CESTOVÁNÍ

Ve skleníku Fata Morgana v Troji už za týden začne oblíbená výstava orchidejí. Představí se rostlinné poklady z Jižní Ameriky

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje výstavu orchidejí Miniatury a giganti Ekvádoru. Expozice se stejným tématem měla být k vidění již v loňském roce, ale z důvodu protiepidemických opatření byla již po čtyřech dnech konání uzavřena. Poprvé v historii výstav orchidejí tak bude Botanická zahrada hl. m. Prahy stejné téma opakovat. Krásné a rafinované květy doplní i další zajímavé rostliny z oblasti Ekvádoru a Jižní Ameriky. Představí se například bromélie, anturia, monstery a další. Součástí výstavy bude také prodej šlechtěných kultivarů i původních druhů orchidejí. Výstavu pomohou připravit  i studenti České zahradnické akademie Mělník pod vedením významné české floristky Kláry Franc Vavříkové. Zájemci si také mohou zakoupit mimořádně vydaný šestnáctiměsíční kalendář na období od září 2021 do prosince 2022, plný fotografií těchto nádherných květin.

Read More

Skleněné městečko 2021 – Oslava sklářství v Železném Brodě  

Městská slavnost zaměřená na oslavu sklářství se uskuteční v Železném Brodě v termínu 18. a 19. září 2021. Letos se koná již 15. ročník tradičního setkání sklářů, výtvarníků, historiků, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a kvalitního řemesla.

Read More

Vernisáž historické výstavy zoo pro hlavní město již tuto neděli

Zoo Praha představí výstavu s názvem Zoo pro hlavní město, která mapuje období předcházející otevření pražské zoologické zahrady v září 1931 i následující roky až do konce 2. světové války. Výstava o  historii Zoo Praha vychází z nové stejnojmenné knihy Hany Heráňové. Autorka bude na vernisáži rovněž přítomna i s dalšími lidmi spojenými s historií Zoo Praha. Vernisáž začíná v neděli 19. září ve 13.00 před Galerií Gočárovy domy v horní části zoo.

Read More

Oslavy 150 let trati Trutnov – Chlumec nad Cidlinou se dvěma parními lokomotivami 17.-19.9.2021

Oslavte výročí provozu na trati Trutnov – Chlumec nad Cidlinou . V sobotu 18. 9. a v neděli 19. 9. 2021 budou jezdit po trati mezi Kunčicemi nad Labem a Chlumcem nad Cidlinou parní vlaky vedené lokomotivou 310.0134 „Litovel“  a 431.032 „Ventilovka“

Read More

V Troji bude o víkendu krásně a veselo, vinice sv. Kláry ožije oslavami sklizně

Botanická zahrada Praha představí novinku – bylinný vermut. Návštěvníci se mohou těšit na burčák a bohatý program.

Read More

Vlak ČD přiveze poutníky z Moravy na Národní svatoludmilskou pouť v Tetíně

Od pátku 17. do neděle 19. září se v Tetíně na Berounsku uskuteční Národní svatoludmilská pouť. Hlavní část programu je plánovaná na sobotní 11. hodinu, kdy začne slavnostní bohoslužba celebrovaná papežským legátem. Poutníky z Moravy přiveze na pouť v sobotu 18. září 2021 Slovácký expres Českých drah.

Read More

Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují

Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z Drkolnova na Flusárnu. Práce mají být dokončeny v průběhu měsíce října.

Read More

Projekt Botanické zahrady Praha Kořeny osobností obohatili další významní olympionici a sportovní legendy Kateřina Neumannová, Květa Pecková Jeriová a Zdeněk Pecka

Stezka osobností v Botanické zahradě hl. m. Prahy je bohatší o další dva stromy a tři významná jména. Svůj strom v rámci projektu Kořeny osobností vysadily legendy běhu na lyžích a olympijské medailistky Kateřina Neumannová a Květa Pecková Jeriová. Ke druhé jmenované se při sázení připojil její manžel Zdeněk Pecka, český veslař a olympionik. Zařadili se tak k dalším 21 sportovcům, kteří již v botanické zahradě své kořeny mají. Jsou to například Věra Čáslavská, Dana a Emil Zátopkovi, Josef Masopust, Antonín Panenka, Petr Čech, Jan Železný, Barbora Špotáková, Štěpánka Hilgertová, Ester Ledecká, Adam Ondra, Josef Váňa a další. Vedle osobností sportu zanechali svou stopu v zahradě také představitelé našeho i zahraničního veřejného života, jako jsou vědci, lékaři, státníci a umělci. Kateřina Neumannová vysadila lípu kjúšúskou (Tilia kiusiana) a Peckovi břízu tuhou (Betula lenta). Dřeviny mají vazbu na kariéru těchto sportovců.

Read More

Trojská botanická zahrada bude plná unikátních květinových dekorací od nejlepších českých floristů

Botanická zahrada Praha připravuje přehlídku květinových a rostlinných aranžmá vytvořených předními českými aranžéry a floristy

Read More

V Zoo praha se narodilo první mládě dikdika kirkova

Návštěvníci mohou v těchto dnech pozorovat v pavilonu Africký dům mládě dikdika Kirkova. Jedná se o historicky první mládě této nejmenší antilopy na světě narozené v Zoo Praha. Teprve měsíc starý přírůstek je velmi aktivní a ve venkovní expozici se pohybuje pouze po boku své matky.

Read More
YouTube
Share