Většinu lidí to láká k návštěvě zoologické zahrady za pěkného počasí. Pak jsou ale tací, co přijdou raději v době, kdy je pošmourno a klidně může i pršet. To proto, aby se „vyhnuli davům“ a prohlídku si užili více v klidu. Tak tomu bylo i v případě stotisícího návštěvníka, který do ostravské zoo dorazil na Velký pátek.
Read MorePokud hledáte místo, kam byste během dlouhého velikonočního víkendu zamířili, můžete navštívit Zoologickou zahradu a botanický park Ostrava. Areál druhé největší zoo v Česku je otevřen každý den v roce a bude tomu tak i následují sváteční dny. O Velikonočním pondělí se brány zoo otevřou dokonce o hodinu dříve, tj. v 8 hodin. Probíhat budou komentovaná setkání a víkendové prohlídky skleníkového areálu.
Read MoreVe stádě velbloudů dvouhrbých je k vidění měsíc staré mládě. Samečka porodila zkušená samice (*2007), která odchovala už šest mláďat. Skupinu tvoří celkem 9 zvířat – kromě matky s čerstvým mládětem, je to chovný samec, pět samic a mládě z loňského roku, také sameček.
Read MoreCo je hlavní složkou potravy želvy ostruhaté a proč? Je varan papuánský nejdelším varanem na světě? Které zvíře v Zoo Ostrava má chápavý ocas? Do kterých zemí poskytla zoo mladé orlosupy bradaté pro vypuštění do volné přírody? Které druhy jeřábů chová? Na tyto a další otázky k tématu Zoo Ostrava odpovídali v sobotu 12. března žáci moravskoslezských škol v ostravské zoo, kde se uskutečnilo finále dalšího ročníku Velké ceny zoo.
Read MoreRegioJet rozšiřuje svou stávající linku Ostrava–Krakov o zcela nové přímé spojení na dvě největší letiště v jižním Polsku – Kraków Airport a Katowice Airport. Nová linka ve směru Ostrava–Katovice–Krakov bude v provozu od 1. června a nabídne spojení téměř každé dvě hodiny. Prodej jízdenek byl již spuštěn a cestujícím poslouží zbrusu nové patrové autobusy s prémiovým uspořádáním křesel 2+1, které zajišťují maximální pohodlí odpovídající první třídě ve vlacích a letadlech. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 199 Kč.
Read MoreExpozičně-chovatelský komplex Jižní Amerika v ostravské zoo pocházející z počátku 80. let minulého století postupně prochází rekonstrukcí a úpravami. Dominantou je velká průchozí voliéra La Pampa otevřená v roce 2020. Nejnovějšími úpravami prošly na přelomu roku i výběhy malých koček – jaguarundi a ocelotů slaništních – které byly zpodobněny po vzoru jejich biotopů v místě jejich výskytu.
Read MoreVčera odpoledne byla do ostravské zoo přivezena mladá samice lva indického původem ze Švédska. Po aklimatizaci by se měla stát partnerkou dvanáctiletého samce. Jedná se o významný milník v chovu těchto vzácných koček a chovatelé doufají, že se konečně podaří lvy v Ostravě rozmnožit. Než se lvice zabydlí, bude dočasně uzavřen pavilon Indické šelmy a případně i bezprostřední okolí venkovních výběhů lvů.
Read MoreDen ptactva připadá na 1. dubna. Není to žádný apríl, ale dlouhodobě známý fakt. Toto datum bylo zvoleno podle dne, kdy byla v roce 1906 podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. Ochrana volně žijících opeřenců má zejména v posledních letech kvůli jejich alarmujícímu úbytku velký význam. V Zoo Ostrava se ochraně ptactva intenzivně věnujeme […]
Read MoreNa 1. dubna připadá Den ptactva a na ptačí téma bude i dubnová přednáška v ostravské zoo, která se uskuteční ve středu 2. dubna. Týkat se bude migrace ptáků. Dozvíte se na ní, že ptáci nelétají jen na jih do teplých krajů, že jsou druhy, které se jeví jako stálé, přitom také táhnou a proč […]
Read MoreLetošní sezóna u orlosupů bradatých v ostravské zoo je mimořádná. Dvěma párům těchto impozantních dravců se vylíhla celkem čtyři mláďata! Vzhledem k tomu, že orlosupi odchovávají vždy jen jedno mládě, byla „ta druhá“ z obou párů v rámci nezištné spolupráce mezi zoologickými zahradami odvezena k náhradním pěstounům – jedno mládě do Zoo Liberec, druhé do Zoo Goldau ve Švýcarsku. Zatím to není jisté, ale teoreticky všechna by mohla být v rámci mezinárodního repatriačního projektu vypuštěna do volné přírody.
Read More