Ostrava

Adventní kalendář se zajímavými bonusy k návštěvě Zoo Ostrava

Adventní kalendář může mít různé podoby – nedočkavé děti mohou vylupovat čokoládové dílky, rozbalovat pytlíčky či otvírat krabičky s překvapením a podobně. Zoologická zahrada a botanický park Ostrava připravila pro své návštěvníky v období od 1. do 24. prosince na každý den nějaký bonus k návštěvě zoo. Lidé se mohou těšit například na drobný dárek u vstupu, slevu v zoo shopu, perníček k zakoupené kávě nebo třeba slosování o adventní věnec či návštěvu zákulisí.

Read More

Vyhubený tuleň karibský je nově k vidění v Zoo Ostrava

Mezinárodní Červený seznam ohrožených druhů aktuálně uvádí 902 vyhubených druhů. Jedná se o druhy, které nenávratně vymizely z planety Země v důsledku činnosti člověka. Jedním z nich je i tuleň karibský, jenž byl naposledy pozorován v roce 1952. Jeho model v životní velikosti je možné vidět v ostravské zoologické zahradě na symbolickém Hřbitově vyhubených zvířat

Read More

Kdo se stal vítězem Soutěže mladých zoologů 2023?

Která je největší šelma Evropy, kolik drápů mají kočkovité šelmy na předních tlapách, odkud se vzalo pojmenování medvěda „brtník“, proč se šelmám říká zdravotní policie? Na tyto a další otázky k tématu Evropské šelmy odpovídali v sobotu dopoledne žáci moravskoslezských škol ve výukovém centru Zoo Ostrava, kde se uskutečnilo finále Soutěže mladých zoologů 2023.

Read More

Nový druh vzácného primáta v Zoo Ostrava: kočkodan Hamlynův

Na konci října přibyl v ostravské zoologické zahradě další nový druh primáta. Je jím vzácný kočkodan Hamlynův. Zoo získala pár těchto afrických opic, které se v přírodě vyskytují na velmi malém území. Vzácné jsou i v zoologických zahradách – pouhých 25 jedinců chová 10 institucí, převážně evropských. Rozmnožují se však jen ve třech z nich. Ostravští chovatelé budou proto velmi usilovat o to, aby se populace v lidské péči rozrostla o další mláďata.

Read More

V Zoo Ostrava soutěží přes dva tisíce žáků

Včera začal v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava další ročník Soutěže mladých zoologů. Vědomostní soutěž, která je určena žákům druhého stupně, se v zoo koná už celé půlstoletí. Více než dva tisíce soutěžících tentokrát prověřují své znalosti na téma „Evropské šelmy“. Akce potrvá až do pátku 10. listopadu.

Read More

Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava

V sobotu 4. listopadu se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween. Podzimní akce je rovněž neodmyslitelně spjata s lampionovým průvodem, který vpodvečer projde nasvíceným areálem zoo.

Read More

Skryté poklady Zoo Ostrava: Nový druh kriticky ohroženého lemura

Na poslední pátek v říjnu připadá Světový den lemurů. Jeho cílem je upozornit na ohrožení těchto madagaskarských poloopic a motivovat veřejnost k záchraně lemurů před úplným vyhubením. Ochraně lemurů se dlouhodobě věnuje i Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – jak zapojením do záchranných chovů v lidské péči, tak i přímou podporou ochranářských aktivit na Madagaskaru. Lemurům pomáhají i všichni návštěvníci zoo, a to prostřednictvím programu „Tři koruny ze vstupu“. U příležitosti „svátku“ lemurů zoo představuje nový druh, který začala chovat.

Read More

Podzimní prázdniny v Zoo Ostrava

Areál Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava už začíná hýřit zářivými podzimními barvami. Ještě do konce tohoto týdne si lidé mohou zpestřit prohlídku komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat nebo projížďkou safari expresem přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků. Platí to jak o podzimních prázdninách, tak i o státním svátku 28. října.

Read More

Zoo Ostrava získala pár kulíšků nejmenších – nejmenších sov ČR

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava nenajdeme jen exotické druhy, jsou zde chováni i zástupci fauny České republiky, zejména dravci a sovy. Nově k nim přibyla i naše nejmenší sova – silně ohrožený kulíšek nejmenší.

Read More