Ostrava

Czech Indoor Gala spouští prodej vstupenek a hlásí první hvězdy

Se začátkem prosince začíná i prodej vstupenek na Czech Indoor Gala. Sedmý ročník halového atletického mítinku, zařazeného opět do stříbrné kategorie světové halové tour (World Athletics Indoor Tour), se uskuteční ve čtvrtek 2. února 2023 v Ostravě. Už nyní jsou známá první jména. Nabitá bude šedesátka překážek žen, mužská míle a také čtyřstovka s hlavní tváří CIG 2023 Patrikem Šormem.

Read More

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: Adventní vůně z tropů

Čas adventu je neodmyslitelně spjat s mnoha tradičními i netradičními činnostmi. Patří k nim pečení vánočního cukroví, zhotovování adventních věnců a ozdob na vánoční stromky i výzdobu domácností. V dnešní době k této činnosti neodmyslitelně patří využití nejrůznějších tropických plodů či exotického koření. Vůně vanilky, skořice, hřebíčku či různých citrusů provoní každou domácnost. Většina těchto rostlin roste i ve sbírkách Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava, kde je mohou návštěvníci vidět při komentovaných prohlídkách pěstebních skleníků.

Read More

Student a Job 2022

Jste rodiči deváťáka a řešíte společně, na jakou školu povedou jeho další kroky? Již studujete a rozhodujete se, zda pokračovat ve studiu na vyšší odborné škole nebo zda se vrhnout do zaměstnání? Nebo momentálně přemýšlíte o změně kariéry a hledáte nové zaměstnání? V tom případě neváhejte navštívit veletrh škol, vzdělávání a pracovních příležitostí Student a Job, který proběhne v pátek a v sobotu, 25. a 26. listopadu 2022, na výstavišti Černá louka vždy od 9 do 18 hodin.

Read More

Na muzikál Producenti musíte do Ostravy! Nebudete litovat!

Dvacáteho sedmého října měl v ostravském Národním divadle moravskoslezském slavnostní premiéru muzikál Producenti. Jde o slavný broadwayský titul, který se rovněž na Broadwayi odehrává. V Ostravě je uváděn uveden s podtitulem „Návod, jak zničit broadwayskou show“. Jeho hlavními hrdiny jsou dva vykutálení producenti, kteří chtějí zpronevěřit peníze starých dobrosrdečných investorek. Jejich plán spočívá v tom, že chystají titul, který by propadl u diváků. Tedy, premiéra by byla zároveň derniéra a tím by jejich účetnictví uniklo pozornosti finančních úřadů. Nechtěně a přes veškeré jejich úsilí se však muzikál divákům líbí.

Read More

Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava

V sobotu 5. listopadu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween. Podzimní akce je rovněž neodmyslitelně spjata s lampionovým průvodem, který vpodvečer projde nasvíceným areálem zoo.

Read More

Mykologická zajímavost Zoo Ostrava: Korálová houba

Počasí posledních týdnů svědčí růstu hub po celém území České republiky a tak není divu, že desítky druhů bychom mohli najít také v areálu Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. Mezi nimi i dřevokazné houby, které mohou překvapit svým vzhledem jako například korálovec bukový.

Read More

Podzimní Zoo Ostrava

Areál Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava už nějakou dobu hýří zářivými podzimními barvami. Lidé si i v tomto období stále mohou zpestřit prohlídku nejrůznějšími aktivitami probíhajícími převážně v letních měsících – projížďkou safari expresem přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků, prohlídkou pěstebních skleníků s tropickými a subtropickými rostlinami nebo komentovaným setkáním u řady druhů zvířat. Většina z nich potrvá až do konce října.

Read More

Biodiverzita v Zoo Ostrava: Nebojme se sršní 

Sršeň obecná (Vespa crabro) patří k těm živočichům, kteří mezi lidmi budí poměrně velké obavy. Realita je ale docela jiná, a proto v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava každé sršní hnízdo vítají. Tito tvorové jsou totiž v přírodě nepostradatelní, mají velký význam pro udržení přírodní rovnováhy. Jejich hlavní součást potravy tvoří hmyz, zejména mouchy. Agresivita sršňů je minimální, zaútočí prakticky pouze při obraně hnízda, navíc jed v jejich žihadlech je až 15x slabší než jed včelí. Takže nebezpečný může být pouze u malých dětí a u osob s alergií na tento druh jedu.

Read More