CESTOVÁNÍ

Sad na zámku Kačina byl oceněn v soutěži Gloria musaealis

Zvláštní ocenění v Národní soutěži Gloria musaealis 2020 získal Genofondový sad starých a krajových odrůd na zámku Kačina! Tato živá muzejní sbírka nejen že podpoří genetickou rozmanitost krajiny, ale stane se i základem pro edukační programy Národního zemědělského muzea. Blahopřejeme k ocenění všem, kteří se na výsadbě sadu podíleli.

Read More

Honza Drobný za polárním kruhem s čtyřnohou smečkou napsal další knihu o svém putování

Z pohádkového Kokořínska do dechberoucí divočiny polárního kruhu, s jedním bláznem a jeho čtyřnohou smečkou zachráněnců. Patnáct měsíců pandemie ve zcela jiném světle. Po Peru a Thajsku přes Kokořínsko v divočině polárního kruhu. Po první úspěšné knize Vždy je cesta se Honza rozhodl napsat další knihu ze svého putování plnou nádherných fotografií, dobrodružství, zajímavostí, inspirace, […]

Read More

V Troji se představí flóra nejsušších oblastí planety. Botanická zahrada Praha zahajuje výstavu jedovatých sukulentů

Botanická zahrada hl. m. Prahy 17. června 2021 zahájila další tradiční výstavu, tentokrát výstavu sukulentních rostlin s názvem Co Maryša ještě neznala aneb Jedovaté sukulenty. Název odkazuje na téma letošní sezóny trojské zahrady, kterým je jedovatost. V expozici Svět sukulentů se do 11. července 2021 mohou návštěvníci zblízka seznámit se zabijáckými a přitom krásnými pryšci, […]

Read More

Přijeďte se s dětmi příjemně ochladit do nové Mamutíkovy louže na Dolní Moravě

Mamutík, patron Horského resortu Dolní Morava, neusíná na vavřínech. V jeho zážitkových parcích dokážou děti řádit celé dny. Přesto letos přidává jednu novinku, kterou si užijí malé i větší děti. Vodní park se rozrostl o Mamutíkovu louži.

Read More

Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo zahájení stavby metra D

Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo na čtvrtečním zasedání výstavbu metra D v úseku Pankrác – Nové Dvory. Zastupitelé rovněž schválili garanci financování stavby, která poslouží jako důležitý předpoklad pro získání financování z evropských fondů popřípadě i pro získání úvěru z Evropské investiční banky. 

Read More

TETÍN A KNĚŽNA LUDMILA – pozvánka na výlet a NÁRODNÍ POUŤ

V Čechách je mnoho míst, která jsou s první křesťanskou kněžnou sv. Ludmilou spojována, ale Tetín se svým významem bezpochyby řadí na jedno z těch nejpřednějších. Jeho počátky jsou v mnoha pověstech spojovány již v 8. století s Krokovou dcerou Tetkou. Později zde na velkoryse vybudovaném hradišti pobývala kněžna Ludmila se svým vnukem Václavem.

Read More

Hradecký turistický vláček bude poprvé jezdit na Stříbrný rybník

Turistický vláček hradeckého dopravního podniku, který od začátku června znovu projíždí ulicemi města, bude nově zajíždět i do areálu kempu Stříbrný rybník. Vůbec poprvé se na trasu po hradeckých lesích vydá ve čtvrtek 17. června. Od července by pak mohl zahájit pravidelnou středeční jízdu od Muzea východních Čech až do areálu kempu, kde bude na […]

Read More

Vyznání růžím v Olomouci – Svatební design, floristické show.

Expozice s monumentálními romantickými kyticemi od předních českých floristů, prezentace svatebního designu, floristické show, pánské střihy od barber shopu, gastrozóna, workshopy, hudba a také trhy. To vše spadá do programu letošního ročníku výstavy a festivalu Vyznání růžím, jenž s podtitulem „Romantické…“ od pátku 18. do neděle 20. června 2021 pořádá Výstaviště Flora v olomouckém Rozáriu.

Read More

ZOO Praha pomáhá zachránit volavku císařskou

Zoo Praha pomáhá v Bhútánském království zachránit kriticky ohroženou volavku císařskou. V celém areálu výskytu této velké volavky přežívá již méně než šedesát jedinců, z toho polovina právě v Bhútánu. I tam ji však ohrožuje výstavba hydroelektráren. Proto již před několika lety započaly přípravy projektu na její záchranu, do kterého byla přizvána Zoo Praha.

Read More

Praha a Vídeň podepsaly dohodu o spolupráci

Praha a Vídeň dnes uzavřely formální dohodu o pětileté spolupráci. Smlouvu dnes na vídeňské radnici podepsali pražský primátor Zdeněk Hřib a vídeňský starosta Michael Ludwig.

Read More
YouTube
Share