů na světě. Pražská zahrada tak nově láká nejen na jejich unikátní zbarvení, ale i na největší kolekci jeřábů v České republice.

Read More

Pierre, Esteban a Jack poznávají Melbourne jízdou s V8 Supercars a surfováním

Piloti týmu BWT ALPINE F1 Pierre Gasly, Esteban Ocon a domácí hrdina Jack Doohan si před touto víkendovou Velkou cenou Austrálie užili nabitý středeční den, když usedli za volant V8 Supercar v Calder Parku před mistrovskou třídou v surfování se světovou jedničkou surfařem Jackem Robinsonem .

Read More

Sobota 1. dubna v Zoo Ostrava: Den ptactva a zahájení komentovaných prohlídek skleníků

Následující sobotu zveme všechny Pěnkavy, Kosy, Sýkory, Holoubky, Ptáčky a další nositele ptačího příjmení do ostravské zoologické zahrady, kde proběhne oslava svátku všech opeřenců. Kromě speciálního ptačího programu se lidé s ptačím příjmením mohou těšit na zvýhodněné vstupné. Program bude připraven nejen pro milovníky ptactva, ale také rostlin – tento den budou zahájeny komentované prohlídky pěstebních skleníků.

Read More

Zoo Praha zahájila 92. sezónu

Křest luskouního mláděte, spuštění kampaně Seznamte se! a vernisáž výstavy 60 let chovu goril – nejen tím dnes zahájila svou 92. sezónu Zoo Praha. Slavnostní představení zvířecích osobností tvořících novou kampaň doplnila živá premiéra skladby Zoo Song písničkáře Pokáče. O dojímavý moment se postarala světoznámá primatoložka Jane Goodall svou videozdravicí právě pokřtěné luskouní samičce Šišce.

Read More

Provoz sezonních vlaků a Brdského cyklobusu od 25. března 2023

V sobotu 25. března 2023 opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují hlavní město s turisticky atraktivními destinacemi ve středních Čechách i sousedních krajích. Stejně jako v loňském roce se i letos můžete vydat na výlet do oblasti dolního Posázaví, Brd, na Kokořínsko, […]

Read More

Zahájení komentovaných setkání v ZOO Ostrava

Tuto sobotu budou zahájena komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat. Můžete si tak zpestřit prohlídku zoo a těšit se na rozšířená i zbrusu nová setkání.

Read More

Zažijte velikonoce na Betlémě v Hlinsku

Velikonoční výstava, která představí tradiční velikonoční obyčeje proběhne v roubených domcích památkové rezervace Betlém Hlinsko od 24. března do 23. dubna 2023.

Read More

Temešvár 2023 – Evropské hlavní město kultury

Tento víkend se uskutečnilo oficiální zahájení kulturního programu Temešvár 2023 – Evropské hlavní město kultury, které potěšilo turisty a občany Temešváru pestrou škálou jedinečných akcí.

Read More

Středočeská centrála cestovního ruchu bodovala na veletrhu Holiday World. Získala hned dvě ocenění

 Středočeská centrála cestovního ruchu, která propaguje turistické možnosti regionu, získala na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu a turistiky Holiday World dvě významná ocenění. V kategorii „Nejpůsobivější expozice nad 100 m²“ vybojovala 2. místo a v kategorii „Nejzajímavější propagační materiál“ si odnesla ocenění nejvyšší, 1. místo za image brožuru s názvem Střední Čechy.

Read More

Tisková zpráva k úniku šimpanzů

V neděli 19.3. v poledních hodinách se podařilo skupině tří šimpanzů v naší zoo překonat poškozené bezpečnostní jištění přepouštěcích dvířek ložnice. V zázemí zvířata narazila na potravu a nepůsobila tak větší škody. Bezpečnost návštěvníků v tu chvíli nebyla ohrožena. Hrozilo ale, že by lidoopi mohli postupně proniknout do ubikací nebo venkovních expozic menších opic, a dále se dostat do pavilonu nebo areálu zoo.

Read More